Dog.bg Форуми : Опасните породи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Опасните породи Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 July 2004 - 05:09 PM

Смятам, че не кучетата са виновни. Кучето е образ на стопанина си - като начин на възпитание, характер на стопанина и е както го възпиташ. Имам приятели с страхотни питбули, амстафф и други, които много хора биха определили като опасни породи. Да не говоря за ротвайлерите, с който всеки ден се разхождаме заедно в парка. Има и места, където не обичам да минавам - там се разхождат момченца, които умишлено си насъскват кучетата по всички други, които просто минават оттам и на всяка забежки отговарят - аде да ги сборим, а ? Затова - свобода за кучето и наказание за стопанина. Най лесно е до убият кучето, нали ? Какво е вашето мнение ? Трябва ли да има наредба за опасните породи, както е в Германия примерно ?

#2 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 July 2004 - 09:13 PM

Всъщност коментираме новината, че ротвайлер почти е разкъсал дете в Пловдив, забравил съм да я напиша по долу. Ето линк за нея, прочетете я - Арест за ротвайлер-убиец в Пловдив.

#3 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 13 July 2004 - 10:21 PM

Всъщност опасни кучета няма нито пък такива породи,а има опасни собственици които са прекалино много;-(
За случая в Пловдив нищо не знам(освен това което прочетох) но сигурно въпросния ротвайлер не е бил добре възпитан,а и това че детето е тичало(какво може да го спре) е подпомогнало и кучето си е казало "ха сега значи ще бягаш,а???" и е санало всичко.....По скоро трябва да се въведат задължителни изпити за послушание и т.н

#4 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2004 - 11:03 AM

Цитат

Всъщност коментираме новината, че ротвайлер почти е разкъсал дете в Пловдив, забравил съм да я напиша по долу. Ето линк за нея, прочетете я - Арест за ротвайлер-убиец в Пловдив.

Здравейте.
Наистина много лоша новина. Това за пореден път показва, нехаиноста на спопаните за обучението на свойте кучета. Това не е първия инциден в България в който куче напада човек и сигорно няма да бъде последния. Мерките който са взети са абсолютно смешни( има предвид охранта, която ще патрулира). Просто трябва да се приеме закон в който е указано, че всички породи кучета с някой излючения да се водят задължително с намордник. Ако не се приеме такъв закон и не се спазва ефекта ще е нулев. Лошото сега е, че ще бъдат нападнати всички стопани, дори и тези който саобучили свохте кучета и спазват всички наредби. Немога да разбера, как след толкова случай не се прави нищо по въпроса е прависе взимат се някави решения който меко казано са без никакъв ефект, това е защото не се взимат мерки за да нестават такива неща а се взимат мерки за санкции ако станат такива неща.

#5 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 14 July 2004 - 12:18 PM

В Германия примерно има специални наредби за опасните породи. Изброени са породи, които се считат за опасни и ако ти искаш да имаш такова куче, трябва да отговаряш на определени изисквания - да си изкарал курс за обучение за да можеш да го възпитаваш, след навършване на 1 година на кучето отново, този път двамата сте на изпит за послушание и е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО да го разхождаш на публични места без намордник. Всички кучета се регистрират, като регистъра се води и обновява ежегодно. Всъщност ще потърся наредбите и ще ги сложа тук, за да ги обсъдим.

#6 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2004 - 12:31 PM

Цитат

В Германия примерно има специални наредби за опасните породи. Изброени са породи, които се считат за опасни и ако ти искаш да имаш такова куче, трябва да отговаряш на определени изисквания - да си изкарал курс за обучение за да можеш да го възпитаваш, след навършване на 1 година на кучето отново, този път двамата сте на изпит за послушание и е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО да го разхождаш на публични места без намордник. Всички кучета се регистрират, като регистъра се води и обновява ежегодно. Всъщност ще потърся наредбите и ще ги сложа тук, за да ги обсъдим.

Знам за тези наредби и знам кое е довело до приемането им. Не мисля, че има опасни породи кучето. Има опасни стопани на кучета. Имемно това отношение към "опасните" породи е довело до доста пробелми на собствениците на такива кучата, даже някой от кучетата без прична са убивани. Ето един линк за ситуацията по времето на приемането на наредбите и след това.
пътя за тази статия: разни- SOS имали опасност- връщат се към нацизма (

Но ако намериш наредбите наистина ще е добре да ги публикуваш :)

#7 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 14 July 2004 - 12:45 PM

Ще направя всичко възможно, за да ги намеря. А ето и още един линк за такъв случай - този път в Израел - Демонстрация за кучешки права. Все пак моето мнение е, че не кучетата, а стопаните са по опасни в случая. Би било хубаво ако искаш да имаш такова куче / какъв ли ще е критерия за опасна порода ? / все пак да минеш някакъв курс на обучение ... история на породата, начин на възпитание, за да си наясно какви отговорности носиш.

#8 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2004 - 12:50 PM

Цитат

Би било хубаво ако искаш да имаш такова куче / какъв ли ще е критерия за опасна порода ? / все пак да минеш някакъв курс на обучение ... история на породата, начин на възпитание, за да си наясно какви отговорности носиш.

Абсолютно съм съгласен с това.

#9 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 July 2004 - 12:17 PM

Като прочетох за ротвайлерите и се сетих нещо.
Обява във вестник - Продавам ротвайлер.Яде всичко.Много обича деца:))

#10 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 15 July 2004 - 02:24 PM

Усмивка за теб, Рошко ... но в интерес на истината ротвайлер е страхотна порода. Служебно куче, безствашно и гордо. Проблема не е в него, а в хората които не могат да го възпитат или си мислят, че без възпитание той ще бъде послушен като коте само защото го хранят. Ами не е коте, ротвайлер е . Доколкото до децата, има един приятел с ротвайлер, който спи до креватчето до детето му. И когато дете проплаче или се напишка, започва да лае ... играят заедно и се разбират. Иначе наистина яде всичко този ротвайлер, даже и сварени моркови.

#11 Потребителят е офлайн   мравка Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-June 04

Публикувано: 15 July 2004 - 05:46 PM

Италианският парламент прие закон, наказващ строго мъчителите на домашни любимци и тези, които ги изоставят на произвола на съдбата - две доста чести практики, характерни за летния сезон.

При изоставяне на куче или котка следва санкция от една година затвор за жестокия собственик, придружена от глоба от 10 000 евро. При организиране на борби между животни с комерсиална цел наказанието е 3 г. затвор и глоба до 160 000 евро, гласи окончателно приетият законов текст.

"Заминаващите във ваканция трябва да знаят, че, изоставяйки кучето си на пътя, рискуват да се озоват в затвора, вместо на морския бряг", обяснява самодоволно сенатор, спомогнал за приемането на решението.

Законът цели да защити животните от всякакви видове мъчения. Така например за убиване на животно без конкретен мотив наказанието е 3 до 18 месеца затвор. При малтретиране санкциите са от 3 месеца до една година зад решетките.

За търговците на кожи също има санкции, включващи една година затвор, глоба от 100 000 евро и прекратяване на фирмената дейност

Нетинфо

#12 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 15 July 2004 - 10:20 PM

Собственика на ротвайлера, нападнал детето в Пловдив е осъден на 6 месеца условно. А какво е станало с кучето ? Не зная, но не ми се струва справедливо.

#13 Потребителят е офлайн   KRASINI Икона

  • Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 14-July 04
  • Gender:Male

Публикувано: 16 July 2004 - 11:18 AM

Цитат

Собственика на ротвайлера, нападнал детето в Пловдив е осъден на 6 месеца условно. А какво е станало с кучето ? Не зная, но не ми се струва справедливо.

kazal e,4e 6te dade ku4eto na policiata da go polzvat za ohranitelni tseli

#14 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 July 2004 - 11:25 AM

Търсим адвокат от Пловдив за ротвайлера Рекс. Вече се свързахме с наши приятели от Пловдив и се надявам до довечера да намерим адвокат, който да защитава кучето. Ротвайлер е страхотна порода, служебно куче. Рекс е още малък, на 1 година и едниствено неправилното му възпитание е причина за инцидента. Кучето не може да носи отговорност за това според мен. Предлагам да му намерим дом далеч от големия град, а и за охрана в полицията ще е добре за него. Ще пишем за развитието на случая. Ще се радваме да чуем и вашето мнение.

#15 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 July 2004 - 12:48 PM

Ех kalis , не съм искала да кажа нищо лошо за ротвайлерите..Просто исках да се усмихнете за малко...И аз имам приятели с ротвайлери и деца и естествено,че не са изядени..

#16 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 16 July 2004 - 02:34 PM

Fase, всичко което засега успях да открия е публикувано тук Наредби за опасните породи в Германия (по провинции). Лично на мен ми се виждат доста пресилени, но са факт.

#17 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 16 July 2004 - 05:39 PM

Toest,po porodni grupi - chast ot 1gr;2gr;chast ot 3gr;i nqkoi ne priznati kato Karakachansko kuche ili di kolkoto razbiram - Bulgarsko ovcharsko kuche/BOK/
I naistina e dosta presileno!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни