Dog.bg Форуми : БОК-Страхливо като пудел !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

БОК-Страхливо като пудел !

#1 Потребителят е офлайн   wwwhhheeeyyyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 11-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 11 July 2011 - 11:36 PM

Имам проблем с кучето си, тя е женска на година и половина. Страх я от какво ли не.. най-много я е страх от бомбички гръмотевици и резки движения, побягва като уплашен заек, страх ме е, че ще я загубя някой ден ще тръгне из гората по чакалите и няма да се върне. Взех я на 9 месеца направих грешка, че я взех голяма знам... но просто се влюбих в нея.
Не се държи като нормално куче, минават хора, коли, влизат в вкъщи и тя не обръща никакво внимание. Направихме и клетка, предполагам всички знаете, колко тежко е положението с отвързани разгонени кучета. Лае само и единствено един човек, леко мургав който викам в двора да работи. Но когато го лае доста, често изпуска урина, дърпа се назад, понякога му се хвърля да го хапе. По прочетох как да се държим с малтретирани любимци, но тя не е малтретирана, е да може и да съм и ударил 1 2 шамара защото е направила някоя беля, но не е като да счупя дървото от главата и. Надявах се, че с тази клетка ще се по озлоби малко, но уви няма промяна в настроението и.
Да попитам когато оставяме кучето дълго време само, това отразява ли му се по някакъв начин, оставяме я доста често за по 1 седмица самичка случвало се и 2 седмици, ходят хора да я хранят разбира се, събота и неделя винаги ходя и отделям достатъчно време за игра и забавление с нея. Зимата винаги е самичка, все пак надявам се, че ме разбирате а не да почнете да ме хулите, че не се грижа за кучето, не мога да го взема в апартамент тоя звяр, то на двор дори не може да живее.
Някой от хората в форума който притежават женски кучета, искам да попитам кучето ви вдига ли крак когато ходи по нужда до сущ като мъжко, след като си приключи нуждите започва да драска по тревата, което знам, че е типично за мъжките а не за женските кучета. Не гони пръчки, топки и тем подобни, обича нея да я гонят, как мога да я науча да си играе с пръчки и топки. Също така е много агресивна само към котки и кучета, почти винаги влиза в конфликт с кучешки или котешки индивид :zz_217: :dh_188: :dh_188:
User's Signature

Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен!
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 July 2011 - 03:09 PM

Кучето ти е тотално несоциализирано и от там произлизат всичките ти проблеми. Бас ловя, че ако го взема за 2-3 месеца ще стане душичка, махаща опашка и ще се разхожда по улицата съвсем нормално. Не е добре когато изолиращ кучето за дълго време. От там идва проблема със страха, също и агресия породена от страх. За да не бъде "звяр", кучето трябва да се социализира, независимо каква порода е. Това означава контакт с други хора и кучета, ежедневен. Можеш да й направиш добро, ако се занимаваш с нея поне по един час всеки ден. Или просто да я дадеш на друг човек, който има повече време да се грижи за куче. Някои кучета не стават за пазачи и нямат охранителни способности, всичко това се унаследява. Плюс това за да охранява, едно куче трябва да е доминантен тип, за да има териториална агресия, а твоето има агресия от страх, щом чак се напикава в присъствието на чужд човек. Не съм опитна кучкарка, но обичам кучетата и съм убедена че няма куче което да не може да се възпита добре, но трябва на първо място да се отдели време. И да се създаде връзката "човек-куче".

#3 Потребителят е офлайн   wwwhhheeeyyyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 11-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 12 July 2011 - 05:20 PM

Тя не е никакъв звяр, мога да кажа, че е душичка и никога не би охапала човек. Но това е нещото което не ми харесва. Кучето има добри контакти изкарвам я на поляна с други кучета, но има някой които не ги харесва. Да отделям 1 час? Бих казал, че отделям по 3 4 часа на ден заедно с нея, винаги е пусната в двора когато съм там, и винаги е около мен.
Относно напишкването когато лае 1-2 пъти да се е случило.... не знам и аз защо го изразих като проблем, но не мисля, че лае от страх, тъй като тя хапе мрежата на клетката до такава степен, че си разкървавява моцунката, не е несигурна когато лае, даже според мен е много сигурна.
Исках да я науча, да играе с топки пръчки и др, а не да тича безцелно, има адски много енергия в нея, щом я пусна прави по 3-4 обиколки на къщата без да спре, но както казах тича без цел, искам да гони топки пръчки и други иначе команди винаги изпълнява.
Също така искам да се премахне страха от гърмежи. Иначе кучето е като писано яйце.
Колкото до оставянето самичка, не мисля, че е проблем имал съм и немска овчарка седяла е самичка много повече от колкото тя
Как бих могъл да предизвикам така нареченото доминантнто поведение?
Както и да е започнала е да се по оправя, вече не заляга когато мръднеш рязко и т.н, остана само проблема с играта и гърмежите. :dog:

User's Signature

Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен!
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 July 2011 - 07:51 PM

Ще ти дам пример. Имам малки кученца. Едно като чуе трясък и наостря уши и иска да отиде там, от където идва шума. Другото, като чуе трясък, свива ушичките и заляга. Две сестри са. Еднакво отглеждани, еднакво възпитавани. Но това е индивидуален характер. Трябва да приемеш характера на кучето си такъв какъвто е. Можеш да правиш единствено леки корекции в желаната от теб посока, но няма как да повлияеш цялостно на характера.

#5 Потребителят е офлайн   wwwhhheeeyyyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 11-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 12 July 2011 - 08:00 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 12 July 2011 - 07:51 PM, написа:

Ще ти дам пример. Имам малки кученца. Едно като чуе трясък и наостря уши и иска да отиде там, от където идва шума. Другото, като чуе трясък, свива ушичките и заляга. Две сестри са. Еднакво отглеждани, еднакво възпитавани. Но това е индивидуален характер. Трябва да приемеш характера на кучето си такъв какъвто е. Можеш да правиш единствено леки корекции в желаната от теб посока, но няма как да повлияеш цялостно на характера.


Е това е просто ужас... чуе ли гръм откача, прескача оградата си макар, че е 2 метра не знам и аз как я прескача, някой ден ще падне така лошо, че ще си счупи нещо. Надявах се, че има управя но ;(
А относно играта с топки и пръчки ?
User's Signature

Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен!
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 17 July 2011 - 09:25 PM

БОК -Страхливо като пудел!
Заглавието на темата обижда пуделите. :dh_188:

#7 Потребителят е офлайн   wwwhhheeeyyyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 11-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 18 July 2011 - 10:47 AM

БОК - Страхливо като сетер приема ли се? :dh_188:
И все пак искам отговори по темата ако може :rc_036:
User's Signature

Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен!
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 20 July 2011 - 09:48 PM

Показване на мнениетоwwwhhheeeyyyy, в 18 July 2011 - 08:47 AM, написа:

БОК - Страхливо като сетер приема ли се? :dh_188:
И все пак искам отговори по темата ако може :rc_036:

Не се приема. Сетера е ловно куче ,а страха от изстрели не е присъщ за такова куче,освен изключенията.
По темата,причини много могат да се изкажат,но не се знае ,коя ще е истинска.
"страх ме е, че ще я загубя някой ден ще тръгне из гората по чакалите и няма да се върне."
Първо преодолей твоя страх.

#9 Потребителят е офлайн   IrisOfAngelsStaff Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-August 11
  • Gender:Female
  • Location:Габрово
  • Interests:Американски Стафордиш Териер
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2011 - 05:35 PM

Като заек ще е най-подходящо и няма да има засегнати :smile:
User's Signature

Anita

#10 Потребителят е офлайн   kristinobal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 04-January 11

Публикувано: 04 August 2011 - 06:43 PM

Показване на мнениетоIrisOfAngelsStaff, в 04 August 2011 - 05:35 PM, написа:

Като заек ще е най-подходящо и няма да има засегнати :smile:


Защо мислиш, че заека е страхлив?
Всеки ловец ще ти каже, че заека стой неподвижен и се притиска към земята и може да минеш на 1 метър от него без да побегне.
За заека един стар ловец казваше, че е най смелото животно.

#11 Потребителят е офлайн   wwwhhheeeyyyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 11-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 17 August 2011 - 02:02 PM

Е вие в тоя форум сте уникални :eg_033: аз питам за кучето си, те ми обясняват за зайците и за куп други работи извън темата :zz_020:
User's Signature

Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен!
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   vladko1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 21-November 06
  • Location:Перник

Публикувано: 03 September 2011 - 10:33 AM

Привет, И Аз имам проблем с един мъжки каракачанец само че в обратна посока - чуе ли да се гърми /пиратки, светкавици и т.н./ направо откача.Най лощо е като има гръмотевична буря цяла нощ - въобще не може да се спи, понеже е и доста гръмогласен.Не го прави от страх понеже както казва колегата по нагоре като чуе гърмеж веднага тръгва натам.Ще съм Ви благодарен ако дадете някакъв съвет, понеже съседите имат бебе и ми е неудобно вече да лае по цяла нощ псето.

Поздрави!

П.П. Извинявам се на колегата, че му използвам темата.

#13 Потребителят е офлайн   ARIMANN Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 23-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 30 December 2011 - 02:41 PM

Както казва колегата или колежката по горе най важна е социализацията..в това се убедих.Когато взех моята алабайка беше много нервна и всеки по силен шум я караше да заема позиция за защита и се плашеше от пиратките дотолкова че си влизаше веднага в колибата.В последствие след 1 годишно занимание с нея .разходки с другия ми пес стана доста уверена и сега при гръм на пиратка търси къде е източника и лае но без да се страхува..също така при среща с други кучета стана доста по уверена и не се държи подозрително в очакване да се сбият, сега иска да си играе с тях ..стига да не попадне на някой темерут който иска да се бие че става лошо тогава..Имам само един проблем че ако някой я е дразнил през оградата го запомня и когато го види иска да прескача и даже го направи веднъж и едвам отървах една тетка която беше удряла по мрежата с тояжка да не я лае..и сега дори в двора когато е пусната трябва да я следя непрекъснато ,че ми изкара ангелите тогава..Дайте идея как да я науча да не се опитва да прескача .около 2 м е оградата но както видях не е никакъв проблем за нея а не ми се прави нова ограда :)Един приятел ми подхвърли идеята за някакво устройство като нашийник който има вградено устройство с батерии които генерират слаб ток след приближаване до място където има друга част от устройството и задейства нашийника.Не знам точно как се казва тази джаджа предполагам че и в Бг я има????

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни