Dog.bg Форуми : In Memoriam

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

In Memoriam

#41 Потребителят е офлайн   Sisy and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 11-May 08
  • Location:Варна кв. Младост

Публикувано: 13 May 2008 - 07:21 PM

За жалост и аз трябва да пиша в тази тема. Искам да споделя мъката на всички вас, които сте загубили верните си другарчета. Знам как се чувствате и аз съм минала през това...
Отидох в един магазин за животни и казах искам сетер, предложиха ми един на 4 месеца, но аз не искам бебе. И ми казаха че имали новородени, но трябва да чакам до 40 ден. Стори ми се рано, но толкова много я исках и чаках. Казваше се Лори. Очудих се когато ми се обадиха на 35 ден. Взехя... беше толкова малка и беззащитна, толкова крехка и мила. Беше ме страх да не я нараня. Обясниха ми, че не трябва да я извеждам до 3та ваксина и така нататък. На 4тия ден от нашето съжителство, тя беше на 39 дни отказа да яде. Заведох я веднага на лекар. "Обединена Ветеринарна Клиника" - Варна. Докторът я прегледа, даде лъжичка котешка храна, Лори я подуши и той каза : "ето бе има апетит" и ми даде прах някакъв да и слагам в храната. Прибрах си я, тя отново отказваше да яде. 5ч сутринта беше, когато пак я заведох там. Вече беше много зле. Отпаднала, отпусната, почти заспала и с растройство. В шибаната клиника и сложиха система. Аз плачех, а когато и слагаха системата тя пищеше и попитах сестрата "Защо плаче", а от другия кабинет се привикна някакъв доктор "Ами ти що ревеш?!" и ме изгониха навън. Върнаха ми я и с растройство и с повръщане, и според тях било нормално след системата. Изпаднах в паника, защото дори и грам представа да си нямам от вет медицина знам, че не е нормално едно 39 дневно пале да повръща и да има растройство. Пак такси и веднага в магазина от който я взех. От там някакъв човек ме заведе при д-р. Манолов. Знаех, че ако някой може да я спаси това е той ( не можех да отида веднага при него защото беше 9 30 първия и 5 15 вторият път когато я водих на лекар ). При него тя се подобри малко, но след това почина. Каза ми че е био твърде късно, ако сме били малко по рано там... Нека почива в мир моето мило кученце с което бяхме заедно само 4 дни, но я обичах безкрайно много. Няма да забравя и последните ти часове мило Лори, как те гушках в одеалцето а в очите ти имаше само болка. Помня всеки твой звук, който показваше неистовата болка която изпитваше. Съжелявам малко бебе, че позволих да ти причинят всичко това. Съжалявам че не успях да те спася. Обичам те, няма да те забравя. Ти беше най красивата Лори. А беше само на 39 дни...

#42 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 13 May 2008 - 07:53 PM

Мери си думите, особено в тази тема! Следва предупреждение!

Мод

User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#43 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 May 2008 - 07:56 PM

Ти не знам дали имаш изобщо някаква мярка - на думи и на отношение. Точно тази тема НЕ е за спам и умни мисли.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#44 Потребителят е офлайн   Sisy and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 11-May 08
  • Location:Варна кв. Младост

Публикувано: 13 May 2008 - 10:40 PM

Вината в себе си я виждам и не я отричам! iveta 2  Само че не знам ясно ли ти е на тебе какво значи бебе на 38 дена с растройство?! И ми го връщат с повръщане. На куп на всичко и ми крещят "А ти защо ревеш", гонят ме от стаята и ми казват, че било нормално. Не знам аз ли съм тапанар, или по скоро тапанарка, но ти си маса неадекватна в ситуацията. На лекарите от клиниката им беше ясно, че кучето ще умре. Затова ми го върнаха, да не умре при тях... нали е лоша реклама! Това какво отношение е? Аз си знам, че по голямата част от вината е моя, но това дали ги оправдава?! Помисли малко и после пиши ако обичаш!

Съжалявам за загубата. Моля прекратете дискусията и укорите, тази тема е за скърбящите, без значение от трагичните обстоятелства - отнася се до всички пишещи тук.

Мод


#45 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 21 June 2008 - 09:59 PM

Днес ни напусна Деси.Тя живя дълго и мисля щастливо с нас макар да беше познала човешката жестокост преди да разбере какво е да бъде обичана.
Ужасно е да притискаш до сърцето си някого казвайки му,че всичко е наред,знаейки,че животът му изтича през пръстите с които го галиш. Почивай в мир Деси,ще ни липсваш!
С обич  :kuchence:


Качена снимкаКачена снимка

#46 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 05 July 2008 - 08:42 PM

Лиска ни напусна. Беше малка,мила и плашлива. Лежеше неизменно пред входната  врата на една вила. Зиме ,лете, в студ и пек. Баща ми й носеше храна всеки ден. Веднъж минавайки оттам я зърнах,с огромна рана на гръбчето,пълна с бели червеи,които почти бяха изяли плътта. Обаче тя все така лежеше пред същата тази врата.Разбрах,че няма кой да се погрижи за нея и я прибрахме за  да я лекуваме.Не ми даде сърце да я върна пак на улицата,остана при нас. По-късно попитах хората от същата тази вила познават ли Лиска.Разказаха ми без много чувство- Починала снаха им и те взели на внука си  куче, за да излекува болката. Това била Лиска. Живяла с тях, лекувала болката,служела е за нещо...Детето пораснало голям мъж,тръгнало по своя път и се оказало,че Лиска никому не е нужна.Един ден й отворили вратата и повече не я пуснали обратно. Но тя все така чакаше ...
Радвам се,че поживя старческите си години с нас.Беше ми свидна,заради съдбата си,ужасно е да те изоставят защото си стар и никому ненужен. Грижехме се добре за нея,играеше си с Деси и когато тя се разболя и отслабна Лиска все до нея стоеше,като че ли разбираше,че скоро ще я загуби.
Напусна ни неочаквано само седмица след Деси ,отиде при единственото същество на което се доверяваше напълно.
Липсвате ни момичета,пусто е без вас :kuchence:

Качена снимкаКачена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 July 2008 - 09:08 PM

Много тъжна история! Това хората са големи животни :'( :'( :'(
:'( :'( :'(  Искрени съболезнувания и за двете красавици :'( :'( :'(
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#48 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 06:11 PM

Много тежка съдба е имало животното,но си е поживяло последните години  :'(
Хората които вършат тези изродски неща,за мен не са хора а същества без сърца  :'( :'( :'(
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#49 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 30 July 2008 - 05:31 AM

Диди 21.07.2008 рак на млечни жлези.Единственото същество,което съм имала и не е било намерено ,изгонено или малтретирано. Само на 11години,безкрайно игрива, закачлива и смешна. Не обичаше да я гушкат,когато искаше сама търсеше ласка и това траеше няколко минути.После пак скачаше и продължаваше игрите си.Живеца струеше навсякъде от нея.Нищо от това не остана накрая- две тъжни малки очи в които виждаш само болка. Искам да я помня така
Качена снимка

Чочи 28.07.2008 ,рак в пикочен мехур. На 15 години.Намерих я до контейнера за смет ,беше толкова мъничка и грозна,не вярвах,че ще оцелее.
Тя преболедува някак тихо, както и живя.Само последния ден я чух да плаче, само веднъж за всичките ни 15 години заедно.Изключително деликатно същество,нежна,любвеобвилна,гушла- пълна противоположност на Диди.ИМаше някак тъжни очи,благ поглед.
Качена снимка

Казват,че Бог е справедлив и милостив.Каква справедливост е да загубиш толкова същества които обичаш и да  ти се налага да взимаш решения от които след това още повече боли? Не мога да приема мисълта,че ги няма,търся ги и ми се иска да повярвам,че всичко това е само лош сън.Където и да са всички те сега, да е вярно,че някой ден пак ще ги видя-под моста с дъгата,зад ъгъла където и да е. Обичам ви,много боли и ми липсвате,трудно е без вас.


#50 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 July 2008 - 08:30 AM

Мила Диана, моите съболезнования за ужасната болка, която ти се налага да преживееш. Пожелавам ти това да е краят на лошото и от тук да започва хубавото.
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 30 July 2008 - 08:37 AM

Моите съболезнования :'(

#52 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 July 2008 - 08:40 AM

Ужасно много съжалявам за Диди и Чочи :'(...  Почивайте в мир!
R.I.P.
User's Signature



#53 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 July 2008 - 11:52 AM

Първото ми куче ни остави на 01.06.2006г, но имам чувството че все още е с нас.... За щастие изживя добър живот, обичахме го много. Чаках да ми вземат куче в продължение на 8 години. И един ден това се случи, бях на 150.....-то небе от щастие. 12,5 години любимата черна брада ме събуждаше. Иска ми се всяко едно куче, коте или друго животно да имат дом и хора, които да ги обичат. Може би някой ден....... дано да е по-скоро.

#54 Потребителят е офлайн   tony63 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 31-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 August 2008 - 01:06 PM

На 31,07 почина най-сладкото бебче,което беше само 2месеца с нас.Направи ендокардит след втората ваксина.Повече от 10дни се борихме с вет.лекар за живота и,но не успяхме.
Почивай в мир миличка!Винаги ще останеш в сърцата и памитта ни!

#55 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 August 2008 - 10:16 PM

RIP  :'(
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#56 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 August 2008 - 06:51 PM

:'(В памет на Пухчо, който бе блъснат от кола. :'(

#57 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2008 - 10:13 PM

Цитат

:'(В памет на Пухчо, който бе блъснат от кола. :'(

Моите искрени съболезнования!
ДА ПОЧИВА В МИР  :'( :'(
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#58 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 September 2008 - 05:59 PM

Вчера си отиде  моя Лупи :'(.
Беше удивително невъзпитано куче, убеден, че храна му се дава за да лае -и не спираше да джавка винаги когато ни види. А колкото и да виках "не", това за него беше насърчение.
Освен това беше безкрайно мил и добър, верен и безстрашен.
Дано вече е на по-добро място заедно с истинския си собственик -моя баща, който почина преди 3 години-за когото не спря да тъгува нито ден.
Пиша и роня сълзи, макар да прекара с мен само 3 от 11те си години.
Сбогом, Лупи!
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 September 2008 - 06:01 PM

Ех, много мъчно ми става, но е неизбежно. Почивай в мир Лупи!  :'(
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 03 September 2008 - 10:04 AM

уф и аз зароних сълзи

Цитат

Ех, много мъчно ми става, но е неизбежно. Почивай в мир Лупи!  :'(


  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни