Dog.bg Форуми : като за начало..

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

като за начало..

#41 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 August 2011 - 07:46 PM

Показване на мнениетоconfidence, в 25 August 2011 - 06:31 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 25 August 2011 - 02:56 PM, написа:

Показване на мнениетоparrot_66, в 22 August 2011 - 09:44 AM, написа:

[,но ако трябва да го оприлича на нещо, то това ще е Корги или Българско обчарско куче.Качвайте снимки и ще гледаме как се развива!

Аз имам корги без родословие(мелезак) и намирам някаква прилика на това кутре с корги,но немски шпиц :ab_041: :db_046:




апаппфф ебете се в гъза вие и тъпите ви кучута беее омаши :db_046:


Не стига ,че си проста,а пък и нямаш грам възпитание!!!Явно в селото от където си изпълзяла това ви е представата за шпиц.Може само да завиждаш на нашите кучета и да си мечтаеш за такова.Хихи милата вземи си още някое от 50те кучета от малки породи на "различната" ветеринарка,но преди това посети доктор по мозъчни заболявания. :rc_036:

#42 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 25 August 2011 - 07:53 PM

Явно това 17годишно недорасляче добре ги разбира нещата -отпред и отзад :ud_009: .Но "мило"момиче единствения наебан(с извинение) в случая си ти, от тази така наречена "различна" ветеринарка!Кучето ти НЕ е шпиц и ще те помолим да не го рекламираш като такъв.Предполагам,че любимото ти място за пазар е Световния търговси център-Илиянци.Там си купуваш маратонки АДИБАС или НАКЕ и маркови дрешки които са същите като оригиналните ,НО естествено за без пари.То нали е важно колко струва,колкото по-евтино толкова сме по-хитри.Татко пък сигурно кара Москвич,но той е същия като Мерцедеса-кола на четири колела .Що ще се ръсите като само в парите е разликата :af_089: .Жалко,че си показа простотията....имам син почти на твоите години.Но интелектуално е на светлинни години от теб(за което благодаря на бог)Знаеш ли, съжалявам твоите родители,какво са отгледали и възпитали.Дано никога не ми се налага да видя сина ми в такава жалка светлина....
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#43 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 25 August 2011 - 08:22 PM

Показване на мнениетоconfidence, в 25 August 2011 - 06:31 PM, написа:

апаппфф ебете се в гъза вие и тъпите ви кучута беее омаши :db_046:


:ab_041: Беше въпрос на време да го кажеш това. :ba_025: Зам, че ти е зле и че истината боли, но ти сама си го причини, като си купи БОКподобие(Подобно НА българско овчарско куче-пояснявам за индивиди като тебе.. и забележи, че дори и БОК не си взела. :wb_052: ) вместо Шпиц. :ab_041: Лошото е, че ти няма да поумнееш и ще продължават едни по-различни хорица да те "клатят" цял един по-различен живот.. Успех с По-различния "шпиц". И все пак ела на някоя изложба за да видиш истинско куче от така желаната от теб порода.. :ab_041: И без това никога няма да имаш. Пък може някой по-различен чичко да те засече, да оцени познанията ти(омаши :wb_052: младичко си още.. дано си и хубаво, че да имаш шанс :dog: ) и да ти купи. :ab_041: :r_181:

#44 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 August 2011 - 10:23 PM

Извинявам се за невежествотоКачена снимка , но бихте ли ме "образовали"...... какво значи "омаши"Качена снимка.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 August 2011 - 06:29 AM

Показване на мнениетоluchi, в 25 August 2011 - 10:23 PM, написа:

...... какво значи "омаши"Качена снимка.


:ud_009: Нещо японско ще да е :ab_041: Комплимент.. :ab_041: Тя ги учи от по-различната ветеринарка тия думички. :ba_025:

#46 Потребителят е офлайн   confidence Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 09:58 AM

дадада да знаете ние сме едни прости и бедни хора.. които си нямат грам понятие он марки.. и т.н. даже нз какво е това мерцедес... :dh_188: колкото до възпитанието ми да прави сте аз съм една интелектуална развалина.. прави сте.. благодаря ви че ми отворих те очите.. ,че съм толкова ограничена.. лл колкото до кучето дааа.. то е пълен помяр,който не заслужава вашето внимание.. благодаря ви хораа вие сте the best :be_107:

#47 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 August 2011 - 10:00 AM

Да сложим край на спора, че написаното вече стана много грозно. Кучето определено няма да е немски малък шпиц, такъв какъвто е по стандарта на породата. confidence, моля ви без повече грозни изрази и ако искате да ни докажете, че сте били права, то ще чакаме снимки на кучето ви след 7-8 месеца и ако сме били в грешка, в което аз много се съмнявам, лично аз ще ви се извиня. Обаче, ако ние всички тук сме били прави, то на доста хора ще трябва вие да се извините, макар че съм почти сигурна, че ще сте една от многото, писали преди вас , че са си купили "шпиц", които ще изчезнат от неудобство, че кучето им всъщност не е такова, за каквото е купено и родословието има значение. :md_064:
Ето и снимка на малък немски шпиц на възрастта на вашето кученце. Муцунката е съвсем различна, дано виждате ясно разликите.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#48 Потребителят е офлайн   confidence Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 10:24 AM

даа съгласна съм не е малък шпиц.. :md_064:

#49 Потребителят е офлайн   confidence Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 10:27 AM

мисля че ще се окаже че е стандартен шпиц.. тук даже има същия цвят.. http://forum.dog.bg/...B0%D1%82%D0%B0/

#50 Потребителят е офлайн   abra1313 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 August 2011 - 10:54 AM

Здравейте всички :re_037:
Отдавна не съм писала във форума, но просто ми беше трудно да чета толкова груби и нецензурни обръщения и да не се включа най-накрая:eg_033:
Опитах се да проследя тази така наречена "дискусия", но се оказа, че не схващам идеята :ab_041:. Мисля си, че този форум е свободен и всички могат да пишат в него, независимо дали имат кучета, каква порода са или са безпородни. НО....когато някой влиза тук и иска да получи информация, дали кученцето с което се е сдобил е дадена порода, би трябвало да може да понесе истината като му кажат, че очевадно кученцето не е от тази или онази порода. И каква е тази врява не мога да разбера?!? ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ДОКАЗВА ПРИНАДЛЕЖНОСТ КЪМ ДАДЕНА ПОРОДА Е РОДОСЛОВИЕТО - ТО И ПО ТАЗИ ПРИЧИНА СЪЩЕСТВУВА! Не паспорт или някакъв друг документ! Това дали кученцето е померан, малък шпиц, среден шпиц, БОК, Немска овчарка или някаква друга порода се доказва само с РОДОСЛОВИЕ! Може дадено кученце да прилича на някоя порода, но само това. Приликата с тази или онази порода не доказва принадлежност към тази или онази порода.Възможно е да има прилика естествено.
Ако кученцето не принадлежи към дадена порода не означава, че собственика му не може да пише в този форум.Разбира се, че може да пише, да пуска снимки и клипчета.Но пък, ако "случайно" запази добрия тон, ще е много приятно за всички останали пишещи :ea_103:
Хайде да прекратим този спор.

Уважаема Confidence,
Вашето кученце има ли родословие?

Много се надявам тук да не се нападаме само за това, че някой нещо е сбъркал, не е постъпил правилно или е взел безпородно куче. И ако продължава да се пише в този просташки стил, аз лично ще помоля МОД да прекрати членството във форума на човека, който си позволява да пише по този начин.
Всички кученца и изобщо животинки са прекрасни, великолепни и неповторими създания, независимо от това, дали принадлежат към някоя порода! Не можем ли просто да ги обичаме?!?




#51 Потребителят е офлайн   confidence Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 11:23 AM

и аз мисля по същия начин abra1313 .. но те веднага ме нападнаха,че кучето не е малък шпиц.. ,че няма родословие.. и какво ли още не..

#52 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 August 2011 - 12:06 PM

Никой не те е нападал. Просто ти казаха, че не е шпиц. Не знам защо повечето хора като им кажеш истината в очите го приемат за нападение :ab_041: Нито е стандартен шпиц, нито е малък шпиц. Това ти обясниха хората. Борсите и развъждачите не предлагат породисти животни. Те продават подобия! Това естествено не трябва да те обижда, защото е самата истина , и ти сама си направила този избор. Гледай си кученцето, то няма вина.. :ba_025:

#53 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 26 August 2011 - 12:21 PM

Ето го и раздела ,в който трябва да пишеш- http://forum.dog.bg/...be%d0%b4%d0%b8/ :md_064: Може да ни пускаш снимки за да видим как се развива кучето.confidence пролича си колко мислиш с онзи*пост.

#54 Потребителят е офлайн   abra1313 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 August 2011 - 12:42 PM

Показване на мнениетоconfidence, в 26 August 2011 - 11:23 AM, написа:

и аз мисля по същия начин abra1313 .. но те веднага ме нападнаха,че кучето не е малък шпиц.. ,че няма родословие.. и какво ли още не..


Да, но ти отговори в "чудесен" стил. Ужасно грозно и невъзпитано. Смяташ ли, че това е начина да се държиш с хората?Според мен, ако искаш тук хората да ти отговарят възпитано и ти така трябва да подходиш към тях. А Parrot_66 ти е посочил точната тема за случая. А аз ти пожелавам да си гледаш кученцето с удоволствие и то да расте здраво и щастливо:ba_025:

#55 Потребителят е офлайн   FANFAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 313
  • Регистрация: 12-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик-Пловдив

Публикувано: 26 August 2011 - 01:12 PM

Днес е денят на майстора,по този повод решавам да не си давам много зор в работата и се отбивам в dog.bg. Обаче на каква поредна форумна драма попадам тукКачена снимка Стигам до тревожните съмнения,гложди ме тръпчивото безпокойство- а бе да не би да има нищо сбъркано във възпитанието и мирогледа на хората,занимаващи се с регламентирана развъдна дейност в България. Ф актите,така както аз ги виждам,са следните. Появява се една наивно детенце,иска да се похвали с домашния си любимец,който според него принадлежи към дадена порода,в случая шпиц,и се започва,цитирам по памет-"ама това нито е малък,нито е шпиц,честит ти мелез,дето и козина няма да има,балъци като теб бол. Излъгана!Измамена!Преметната!Поругана!Обезчестена!Поредния глупак.." и в тоя дух,съжалявам,ако сЪм пропуснал някой. Горкото пале бива оприличавано на БОККачена снимка (знае ли въобще какъв вид и размери има едно двумесечно кутре БОК този,който си позволи това сравнeние),на корги-мелезак и какво ли още не.Ами със същия успех може да го наречете и калифорнийски морски лъв,уважаеми разбирачиКачена снимка .Не се терзайте,аз ще ви светна какво е кученцето..Хм,я пак да погледна...Качена снимка Еврика,та това си е 100% -ова московская сторожеваяКачена снимка Оставям добронамерената си ирония настрана и ще си позволя един приятелски съвет. Не се впрягайте толкова,дами и господа.Давайте го по-леко.С нерви и неприемане се стига само до абсурдни твърдения,като това,че всяко куче,което не е от развъдник,е плод на безхаберно мешане и развъждане, и по глобални дори,като "българина и лайно ще си вземе,само да е без пари"Оставете децата да се радват,да си вярват,бъдете по деликатни в подхода си към тях. А не да ги наричате с горепосочените епитети,и после да твърдите,че никой не ги е обиждал. Побърквате хлапето,пък после се сърдите,че ви псува. Не сте прави. А на теб малко приятелче, пожелавам много хубави мигове с твоят любимец! Грижи се за него добре, и той ще ти отвърне с много неподправена обич!Успех!


User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 August 2011 - 01:25 PM

Добре ще е да хванеш и добронамерената ирония на останалите, които го оприличават на нещо си. Дали човек да каже истината(а тя е че кучето не е шпиц) или да залъгва както себе си така и "детето"(добре псува за малко момиченце) е лично решение. И да вярно е, че всяко куче без родословие не принадлежи към дадена порода. Това е истината. Правилата, стандарта на породата не си го измисляме ние. На въпросното дете му беше обяснено преди да купи това куче откъде трябва да си вземе ако иска да има шпиц, но тя сама избра да бъде преметната. Преметната, защото въпреки обясненията тук и продадоха куче, което няма нищо общо с породата-Шпиц
И точно във форум, който подкрепя чистопородното развъждане искате да кажем "да това е шпиц".. "Че и с чудно родословие" "браво на тази дето ги произвежда"
"да живеят гаражните специалисти и тези по полянките"!!! Другите хора с опит, които внасят и произвеждат качествени животни нищо не знаят, нал тъй..
Ако ги оставим да си вярват утре ще искат да имат малки(вярвам, че в случая ще опитат.. за здраве) щото кучето им е шпиц.. :ab_041: Ама то защото си вярваме сме на това дредже и улиците са ни пълни. :ab_041:

#57 Потребителят е офлайн   confidence Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 01:38 PM

знаете ли.. най.много от всичко изписано тук.. за моето куче за мен и всичко единственото нещо което ме обиди адски е това,че някоя си iveta 2.. няма никакво право да обежда мен .. семейството ми и социалното ни положение.. с гордо повдигната глава мога да кажа,че никога не ми е липсвало нищо и не пазарувам от илиенци.. ако изобщо има някакво значение.. моите родители се гордеят с мен..колкото и да ти е неприятно и се трудят здраво...за да не пазарувам аз от илиенци.. колкото до кучето ми обичам го и независимо дали ще стане 20 30 40 сантиметра и 3 4 5 6 кила... истински му се радваме.. и то ни радва нас. независимо от това дали ви харесва или не аз също се гордея със себе си и нямате никакво право да ме обиждате казвам го за втори и последен път поздрави

#58 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 August 2011 - 01:40 PM

Никой не ти е казал да не го обичаш. Аз също имам мелез и си го обичам. Само ти обясниха хората, че нямаш шпиц. :ba_025:

#59 Потребителят е офлайн   confidence Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 11

Публикувано: 26 August 2011 - 01:58 PM

хахахах valnata казваш,че и ти имаш мелез.. а ти беше тази дето иронична ме покани на изложба да вида истински шпиц.. ехх боже.. хора :re_037:

#60 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 26 August 2011 - 02:56 PM

confidence някой хора имат мелез,защото са искали такъв по различни причина- да спасят,осиновят и прочие...valnata не го е представяла за дадена порода!До колкото си спомням ти беше първата ,която започна да обиждаш не iveta 2!!!Тя имаше друго в предвид,но разбирам че ти е трудно да го смелиш.Никой не е длъжен да чете просташките ти изблици.Казваме,че кучето не е шпиц,ако това те обижда си е лично твой проблем!Започни да пишеш по разбираемо и на български,че ми се напрягат очите да ти чета отговорите.Поздрави! :smile:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни