Dog.bg Форуми : НФФе

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

НФФе

#1 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 28 May 2006 - 03:10 PM

за да не развалям темата за поздравленията пускам нова, в който искам да питам какво дава НФФе на своите членове? какво печели човек регистриран в тази организация. не говоря за професоналните развъдници, а за хората с неродословни котки или дори без котки, които също могат да се запишат като членове.

#2 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2006 - 09:47 AM

Здрасти Манус,
ще се опитам да отговоря на въпроса ти, без да ангажирам НФФе.
Какво значи членство в една организация?
Ами тя по презумция е сдружение, което обединява хора с общи интереси - в частност котки. Тя не се създава, за да служи на интересите на определени хора, а да обслужва интересите на хората, които членуват в нея, да се опитва да разрешава чрез нормативните си уредби възникнали проблеми от "правно" естество, да съветва и напътства хората, които се занимават с отглеждане и развъждане на котки от една страна и да помага със съвети на хората, които имат котки като домашни любимци. Това не е организация, която се занимава само с чистопородни котки.
Членовете не могат да печелят от членството си в организация с идеална цел, там членството е доброволно и всеки може да направи избор дали да членува или не. Смятам, че ако един човек членува в една организация само заради ползата от нея - родословия или други такива, той не е пълноценна част от нея. Една сериозна организация и нейното развитие зависят от идеите и ентусиазма на членовете й, които са склонни въпреки трудностите да се борят за постигането и реализирането им.
Аз съм против делението на хората и котките според наличието на родословие. Смятам, че е редно всяка котка да има такова, което зависи само и единствено от желанието на човека. Този документ е от особена важност за хората, които се занимават с развъждане, но не трябва да се пренебрегва и от тези, които си купуват котка за домашен любимец, вярвам, че е по-добре за човек да знае какво стои зад любимото му животно.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#3 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 May 2006 - 01:30 PM

e аз не разбрах - какво се прави на сълранията на НФФе? какви неща се обсъждат, как се помага на членовете (имащи или нямащи котки), какви проблеми се решават? какво се получава в замяна на членския внос въобще? не че е умопомрачаваща сума но все трябва да се получава срещу нея нещо повече от касова бележка. Ясно ми е че печалба във финансово измерение няма, но все трябва да има нещо което да мотивира към членство.
за едно нещо сме се разбрали-и двамата говорим за хора с неродослони котки, или дори без котки. защото според мен точно те трябва да са основната част от членовете.

#4 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2006 - 08:23 PM

Здравейте отново,
разбира се, че говоря за за хора, които обичат котките, те могат или не да имат котки и /или/ да бъдат основно ядро от членската маса във федерацията. Няма изискания за притежание на котка, за да бъде един човек принадлежен към НФФе. Освен да се занимава с развъждане на чистопородни котки и да организира изложби, НФФе трябва да работи и върху ограмотяването на хората, които имат животни от този вид, да дебатира върху здравни проблеми, генетично обусловени болести, правилно отглеждани и грижи за котката и други и тези аспекти могат да бъдат засегнати от хора като теб и други, ако имате интерес и желаете да се ангажирате с подобни неща. Много ми е неприятно да чувам непрекъснато коментари, че НФФе е затворена система. Ами колко от пишещите тук са пожелали да станат част от нея? Аз винаги съм приветствал хора с нови идеи и желание за работа, защото те са носители на промяна към по-добро, стига целите им да не са безумни и в противоречие с правилниците на ФИФе, но пак казвам, ако няма заинтересованост от страна на хората, нещата никога няма да тръгнат в по-добра посока. Относно решенията, които се вземат на събранията, можеш да се обърнеш към членовете на борда, на тези форуми се водят протоколи и те могат да станат публично достояние.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#5 Потребителят е офлайн   arnold Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:София

Публикувано: 31 May 2006 - 07:29 AM

Здравейте, котколюбители. Сега мисля и аз да стана член на ННФе. Целта на всяка една организация е да популяризира своите идеи, да има клуб за членовете си, където да могат да обсъждат в подходяща атмосфера своите идеи. Виртуалните клубове за котки и котколюбители се оказаха неефективни, защото злобарстването и всезнайковщината на няколко лица превзе не един форум и отпъди пишещите. В същото време истинските специалисти са много заети и не влизат във форумите редовно.
Подемането на нови инициативи, създаването на нови секции, клуб, който да работи редовно, работа за бездомните животни и още много други са цели.

#6 Потребителят е офлайн   svetli_f Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 26-January 09

Публикувано: 28 January 2009 - 04:13 PM

Може би тук ще намеря отговор и аз на своя въпрос, има ли персийска котка класик и може ли тя да се явява на изложби ? Трябва ли да е регистрирана в някаква организация?

#7 Потребителят е офлайн   Animat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-August 07
  • Location:Пловдив/София

Публикувано: 30 January 2009 - 10:35 AM

svetli f,
персийската котка класик е по стария стандарт, който отдавна не е актуален за show class - ако от родословни шоу родители се роди такова коте, то ще е pet class - няма да има право да се води по изложби, защото няма данните да се съревновава, същевременно няма да има право на поколение и подлежи ан кастрация. Ако котето, което оприличавате на класик, не притежава родословие, може да участва по изложби в група "домашна котка" domestic cat - във вашия случай обозначението ще е DLH - domestic long-haired.
User's Signature

www.sibirela.bravehost.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни