Dog.bg Форуми : Джак Ръсел Териер - откъде да купим?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Джак Ръсел Териер - откъде да купим? Покупка Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2011 - 02:28 PM

Здравейте,

Тъй като искам да си взема Джак Ръсел, а не намирам някой препоръчан развъдник или ферма, искам да попитам собствениците на тази порода - каква е тяхната история? Как си взеха такова куче?

За Нети Догс прочетох много негативни мнения. Обява от частни лица има много, но незнам до колко всеки такъв може да гарантира чистокръвно куче?

Всякакви съвети са добре дошли, благодаря ви много :)

#2 Потребителят е офлайн   sickdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:SOFIA
  • Skype:

Публикувано: 22 July 2011 - 02:57 PM

Регистриран развъдник на Джак Ръсели с родословие и документи няма.
Ако искаш чистокръвен Джак ще трябва да извадиш около 1000-1500 евро и да го поръчаш от регистриран развъдник от Гърция или някоя друга европейска държава , където има регистриран клуб. В България такова чудо няма.

Аз лично си всех моя Джак от частно лице. Кучето е без родословие и не е чистокръвно. За сметка на това носи всичките белези на породата и не съм виждал по-бърз Джак.

Взех го от частно лице поради факта , че няма регистриран развъдник ,а зоомагазините са епичен провал и гавра с животните (лично мнение).

Препоръчвам ти ако не ти се дават толкова пари за чистокръвно куче с родословие , да направиш като мен - частно лице
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2011 - 03:39 PM

Даааааммм, sickdog е напълно прав - в България няма регистриран развъдник за тази порода! Т.е., от какъвто и източник да го вземете тук, то ще е породоподобно (така се наричат кучетата, които нямат документ за родословие). Много "развъдници", "ферми", "зоомагазини" и т.н. може би ще ви предложат куче с родословие, което са внесли от незнам къде си ... Бъдете внимателни, защото такова нещо НЕ-МА!!! Развъдчиците, които се занимават професионално с това, които отглеждат и развъждат чистопородни кучета НИКОГА не работят с посредник - кандидатите за собственици се свързват директно с тях и биват проучени директно единствено и само от развъдчика! ... Можете да прочетете малко повече из форума защо не бива да се взема куче от ферма, зоомагазин ... Моят дзвер също съм го взела от частно лице ... Прегледайте форума на Джак Ръсел Териера - там някои от собствениците имат малки ... Или се поровете в интернет, за да намерите лицензиран развъдник, който ще ви гарантира чистопородно куче - изборът и финансите са Ваши!
Ето една от темите за борсите в Бг: http://forum.dog.bg/...83%D0%B2%D0%B0/

Успех в откриването на ВАШАТА си сродна душица!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2011 - 03:46 PM

Здравейте,

Благодаря ви много за отговорите. Аз мислех, че мога да пиша и в темата за джак ръсела, но тя както видях е само една. Или може би нещо се бъркам....

Някакви сайтове може би ще потърся - чуждестранни развъдници :)

#5 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2011 - 03:51 PM

В този смисъл, искам и да питам - без да се заяждам, просто наистина ми е интересно - Какво за вас е определението за доказано родословие?

#6 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2011 - 04:44 PM

Та, ровнах се аз в нета и ми излезе ето това: http://www.eurobreed...ll_terrier.html за развъдници в Европа.
Значи, доказаното родословие е документът, който проследява родословното дърво на кучето, като се проследяват одобрените от регистрирания клуб на породата.
Може би трябва да започна малко по-отначало, че нещо объркано звуча. Аз не съм кинолог, но това, което разбрах от многото четене е, че едно куче от която и да е порода, за да бъде допуснато до развъждане, трябва да е самото то с родословие, да е регистрирано в съответната Федерация по кинология и да е от брийд клас (от едно кучило могат да се родят кученца в три класа - пет, които са кученца-домашни любимци и обикновено не се допускат до развъдна дейност, шоу - тези, които са изложбени и брийд, които се допускат до развъдна дейност.). Връзката се планува предварително и, за да е легална, се одобрява от съответната киноложка федерация. Та, документът за родословие на тези кученца е официален.
Всеки един документ за родословие мисля, че може да бъде проверен във БРФК.
Дано не греша нещо ... или да не звуча объркано, защото все пак тези неща съм ги чела, а не се занимавам с този вид дейност. В темата за чихуахуа обаче прочетох най-много неща за родословието. А, да, освен, естествено, че ви гарантира чистопородно кученце, родословието гарантира също, че вземате здраво кученце, което е изследвано за всякакъв вид болести, включително и генетично предавани ...
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2011 - 04:52 PM

Благодаря за отговора, доста е изчерпателен :)

Този линк и аз го видях. Прегледах - има и линкове които не работят, има и сайтове добри - разбира се чуждестранни развъдници са.

Та малко се отчаях - излиза, че не може да се намери чистокръвен Джак Ръсел в България :(

#8 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2011 - 09:09 PM

Показване на мнениетоjack_russel, в 22 July 2011 - 02:52 PM, написа:

Благодаря за отговора, доста е изчерпателен :)

Този линк и аз го видях. Прегледах - има и линкове които не работят, има и сайтове добри - разбира се чуждестранни развъдници са.

Та малко се отчаях - излиза, че не може да се намери чистокръвен Джак Ръсел в България :(


Амиии ... да не доотчайвам съвсем, но - да, до толкова, до колкото изобщо няма регистриран развъдник на породата в България, просто няма никакъв шанс за чистокръвен ДРТ от България - той просто няма от къде да се появи ... А тези, които са от "чужбинските" развъдници мисля, че са скъпички, но пък никога не съм проверявала. Щото и аз първо грабнах, пък после четох ... Не съжалявам никак, защото моята муцуна е най-уникалното животинче за мен, което здраво се вкопа в сърцето ми и няма измъкване от там! Щур, беладжия, бързак, инат - абе ... няма да го описвам! Пък и, въпреки че е от частно лице, хората полагат много грижи за майката и за бебетата, отглеждат ги в прекрасни условия и той, да чукам на дърво, си ми е здравичък (дано още дълги години да ми е така)! Даже глисти не изкара на вътрешното обезпаразитяване ...
Но пък вие можете да си изпратите запитване до някой от развъдчиците в чужбина и да видите какви са условията, какво предлагат и какви са цените. Все пак проверката е висша форма на доверие! Не се знае от къде ще ви скокне късмета! :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 23 July 2011 - 07:59 AM

Показване на мнениетоkatetol, в 22 July 2011 - 04:44 PM, написа:

Та, ровнах се аз в нета и ми излезе ето това: http://www.eurobreed...ll_terrier.html за развъдници в Европа.
Значи, доказаното родословие е документът, който проследява родословното дърво на кучето, ...


katetol, много добро и обстойно обяснение. Бих си позволила само няколко уточнения, с цел да не създаваме грешни впечатления.

Кучетата шоу клас също се допускат до разплод; тези от брийдинг клас, пък могат да се явяват и по изложби- това, което ги отличава е, че кучето брийдинг клас може да има
някакво минималко отклонение от стандарта, което съответно го прави по-малко конкурентно в ринга, но не намалява стойността му като куче, което може да се използва
като разплодник.

Родословието не може да гарантира 100% здраво куче. То гарантира произхода му. В различните държави и клубове изискванията за разплод са специфични. В някои може да е задълително изследването за дисплазия, да речем, а в други такова да няма. Следователно би трябвало да се провери какви са изискванията за допускане до
развъдна дейност на клуба, чийто член е развъдчика на кученцето. Да се изискат необходимите документи- сертификати за титли от излоби, документи за изследвания и т.н.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#10 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 23 July 2011 - 09:03 AM

Здравейте,

Вчера писах на един развъдник от Украйна и жената ми отговори. Имат малко кученце, момиче и казват че е шоу клас,. Ето това е сайта им
http://jackrussel-parsoneng.jimdo.com/

Обясни ми, че могат да го пратят до Българиа с влак, и че кучето си пътува нормално, хранят го , поят го и му дават да се разхожда.

Цената на самото куче е 800 долара плус цената по това да му сложат чип и ваксини и т.н. за транспорта е още около 450-500 долара.


За мен това е нормално цена, но аз никога все пак не съм купувала куче, така че моля кажете вашето мнение - ще съм благодарна :)

Поздрави и приятен ден

П.С. това е кученцето :))))
Прикачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2011 - 10:12 AM

Във Варна има двойка разкошни родословни джак ръсели, но щом казвате, че няма клуб те или са регистрирани към някое Киноложко дружество у нас, а може да са в чужбина. И двете кучета са страхотни и нямат нищо общо с продаваните по магазините.
Ако решите да вземете куче от Москва ми пишете и ще ви дам координати мисля, че цените са по-ниски.

#12 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 23 July 2011 - 10:20 AM

Благодаря ви, може ли да дадете повече подробности за тези от Варна :)

#13 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 July 2011 - 01:33 PM

:ba_025: Супер е, че в темата се включи човек, който може да даде професионални съвети и насоки! Ще бъде страхотно, ако се сдобиете с родословен ДРТ и, когато това стане факт, моля да не го криете, а да го споделите с нас, та да му се порадваме и ние! :af_089:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 July 2011 - 03:33 PM

Здравейте, отново :)

Намерих един развъдник от Гърция и от там ще си взема кученцето - вече е запазено и ще ходим да го вземем в неделя :) Майката и бащата са шампиони и здрави , без здравословни проблеми с очи и крака :)

Прилагам и снимки от преди 3 дни на кученцето. Родено е на 12ти Май :)
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Уредено е взичко необходимо за да минем границата и се радвам много и нямам търпение :) Ще кача скоро още снимки, правени от мен вече - само да я видя на живо :)

Купила съм нашийник за малки кученца на Рогз и повод 2 метра :)

#15 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 July 2011 - 08:37 PM

И ако е възможно вземи експортно родословие, за да може да си го регистрираш в БРФК.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#16 Потребителят е офлайн   sickdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:SOFIA
  • Skype:

Публикувано: 01 August 2011 - 03:43 PM

Много готин тоя разбойник :) :dog: :dog: :dog:

Ще споделите ли каква е цената ако не е тайна?
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   jack_russel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 22-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2011 - 03:45 PM

Здравейте,


Ето нови снимки - взехме си кученцето и всичко е наред :) Ако някой иска препоръки от къде от Гърция да си вземе - да ми пише на лични моля :)

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Поздрави
Мария

#18 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2011 - 07:43 PM

Лелеее, страхотна прелест! Заповядайте в темата на Джак Ръсел Териера, та всички, които обичат тази порода, да ви се порадват! :dog:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   paylo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 08-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Silistra

Публикувано: 08 September 2011 - 12:01 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 15 August 2011 - 07:43 PM, написа:

Лелеее, страхотна прелест! Заповядайте в темата на Джак Ръсел Териера, та всички, които обичат тази порода, да ви се порадват! :dog:

Здравейте любители на тази прекрасна порода кучета!Палето което сте закупили от гръцки развъдник напръв поглед е много хубаво и по нищо не се различава от тези хубави палета,които се продават в България за по 500-600 лв. oсвен по опашката!Развъдника който ги продава незнае ли,че опашките им се купират още на 2-3 ден след раждането им така,че след като отраснат кученцата върха на опашката да е на нивото на ушите,а не да стърчи,като антена на някой стар опел?

#20 Потребителят е офлайн   ikka_6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-April 11
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2011 - 12:12 PM

Показване на мнениетоpaylo, в 08 September 2011 - 12:01 PM, написа:

Показване на мнениетоkatetol, в 15 August 2011 - 07:43 PM, написа:

Лелеее, страхотна прелест! Заповядайте в темата на Джак Ръсел Териера, та всички, които обичат тази порода, да ви се порадват! :dog:

Здравейте любители на тази прекрасна порода кучета!Палето което сте закупили от гръцки развъдник напръв поглед е много хубаво и по нищо не се различава от тези хубави палета,които се продават в България за по 500-600 лв. oсвен по опашката!Развъдника който ги продава незнае ли,че опашките им се купират още на 2-3 ден след раждането им така,че след като отраснат кученцата върха на опашката да е на нивото на ушите,а не да стърчи,като антена на някой стар опел?



Копирането на опашки и уши е забранено, извинявайте, но да сравнявате опашката на кучето с на стар опел антената е малко не логично и мисля обидно. И това, че по нищо не се различава от останалите в България, не е така, разгледайте снимки из нета на обяви и ще видите разликите и приликите, макар че на снимки много не може да се разбере...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни