Dog.bg Форуми : Въпрос за определяне на цвета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос за определяне на цвета

#1 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 June 2006 - 09:26 PM

Става въпрос за моите персийчета. Майката е синьо-кремав колор пойнт, а бащата е кремав линкс пойнт. До колкото разбирам вероятността малките да са линкс е 50 на 50. Едното е синьо-кремаво като майка си и при него ясно си личи че не е линкс, но при другите три кремави не личи. Струва ми се че по кремавите им опашки има по светли линии, но те са много трудно забележими, почти въображаеми s) Има ли някакъв начин да се разбере със сигурност дали са линкс или не на тази възраст (50 дни)?

#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 05 June 2006 - 09:59 PM

за да е линкс търси М-то на челото. това ти е най-сигурния белег. и по възможност да е по синьото, защото при червеното винаги имаш рисунък и няма как да знаеш дали е реален или не. за да разбереш дали са наистина линкс ще ти трябва да знаеш какви бебета правят... а до тогава ще мине много време

#3 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 June 2006 - 10:21 PM

Там е работата че не ми се чака да почнат да правят бебета за да разбера.. Надявах се да има начин това да стане по-рано.. Ето например гледах в сайта на един развъдник онзи ден, кремаво колор пойнтче на 45 дни, обявено като линкс. Значи са разбрали по някакъв начин че е такова.. bl)

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 June 2006 - 12:04 AM

Цитат

за да е линкс търси М-то на челото. това ти е най-сигурния белег. и по възможност да е по синьото, защото при червеното винаги имаш рисунък и няма как да знаеш дали е реален или не. за да разбереш дали са наистина линкс ще ти трябва да знаеш какви бебета правят... а до тогава ще мине много време

Какви сини, какви червени bl) За котки ли говорите или за бонбони l) Извинете, ама като абсолютно незапозната ми стана смешно l)
край на офф-а
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 06 June 2006 - 06:51 AM

Цитат

Значи са разбрали по някакъв начин че е такова.. bl)

Или не са... Предполагам си има начини тези неща да се разберат но за това са клубовете по породи. Преди издаването на родословието би трябвало да се обсъждат такива неща и да се оглеждат хубаво котетата. Другия вариант е да ги регистрираш всички червени/кремави (колкото и да й е смешно на бушката bl) ) като линкс. те така или иначе ще имат шарка. проблем би могъл да се появи след време с поколението им когато се окаже че то не е, ама... тогава просто ще трябва да се направи корекцията.
опитах се да ги видя на снимките на саята ти, но там са още като бебета. сложи по нови снимки и мисля че може да се направи опит...

#6 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 June 2006 - 10:50 AM

Ето ти по-пресни снимки l)

Качена снимка


Не ти ли се струва че виждаш по-светли линии по опашката, или само на мен ми се привиждат такива? bl) Ето една опашка в по-близък план!

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 06 June 2006 - 12:29 PM

ами и аз ги виждам пръстенчетата на опашката, но ти казвам че това е нормално за червените нюанси. това че ги има не означава че непременно това коте носи гените за таби окраска (линкс). начина да се докаже това е да се кръстоса с черно таби (някаква разновидност) и да се види какви цветове има в поколението. до тогава каквото и да кажеш все може да я вярно, ама може и да сбъркаш...

#8 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2006 - 07:58 PM

От тези снимки за мен котето е табби. Пръстените са доказателство за това и ако разровиш внимателно козината по ръба на ушите, ще установиш, че има бели косми по него. При твоите кремчета е малко трудничко, но не е невъзможно да се определи цвета . Синята костенурка, ако е линкс, ще има освен бялото по ушите и лилавикави възглавнички, които изсветляват към периферията.
Кръстосването с табби няма да докаже наличие на линксовост, то се доказва с кръстосване със солиден цвят, ако се родят таббита, това доказва наличието на ген за табби рисунък.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#9 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 June 2006 - 09:19 PM

Значи си имам три линкс-чета victoryVVV Защото и на трите кремави опашите са еднакви, с пръстенчета! Изненадата е голяма, нали когато си заплождах котката на този котарак се знаеше че е крем-пойнт, и чак след като малките се родиха се установи че баща им е линкс l)

#10 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 06 June 2006 - 09:29 PM

Фантик, а не е ли вярно че таби-рисунъка не означава още линкс? ouu

а за другото-аз все си мислех че анализиращото кръстосване се прави с двойнорецесивен партньор ама като си казал солид, солид да е... bl) r)

#11 Guest_agnila_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 June 2006 - 12:08 AM

тук

#12 Guest_agnila_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 June 2006 - 01:00 AM

и тук!

#13 Guest_agnila_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 June 2006 - 01:25 AM

и още ...

Ще се зарадвам, ако тези материали, ще бъдат интересни и полезни за форумистите...?

#14 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 07 June 2006 - 05:08 AM

е аз си отговорих на въпросите 1super мерси за линковете.
както се и очакваше Фантик е прав за всичко BEER

#15 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2006 - 07:35 AM

Здравейте отново. Линксовете са произлезли от солидни колорпойнти, в които е вкаран табби генът. На практика те са табби котки. Поради фактът, че пойнтовете са ограничени пространства от тялото, при тях не се детерминира конкретна табби шарка - 22, 23 или 24, защото тя не може да се види, затова те се записват като ..... 21 33 - 21 (табби общо).
По своята същност генът за табби е доминантен. Ако целиш да докажеш наличието му чрез анализиращо кръстосване, трябва да го направиш с животно с доминантна окраска, която не е табби. Ако се родят котета табби, то въпросният королпойнт е линкс.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#16 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2006 - 10:47 AM

Цитат

както се и очакваше Фантик е прав за всичко...

нали ?!
това е добре, прекрасно е! cl) в смисъл да знаем, че някой знае, може, чете... оффф, за разлика от други bl)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#17 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 07 June 2006 - 03:01 PM

Цитат

Цитат


както се и очакваше Фантик е прав за всичко...

нали ?!
това е добре, прекрасно е! cl) в смисъл да знаем, че някой знае, може, чете... оффф, за разлика от други  bl)

Много е интересна темата-4ета с удоволствие!Blagodarya na znae6tite!


че някой знае, може, чете... оффф, за разлика от други
То4но така,а не се появява само,за да "захапе" друг и да даде разли4ен тон на разговора!

Първо предупреждение за юзър tsveti за неуместна забележка нямаща връзка, нито отношение с постинга на преждеписалата (независимо, че вероятно се касае за неразбиране смисъла и духа на цитирания постинг) !!! Освен това на въпросния форумник многократно е обръщано внимание как, защо, кога и доколко да се ползва функцията "цитирай"...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#18 Guest_agnila_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 June 2006 - 05:13 PM

Да, наистина-темата е много интересна!!! За интересуващите се:

ето тук!

#19 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 June 2006 - 10:41 PM

Цитат

Първо предупреждение за юзър tsveti за неуместна забележка нямаща връзка, нито отношение с постинга на преждеписалата (независимо, че вероятно се касае за неразбиране смисъла и духа на цитирания постинг) !!! Освен това на въпросния форумник многократно е обръщано внимание как, защо, кога и доколко да се ползва функцията "цитирай"...

Туй пък аз не го разбирам!
И ми се струва неуместно...

МОД: Кое точно ? Прочети по-внимателно, а ако пак не го разбереш, мога да ти го разясня, но на ЛС, ТУК темата е друга.
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#20 Потребителят е офлайн   luki_13 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 15-October 07

Публикувано: 15 October 2007 - 09:27 PM

Попринцип едно коте взима и от майката и от бащата ...  :blink:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни