Dog.bg Форуми : Обучаващите кучета - България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучаващите кучета - България кой ,защо ,как Оцени темата: ***** 1 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 25 September 2011 - 01:56 PM

Спортните клубове и киноложки сдружения не ги коментирайте в тази тема.Тя не е за тях.Освен това не е вярно,че са полу легитимни.Имат си съдебна регистрациян и нямат нищо общо с бойните изкуства.
ShiBumi_GirL,моят лиценз важи само за тези киноложки сдружения.
User's Signature

Качена снимка

#82 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 25 September 2011 - 04:14 PM

именно з атова става дума..ако ще се въвеждат стандарти,изисквания и методики,трябва да се въведе и ценз на обучаващите..защото всички знаем че едно едро куче е като зареден пистолет,неправилно обучено едро куче е като зареден пистолет без предпазител....

#83 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 25 September 2011 - 05:26 PM

Показване на мнениетоmil_, в 23 September 2011 - 05:13 PM, написа:


И пак ти казвам, че спортната дресура е частен случай, който касае много малка част от стопаните и кучетата. И спортът изобщо. Обучението не е спорт!!


Maлко ги бъркаш нещата.Би могла да си толкова категорична ако си се занимавала със спорт.Примерите,които давам не се отнасят за България.Та ,със спорт се занимават хора,които перфектно познават и могат да работят с инстинктите на кучетата.Освен това знаят как индивидуално за всяко куче да приложат дадена техника,да не говорим,че методиката им е перфектна.Мислиш ли,че такива хора не могат да направят перфектен домашен любимец,което е в пъти по-елементарно от възпитание и обучение на спортно куче?!Само,че на такива хора не им остава време да работят с домашни любимци,нито пък е достатъчно голямо предизвикателство за тях.
пп.Аз се занимавам със спорт със собствените си кучета и те са повече от идеални домашни любимци.
User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 25 September 2011 - 06:45 PM

Не си ме разбрала.
Да, спортът с куче е надстройка над послушанието. Нямам съмнение, че работещите в сферата на спортна дресура са на ти с обучението в послушание.
Масата стопани имат нужда от обучение в послушание. Не им е нужно до стигат до спортна дресура. Тоест, няма никаква логика уменията в спорта да са задължтелни.
Все едно да искам да изкарам свидетелство за управление на мотопед, но за целта да е нужно да мина изпити за автобус.

Има и една по-друга гледна точка. Началните учители добиват ценз точно за начални учители. Те работят с първокласници, трябва да знаят, че на тях им се пишка посред час и ред подобни. Това е различен ценз от този за учители по висша математика. Не бих искала треньор по спортна дресура да ми обучава кучето в послушание, не защото не може, ти сама каза, че му е скучно. Не това е неговата работа.

#85 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 25 September 2011 - 07:04 PM

Разбрах те. Малка подробност-всички учители,начални или преподаватели в академии имат педагогическо образование.
Сега остава да има адекватна институция в България да лицензира добрите''начални учители'',а още по-важно е да има семинари ,на които да се учат да са такива.
Благодаря за отговора.
User's Signature

Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 25 September 2011 - 07:26 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 25 September 2011 - 07:04 PM, написа:

а още по-важно е да има семинари ,на които да се учат да са такива.

Мисля, че това е най-важното. Като притчата - какво като наловиш риба на бедняка. Научи го да си лови риба сам.

#87 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 September 2011 - 08:24 AM

Според мен "треньор" е много общо понятие. Треньор на какво? на кучето , на водача. Треньор за какво? за спорт , за домашни любимци , за полицейски кучета....?? Аз не съм убедена , че един спортист който отглежда кученцето от малко и си го наглася по своите системи и знания , може да коригира поведенчески проблеми на вече възрастно куче с изградени грешни навици. Имам повече от 20г. наблюдения над спорт с други животни. Има страхотни треньори , които нямат нито една купа от състезания....а има и такива които са доста добри спортисти , които не са успявали да ми помогнат за конкретни проблеми в тренировките. Според мен не трябва да се слага всичко под общ знаменател и не виждам начин за учредяването на каквато и да била организациа, не , че няма нужда - напротив.....но мисля , че няма начин - поне на този етап когато толкова се смесват различните материи.
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#88 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 26 September 2011 - 09:14 AM

Странна логика.
Ми то и един ортопед няма да помогне за байпас, обаче си има Български лекарски съюз.

#89 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 26 September 2011 - 09:51 AM

Mil,наистина не винаги най-добрите състезатели стават най-добри треньори. Достатъчно е да са били все пак състезатели,за да са наясно с материята.Това важи за всеки един спорт,но няма общо с темата.
За мен е по-важно да се повишава киноложката култура,за да се избегне колкото се може повече рехабилитирането на животните,тоест да се допускат все по-малко грешки от собствениците в общуването им с кучето и неговото възпитание и обучение.
User's Signature

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 26 September 2011 - 10:03 AM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 26 September 2011 - 09:51 AM, написа:

Mil,наистина не винаги най-добрите състезатели стават най-добри треньори. Достатъчно е да са били все пак състезатели,за да са наясно с материята.Това важи за всеки един спорт,но няма общо с темата.

Но аз не коментирам това.
През цялото време не разбирам защо изобщо се обвързва със спорт. Както и да е.

#91 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 26 September 2011 - 10:31 AM

Показване на мнениетоmil_, в 26 September 2011 - 08:03 AM, написа:

Показване на мнениетоGaliadogs, в 26 September 2011 - 09:51 AM, написа:

Mil,наистина не винаги най-добрите състезатели стават най-добри треньори. Достатъчно е да са били все пак състезатели,за да са наясно с материята.Това важи за всеки един спорт,но няма общо с темата.

Но аз не коментирам това.
През цялото време не разбирам защо изобщо се обвързва със спорт. Както и да е.

Спорта просто беше намесен.Според мен напълно излишно.На мен също не ми се коментира това,тъй като спорта едва ли ще фигурира в един евентуален инструкторски съюз.Той си има друго членство и регистрация.
User's Signature

Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 September 2011 - 11:06 AM

Абсолютно съм съгласна....не аз намесих спорта в темата :ba_025:
Просто подкрепям мнението:

Цитат

Обучението не е спорт!!

User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#93 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 26 September 2011 - 11:30 AM

Обучението на домашни любимци не е спорт.Обучение иначе е всеки един спорт,както и обучение на кучета водачи,спасители и терапевти.
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 September 2011 - 11:55 AM

Аз за това казах , че "треньор" е мнооооого общо понятие! Няма да е лошо да има единна организация та човек като каже търся треньор за домашен любимец...ето тези и тези. Искам треньор за куче пазач....ето. Имам нужда от треньор за проблемно куче....съответните хора. Трудно постижимо, защото тук в БГ всеки знае всичко и е трудно да се разбере , че това са различни ситуации,тренировки, очаквания и т.н.
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#95 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 26 September 2011 - 12:10 PM

Стигнахме и до куче пазач и неговото обучение.Ето моето мнение по въпроса.Смятам,че такова обучение могат да предлагат само треньори оторизирани за това и то не на частни лица,а на други фирми.Освен това трябва много добре да се познава закона къде,как и защо могат да се използват такива кучета.Не е редно всеки средно статистически собственик на куче да иска като каже''дръж'' и кучето му да налита на хора.Ето откъде идва проблема,който засегна agalina още в първия си пост.Ако някой много му се иска да тренира кучето си и знае до каква степен са проявени и могат да се развият неговите инстинкти,да се захване със спорт.Клубовете по спорт не работят само с кучета на дадена организация.Ако иска да тренира само към определена организация,да се възползва от сдруженията за спорт към съответната.
Ако все пак се легализира като обучение на кучета на частни лица,то да се регистрират такива кучета като обучавани за пазачи/лична охрана и да се подписва декларация от собственика,че няма да бъдат ползвани против закона и ще се носи строга наказателна отговорност за нарушение,без значение нещастен случай,инцидент или провокация.
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 26 September 2011 - 12:21 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 26 September 2011 - 11:10 AM, написа:

Стигнахме и до куче пазач и неговото обучение.Ето моето мнение по въпроса.Смятам,че такова обучение могат да предлагат само треньори оторизирани за това и то не на частни лица,а на други фирми.Освен това трябва много добре да се познава закона къде,как и защо могат да се използват такива кучета.Не е редно всеки средно статистически собственик на куче да иска като каже''дръж'' и кучето му да налита на хора.Ето откъде идва проблема,който засегна agalina още в първия си пост.Ако някой много му се иска да тренира кучето си и знае до каква степен са проявени и могат да се развият неговите инстинкти,да се захване със спорт.Клубовете по спорт не работят само с кучета на дадена организация.Ако иска да тренира само към определена организация,да се възползва от сдруженията за спорт към съответната.
Ако все пак се легализира като обучение на кучета на частни лица,то да се регистрират такива кучета като обучавани за пазачи/лична охрана и да се подписва декларация от собственика,че няма да бъдат ползвани против закона и ще се носи строга наказателна отговорност за нарушение,без значение нещастен случай,инцидент или провокация.

+1 :ba_025:
Браво Галя, точно в десетката.Е би могло да се допълни тук-там нещо, но основата е тази.
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни