Dog.bg Форуми : Да помогнем на Лъки!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да помогнем на Лъки!! Доскоро заплашван от евтаназия,сега от изхвърляне.

#1 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2011 - 02:27 PM

Здравейте.Обръщам се тук,за да помогнем на едно момче,на чиято история попаднах във фейсбук.Той е големичко момче,между 2 и 3 годишен.Големият проблем при него е,че е гледан вързан,без обич и хранен ''от време на време''както се изрази момичето,което се опитва да му помогне.Качена снимкаКачена снимкаТова го е направило недоверчив и агресивен.Никога не е хапало никого,но лае.Всичко е по вина на хората,както същото момиче ми разказа е зарязан тотално.Тя го е познавала като малък и казва,че бил страшно игрив и обичлив.Според нея,а и според мен,има голям шанс да е агресивен,само когато е вързан.Може изобщо да не е лош,а всичко да се дължи на условията му.Пак повтарям-НЕ Е ХАПАЛ НИКОГО.Беше му даден срок до 9 юли,или нещо такова.Отказали се да го приспиват(колко благородно)но са дали друг срок-докато свърши чувала с храна,който им е даден от момичето.Иначе ще го закарат нанякъде и ще си тръгнат.Така са казали.Качена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка
Та,ако има някой опитен кучкар с двор и място за това момче,което няма голям шанс иначе....моля да помогне.Става и за пазач....
Ето го.Много симпатично момче....

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 July 2011 - 02:35 PM

За кой град става въпрос?Оставете някакви координати на момичето или на някой с когото хора евентуално желаещи да помогнат да могат да се свържат.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2011 - 02:46 PM

Да,извинявайте,забравих.Лъки е от Варна.Не знам,дали биха осигурили транспорт.Може би,защото достатъчно искат да се отърват,а недостатъчно да го убият,или изхвърлят...При интерес ще се намери начин.
Мейл:gerundelka@abv.bg
GSM:0895/064285
Благодаря.



#4 Потребителят е офлайн   gerundelka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-September 09

Публикувано: 10 July 2011 - 02:54 PM

Здравейте,
Лъки се намира във Варна. Той живее в двора на къщата на моя приятелка. Ако искате повече информация може лично да ми пишете не мейл gerundelka@abv.bg или да се свържете с мен на телефон 0895/064285 аз съм Гергана. Или ме потърсете във фейсбук с имела или името ми Gergana Milenkova. Както и може да ме потърсите в скайп gerundelka
Лъки е идеален за куче-пазач. Тъй като е агресеивен не става за домашно куче! Не е хапал никого до момента. Според мен му трябва една хубава редовна разходка за да изхаби натрупалата се и неизразходена енергия и пак ще бъде онзи игрив и обичлив сладур който беше преди.
Искам да добавя към по горе писаното че вече да пъти доброжелателни съседи са опитали да го отровят, но Лъки е жив! Той иска да живее обичан и щастлив....
Ако някой наистина има желание и възможност да го вземе лично ще поема разходите по транспорта! Само да успеем да му помогнем. Без нас той най-вероятно ще бъде упоен и изоставен на някое непознато за него място ....

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 July 2011 - 03:01 PM

можете да пишете във фейсбук за помощ на Анимал Хелп Варна или Фондация Надежда за безпризорните.Дано могат да ви помогнат.
С удоволствие щях да ви помогна жалко,че в момента не съм в града. :dh_188:
Другия вариант е да търсите приемен дом за момчето,хотел или стационар за да не стои повече при тези ''хора''.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   gerundelka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-September 09

Публикувано: 10 July 2011 - 03:06 PM

Свързала съм се с Animal Hope Varna, но те са затрупани с бездомни котета и кучета и няма как да помогнат освен с публикация на страницата им във Фейсбук. Затова се обръщам към вас и ако някой от тук може да помогне ще съм му безкрайно задължена .....

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 July 2011 - 03:07 PM

Показване на мнениетоgerundelka, в 10 July 2011 - 01:06 PM, написа:

Свързала съм се с Animal Hope Varna, но те са затрупани с бездомни котета и кучета и няма как да помогнат освен с публикация на страницата им във Фейсбук. Затова се обръщам към вас и ако някой от тук може да помогне ще съм му безкрайно задължена .....

анимал хоуп България или Анимал Хелп Варна?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   gerundelka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-September 09

Публикувано: 10 July 2011 - 03:16 PM

Animal Hope Bulgaria - Varna

#9 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2011 - 04:49 PM

Извинявам се,но искам пак да подосаждам за това момче.От последния път не знам нищо за него,но нямам добри предчувствия.Знам,че някои ще кажат,че щом е агресивен не заслужава шанс,но аз изобщо не съм сигурна колко е лош и дали е силно агресивен.Все си мисля,че може като е пуснат да е съвсем различен.Знам ли,мисля,че заслужава шанс.Младо куче е и е симпатяга.Казах на момичето,което се опитва да му помогне,да му дава храна от ръка,да се опитат да го галят,да видят дали пуснат не е спокоен.По-горе има координати на момичето.Ако има някакво развитие дано пише.

#10 Потребителят е офлайн   gerundelka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-September 09

Публикувано: 26 July 2011 - 12:06 AM

Никой ли не може да помогне на Лъки ......................... Моля ви ако имате двор където да го приютите поне докато му намерим друг дом пак ще е от полза. Лъки спешно търси нов дом ама наистина спешно. Приятелката ми каза че ще го даде заедно с къщичката му, така че само трябва да му намерим дворно местенце ............ Иначе това което ще се случи с Лъки е следното: Ще бъде упоен и след това натоварен в колата. Ще бъде изоставен незнайно къде в това състояние на упоеност и от тук нататък съдбата му ще е неизвестна ........... Това ли заслужава това изстрадало куче, от месеци на сам хранено само с корички хляб, омършавяло от глад и многократно опитвано да бъде отровено. И въпреки това той е жив и се бори непрестанно за живота си ..... Нека му помогнем да има нормален живот. Ако не му открия нов дом до края на седмицата ... вече писах каква ще е съдбата на Лъки ..

#11 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 27 July 2011 - 10:28 AM

Показване на мнениетоgerundelka, в 10 July 2011 - 01:06 PM, написа:

Свързала съм се с Animal Hope Varna, но те са затрупани с бездомни котета и кучета и няма как да помогнат

Вие сте се свързали с " Animal HOPE Varna", които не са могли да предложат помощ.

Но гледам , че по-нагоре са ви предложили да потърсите "Animal HELP, Varna" ,
http://bg-bg.faceboo...1426974?sk=info

а също" Надежда за Безпризорните".
http://straydogshope.com/?page_id=35

Може между тях да има по-опитни кучкари с повече познания и идеи какво може да се направи.

Успех!

#12 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 27 July 2011 - 11:34 AM

Това са доброволци с малко средства и възможности. Едва ли ще предложат решение. Кучето трябва да се заведе на треньор, но се изискват средства. Не виждам друго решение. Навсякъде е затрупано с кучета и котки и едва ли някой ще го вземе. Съжалявам.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни