Dog.bg Форуми : пет кученца ,които очакват да бъдат осиновени.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

пет кученца ,които очакват да бъдат осиновени.

#1 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 01 August 2011 - 10:00 PM

Искам да ви разкажа за пет малки кученца, които са родени на чистичко и спокойно място в един широк двор,където се помещават складове и работилници.кученцата са вече на три месеца и не сучат от майка си.Вечер заспиват от песента на щурчетата,но гладни,защото почти никой не знае за тях и не ги храни.А тревата и асвалтът не стават за ядене.луната им прилича наголяма пита кашкавал,но е много високо и не могат да я достигнат.кученцата са едни пъргави и нежни създания и аз се надявам да им намерим дом,където да получат всичко необходимо- пълноценна храна и достатъчно обич,от които едно кученце се нуждае.аз лично съм ги обезпаразитила и ще им съдействам с каквото мога,за да не останат сами на тоя свят., но възможностите ми за това са доста ограничени.Дяа им помогнем да оцелеят в този хубав свят.Ако кученцата са спечелили сърцето ви, може да ни се обадите на тел: 0876/ 86 95 47 - Илиана и Катерина.Аз се пробвах и като фотограф и много съм горда със снимките,но да ви кажа право кученцата на живо са по-чаровни.с добри грижи ще станат много хубави ,ала сега са слабички.Бежовкото например е много фино кученце и е мъжко.Черното кученце с белите крачета пък е склонно да доминира.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 02 August 2011 - 07:51 AM

Здравейте! Казвам се Илиана и съм от софия, кв. Слатина- Редута.Пре нас има пет кученца на три месеца,които са родени в двор на работилници и складове.Тук се строи и хотел за кучета.Мястото е тихо и закътано и никой от живущите в квартала не знае зза кученцата ,не ги е виждал и съответно не ги и храни.Разбрах,че някои от работниците,като се нахранят,им дават хляб и пилешки кокали,но ако съдя по външния вид на кученцата,това не им е достатъчно.те имат доста хърбав вид и не получават никакви протеини,които са нужни за растежа им.живеят на ръба на оцеляването.аз се опитвам да им намеря дом, но не зная дали ще успея.вече съм осъществила първото обезпаразитяване.до сега им помагах,доколкото мога като от време на време им давах я шийки ,яцаца ,но уви, това е недостатъчно,а аз имамдота свои животни ,които трябва да храня също.Ето жащо имаме належаща нужда от помощ за тези кученца,които иначе са се родили съвсем здравички,за да им дадем шанс.поне засега,за да имат възможност да се захранят и да порастнат.бих помолила,който има възможност ,да помогне с каквото може.Не е задължително това да бъдат големи помощи.Дори да им подари половин килограм суха храни,ще се радвам,защото все енещо и ще имат възможост да похапнат.Ако желаете да помогнете,можете да закупите храна,каквато имате възможност или да отделите малка сума.,с кято ще им купя нещо вкусничко да ги зарадвами полезно и което знам, че ще го ометат.Може да ми звъннете на тел.0876/ 86 95 47 - Илиана или по банков път- за целта влезте в ъв форума,който е за помощи за храна, където е описано как да стане по банков път.надявам се да им помогнем поне докато ги раздавам,за да ги поооправим малко.дори и един лев помощ ще ни е от по.лза.Благодаря -Илиана . PS- има една черничка по-рошавка с бежов о и бяло отпред,тя много търси контакт и ме гледа в очите и все застава пред обектива,дано поне тя си намери стопани.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 04 August 2011 - 04:41 PM

приятели,за момента раздаването на кученцата не стои като първа задача,защото няма обаждания.може това да се дължи на този отпускарски сезон.загрижена ссъм преди всичко за това какво ще ядат тези кученца докато растат.доскоро им носех все по нещичко отвреме на време.За съжаление това не е достатъчно, но вземах от моите животни ,които храня ,за да дам на тези.Грижа се за едно котешко стадо и 4 кучета, но за тях ще се справя,ще разчитам на себе си.Търся помощ за кученцата ,защото не мога сама.Добре ще е да имах една голяма заплата, но в момента ми трябва помощ,защото кученцата са на закътаномясто, никой не знае за тях и не ги храни, а от фирмите дават на няколкото големи кучета там и малките не получават никакви протеини.Не се развиват нормално.Знам, че човек не е слънце да огрее на всякъде,но си мислех, че ,както до момента темата е гледана от 155 човека,ако всеки задели по един лев,кученцата щеяда т пълноценна храна.Предстои и да замина за около седмица и за това време щях да осигуря чувалче суха храна да ядат , но до сега никой не ми се обади.Все още не съм изгубила надежда ,че не е трудно и ще получа отклик.Ще очаквам.

#4 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 04 August 2011 - 05:06 PM

Телефон з а връзка - 0876/ 86 95 47

#5 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 August 2011 - 06:33 PM

Кети,
направо не знам откъде да започна.
Храната на тези кученца е най-малкият проблем.
Какво ще правите със следващите 5 или вече 4х5, защото не виждам изобщо да споменавате нещо за майката, за това колко от тях са женски и ще започнат да раждат само след месеци.
В съседна тема с лекота говорите за изгубена от вас женска, която трябва да е родила, все едно - ами просто светът се върти.
Какви са вашите виждания и възможности по този въпрос (има безлатни кастрации, нужно е само малко желание и организация)?
Просто проблемът ви така поставен - не получават протеини - звучи наивно. Честно казано, трудно ще намерите парична помощ, за да просто изхранвате 5 кученца без да имате някаква визия за чукащато на вратата бедствие.
И ви моля да спестите нотките на укор. Все едно аз да укорявам вас, че не сте дали 1 лев за нуждаещите се животни от другите теми, които са стотици.

Ако вие имате някакво реалистично виждане, ангажирам се да ви помогна с пари по възможностите си, които не са кой знае какви. Но не и ако просто искате да си играете на милосърдие.

#6 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 05 August 2011 - 07:53 PM

mil, тук сте права , че сигурно има много нуждаещи се.И че не са само нашете кученца.Въпросът е, че всяка драма е индивидуална и неповторима.искам само да вмъкна за изгубеното ми куче,тя се казваше Фелисити-фели,и аз доста я търсих по различни начини.Не съм я кастрирала,защото беше домашна и смятах да я пазя.беше много игрива .за майката на кученцата ми е ясно, че трябва да се вземат мерки и да се кастрира.Трудно ми е ,защото азпо принцип изживявам кастрацията като вид осакатяване, а знам ,че понякога и самите животни изживяват стрес от нея.Но когато се налага.....Преди време кастрирах едно женско куче,което б ях задомила в кварталаи стопаните нямаше да се погрижат.от малките също има женски и смятам да спра порочния кръг.Ще се наложи кастрация.Благо даря ви за това , че откликвате и вземате отношение.по въпроса за това,че липсват протеини в храната на тези кученца.Имам наблюдение ,че ту не се хранят изобщо, ту получават недостатъчно храна катокачество и количество.Още не са умрели от глад, но преди бяха осем .Две от тях може да са починали.там има големи кучета ,които ядат, но за малките няма.Не ми се вижда наивен въпросът за протеините, а жизнено важен,едва ли потребителите на този сайт не знаят това.просто протеините са основният градивен материал за вътрешните органи имускулите и ако кученцата ядат само хляб, те де факто остават вътрешно осакатени.А са се родили здрави и прави.за съжаление в момента съм без работа.Надявам се ,за кратко .какво направих например днес.След няколко дни ще получа известна сума, но за днес нямах с какво да ги нахраня- за моите домашни говоря.Отидох на Славейков и продадох няколко книги, които бяха малко на баници и книжарите ми предложиха смешни суми.но един любител си взе хубавите заглавия и помогна.ще имам и за петте кученца.Просто в момента не мисля за в бъдещае тези кученца да лище мога да ги храня,а мисля какво мога да направя в момента.Предпочитам не отделни хора да правят голямо дарение, защото на всеки парите му трябват. Но сигурно сте изпитвали вече това удоволствие да направите света малко по- щастлив.

#7 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 05 August 2011 - 08:19 PM

Искам да добавя още коментар по писмото на mil . PЗа съжаление не мога да обещая ,че ще успея да ги раздам.Не мога и да поема сама тяхното хранене за 10 години напред,защото сама се грижа за дете и за домашни любимци.А какво ще правят същите тези кученца през зимата?Но съм на принципа по- добре нещо, отколкото нищо.понякога възникват и непредвидени възможности,знае ли човек.Преди няколко месеца една млада двойка сама предложи а дари едно чувалче с гранули.Все е помощ.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни