Dog.bg Форуми : In Memoriam

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

In Memoriam

#21 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 15 November 2007 - 09:52 PM

Моето момче Бубка ме напусна на 15.07.2002 беше на 16 години и 4 месеца. Бих дала всичко за да мога да го прегърна поне още веднъж. Така боли без теб...
Качена снимка

Тя живя кратко, така и не дочака да намери осиновители.Бори се с коварната болест като малко юначе,но не успяхме ...На 19.09.2007  стана част от голямото семейство,което знам,че някой ден ще срещна под моста на дъгата.Не е възможно да я забравим,липсва ни

Качена снимка
Това ангелче заслужаваше по-добра съдба,но в живота е така...


#22 Потребителят е офлайн   GlupavoMoeMeche Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 04-October 07
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2007 - 10:53 PM

Взехме я точно на 45 дена.. не искам да разказвам много, защото наистина много се натъжавам.. Обожавам я.. В последните си дни се измъчи много, оставихме я при ветовете, за да могат да направят всичко по силите си, защото хванахме белята малко късно и.. като отивахме да си я вземем видях една жена да си носи котето в една торба.. казах на майка ми, че Сара никога не бих я сложила в торба. Влезнахме, видя ни, гушнах я и изкървя за последно и издъхна.. наложи се да я изнеса така, както се зарекох никога да не се случи. Поне изпълних повечето от "Молбата на едно куче"

Цитат

МОЛБАТА НА ЕДНО КУЧЕ


1.  Моят живот трае десет до петнадесет години. Всяка твоя година за мен означава поне пет. Замисли се за това преди да ме вземеш.
2.  Обичай ме такъв, какъвто съм; нали сам си ме избирал.
3.  Дай ми време да схвана това, което искаш от мен.
4.  Имай ми доверие, аз живея от това.
5.  Никога не ми се ядосвай и  не ме затваряй за наказание. Ти имаш своите приятели и развлечения, аз имам само тебе.
6.  Говори ми понякога. И дори да не познавам думите, аз познавам гласа ти и разбирам, че говориш на мен.
7.  Знай, че никога не забравям как са се отнасяли с мен.
8.  Преди да ме биеш помисли за това, че моите челюсти с лекота биха смачкали ръката ти, но аз никога няма да го направя.
9.  Не ме вземай като играчка, за да се забавляваш докато съм малък и после да ме изоставиш; моята любов към тебе е вечна.
10.  Преди да ме наречеш твърдоглав или мързелив запитай се дали например не ме мъчи неподходяща храна, дали не съм стоял дълго време на слънце или пък съм уморен. Помисли си, може и ти да грешиш и аз да не разбирам какво искаш от мен.
11.  Грижи се за мен когато остарея, остана без зъби, оглушея, ослепея и не мога да се движа добре. И за теб ще се грижи някой, защото старостта е една за всички!
12.  Бъди с мен в последния ми час. Никога не казвай Такива неща не мога да гледам. Когато съм с теб, всичко е лесно. Това е твоя дълг за моята вярност, за нашата хубава младост


Това е вечната ни Саричка. Почивай в мир миличка и помни, че те обичаме... много  :'(

#23 Потребителят е офлайн   bubulina79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-November 07

Публикувано: 23 November 2007 - 12:40 PM

Боже хора, всички вие ме разплакахте...напомнихте ми за моя Рем, доберманът който се наложи да подаря, защото не можех да гледам и който завинаги остана в сърцето ми... :'( :'( :'( :'( не съм плакала така от години.....

#24 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 24 November 2007 - 11:00 AM

Цитат

Боже хора, всички вие ме разплакахте...напомнихте ми за моя Рем, доберманът който се наложи да подаря, защото не можех да гледам и който завинаги остана в сърцето ми... :'( :'( :'( :'( не съм плакала така от години.....
А Виждала ли си го от както си го подарила? 

#25 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 24 November 2007 - 11:06 AM

Цитат

Взехме я точно на 45 дена.. не искам да разказвам много, защото наистина много се натъжавам.. Обожавам я.. В последните си дни се измъчи много, оставихме я при ветовете, за да могат да направят всичко по силите си, защото хванахме белята малко късно и.. като отивахме да си я вземем видях една жена да си носи котето в една торба.. казах на майка ми, че Сара никога не бих я сложила в торба. Влезнахме, видя ни, гушнах я и изкървя за последно и издъхна.. наложи се да я изнеса така, както се зарекох никога да не се случи. Поне изпълних повечето от "Молбата на едно куче"

Цитат

МОЛБАТА НА ЕДНО КУЧЕ


1.   Моят живот трае десет до петнадесет години. Всяка твоя година за мен означава поне пет. Замисли се за това преди да ме вземеш.
2.   Обичай ме такъв, какъвто съм; нали сам си ме избирал.
3.   Дай ми време да схвана това, което искаш от мен.
4.   Имай ми доверие, аз живея от това.
5.   Никога не ми се ядосвай и  не ме затваряй за наказание. Ти имаш своите приятели и развлечения, аз имам само тебе.
6.   Говори ми понякога. И дори да не познавам думите, аз познавам гласа ти и разбирам, че говориш на мен.
7.   Знай, че никога не забравям как са се отнасяли с мен.
8.   Преди да ме биеш помисли за това, че моите челюсти с лекота биха смачкали ръката ти, но аз никога няма да го направя.
9.   Не ме вземай като играчка, за да се забавляваш докато съм малък и после да ме изоставиш; моята любов към тебе е вечна.
10.   Преди да ме наречеш твърдоглав или мързелив запитай се дали например не ме мъчи неподходяща храна, дали не съм стоял дълго време на слънце или пък съм уморен. Помисли си, може и ти да грешиш и аз да не разбирам какво искаш от мен.
11.   Грижи се за мен когато остарея, остана без зъби, оглушея, ослепея и не мога да се движа добре. И за теб ще се грижи някой, защото старостта е една за всички!
12.   Бъди с мен в последния ми час. Никога не казвай Такива неща не мога да гледам. Когато съм с теб, всичко е лесно. Това е твоя дълг за моята вярност, за нашата хубава младост


Това е вечната ни Саричка. Почивай в мир миличка и помни, че те обичаме... много  :'(
ООО милата така го разказа 4е се разплаках  :'(

#26 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 24 November 2007 - 11:09 AM

ООО тази тема е много тажна  :'( :'( :'( А моето ку4е беше булонка  взехме я на 7г и по4ина на 17г толкова радостни мигове  имахме с нея сега много ми липсва. :'( :'( :'( :'( бих дала  вси4ко да я жидя и да я нагушкам :'(

#27 Потребителят е офлайн   bubulina79 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-November 07

Публикувано: 24 November 2007 - 11:29 AM

Цитат

Цитат

Боже хора, всички вие ме разплакахте...напомнихте ми за моя Рем, доберманът който се наложи да подаря, защото не можех да гледам и който завинаги остана в сърцето ми... :'( :'( :'( :'( не съм плакала така от години.....
А Виждала ли си го от както си го подарила? 

не можах.... :'( :'( :'( мъжът който го взе си смени телефона сигурно 20 пъти, знам само приблизително района където живее, но София е много голям град...Моля се само да е добреее :'( :'( :'(

#28 Потребителят е офлайн   Akela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Male

Публикувано: 13 January 2008 - 02:00 AM

Всеки от нас е загубил много близък приятел...............Нямам думи с които да изрзя мъката си за това .................Въпреки  , че до ръката ми спи не по малко верен четириног приятел , никога няма да забравя първото си зверче Рита ............In Memoriam
User's Signature

На света има едно нещо, което не може да се купи с пари... и това е размахването на една кучешка опашка.

#29 Потребителят е офлайн   dakelche5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 13 January 2008 - 02:24 AM

Искам и аз да споделя...имахме си болонка, а може да е била и друга порода. Бях много мъничка, когато родителите ми я намериха. Всички много я обичахме... тя беше наистина добро кученце.Незнам защо, но сякаш моите родители не се грижеха чак толкова за нея както аз сега за моето куче.Разбира се имаше ваксини, хапчета и т.н, но нямаше това внимание което аз сега отделям за моето куче. Аз бях малка и често се държах не добре с нея-Сара.Даже я кръстихме Сара Бернар. :'(Живя доста време с нас, обичахме я страшно много,макар че сега виждам че сме можели да го показваме повече...Да,но аз имах нещо като синузит и лекарите остановиха,че е алергия от нея.Трябваше да я пратим при баба и дядо в апартамента.Въпреки, че живееха наблизо се чувствах ужасно,сигурно и тя....Най-лошото е че баба ми я е дала на някакво семейство без да знаем,защото не можела да я гледа....Сарка беше на 12-13 когато се раздели с нас.Най-лошото е че незнам къде е намерила смъртта си,дали е била щастлива,дали са я гледали добре...Сега,когато съм вече голяма,изпитвам вина и сякаш гледам да и се отплатя чрез сегашното ми куче....
Извинявам се за дългия разказ...
Сарка,обичам те!Надявам се, сега да си щастлива... :'(
User's Signature

Вани и Лори

#30 Guest_LucaB_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 January 2008 - 09:35 AM

:'( С това се е сблъсквал всеки един от нас и всеки знае колко болка в сърцето е имало при загубата на любимия четириног приятел. Ние имахме тигров боксер /Луци/ и лайка /Мартин/ като и двамата умряха миналата година в рамките на около месец един от друг- беше ужасно, не спирах да плача с дни! След което се започна сагата- взехме си хъски /Мартина/  :wub: и английски булдог /Луци/  :wub:! Обичаме ги много и с умиление носим в сърцата си спомена за тези, които вече ги няма  :'( ! След това се появи още едно англ.булдоче Баркли  :wub: и така семейството ни стана доста голямо  ;D,  а да не забравя че имаме и един прекрасен БОК /Мортимър/, който гордо пази ранчото на татко  :rolleyes: !

#31 Потребителят е офлайн   Розинка Икона

  • *Dog whisperer*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1049
  • Регистрация: 14-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Dogs
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2008 - 10:06 AM

Тази тема наистина е много тъжна :'( Първото ми куче Блинк го взехме от три месечно бебе.Чувала бях,че някои кучета се раждат  с болест на сърцето.Явно моя Блинк беше роден.Почина на седем години скоро щеше да навърши осмата.Задушаваше се се неможаха да намерят нужното лекарство.Всичко бих дала за да го видя и прегърна за поне още еден път.Той знае,че го обичаме и винаги ще го обичаме :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(Всичко е толкова тъжно :'( :'( :'( IN MEMORIAM
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Petyo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 519
  • Регистрация: 09-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 14 January 2008 - 12:51 AM

много тъжна тема наистина...предното ми куче беше болонка смесено с канадска лисица имах го от 93 година тогава бях на 7 много я обичах когато остаря само при мисълта че ще ме напусне се разплаквах...През 05/06 година имаше големи студове от -20 градуса моето кученце преоодоля зимата без проблеми беше много жизнена играеше скачаше въпреки че беше на 13 години тогава през месец март 2006 година се нанесаха нови съседи и под нас и почнаха да правят ремонти на бълкона си....оплакваха се че през бетона прониквало орина от нас коет беше недопостимо защото кучето ми най много на седмицата 1 2 пъти да оринира на терасата ако сме забравили да я изведем както и да е края на март месец кучето ми за 1 седмица се влоши спря да яде водих го на лекар в ОБЕДИНЕНАТА ВЕТИРИНАРНА КЛИНИКА имаше странен глас всеки път им казах да не е глътнала нещо след тяхното лечение от 4 дена нямаше ефект след това я заведах при доктор Маринов казах му същото за гърлото и той и изкара голям кокал пилежки от.....лекарската небрежност от предните лекари още повече до пренесе до тежкото и състояние ....направихме кръвни иследвания и се разбра че кучето ми е силно интоксикирано....направиха и операция на половите органи но не  беше от там....кучето ми започна да получава гърчове и да припада...храних го със спринцовка до повръщаше...идваше при мене макар и да залиташе искаше до последно да го зема при мене....една така продължение на една седмица силните антибиотици нямаха резултат нямаше спасение една сутрин решихме да облекчим мъките и....след решението първи се разплака баща ми...и всички останали ...влязохме в колата и тръгнахме към ветеринаря като преди това я целунах за последно...по пътя за ветеринара тя почина в ръцете на майка ми...все пак я заведахме при лекаря видя и каза че е починала като при вида на цялото ми семейство той също се просълзи...след това отидохме да я погребем на вилата ни като аз открехнах в кашона любимото и килимче на което лежеше и си сабух един от чарапите ми с които тя винаги е играла и го пъхнах между лапичките....след това я погребахме това беше най тъжното нещо което съм преживял и до ден днешен другия чорап си го пазя заедно с козина която събрах от килима....след година и половина блгодарение на моята приятелка коят супер много обичам се сдобих с куче което тя ми подари може би тя го беше решила защото месеци наред не можех да преживея случилото се....в последствие разбрах че най вероятно е била отровена от съседите ми които си превърнаха апартамента в стаи за нощувки...въпреки новото куче което съм обикнал аз никога няма да забравя Лиза

  О Б И Ч А М    Т Е !    И  В И Н А ГИ  ЩЕ  ПАЗЯ СПОМЕНА ЗА ТЕБЕ !!!
                    ПОЧИВАЙ В МИР ЛИЗЧЕ  ;(

#33 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 15 January 2008 - 07:24 PM

В памет на Вихри,който си отиде от нас на 10.01.2008.
Прости ни за всичката болка ,която преживя тук на земята и за жестокостта с която се сблъска!
Почивай в мир момче и ни чакай при моста на дъгата!

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   ncholakovabg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 12-September 06

Публикувано: 15 January 2008 - 07:59 PM

Прочетох с голяма тъга и съпричастие всички съобщения и се присъединявам към мъката на загубилите своите любимци хора!
Сега като чета тези редове отново плача, защото ми е много мъчно за моето Лорче, дакелката, която си отиде на 10 ноември. Взаимно си дарихме толкова много обич!
Стават вече два месеца, откакто я няма! С тези редове искам да я помена и да споделя с всички вас колко ми липсва! Липсва ми нейният поглед с косо разположените й очи като на сърна, липсва ми вечер поканата й да си лягаме, липсва ми в леглото, свита на кравай, като повтаря извивката на тялото ми и с глава на ръката ми, много ми липсва...
Когато си бях в къщи тя беше с мен навсякъде, където и да отидех и каквото и да вършех, тя беше с мен в същата стая. Дори накрая когато беше болна и едва дишаше, с последни сили идваше при мен и стоеше до леглото или дивана и чакаше да я кача, за да се сгуши до мен!

Иска ми се да кажа и аз както всички тук колко ми липсва и как няма да я забравя! Гледам си снимките от време на време и все заглеждам кучетатат по улицата и си казвам - ето, това прилича на Лорчето!
Лека й пръст! Споменът за нея ще е с мен и ми се иска да вярвам, че тя ще си остане с мен, по някакъв начин, не зная как!

Лорче, винаги ще бъдеш с мен!

#35 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2008 - 02:12 PM

Не обичам историята за моста на дъгата.
Споделям с вас едно стихотворение, некадърно преведено от мен набързо.

Цитат

Death is Nothing

Death is nothing at all
I have only slipped away into the next room
I am I and you are you.
Whatever we were to each other
That we still are.

Call me by my old familiar name
Speak to me in the easy way which you always used
Wear no forced air of solemnity or sorrow.
Laugh as we always laughed at the little jokes
We enjoyed together.

Play, smile, think of me, pray for me,
Let my name be ever the household word that
It always was.

Let it be spoken without effort,
Without the trace of a shadow on it.
Life means all that it ever meant
It is the same as it ever was
There is absolutely unbroken continuity.

Why should I be out of mind because I am
Out of sight? I am but waiting for you
For an interval
Somewhere very near
Just around the corner .
All is well.

Canon Henry Scott Holland (1847-1918) 


Смъртта е нищо

Смъртта е нищо и никаква
Аз просто влязох в следващата стая
Аз съм аз, ти си ти
Каквито бяхме един за друг
Такива сме и сега

Наричай ме с познатото ми име
Говори ми спокойно и както винаги
Не насилвай тъгата във себе си
Смей се както се смеехме на дребните шеги
Които споделяхме и обичахме

Играй, усмихвай се, мисли ме, моли се за мен
Нека името ми да е познатата дума
Която винаги е било

Нека го казваш без усилие
Без следа от сянка в него
Животът означава, което е значел винаги
Той е същият, какъвто е бил
В своята несъмнена, несломена  цялост

Защо да съм далече от ума, щом съм
Далече от очите? Аз просто те чакам
В един антракт
Някъде съвсем близо
Точно зад ъгъла
Всичко е наред.

отец Хенри Скот Холанд
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   estranged Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 08-September 07
  • Location:far away

Публикувано: 23 January 2008 - 11:22 PM

Преди да вземем Чаричка, имах болонка, но почина милото от некадърници, не искам и да се сещам за тях, не си признаха че са некадърни. Още ми е мъчно за него, жалко че нямам сканирани снимки, да отдам почит на Лорито. Почивай в мир милото ми кученце!

#37 Потребителят е офлайн   Just-Be Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-April 08
  • Location:Dupnica

Публикувано: 20 April 2008 - 05:04 PM

Здравейте.На 17.04.2008 си отиде моята първа котка,която ще я помня докато съм жив.Сега да ви разкажа на кратко на 04.06.2007 се прибирах от един приятел но пътя ми минаваше по магистралата.И пресичам си аз и чувам котка да мяука и гледам в едни храсти захвърлено малко тигрово коте,попринцип не обичах котки до тогава но тази котка ми хареса и си я прибрах.След това имах малко проблеми с родителите ми,но се оправих някак си.Тъй като никога преди това не сам имал котка не знаех какав пол е и го кръстих Мими,но по късно се оказа че е мъжко.Изкара си цяло лято и цяла зима без проблеми.На 19 Февруари намерих на ван едно много сладко куче направих му 1 ваксина,но от нещо се разболя и почина милото :'( :'( :'( Тогава и котката ми хвана някаква болест но го оправих за няколко дни,понякога го пускам на вънка на 16.04.2008 го пуснах но той не се върна вечерта.На сутринта го намерих беше в много зле залиташе,но беше събота и нали живея в мизерен град и не можах да намеря ветеринар,но тои си ядеше.В понеделник го водих на ветеринар би му инжекция и уш се оправи ама не.... В в сряда след като се върнах от училище го намерих в такова тежко състояние че не мога да го опиша тои въобще не можеше да ходи  опитваше се да ходи ама не можеше милото.Изчаках баща ми и го отведохме на доктор пак му би инжекция даде ми гюкоза да ми давам със спринцовка.След това илязох на ван за около 1 час,прибрах се в нас а тои беше още по зле дадох му гюкоза както ми каза доктора.След около 2 часа видях че иска да повърне ама не можеше взех го и го отведох в банята,но не мислех че е толкова зле.Пуснах го в банята лекичко но той падна и си намокри главата веднага го дигнах избърсах го,тои беше станал направо жив труп,беше направо неадекватен за доктор беше прекалено късно 11 часа беше.И си казах че сутринта ще го водя,сложих го в леглото ми както обикновенно правех.Събуждам се сутринта и веднага поглеждам към котката но........ то беше мъртво в леглото ми  :'( :'( :'( :'( беше още топло милото.Това беше наи гадния ден в живота ми чуствах се навсякъде където и да отида сам :'( :'( :'( :'( :'( Сега дори като се прибера чуствам че е празно че все едно не живее никои в тази къща.Винаги ще го помня обичам те миличкото ми :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(          Ако някъде имам грешки извинете ме но много рядко пиша на кирилица.Обичам те милото ми котенце  :'( :'( :'( :'(

#38 Потребителят е офлайн   kudra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 05 May 2008 - 08:07 PM

Обичаме те, момиченцето ми!
Отиде си нашата Гора! Ще ни липсваш, миличката ми! Страшно ще ни липсваш!

Качена снимка

25.12.1999-04.05.2008г.

#39 Потребителят е офлайн   sellena Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-April 08

Публикувано: 06 May 2008 - 10:24 PM

На 4 май моята Линда отиде на Моста под дъгата... Ужасно ми липсва.


Качена снимка
1994-2008

Обичам те, Линдичката ми сладка!

#40 Потребителят е офлайн   rijka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 29-April 08

Публикувано: 13 May 2008 - 12:53 PM

На 04.04 си отиде нашия Роко!Все още не можем да приемем, че това е истина,нищо не може да смекчи болката в сърцата ни!Наложи се сами да прекратим мъките му, на никого не го пожелаваме...!До последно се надявахме на чудо,уви...в нашия случай чудесата се оказаха невъзможни.
Миличък Роко, толкова те обичаме,ти беше най прекрасното куче на света!

  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни