Dog.bg Форуми : Търся помощ за 6-7 котки и котенца, живели при "събирач"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся помощ за 6-7 котки и котенца, живели при "събирач"

#1 Потребителят е офлайн   Петър Попов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-July 11

Публикувано: 21 July 2011 - 03:43 PM

Ще се опитам да разкажа историята накратно и обективно, макар че при създалите се обстоятелства това ще е трудно.

В апартамента срещу този на приятелката ми живееше типичен събирач (hoarder) на котки, с всички видими признаци за това -- миризмата, мръсотията, жалките на вид и звук създания, котилата... Казвам живееше, защото преди две седмици момчето почина (не се знае от какво). За това се разбра няколко дена по-късно... в над 30-градусова жега... Няма да изпадам в подробности, само ще кажа, че "чистачите" от съдебна медицина, които са виждали какво ли не, са позеленяли, а полицаите, разбили вратата, май даже и не успели да останат колкото да попълнят протокола.

И в целия този ужас, на тази жега, животните са били там няколко дена без храна и вода. Не искам да мисля какво са яли, нито в какво здравословно състояние са. Със сигурност имат нужда от кастрация, външно и вътрешно обезпаразитяване, може би антибиотици, почти сигурно интензивна лекарска грижа или поне наблюдение. От общината, ХЕИ/РИОКОЗ, ДВСК, МВР и не помня вече още кой само ни подхвърлят помежду си в "Параграф 22". "Екоравновесие" ни отряза, защото не ставало дума за кучета... да не говорим за слуховете, които се носят за тях. Има ли организация, която да помогне?

Проблемът не е само в грижите за животните, а и в самото им залавяне. Там реално не може да се влезе без опасност за здравето, освен може би с боен противогаз или някаква маска за пръскане с пестициди. Изобщо не се шегувам, вече и съседните входове и блокове се е размирисало, сигурно не само човекът е умрял там, а при тези обстоятелства сещайте се какво има във въздуха... Не се знае и в какво психическо състояние са, след като доброволно седят в този ад дори и при разбита входна врата. Може да са апатични, но може и да са агресивни, особено предвид как са живели, а дори едно одраскване в тази среда може да причини какво ли не. И да намерим начин да ги примамим навън, как ще ги транспортираме? Мога да пробвам да ги изгоня навън, но не се знае какво пренасят и не е вариант да се мотаят из квартала, все пак малки деца си играят в градинките. Не можем да ги оставим вътре, защото няма как да повикаме професионални чистачи да напръскат, докато котките са там. Какво да правим?

Молим ви, хора, дайте някой разумен съвет! Благодарим предварително!

#2 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 21 July 2011 - 03:51 PM

Вие описвате като филм на ужасите , да не излязат котките навън, че от тях просто вее на смърт и зарази.Може и да са излезли вече, сложете храна, вода и ги примамете.Ще свикнат да излизат навън. Останалото са фобии. Само доброволци могат да помогнат, няма кой друг.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 03:54 PM

Гати кошмарът!!!!

Доколкото разбирам трупът на човека (мир на праха му) е изнесен и продължава да мирише. Което значи, че има умрели животни. Ако останалите не се хранят и поят, следователно ще измират още и още. Следователно спешно трябва поне да им се хвърли храна и вода докато се измисли начин да се махнат.

За съжаление място, което да поеме неопределен брой животни няма. Възможно е да се настанят част по част в клиники, в карантина, да се лекуват, кастрират и....пускат навън. Домове или приемни такива се намират с луд късмет особено през лятото. При този сценарий излиза въпроса кой се наема финансово да покрие сметките на животните?
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Петър Попов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-July 11

Публикувано: 21 July 2011 - 04:20 PM

Наистина е кошмар. Не мисля, че става дума за фобия, по-скоро за здрав разум. Не знам от какво си е отишло момчето, но това не се случва просто ей така на 27 години. Умрели животни има почти сигурно, което прави нещата още по-неприятни във всяко едно отношение. Вода и храна - на това момче майка му (която също не е много добре в главата, камо ли в момента) идва чат-пат (тя не живее там по принцип), но там не знам каква е картинката и дали нея я е страх от котките или тях от нея. При всички положения не би било отговорно просто да ги пуснем навън без дори да са кастрирани, да не говорим за другите неща.

Вариантът с клиниките е принципно възможен, но пак трябва някак си да се примамят навън и да се изловят животинките, да се транспортират и да се покрият разходите им. Засега не знам да са реагирали на покани с храна и вода. Да кажем, че стане. Аз кола нямам, само една клетка за транспортиране, която ми е останала от моите котки. По въпроса за разходите, не знам за какви пари говорим, но все пак са 6-7 животни (не можем точно да им хванем спатиите на малките), ако трябва да се бръкнем 1000-2000 лева... трудно ще е.

Да разбирам, че сме на прав път с това от държавата да не очакваме нищо и кой както може да се оправя?

#5 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 04:21 PM

Информация, която е добре да давате предварително като търсите помощ:

1. Населеното място, където се случва всичко това
2. Кварталът

В случая споменавате "Екоравновесие", което ми навява мисълта, че се случва в София. Моля потвърдете.

P.S.

Дени, ако от сдружението намерите къде да ги приберем, може да се включа с транспорт и "трохички". За съжаление сега не съм в най-доброто си финансово състояние, но 50 лева ще мога да отделя.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 04:34 PM

Моля отново да потвърдите за София ли става въпрос? Също и информация за актуалното състояние. Има надежда да включим Гражданска защита (в момента водя разговори)

P.S.

Ей така много ме хваща яд :eg_033: Идва някой, "хвърля бомбата" и изчезва без да остави телефонен номер или друг начин за връзка, освен форума. Аз отделям от времето си за да звъня на познати в Гражданска защита и да преговарям да се прати екип в специално облекло, който да извади котките. И когато трябва да получа информация къде се случва всичко това и да дам инструкции какво да се прави - НЕМА НИКОЙ!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Петър Попов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-July 11

Публикувано: 21 July 2011 - 05:39 PM

Моля за извинение, не съм имал намерение да хвърлям бомба и да изчезна. Търсех съвет просто, не съм очаквал някой да успее да намеси Гражданска Защита за има-няма и час, още повече, че и оттам май ни отрязаха още в началото...

За София иде реч, да, в Хиподрума, близо до Центъра по Хигиена. На работа съм и досега бях по срещи, но сега почвам да звъня, за да установя актуалното състояние и дали има промяна от снощи насам. Ще пиша, като разбера какво става.

#8 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 05:58 PM

Това, което успях да направя е следното:

Говорих с хора от Гражданска защита. От както са към пожарната е малко тегаво с "котките", но явно става въпрос за разни случаи от сорта на "котка на дърво" и т.н. В случая обаче може да акцентира върху "заплаха за здравето на хората" поради лошата хигиенна обстановка в жилището и голямата вероятност да има мъртви животни. Това, което трябва да се направи е следното:

1. Пуска се писмо по факса на факс номер 868 81 15. Това е факса на оперативния дежурен в ГЗ. В писмото се описва ситуацията, така че да стане ясно, че има заплаха за здравето на хората и че е необходима специализирана помощ, включително и от хора в спецоблекло. Задължително се дава точния адрес на мястото, име и телефон за обратна връзка.
2. Моите хора ми казаха, че това би било напълно достатъчно за намеса преди 1 януари тази година. Но сега предвид преминаването им към пожарната, е добре да се дублира сигнала на телефон 112 (отново с адрес, име и телефон за връзка). Това ще гарантира намеса с много голяма вероятност.
3. Преди да подадете сигнал трябва да са ясни две неща:
- Как (с кого) ще се влезе в жилището, за да не ви обвини някой после за влизане с взлом. най-добре е да викнете майката на починалото момче или домсъвета да състави някаква комисия. Всъщност тези хора няма да има нужда да влизат вътре, но трябва по някакъв начин да се оторизира специалния екип да влезе вътре.
- Какво ще стане с котките после. ГЗ поема отговорност само за безопасното им изваждане от жилището. После трябва да някой да ги поеме.

Отново повтарям, че точно ГЗ е организацията, която трябва да реагира, доколкото има обосновано предположение за радиационна или химическа или биологична заплаха. В случая е третото, предвид евентуалното наличие на мъртви животни, лошата хигиена в жилището и високите температури.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Петър Попов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-July 11

Публикувано: 21 July 2011 - 06:40 PM

Благодаря за конкретната информация! Мога да задвижа нещата с ГЗ още утре сутрин. Преди ни отказаха, но може би е било защото а) беше по телефона и б) нищо не могат да направят за самите котки. В "Приятели на котката" намерих информация за безплатна кастрация и такава с намаление, а няколко от клиниките са и наблизо дори. Ако има как да ги транспортираме животинките, мога да им поема поне обезпаразитяването и ако имат нужда от някоя спешна манипулация. За съжаление няма да имам възможност да ги приютя, но разбирам, че в момента е особено труден този процес. Не знам дали ще е приемливо да се върнат на улицата, ако са кастрирани и ваксинирани? Трябва да има и по-добър начин.

#10 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 06:50 PM

Показване на мнениетоПетър Попов, в 21 July 2011 - 06:40 PM, написа:

........................Не знам дали ще е приемливо да се върнат на улицата, ако са кастрирани и ваксинирани? Трябва да има и по-добър начин.


Ако са живели дълго време в апартамента, пускането на улицата ще ги убие. Няма да оцелеят сред коли, кучета и лоши хора. Ако са скоро прибрани от улицата, имат някакъв шанс. Във всички случаи обаче малките е съмнително, че ще оживеят.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 06:52 PM

Няма гаранция, че вътре има мъртви животни. Докато не се влезе и не се провери - няма как да се твърди подобно нещо. Може само да се гадае, предвид известния факт, че животните са преседяли 2-3 дни в голяма жега без храна и вода. Всъщност, изобщо не е известно, дали и преди това са получавали храна и вода, и колко редовно е ставало това.

Знам, че следващото изречение ще ви прозвучи още по-гадно, но имайте предвид, че котките понякога имат склонност да се хранят от трупа на собственика си (ако глада ги е притиснал толкова много). Ако умрете и с вас в апартамента е само кучето ви - гаранция че няма да ви посегне. С котките обаче не е баш така.

Цитат

Доколкото разбирам трупът на човека (мир на праха му) е изнесен и продължава да мирише. Което значи, че има умрели животни.

Относно миризмата, мога да ви кажа със сигурност, че след труп преседял дори едно денонощие в горещината - миризмата остава мнооооооооого дълго време. Има разлика обаче между остатъчна миризма и новопоявяваща и засилваща се - това вече би било индикация за наличие и на котешки трупове.

Дано историята има щастлива развръзка!
Съжалявам, че с нищо не мога да помогна.
наистина е... като във филм на ужасите....

#12 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 08:06 PM

Здравейте,

Няма ли някаква възможност да се намери местенце за котките за около седмица-две - за след кастрационния период евентуално? Предполагам, че повечето не са кастрирани?

Познаваме се с Петър, ние ще помогнем с транспорт, с някои трошички, но у нас в момента е кучешки ужас и никое от животните не живее спокойно, камо ли прясно оперирана котка... След началото на август най-вероятно ще стане по-спокойно и ще мога да взема някое възстановяващо се животно, но по-рано нямам как...

Няма ли никой възможност да вземе само за седмица-две, а?

А също искам да питам: в този летен и ваканционен период къде могат да се кастрират котки безплатно? Има ли ветове в момента, които работят на доброволни начала?

#13 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 21 July 2011 - 08:33 PM

Ако котките бъдат заведени за кастрация в клиника със стационар, където да престоят 2-3 дни докато се възстнаовят, дали съседите от блока няма да отделят от касата за общи нужди? Не знам точно колко ще струва, но примерно 6-7 котки по 2 дни по 10 лева ще е към 120 -140 лв. Това е сума, която е по силите на една средностатистическа кооперация, в замяна на това, че ще ги отървете от смрадта. А това ще даде малко време да се търсят други варианти.
Има обаче вероятност котките да са в лошо състояние и да не могат да бъдат кастрирани веднага. Ако се наложи да стоят по-дълго и да им се провежда някакво лечение, тогава сумата ще нарастне.

#14 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 08:43 PM

buddy, Много добра идея!
Но наистина, и аз предполагам, че котките не са в цветущо здраве - чудеса не стават :ea_103:

Пък... 2-3 дни стационар не са ли твърде малко? Поне седмица си мисля, че ще им трябва, поне през мен колкото кастрирани животни са минали, за такъв период заздравява раната...

#15 Потребителят е офлайн   Петър Попов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-July 11

Публикувано: 21 July 2011 - 09:05 PM

Ако за 100-200 лева иде реч, лично ще се погрижа. Да не стане само като с хорските доктори, че там каквито случаи има...

#16 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 09:10 PM

Показване на мнениетоПетър Попов, в 21 July 2011 - 09:05 PM, написа:

Ако за 100-200 лева иде реч, лично ще се погрижа. Да не стане само като с хорските доктори, че там каквито случаи има...


Тук във форума са добре известни няколко клиники, в които можете да разчитате на две неща: коректно отношение (не като при някои хорски доктори) и евентуално разсрочено плащане.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 09:15 PM

Показване на мнениетоnetware5, в 21 July 2011 - 10:10 PM, написа:


Тук във форума са добре известни няколко клиники, в които можете да разчитате на две неща: коректно отношение (не като при някои хорски доктори) и евентуално разсрочено плащане.


Подкрепям :ae_085: Ще добавя и професионализъм, и ГОЛЯМО сърце!

#18 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2011 - 10:28 PM

В момента има и кампания на 4 лапи за кастрация на котки. Талонът включва и 24 часа безплатен престой.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Петър Попов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-July 11

Публикувано: 21 July 2011 - 11:27 PM

Току-що получих последната информация. Собственичката е успяла да излови животинките и ги е изкарала пред входа. Там е сравнително безопасно, даже има още едно котило в мазето и мъниците тъкмо започнаха да излизат на слънце. Оттук нататък ако ситуацията се задържи така, проблемите на котките и хората ще се решават отделно без еквилибристиките от последните десетина дена. Ще задвижа нещата максимално бързо, за да се погрижим за здравето на котките, а хората от входа ще вземат съответните мерки за собствената си безопасност. Много благодаря за информацията и съветите, които ми дадохте!

#20 Потребителят е офлайн   Мъни Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 560
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 21 July 2011 - 11:47 PM

Мога да се включа само с транспортни клетки - малка и средна, при положение, че някой ги вземе от нас (Центъра).
User's Signature

- Докторе, кучето ми постоянно гони колите...
- Нормално е, всяко куче го прави.
- Да, но моето ги хваща и ги заравя в градината...

Пише се ПОМИЯР - идва от помия. Не пумияр, нито пумяр...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни