Dog.bg Форуми : Самоед

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (162 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Самоед

#21 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2004 - 04:39 PM

Здравейте приятели на самоедите!
Аз също харесвам тази порода и съм напълно съгласна с Нори, че както черно и златно, така и черно и бяло са страхотна комбинация! А в Русия и ЧРТ дърпат скиори, така че зимата можем да им организараме едно зимно шоу!
User's Signature

Качена снимка

#22 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 August 2004 - 05:37 PM

Цитат

Басетите за разлика от това лаят ужасно басово-като вой.Ако има някой недоброжелател пред вкъщи със сигурност би се изплашил от лая на Друпи.

A golqm smqh pada pri nas Noizy zivee s/u nas i katoq chuq da lae i ako ne znam che e tq sas sigurnost bih q vzela za Kavkazka ili Dog

#23 Guest_North face_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 August 2004 - 05:38 PM

Цитат

Цитат

Басетите за разлика от това лаят ужасно басово-като вой.Ако има някой недоброжелател пред вкъщи със сигурност би се изплашил от лая на Друпи.

A golqm smqh pada pri nas Noizy zivee s/u nas i katoq chuq da lae i ako ne znam che e tq sas sigurnost bih q vzela za Kavkazka ili Dog

Tova mnenie e moe no pak zabravih da si napisha nika ...nqma li nai nakraq da mi razreshat registracia tuka veche dve napravih i nishto vse ne e dostapna(((((

#24 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 05 August 2004 - 08:22 PM

Цитат

Tova mnenie e moe no pak zabravih da si napisha nika ...nqma li nai nakraq da mi razreshat registracia tuka veche dve napravih i nishto vse ne e dostapna(((((

Ot saita ili foruma se regisrirash???

#25 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2004 - 09:57 PM

QUOTE, работим върху регистрацията в сайта. Регистрацията в форума е отделно от регистрацията в сайта, така че се регистрирай засега в форума и следвай упътванията след регистрацията.

#26 Guest_North face_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 August 2004 - 10:15 PM

A taka li a shte moga li da si slagam snimki v fotoalbuma?

#27 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2004 - 11:14 PM

Колкото поискате, фотогалерията е за това. След регистрация ще можете да изпращате снимки, да имате собствена галерия, ако искате. Работя над това. Съжалявам наистина, че се бавя, но сайта е на 27 дена, а единственото ми свободно време е късно вечер. Ако искате да изпратите снимки, материали или каквото и да е, ползвайте dogbg@abv.bg за момента. Ако имате други въпроси, питайте в За сайта.

#28 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 August 2004 - 01:48 PM

Самоед е порода на Dog. bg за месец август. Това е посещаваната порода за месец юли !

#29 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 August 2004 - 04:33 PM

Цитат

Самоед е порода на Dog. bg за месец август. Това е посещаваната порода за месец юли !

Super!:)))Zaslujava da stane i poroda ne godinata i na veka i navsichko!!!!:)))))

#30 Guest_Guest_North face_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 August 2004 - 08:17 PM

OOOOO ataka za septemvri : siberian husky №1 .....hi-hi

#31 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 August 2004 - 09:02 PM

Цитат

OOOOO ataka za septemvri : siberian husky №1 .....hi-hi

he-he,nie severnqcite shte prevzemem sveta:)))))

#32 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 08 September 2004 - 02:49 PM

А откъде може да се купи хубаво куче ? В смисъл, с родословие и всичко необходимо ?

#33 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 08 September 2004 - 05:05 PM

Ot klub "severni kucheta"!Eto ti saita www.ndbkc.dir.bg

#34 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 08 September 2004 - 10:22 PM

може и от развъдник в чужбина с помоща на някой запознат с кръвните линни и по известните развъдници може да се сдобие човек с много елитно кученце ))))

#35 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 08 September 2004 - 10:37 PM

Проверих на страниците на клуба, но там инфото е доста старо. Обадих се на това, което бе посочено като най ново кучило, но се оказа че то е било през май още. И се оказа, че не е лесно да намериш расов самоед, в смисъл ми казаха, че поне тази година нямало да има. Ще проверят в Македония, там чакали бебета. Blezy, не познавам добре расовите признаци и нямам познати навън, с кучетата съм любител . А и доколкото четох, най добрите самоеди са във Финландия и Англия, но там сигурно цените ще са космически.

#36 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 09 September 2004 - 10:15 AM

Не само там цените са космически :-))) Сега една позната си е вкарала самоедче то Испания и както ми го описва е страхотно но трябва да го вида там пък дълго се чака експорт....... Силно предоръчвам от близките ни съседи Македония за самоед на пръв поглед уж са по назад от нас в развъждане но за самоеди са си напрово много напред. Ето ти линка но македонския развъдник а пък там и те самите имат много линкове към други развъдници по света
Mano samoyed

#37 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 09 September 2004 - 11:02 AM

Eto i saita na edin dobur romunski razvudnik za samoed i alqski malamut www.nanookspirit.ro

#38 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 09 September 2004 - 04:13 PM

10 х на всички. Македонския сайт не се отваря, но там намерих кой де пита - вчера говорих с една дама от Jyvell, мисля че беше, по тел. и тя каза, че ще се обади да пита. А на румънския сайт инфото е до 2003 год. Македония е близко. Говорих и с една жена от обява в dog.bg, но тя няма как да ми даде родословие, а и от клуба ми обясниха че бащата на тези кученца бил много едър и затова са го изключили от развъдната книга - не зная дали употребявам правилно термините. Благодаря на всички, оказва се че да намериш такова куче, и то породисто си е цяло приключение. Но за това пък явно си заслужава ... всички, с които говоря казват, че породата е невероятна ! Имам въпроси към Нори - чета, че самоед е много умен и се възпитава лесно. Може ли да се научи да минава препятствия, да скача и т.н - неща, които са характерни за служебно куче ? Търси ли по следа или дали може да се научи ?

#39 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 09 September 2004 - 06:23 PM

Samoedite sa mnogo umni,no svoenravni kucheta i ne se vuzpitavat lesno kato golden ili ovcharka!Umirat da tichat i da igraqt(samo gledai kakvo stava prez zimata v snega!) Trqbva mnogo uporitost i turpenie - tova ne go li bqh napisala nqkade tuk ili ot mnogo povtarqne mi se e vtulpilo - Za skachane minavane na prepqdstviq i agility - moje i oshte kak,moq pes mue stanalo navik v parka da preskacha peikite i da se kachva na pulo sverite:)))

P.S Vseki chetvurtak v kafe "Ibis" na ul.'Dunav" 7 ot okolo 19:00h se sabirat chlenove na kluba!Nai redovnite samoeduri tam sa Irena i Olq,te mogat da ti pomognat mnogo!Ako se interesuvash ot severni porodi moge da stanesh i chlen na kluba!

#40 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 09 September 2004 - 06:30 PM

Цитат

вчера говорих с една дама от Jyvell, мисля че беше, по тел. и тя каза, че ще се обади да пита.

Със сигурност не си товорил с мен ... (аз съм"JulyVell" ако може така да се каже) По принцип се занимавам с хъсикта, а не със самоеди, (виж www.julyvell.com) А къде говори с мен, че ми е интересно все пак как си се заблудил?

  • (162 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни