Dog.bg Форуми : Подарявам персийка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам персийка Николчето е мила и послушна

#1 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 11 August 2011 - 05:52 PM

:re_037: Здравейте .нова съм във форума!
Знам ,че много от вас ще ме упрекнат ,но пускам тази тема с надеждата ,че някой ще ми помогне да намеря добър дом на моята красавица.
Купих япреди няколко месеца от едно момиче,което ми каза ,че я продава защотото заминава спешно.В последствие се оказа,че тя има някакви паразити от който и опада част откозаната и има сърбежи.Преди да я взема с нашите се разбрахме ,че аз ще се грижа за нея и ,ако има някакви проблеми ще се погрижа да се разрешат лесно.Но уви вече почти месец се опитвам да я излекувам от някакви космояди или каквото е там ,но без резултат.Пръскам я в момента с зоомикал ,но козинката още повече и пада и я къпах веднъж с бандит.
Сега и аз имам сърбежи.Когато нашите разбраха ми поставиха условия да и намря дом до понеделник.
От град Пловдив съм.Моля за помощ.

#2 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 August 2011 - 05:54 PM

Ако пуснеш снимки на котката и напишеш малко повече за нея- характер, възраст... ще и дадеш повече шанс да намери своя нов дом. Остави и телефон за връзка с теб. Успех!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#3 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 11 August 2011 - 06:00 PM

Тя е на 1 годинка ,не кастрирана ,мила и послушна.По цял ден си лежи и не прави бели,Много обича да я сресват и не драще докъто я къпеш.Коте мечта направо.Много я обичам,но не мога да се справя с тези паразити :dh_188: ,а виждам ,че тя само се мъчи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 11 August 2011 - 06:04 PM

:wub: Ето я принцесата..

#5 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 August 2011 - 06:23 PM

Потърсете съвета на друг ветеринарен лекар. Кожните проблеми не са непреодолим проблем.
Животните боледуват също като нас и понякога лечението изисква търпение. В повечето случаи болестта на животното не може да се предаде на хората, това са предимно митове и сърбеж от нерви.

Несериозно е да се изоставя животинче, защото се е разболяло, ако вие се разболеете, родителите ще ви подарят ли на друго семейство?

Ако наистина я обичате, трябва вие да поемете отговорността да намерите лечението, защото дори да намерите друг стопанин, на когото да прехвърлите отговорността, котката пак ще се мъчи, но двойно- веднъж от опитите на новия стопанин да намери лечение на болестта, втори път, че е изоставена от човек, когото е смятала за стопанин.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 August 2011 - 06:27 PM

Я ми напиши на ЛС при кого си била на доктор и да видим какво е толкова трудното при лечението. :md_064:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#7 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 August 2011 - 06:36 PM

Преди години и моята котка имаше подобен проблем - имаше някакви гъбички и оплешивяваше на места - аз също ги пипнах - по кожата ми се образуваха едни червени перна колкото монета от 2 стотинки;). Но докторите правиха изследване и ми казаха с какво да я мажа.
2 месеца голямо клепане падаше, от близането на лекарството котката се подрискваше и никак не беше приятно. Но се оправи, порасна козинка и после 13 години беше най-красивата котка на света за мен.
И да ти кажа, ако не беше болестта, и притесненията, и неприятното чистене и цялата грижа покрай болестта на това плешиво изродче, нямаше да я обичам толкова.
Заведи я на лекар - всичко ще се оправи!

#8 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 11 August 2011 - 07:32 PM

Тъй ,като вие се занимавате с многоо болни животни кажете ми къде в Пловдив има наистина добър ветеринар ,за да я заведа.

#9 Потребителят е офлайн   liliq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 24-August 09
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv

Публикувано: 11 August 2011 - 07:59 PM

Здравей,аз мога да ти помогна до колкото мога!Мога да те пратя до един ветеринар в Кичук Париж!Ако решиш аз мога да му звънна да я прегледа по обстойно!

#10 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 11 August 2011 - 08:01 PM

Показване на мнениетоliliq, в 11 August 2011 - 07:59 PM, написа:

Здравей,аз мога да ти помогна до колкото мога!Мога да те пратя до един ветеринар в Кичук Париж!Ако решиш аз мога да му звънна да я прегледа по обстойно!

Лили моля те пиши ми ЛС!

#11 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 11 August 2011 - 08:48 PM

:dh_188: В понеделник съм на лекар ,а нашите са непреклони.Трябва да и намеря дом до тогава .Незнам какво да правя .. :dh_188:

#12 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 13 August 2011 - 12:50 PM

Някой може ли да ми даде повече информация за д-р Koko?

#13 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 13 August 2011 - 03:46 PM

Показване на мнениетоD-r Koko, в 25 October 2007 - 04:00 PM, написа:

Казвам се д-р Николай Боянов и от 7 години съм собственик на ветеринарна амбулатория "Д-р Коко" в гр. Пловдив.
Адресът ми е ул. "Славееви гори" №18 денонощен телефон 088741520


Също и тел. 032 693578

#14 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 14 August 2011 - 06:39 PM

Имам само още няколко часа.за да и намеря дори и приемен дом.Утре до обяд ,ако не и намеря дом трябва да я пусна в двора .. :dh_188:

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 August 2011 - 06:44 PM

Наистина ли никой не поиска тази красавица? :(
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 14 August 2011 - 06:49 PM

Никой не я иска :dh_188: :dh_188:

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 August 2011 - 06:54 PM

Пуснах темата във Фейсбук, дано някой откликне.
Хубаво е ако имаш телефон да го оставиш тук (ако не си онлайн де).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 14 August 2011 - 08:13 PM

Аз ще следя темата възможно най-много.

#19 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 14 August 2011 - 08:49 PM

Няма как да я искат. Не че нещо ама ми се струва много, ама много безотговорно това. Първо я продават(въпреки, че е спешно я Продават) явно за да избягат от проблема.. после вие я купувате и след като вече е болна я подарявате Спешно. :ab_041: С кожен проблем, който най-малкото ще струва на осиновителя време и пари. Защо вашите и ти не поемете отговорност за това животно?! Знам съдбата на такива животни(няма да е на двора а на улицата.. не тя от двора ще скочи на улицата.. :zz_020: ).. едно вече е у дома.. Така че за в бъдеще си взимайте само играчки. :ba_025:

#20 Потребителят е офлайн   KoteNikolche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 15 August 2011 - 02:07 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 14 August 2011 - 08:49 PM, написа:

Няма как да я искат. Не че нещо ама ми се струва много, ама много безотговорно това. Първо я продават(въпреки, че е спешно я Продават) явно за да избягат от проблема.. после вие я купувате и след като вече е болна я подарявате Спешно. :ab_041: С кожен проблем, който най-малкото ще струва на осиновителя време и пари. Защо вашите и ти не поемете отговорност за това животно?! Знам съдбата на такива животни(няма да е на двора а на улицата.. не тя от двора ще скочи на улицата.. :zz_020: ).. едно вече е у дома.. Така че за в бъдеще си взимайте само играчки. :ba_025:

Не,че е важно ,но само да уточня.че мацинка беше болна още преди да я взема,но това ми беше спестено.Благодаря ви много за пояснението какво ще се случи с нея ,ако я пусна ..

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни