Dog.bg Форуми : Сатенени мишлета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сатенени мишлета

#1 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2011 - 10:27 PM

Мънички, лъскави и страхотно игриви.
Преди месеци един приятел ми предложи малки сатенени мишлета.
Разрових се в интернет за да науча нещо преди да ги взема, но не намерих почти нищо.
Е взех ги и не съжалявам.
За разлика то хамстерите и джербилите, сатенените мишлета са по-дребни.
По-икономични са :tongue: . Не са агресивни. Много обичат да се въртят на колелото.
Не гризат всичко каквото им попадне.
При по-ниски аквариуми не излизат - не скачат много.
По-динамични са от хамстерите, но не са диви като джербилите.
Няма доминиращ мъжки или доминираща женска.
При родени малки се грижат всички заедно.
Регулират сами раждаемостта.
Когато са, да речем 5, в аквареума, женските не позволяват на мъжките.....
Ако тези 5 се преместят в по-голям аквариум - позволяват.
Обичат да пият вода. Обичат всякаква растителност. Не гризат клонки - като джербилите. Не обичат шишарки. Обичат хляб и други меки благинки.
Забелязва се голяма приемственост. При мен живеят 9 сатенени мишлета с два джербила. При новородени дори джербилите полагат грижи за сатенените бебета.

Ето и няколко снимки з ад адобиете редстава.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#2 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2011 - 09:55 AM

В момента имам девет сладура, в "тийнейджърска " възраст, които си търсят нови стопани.
User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#3 Потребителят е офлайн   matena Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-July 11
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 July 2011 - 02:26 PM

Невероятни сладурчета са, аз имам 7 броя китайски мишлета-най-невероятните дребосъци!

#4 Потребителят е офлайн   stihia Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 22-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 January 2012 - 12:06 PM

Страхотни сладури!В момента съм пред дилемата мишлета или хамстер?Искам да взема като подарък за сина ми,но още се чудя какво да е!Проблема е,че в момента нямам клетка и незнам връменно къде да ги настаня!

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 January 2012 - 12:40 PM

Хамстери, много хамстери:
https://www.facebook...&type=1&theater

Цитат

от @Недей Ела

... и ме нападнаха хамстери :)))
Ето, вече и хамстерчета - 15 броя ... само! Били са изхвърлени вчера привечер, в кашон, в снега. И нали са си хамстери и верни на себе си, прегризали кашона и плъзнали по на всякъде. За сеира се събрало и цялото кучешко и котешко войнство от района. За техен късмет ги видяла, сравнително на време сърцата жена, на възраст и с доста разклатено здраве. Под присмеха на съседи и с пребежки и припълзявания, успяла да излови всичко, което видяла и да го примъкне в дома си. И додето търсела нов и здрав кашон, те приятелчетата значи, тръгнали на обход из жилището. Информацията за гонитбата ще спестя, както и следващата на стълбището пред апартамента и. Днес вече плачела на телефона с думите: Моля ти се!!!!! И до тоалетната ходя с кашона!!! Както и да е. Вече ги настанихме в магазинче за куч/кот храни и принадлежности, под зоркия и "нездрав" на моменти надзор на "шефовете" на магазина. Та точно тези двете бели прелести са и причината, хамстерската глутничка да не може да остане дълго там :) МОЛЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ, ПОМАГАЙТЕ ДА ЗАДОМИМЕ КАЛПАЗАНИТЕ!!! ПОДАРЯВАТ СЕ СПЕШНО!!! Можете да си вземете любимото хамстерче директно от магазина: Зоомагазин "БЕЛИЯТ МАКС", бул. Сливница 152, СОФИЯ тел.: 0879 42 82 16

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни