Dog.bg Форуми : Да се научим да снимаме!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да се научим да снимаме!

#1 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 December 2005 - 06:50 PM

Мисля, че всеки невеж като мен във фотографията и възхищаващ й се едновременно иска да се научи да извлича максималното от фотоапарата си... Аз дори не зная кое какво означава на кръглото отгоре дето са нарисувани.. l) И за това постоянно цъкам на автоматично снимане... А искам, много искам да се науча! s) Много ще бъда благодарна, ако Мilla, дог, кети, кастор и изобщо всички (да не пропусна някой, извинявайте ако е така), които са по-навътре в нещата помогнат на нас - невежите да се ограмотим! Щом се учим на хендлинг един от друг, защо да не се научим и да снимаме.. Ще се радвам, ако към обясненията Ви има прикрепени ваши снимки - така ще четем и ще се наслаждаваме едновременно на таланта Ви! Благодаря предварително!!!
Поздрави!

#2 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 12 December 2005 - 08:59 PM

Хубава тема l) Аз не знам кой знае кво, ама ще се радвам и малкото, което знам да ви го предам!!!
Хубаво е хората да познават апаратите си! 90% от хубавите снимки зависят не от апарата а от самите вас! Не говоря обаче за виждане и идейност! Да смъкнем на 80% зависещи от вас за добрата снимка!
Значи, ще ви дам един пример.... когато Ели рисува, тя има молив, лист и ръка! Всичко друго е нейното въображение и тя е свободна да изразява себе си на този лист! Когато познавате апарата, ще имате 90% нейната свобода за изразяване. 10% са за технологии и композиции на фотографията, които не ви трябват особено много.
Забелязвам, че някои ми казаха за ч/б снимка, че те нямали такива ефекти - всеки цифрак след 2000г. ги има, ама кой да си отвори книжката на опътването и да види.... super l)
Ако някой има желание да се научи да прави по-добри снимки, нека първо да си каже какъв му е апарата, за да знам и аз с какво да помагам, ако мога!

Само с тва компетентно мнение да не се почнат нападки, че аман!!! a)

#3 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 December 2005 - 09:04 PM

Моят е Canon PowerShot S20 ! l)

#4 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 December 2005 - 01:30 PM

Моя е гаден фотоапарат-наще яко се прецакаха щото на всичкото отгоре го взеха на лизинг и излезна с около 100 лева отгоре ouu
Според мен много важно при фотографията е осветлението защото различната светлина може да направи снимките ти да изглеждат коренно различно...Освен в добър смисъл(примерно залез и изгрев) говоря и за гадната светлина в къщи..Понякога Друпи ми изглежда много сладък в определен момент..Взимам фотоапарата, снимам го и....Като поглеждам после резултата хич не съм доволна, защото все едно съм го снимала в друг момент и е едно мрачно...
За мене Друпи най-добре изглежда на фона на зелената трева защото цветовете му контрастират много силно и така той изпъква по някакъв начин....
ВЪЗМОЖНО НАЙ-СКАПАНОТО НЕЩО във фотоапарата ми е че снима около секунда след като съм натиснала копчето..направо умирам от яд защото на екрана след това се показва нещо коренно различно от това което последно съм видяла преди да снимам s) bash bash bash
Фотоапарат PhotoClip DM 334
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#5 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 13 December 2005 - 02:07 PM

Знаете ли какво... Аз направих форум за фотография, в който има още 2-ма фотографи и един любител. Мисълта ми е, че форума принципно е за съвсем друго нещо, но може да пишем там, защото има много различни теми във Фототграфията като "наука", "изкуство" или както там ви е удобно да го наречете! Не е удобно да се рови човек в стотици страници (дай Боже да станат) за да открие как се използва Баланса на бялото! Предлагам, не е задължително разбира се, да пишем в този форум! Там дори много точно съм обяснила и за фотографията, какво представлява - по темата на Ели за всетлината - Фотография от гръцки - рисуване със светлина! Това е линка. Ако всички сте съгласни, ще се радвам да общуваме и да говорим на любимата ми тема!!!! l)

Ето това е линка... http://web-teacher.i...hp?showforum=22

#6 Потребителят е офлайн   maccarta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 29-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2005 - 05:25 PM

Цитат

Моят е Canon PowerShot S20 !  l)

Хей, аз имам cannon PowerShot S2 IS! l)
Така изглежда
Качена снимка
Знам горе-долу половината му функции...
Най-много харесвам функциите SCN... има опция за сняг, плаж, фойеверки, вътре в стая(indoor), зеленина и за друго не се сещам...
Има 30минутен фидео запис с 30кадъра в секунда. Може да се снимт много снимки, които се съединяват в една обща. Има настойка за портрет (замазва фона). Има и настройка за пейзаж.....


Имам въпрос, когато снимам движищ се обект всичко се замазва, как се настройва, така че да не замазва.

Не съм правила много снимки с него, защото за 15 минути изхабява 4 чисто нови батерии...
User's Signature

You live, you laugh, you love, you learn. You scream, you cry, you crash, you burn.

#7 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 13 December 2005 - 05:46 PM

А такааа! Значи можело да има и добри апарати!
Твоя е сапунерка. За батериите ще ти кажа, че правиш една огромна грешка! НИКОГА НЕ СЕ СЛАГАТ ВЪВ ФОТОАПАРАТ ОБИКНОВЕННИ ИЛИ АЛКАЛНИ БАТЕРИИ!!!! Фотото ти се прецаква много яко и забравяш за него, остави факта, че не държат!!!
Отиваш в Технополис/маркет или Метро или където има консумативи, купуваш си едни батерии със зарядно и въпроса е решен! Просто забрави за тия еднодневки изобщо, за всичко, не само за тази машина!!!

За да замръзиш кадър ти трябва висока скорост на затвора и широко отворевна бленда. Прочети си опъването на апарата и разбери как точно се прави това! При различните условия ти трябва различни настройки. Аз ти препоръчвам първо да опиташ с автоматични. Това което ти искаш да направиш е да панорамираш някой обект. Панорамирането на движещ се обект е много трудно, ако искаш да пресъздадеш факта, че той се движи! Това означава, движещият се обект да е с голяма дълбочина на рязкост (демек на форус, да не е размазан), а задният фон да бъде размазан. Така се получава ефект, който показва, че дадения обект извършва движение и внушението е много по голямо! Ако просто искаш да заснемеш как кучето ти скача в локвите l) и да замразиш времето за да снимаш, то пробвай на автоматичен режим(100% има опция за движещи се обекти), понеже за ръчния трябва да знаеш доста преди да натиснеш спусъка и да се получи нещо сполучливо! За тия неща също бих могла да обесня, ама още не съм решила как, щото не е лесно s)

Ам.. не ви ли харесва идеята за форума? Аз мисля, че ще е по удобно, а не да обеснявам на всеки поотделно или..... абе знам ли - вие решавате, аз само изпълнявам и ако мога да бъда полесна, ще се радвам!

maccarta, апарата ти е прекалено хубав, за да не го използваш!

#8 Потребителят е офлайн   maccarta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 29-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2005 - 01:49 PM

Имам такива батерии... но или не се зареждат или са прецакани... Лампата свети, вадяги, слагам ги.......нищто! Не иска да се включи! Даже не казва Change the batteries! NNN

Но ще намина през магазина от който ги купих и ще питам...
User's Signature

You live, you laugh, you love, you learn. You scream, you cry, you crash, you burn.

#9 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 14 December 2005 - 05:40 PM

аз ползвам батерии duracel или duracel power и съм много доволна от тях с едни батерии снимам около 200 снимки на най добро качество
и моя апрат е канон power shot A410 r) и съм супер доволна от него

#10 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 14 December 2005 - 06:55 PM

Цитат

аз ползвам батерии duracel или duracel power и съм много доволна от тях с едни батерии снимам около 200 снимки на най добро качество
и моя апрат е канон power shot A410 r) и съм супер доволна от него

хахаха l) още някой с МНОГО ДОБЪР апарат!!! Интересна работа.... cl)

Правиш 200 снимки щото може би си с 512 мб флаш памет. И на двете ви препоръчвам да си вземете "Тайните на фотографията" (най-дебелата книжка от поредицата) на National Geographic. С такива апарати трябва да можете да снимате. Тези книжки са точно за хората, снимащи "за спомен" както се казва.

#11 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 14 December 2005 - 07:03 PM

Хехе.. Пък ние с Ели ще си рисуваме.. l) cheers d)

#12 Потребителят е офлайн   keti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 28-September 05
  • Location:Stara Zagora

Публикувано: 14 December 2005 - 07:23 PM

Здравейте!!! Айде и аз да се включа. Не съм с последен модел фотоапарат - hp photosmart 945- и нямам намерение да го заменям с такъв. За мен фотографията е по скоро талант, особено с тази напреднала технология.
Във фотографията е важно да имаш търпение, нормално е на 100 снимки 2 да са качественни oleeee Следващото нещо е да се оцели момента и да си на подходящото место. Айде да сложа и мъничко късмет b)
Човек се учи от грешките си. Затова щракайте смело и успех на всички super best

#13 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 14 December 2005 - 07:42 PM

Цитат

Във фотографията е важно да имаш търпение, нормално е на 100 снимки 2 да са качественни  oleeee Следващото нещо е да се оцели момента и да си на подходящото место. Айде да сложа и мъничко късмет b)
Човек се учи от грешките си. Затова щракайте смело и успех на всички super best

истина е от 100 снимки най много 3- 4 да стават и пада едно триене l) , найс за да и направя 1 що годе добра снимка отема 1 час мъки , нерви това е bl)
фото сесия мноогоо яка super ...
е поне бабка е кокетна и позира l) много обича да я снимам и като види , че вадя апарата започе да се върти и да застава в разни пози super b)

#14 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 15 December 2005 - 11:36 AM

Цитат

Хехе.. Пък ние с Ели ще си рисуваме

r) r) Не съм фен на пейзажите(рисуване), но снимане на пейзажи става b)
А за животни- обичам и да рисувам и да снимам-защото като снимам стават по-хубави от рисуваните l) l) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#15 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 15 December 2005 - 01:29 PM

Цитат

Цитат

Хехе.. Пък ние с Ели ще си рисуваме

r) r) Не съм фен на пейзажите(рисуване), но снимане на пейзажи става b)
А за животни- обичам и да рисувам и да снимам-защото като снимам стават по-хубави от рисуваните l) l) l)

При мене пък е огратното l)
Като ги рисувам сичко става както съм го искала, ама като снимам се нещо не е наред a) Пък и друго си е свободната ръчичка с боички b)

#16 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2005 - 10:26 PM

Мила имаш ли още сайтове,в които има снимки?Онзи го разгледах на един дъх и много ми хареса!
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 15 December 2005 - 11:37 PM

хехе l) ами нямам... т.е. имам, ама няма нищо по различно. проверявай там периодично, всеки ден слагам по нещо. Дори сега чакам да мине 12, за да си сложа последната серия l)

#18 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2005 - 10:08 PM

Съжалявам,че пак те питам,но какъв беше сайта-изтрих си личните,а забравих да си го запиша!Ако не искаш да го даваш тук ми пиши на лични моля те
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 22 December 2005 - 04:07 AM

Няма проблем, линковече са 2. Всеки ден се update-ват, така че щом те интересува може да проверяваш. Мерси за интереса.

Joo

EMINEMKATA

#20 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 22 December 2005 - 10:28 AM

Еее точно това исках-да поразгледам твои снимки..10х b)
My Webpage
СТРАХОТНА снимкааааа w)
Още една СТРАХОТНА снимка
My Webpage
Тези с лъчите които минават през клоните на дърветата са супер dribble
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни