Dog.bg Форуми : Грижа за очите на йорки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Грижа за очите на йорки

#1 Потребителят е офлайн   mari6 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-July 11

Публикувано: 03 July 2011 - 03:13 PM

Здравейте! Имам йорки на 5 мес.Взех го когато беше на 40 дена .Нямам представа как да се грижа за очите му.Зимата детето ми беше с конюктивит и кучето го прихвана.Оттогава постоянно има проблем-една седмица е гурелясали очи а две е добре.После пак му се възпаляват и така се въртя вече няколко месеца.Последния път му слагах кучешки капки с антибиотик.Оправи се но сега пак сутрин има бял секрет.Незнам това нормално ли е.Имам и още един проблем.Повръща веднага след като пие прясно мляко.Ще ви бъда благодарна ако някой ме посъветва.

#2 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 03 July 2011 - 03:41 PM

Показване на мнениетоmari6, в 03 July 2011 - 01:13 PM, написа:

Здравейте! Имам йорки на 5 мес.Взех го когато беше на 40 дена .Нямам представа как да се грижа за очите му.Зимата детето ми беше с конюктивит и кучето го прихвана.Оттогава постоянно има проблем-една седмица е гурелясали очи а две е добре.После пак му се възпаляват и така се въртя вече няколко месеца.Последния път му слагах кучешки капки с антибиотик.Оправи се но сега пак сутрин има бял секрет.Незнам това нормално ли е.Имам и още един проблем.Повръща веднага след като пие прясно мляко.Ще ви бъда благодарна ако някой ме посъветва.


Eми повечето йоркита имат този проблем с гурелите, особено пък онези които се извеждат навън. Също така не е добре на тези на които вече им е попораснала козинката на главата да не се вързва.
Аз почиствам с напоена марля в хладка вода според зависи на някои през ден на други по-рядко.
За очи и уши могат да се ползват и човешки капки, от тези дето се предписват за бебета или деца до 2-3 годишна възраст. Разбира се трябва да сме сигурни, че не е здравословен проблем, което се установява от кадърен ветеринар, а не просто напрашване на очите имайки впредвид, че нашите любимци са все пак доста близо до земята по отношение на размерите си.
Прясното мляко не е за препоръчване да се дава.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#3 Потребителят е офлайн   mari6 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-July 11

Публикувано: 04 July 2011 - 11:40 AM

благодаря!

#4 Потребителят е офлайн   Yo-li Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 01-December 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 July 2011 - 10:03 PM

И ние имаме всеки ден гурели в очичките, нормално е за дългокосместите кучета.
Когато се прибираме от разходка и мием лапите във мивката, почиствам очите направо с мокри пръсти. Когато процедурата се прави всеки ден, почистването става много лесно.
Като беше бебе, всеки ден варяхме чай от лайка и с напоена в него марличка правехме почистването. Но това е по-времеемък вариант, а и водата върши същата работа :ba_025:
Предполагам ще помогне, стига кучето Ви да не е болно от нещо.

#5 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 July 2011 - 10:27 PM

може да му давате обезмаслено кисело мляко. Ние давахме активия, а от скоро му квася обезмаслено домашно краве мляко.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Roxy_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 05 July 2011 - 10:11 AM

ние очичките ги мием сутрин с намокрено памуче - след като стане, те и без това гурелчетата са влажни още..

#7 Потребителят е офлайн   charity Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 15 July 2011 - 06:37 PM

Zdravejte priqteli! Izvinqvam se za shliokavicata, no pak imam proplem s komputera.
Problema e s Shushy - ot dva dni o4i4kite i otdelqt razli4en sekret ot obi4ajniq. Leko zelenikav i "lepkav" ako moga taka da kaja. Nqma miris, no se po4istva po trudno. Vodih q na vet i toj kaza, 4e e konunktivit, i otdeleniq sekret e gnoj. Razgleda j obstojno o4ite i mi pokaza 4e tova, koeto e trqbva da e bqlo e 4erveno. Izpisa mi Tiacil - o4ni kapki na Virbac i kaza sutrin i ve4er po edna da slagam. Dobre de, ama az kato razbrah, 4e v tqh ima kortikosteroidi, makar i v mnogo nisko sudurjanie se pritesnh. Molq za otzivi po problema i preparata.

#8 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 15 July 2011 - 09:17 PM

Показване на мнениетоcharity, в 15 July 2011 - 04:37 PM, написа:

Zdravejte priqteli! Izvinqvam se za shliokavicata, no pak imam proplem s komputera.
Problema e s Shushy - ot dva dni o4i4kite i otdelqt razli4en sekret ot obi4ajniq. Leko zelenikav i "lepkav" ako moga taka da kaja. Nqma miris, no se po4istva po trudno. Vodih q na vet i toj kaza, 4e e konunktivit, i otdeleniq sekret e gnoj. Razgleda j obstojno o4ite i mi pokaza 4e tova, koeto e trqbva da e bqlo e 4erveno. Izpisa mi Tiacil - o4ni kapki na Virbac i kaza sutrin i ve4er po edna da slagam. Dobre de, ama az kato razbrah, 4e v tqh ima kortikosteroidi, makar i v mnogo nisko sudurjanie se pritesnh. Molq za otzivi po problema i preparata.


Ако Ви притеснява може да вземете от човешка аптека капки против конюктивит за бебета. Само, че ще Ви отнеме повече време лечението.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#9 Потребителят е офлайн   Хърса Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-January 12

Публикувано: 31 January 2012 - 07:51 PM

Моля споделете опит как най-лесно, най-вече бързо може да се почистят натрупани гурелчета. За съжаление едва вчера научихме, че трябва да ги почистваме всеки ден. Натрупани са на топчета омотани с козинката. Вече трети ден се мъчим да ги почистим напълно. Мокрихме ги с топла вода по няколко пъти, с влажна кърпичка, с пръсти. Капахме капки за кучета, изкуствени сълзи. Вече го измъчихме. Кученцето е на 2 месеца.

#10 Потребителят е офлайн   desheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 05-November 10

Публикувано: 31 January 2012 - 09:21 PM

Опитайте да почистите очите с марля,напоена с лайка.А инъче лосиони за всекидневно почистване на очите има много. Аз съм използвала http://zoomagazin.eu...hite-100ml-2768 и съм доволна, но мисля, че дори само с чиста вода и марля можете да почиствате очите, освен ако не отделят много секрет.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 January 2012 - 09:45 PM

Има и мокри кърпички специално за кучета за почистване на очите. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Love_My_Iork Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 02-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 31 January 2012 - 09:52 PM

Аз почиствам очичките с памучно тампонче напоено със сребърна вода. Много лесно се почиства, когато се прави всекидневно, сребърната вода има антибактериално действие и струва 3.60 лв. от всяка аптека. :md_064:

#13 Потребителят е офлайн   Хърса Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-January 12

Публикувано: 01 February 2012 - 05:50 PM

Благодаря за отговорите. Но са се натрупали топчета който не можем да почистим, вече 4ти ден, намаляха но все още ги има. Наверно постепенно ще ги махнем. Чистим ги вечер след работа, може би трябва сутрин? Вечер ли се отделят повече? Докато спи? Не мисля, че се отделят повече от нормалното, просто не бяхме ги чистили, за съжаление не обърнахме внимание. А сега почти я на плашихме опитвайки се да ги почистим, защото са твърди и косъмчетата са се омотали и слепнали.

#14 Потребителят е офлайн   Love_My_Iork Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 02-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2012 - 11:00 AM

Не се притеснявайте, според мен ще се махнат с постоянно чистене, малко по малко всеки ден. Вие сега как ги почиствате? :mg_062:

#15 Потребителят е офлайн   Хърса Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-January 12

Публикувано: 04 February 2012 - 05:02 PM

И с вода топла и с капки за кучета, не успявахме. Днес я закарахме на ветиринар и помолихме да подстриже косъмчетата пред очите долу заедно със с гурелчетата. Кожата леко се бе възпалила, та и я намаза. Е вече трябва редовно почистване, поне ще е по леко. Сега търсим малка ножица със заоблен връх.

#16 Потребителят е офлайн   didi_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 04 February 2012 - 05:25 PM

Ако почиствате редовно и внимателно няма да ви се наложи да постригвате козинката. Просто когато се събере повече секрет на мястото новия избутва стария надолу и той засъхва по козинката. Възпалението може и да се е получило ако сте дърпали козината, за да свалите засъхналите гурелки. На мен ми се е налагало да почиствам засъхналото и установих, че ми е най- лесно(и най- безболезнено за кучо) като навлажня добре козината около очичките и внимателно и бавно отделя слепената козина от гурелките с помощта на метален гребен. След това като изсъхне козинката хващам внимателно засъхналото и то пада в по- голямата си част. Въпреки това, тази процедура не е от най- приятните нито за вас, нито за кучето, да не говорим, че и козината доста страда. Най- добре почиствайте редовно и няма да ви се налага да измъчвате себе си и домашния си любимец :ba_025:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Хърса Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-January 12

Публикувано: 04 February 2012 - 06:21 PM

Да, редовното почистване е най-важно. Ако и други начинаещи като нас имат подобен проблем да видят, че дори за седмица може да стане голяма беля - разни микроорганизми, най вече гъбички доста бързо се развиват в тази среда на гурелите, а слепналото спарва навярно кожата и процесите са бързи. А от там заразява кожата, очите. А за лечение са доста трудни. Не знам дали това подстригване го загрозява, поне аз не мисля. Но пък ние ще търсим по къса прическа, ако успея да се наложа:). Но това като порастне.

#18 Потребителят е офлайн   Xela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 17-August 09
  • Location:Варна
  • Interests:[url=http://www.minidog.info][img]http://www.minidog.info/lines/line_206_beg_427_time_1247342400_col_000000_text_34313732363336383639.gif[/img][/url]
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2012 - 05:37 PM

Гурелчетата се махат с лесно, след баня или като се навлажнят предварително, с четка за зъби :ba_025:
А за бебетата, на които им влизат косъмчета в очите - зализване с малко зехтин. Малко постоянство известно време ще ви спести стригането в бъдеще (така или иначе, косъмчетата растат и трябва регулярно да се прави процедурата) , а и изглеждат по-добре като отраснат мустаците.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни