Dog.bg Форуми : In Memoriam

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

In Memoriam

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 June 2006 - 12:55 PM

Имаше предложение за такава тема, а и в други теми виждам, че има нужда от това.

Спомнете си с любов и тъга за тях... 
Качена снимка

Цитат

ЗАВЕЩАНИЕ НА ЕДНО ДОСТОЙНО КУЧЕ
от Юджийн ОНийл

Аз Силвердън Емблим О Нийл (познат сред семейство приятели и познати си като Блеми), тъй като усещам вече тежестта на годините и слабост обзема тялото ми, разбирам, че краят на живота ми е близо, с настоящото завещание, записвам моето последно желание и воля към моя Господар. Той няма да знае за съществуването му преди моята смърт. След това, потънал в самота, когато си спомни си за мен, внезапно ще разбере за завещанието ми и тогава, нека го запише в моя памет.
Малко неща оставям след себе си. Кучетата са по-мъдри от хората. Те не събират вещи. Не си губят времето в трупане на богатство. Не си развалят съня с притеснения за нещата, които вече имат и с тревоги за нещата, които още нямат. Никаква друга ценност не бих могъл да завещая, освен моята любов и преданост. Това оставям на всички онези, които обичам на моите господари, които ще скърбят най-много, на Фрийман, който винаги беше добър с мен, на Син, Рой и Уили и Наоми и..... но ако трябва да изброявам всички,които са ме обичали, ще трябва да напиша цяла книга. Може би е прекалено суетно от моя страна, но сега когато съм толкова близо до смъртта, пред която всички сме прах и пепел, трябва да заявя, че аз бях изключително обичано куче.
Моля моите Господар и Господарка да си спомнят за мен винаги, но да не тъгуват прекалено дълго. През целия си живот съм се опитвал да им доставям радост, а в тежки и трудни моменти да ги утешавам и развеселявам. За мен ще бъде болезнено да знам, че дори и със смъртта си ще им донеса мъка и печал. Нека знаят, че на света няма куче, което да е имало по-щастлив живот (а това дължа на тяхната безкрайна любов и грижа към мен).
Сега, когато съм почти сляп и чувам лошо, окуцях, а обонянието ми отслабна толкова, че и заек да мине под носа ми аз едва ли ще разбера, започнах да губя достойнство и гордостта ми се превръща в унижение. Да продължавам да живея по този начин е подигравка със самия мен. Време е да се сбогувам преди да отслабна дотолкова, че да се превърна в тежест за себе си и онези, които ме обичат. Мъчно ми е, че ги напускам, но не съжалявам, че умирам. Кучетата не се страхуват от смъртта както хората. Ние я приемаме като част от вечния цикъл, а не като съкрушителна раздяла, която унищожава живота.
Кой знае какво идва след смъртта? Бих искал да вярвам на разказа на моя приятел далматинец - мохамеданин, че има рай, където си винаги млад и пълен с енергия, място където дните са безгрижни, а наоколо танцуват стотици чудни нимфи с прекрасни черни петна , място, където зайците тичат бързо, но не прекалено бързо (също както нимфите) и са толкова много колкото песъчинките в пустинята; място където всеки кръгъл час е час за хранене, където през дългите вечери горят милиони камини, в които цепениците никога не угасват, а ти се сгушваш на кравайче край тях, примигваш загледан в огъня, клюмаш и си спомняш за старите славни дни на земята и за любовта на някой Господар и Господарка.
Страхувам се , че очаквам твърде много за куче като мен, но най-малкото ще намеря спокойствие това поне е сигурно. Спокойствие и дълга почивка за едно старо, уморено сърце, за изтощените ми нозе, нос и уши, които ще намерят вечен покой в земята, която толкова обичах приживе. Може би така е най-добре.
Искам да отправя една последна гореща молба. Чувал съм Господарката ми да казва Когато Блеми умре никога няма да вземем друго куче. Обичам го прекалено много, за да имам другиго след него Сега бих искал да и кажа нека вземе друго кутре - именно заради любовта й към мен. Паметта ми ще бъде опетнена, ако тя никога повече не пожелае куче. Бих искал тя никога повече да не може да живее без куче след като веднъж е имала мен в семейството,! Аз никога не съм бил ревнив . Винаги съм смятал, че повечето кучета са добри (дори и онази черна котка, на която позволявах вечерно време да споделя с мен килимчето във всекидневната и на чиито чувства винаги съм отвръщал с добродушие и снизходителност а дори понякога с ). Естествено някои кучета са по-добри от други. Далматинците, естествено са най-добрите това го знае всеки. Така че предлагам моят наследник да бъде далматинец. Той трудно би могъл да бъде с такава вродена изисканост или толкова добре възпитан и способен колкото аз бях приживе. Господарят и Господарката не трябва да искат невъзможното. Но уверен съм - той ще даде най - доброто от себе си и въпреки неизбежните си недостатъци в сравнение с мен, ще запази паметта ми чиста . На него завещавам моите каишка и повод, както и палтото ми направено по поръчка при Хермес в Париж през 1929. Той никога няма да постигне моята елегантност когато прекосявах площад Вандом или по-късно по време на дългите разходки по Парк Авеню, когато приковавах всички възхитени погледи; но все едно надявам се той да успее поне да не изглежда като просто и нескопосано провинциално псе. Тук на вилата, той може и да се покаже достоен за сравнение с мен в някои аспекти. Предполагам, че ще се справя по-добре от мен в гоненето на зайци поне в последните години.
И въпреки всичките му бъдещи грешки и бели аз искрено му желая цялото щастие, любов и грижа в дома, който преди беше мой.
Една последна дума за сбогом, любими мои Господарю и Господарке. Всеки път когато дойдете на гроба ми, спомнете си с тъга, но и с любов за моя дълъг и щастлив живот с вас, кажете си "Тук почива онзи, който ни обичаше и когото ние обичахме ". И тогава, без значение колко дълбоко съм заспал аз ще ви чуя и дори цялата мощ на смъртта няма да възпре моя весел дух да хукне към вас с размахана опашка.




Качена снимка


Моста на дъгата

Точно досами рая, от тази му страна, се намира мястото, наречено Моста на дъгата.
Когато умре някоя животинче, което е било привързано към някой измежду нас, то отива при Моста на дъгата. Там има поляни и хълмове за нашите приятели, за да могат те да тичат и играят заедно. Храната, водата и слънчевата светлина са изобилни и нашите приятели се чувстват добре и уютно.

Всички животинки, които са били болни или стари са с възвърнати здраве и жизненост. Тези, които са били наранени или осакатени, са възстановени напълно и са отново силни - точно такива, каквито си ги спомняме в нашите блянове за отминалите дни.

Животинките са щастливи и доволни, с изключение на едно малко нещо на всички тях им липсва някой много специален човек, когото са оставили.

Те всичките тичат и играят заедно, но идва ден, когато някой внезапно спира и поглежда в далечината. Блестящите очи се втренчват. Страстното тяло потреперва. В един миг то се стрелва от групата, прелитайки през зелените треви, нозете му го носят по-бързо и по-бързо.

Вие сте забелязан и когато вие и вашия приятел се най-накрая се срещате, вкопчени в радостна прегръдка, никой вече не може да ви раздели. Целувки на щастие валят върху лицето ви, ръцете ви галят отново обичната глава и вие поглеждате отново в доверчивите очи на вашата животинка, отдавна напуснала вашия живот, но никога не липсвала във вашето сърце.

И тогава минавате под Моста на дъгата.

Заедно завинаги...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 June 2006 - 03:05 PM

Да започна аз.
Нашият Рей.Нашето огромно ,добро, старо момче.Приятел, който ще помня докато дишам.Силен ,смел и с огромно сърце.Величествен!
Когато го видях за първи път - сам ,изоставен и болен- душата ми се разплака.Беше с нас - мен, моето семейство и моите приятели почти 4 години.Най- хубавите в живота на Рей- без верига, с приятели кучета и любимата му женска Бойка, и всички които го обичахме.
Рейо ,ти взе когато си отиде голяма част от сърцето ми!Последната ти въздишка беше в ръцете ми.Обичам те!
Спи в мир и ни чакай!С обич - ние - мама и приятелите..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 June 2006 - 03:06 PM

РЕЙ.Отиде си на 8.01.2004.Не знам кога е роден.

Качена снимка
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#4 Потребителят е офлайн   areta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 203
  • Регистрация: 24-May 06
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 10 June 2006 - 03:28 PM

Предишното ми куче Лъки почина на 29.11.2005г.-няколко дена преди рожденния ми ден!Заварихме го в съседната къща,която беше изоставена-гладен,премръзнал и с премазани крака!Построихме му колибка в която се чувсваше уютно.Краката му се оправиха много бързо и той се превърна във весело и жизнерадостно куче.През лятото лежеше и се препичаше на слънце,през зимата се гушеше в уютната си колибка!Но уви,голямото чудовище,един от най-страшните врагове на животните-автомобила прекрати живота му за няколко минути!

Лъки почивай в мир и знай,че винаги си с нас!

#5 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2006 - 08:08 AM

В ПАМЕТ на ЧЕРНИЯ ПИТ

Отиде си заради човешката глупост.
Животът му се преплете с моя за кратко.Лош живот.Ужасна съдба.
Едно нещастно малко момче си отиде заради обичта си към хората.
Дано неспокойният ти дух намери покой.И огромното ти сърце си отдъхне.
И забрави за нас хората- почивай в мир.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  PIT2.jpg (260.53K)
    Брой сваляния: 2043

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 02 July 2006 - 11:42 AM

Коте загинало заради побъркан идиот!На 28.06.2006година Съвсем на скоро,пред очите убито по най жесток начин загина Кели.Младо коте на около 2,3 месеца.
Почивай в МИР!!!!! cry2 cry2 cry2 cry2 cry2 cry2
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#7 Потребителят е офлайн   areta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 203
  • Регистрация: 24-May 06
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 02 July 2006 - 09:28 PM

Днес почина едно от сладките ми бебенца-котенце!Да живя едва ден,но успя да грабне сърцето ми!Сега малко след като разбрах,че си е отишло искам да пиша тук и да го запечатам завинаги в ума си,защото никога няма да забравя сладката му муцунка и миличкото му мяукане!
Миличкото ми,почивай в мир и знай,че винаги ще си в сърцето ми! cry2

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 July 2006 - 11:40 AM

В памет на Лени

Почивай в мир, малкото ми. Ти не беше създаден за този свят. Отиде си твърде рано, защото Господ те обича повече от нас. Прости ни! Благодарим ти, че ни намери и ни даде толкова обич! Прости ни и знай, че винаги ще те обичаме!
Ще те чакаме на моста, Лени!
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   verdji Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 05-June 06
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2006 - 09:02 AM

Хубаво е, че има място където да кажеш колко ти е мъчно за любимото ти животно и да има някой, който да те разбере.

Моята Бети - западно сибирска лайка умря на 30.05.2006 г. при нещастен случай. Мисля, че винаги ще плача като се сетя колко нелепо си отиде, а беше истински прекрасно куче.

Ще се опитам да прикача файл да ви я покажа.

Милата Бети можеше да живее още дълго:((((

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   funny_baby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 02-July 06

Публикувано: 17 July 2006 - 05:21 PM

Днес на 17.07. загина блъснато от кола едно много нещастно коте......Аз го намерих и излекувах....беше болно но тъкмо се оправяше и днес ми съобщиха че го е блъснала кола и го е убила........Защо животът е толкова несправедлив.....Защо няма по внимателни шофйори,това малко създание.........просто немога да спра да плача откакто ми го съобщиха,избухнах в сълзи.... s) Дано там където си малкото ми......си по-добре,и ЗНАЙ ЧЕ ВИНАГИ ЩЕ ТЕ ОБИЧАМ!

Прикачени файлове



#11 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 July 2006 - 06:35 PM

s)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 July 2006 - 06:37 PM

Шерън си отиде. Но ние ще я помним. Тя ще остане някъде дълбоко в сърцата ни, както и в историята на тази порода в България. Тя се доказа на изложбения ринг, като едно от най-качествените сибирски хъскита на своето време с много заслужени победи и много спечелени титли. Тя беше и едно от първите хъскита, които сформираха впряга на развъдник Нортфест и изобщо първия работещ впряг в България. Шерън беше уникално куче с уникален темперамент, приятел, водач, майка. Ще ни липсва.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  sheran.jpg (46.04K)
    Брой сваляния: 1955

User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 17 July 2006 - 08:26 PM

Почивай в мир Шерън!!!
Завладяла си най -вълшебното кътче на Вселената ...СЪРЦАТА НА ТЕЗИ КОЙТО ВИНАГИ ЩЕ ТЕ ОБИЧАТ!
ПОКЛОН!
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#14 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 18 July 2006 - 10:28 AM

Шерън каква красавица.Почивай в мир!!! cry2 cry2 cry2 cry2 cry2 cry2 cry2 cry2
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#15 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 06 August 2006 - 01:31 AM

Нашият Джими - най любвеобилния доберман, почина на 19.06.2006, след 11 години приятелство.
Мили приятели от поляната зад "Хилтън", спомнете си за него, въпреки, че не сте го срещали от преди 7 години, когато се преместихме в Княжево!
В негова памет направих това тук:
За доберманите - с любов

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  bez_fon.png (31.98K)
    Брой сваляния: 1865

User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#16 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 06 August 2006 - 01:05 PM

На 16.02.2005 си отиде Том.Аз го обичах макар той да ме хапеше.Почивай в мир Томи.Едно прекрасно куче.
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#17 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 06 August 2006 - 01:11 PM

Незнам кога се е родила но през една година тя си отиде любимата ми котка-СИВКА.Това беше едно прекрасно коте.Много добра и умна.Имаше хигиенни навици и добър характер.Един ден когато я виках тя не дойде крещях цял ден но тя не се върна,бяха ми казали че е изчезнала.Цял месец плаках за нея.След време разбрах че е била блъсната от кола и скрита за да не я видя.До ден днешен още мисля за нея.Но бог ми върна надеждата и една от следващите ми котки роди коте същото като нея.Също с много добър характер.
Почивай в мир Миличка Сивка и помни където и да си сега че ВИНАГИ ЩЕ ТЕ ОБИЧАМ!!! cry2 cry2
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#18 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2006 - 03:47 PM

Винаги ще мразя зимата, студа, снега... Свързвам ги със загубата на най-близките ми. На 01.12.1998г. си отиде малкият Роки, единственото лично мое куче до момента. Роден през април същата година. Порода нямаше, но беше най-хубавото куче. Живя при мен само половин година, но завинаги ще остане в сърцето ми. Понякога, като отида на село в къщата и отворя вратата на антрето, ми се струва, че го чувам как се прозява мързеливо. Никога няма да те забравя, милото ми!
(love)
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#19 Потребителят е офлайн   Ерика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 03-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София, БГ

Публикувано: 12 November 2007 - 08:38 PM

На 13 Март 2007, след тежко боледуване и за съжаление по жесток начин си отиде първата ми далматинка Съни... :'( :'( :'(

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Почивай в мир, мила Съни, и знай че винаги ще те обичаме и никога не ще те забравим, Сънчо... :'( :'( :'(
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2007 - 01:38 PM

Цитат

РЕЙ.Отиде си на 8.01.2004.Не знам кога е роден.

Качена снимка
Ама Галя това да не е  ... :o :o :o ама това наистина ли е Рей ...олелее ..помня го преди години като по малка,как си играех с него ...водих го на разходка в горичката при София Ленд и постоянно си играехме,много обичаше да гони пръчки доколкото помня  :'( :'( :'( :'( ама той ли е наистина,не мога да го сбъркам но  все пак ... :o
Много мъчно ми стана,много го бях обикнала защото още от както се помня исках да си имам немска овчарка,но нашите не ми взеха ииии когато се запознах с този огромен добродушен пес,веднага го обикнах  :'( Радвам се че успях да се докосна до него,макар и замалко усетих любовта която даряваше на хората около себе си ....
User's Signature

Качена снимка

  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни