Dog.bg Форуми : Проблем с 2м, Доберманче :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с 2м, Доберманче :)

#1 Потребителят е офлайн   ChuckBass Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 09-September 11

Публикувано: 09 September 2011 - 03:55 PM

Здравейте на всички ! Взех си мъжки доберман на 2 месеца ,но имам няколко проблема ... вече 10 дена кучето е при мене и просто не се храни както ми казват 3 пъти на ден по 50 грама гранули .. Яде 1 път на ден 50грама и тук таме да хапне някоя гранулка ... Като му дам някакъв боклук .. салам или кремвирш направо откача ... Значи е гладен ,но не си харесва гранулите ли ? Пробвал съм с 3 вида гранули няма резултат ... С какво да го храня..слабичък е и искам да напълнее малко .. хилав е още .. от кучилото явно не са го гледали добре ...Отделно да попитам за съвети за породота ..обучението и най-важното с КАКВО ДА ГО ХРАНЯ ДА ПОРАСНЕ ЗДРАВ ! :) Това за мене е най-важното ... като малък съм хапан от Доберман хапан и одраскан по лицето и едната ръка от Доберман ,но за мене друга порода куче няма .. може би съм мазохист :)

И отделно ако може някакви съвети как да се държа с него ... искам да порасне и да не е агресивен .. за сега се радва на всички хора малко е страхлив,но като пораснем ще видим какво ще стане ... как да става обучението ?
Доста му се карам това как ще му се отрази .. ПОМАГАЙТЕ С КАКВОТО МОЖЕТЕ

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :) :) :) :) :) :)

#2 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 09 September 2011 - 04:16 PM

"но за мене друга порода куче няма " обиждате собствениците на другите породи. Кучето ви от къде е?Всички кучета обичат салам,но той не е полезен за тях.Хранете го само с гранули.Препоръчвам ви:Pro Plan,Hills,Applaws,Eukanuba.

#3 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 09 September 2011 - 04:20 PM

Малко раничко си го взел. Хубаво е поне до 2.5-3 мес. да се изчака заради здравето и характера на бебето.

Минаха ли трите ваксини? Извеждаш ли го на разходка?

На този етап се занимавай най-вече да го социализираш, много важно нещо е - ходете сред хора, събирай го с други кучета, заигравай го, да свиква с непознати гледки и същества. Ако нещо го уплаши - не го утешавай като бебе, за да не подхранваш страховете му - нека види, че светът е голям и интересен и няма нищо страшно. Като е край деца, гали го, давай му лакомство, да свикне, че и те са хубаво нещо, но и го пази, за да не го нарани някой малък грубиянин.

Обучение - още е рано, но можеш да започнеш с приучаване към името и команда Ела тук!. Курс за обучение на малкото куче е универсален за всички породи. Разгледай темата!

За какво му се караш? На тази възраст още е рано за хигиенни навици и лудориите са нормални. Не очаквай свръх възможностите му. Карай му се, ако направи беля, не го оставяй да си прави каквото иска, но и не откачай ако направи пакост. Бебе е, все пак. Ограничи му достъпа до неща, които са ти ценни или опасни за него.

За храненето не мога да помогна много, не съм специалист. Захранен ли е правилно? Пробва ли да накиснеш гранулките с топла водичка или бульонче (но не от тези полуфабрикатите с много сол)? Салами и колбаси - само като наградка, в малки количества, на дребни хапки, защото съдържат много сол и всякакви боклуци.

parrot_66, ти видя ли в кой подфорум си? Друга порода куче за нас НЯМА :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   ChuckBass Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 09-September 11

Публикувано: 09 September 2011 - 04:28 PM

На 3 Октомври му е 3тата ваксина и тогава ще го изкарвам .. за хигиенни навици не му се карам,но примерно като се заиграе и някои път се изпуска и малко по-силно захапва и просто му казвам "НЕ АРОН" и той се усеща .. И това са съвети от приятел както и ми обясни за този метод на доминация над него като го хванеш за връта и го събориш на земята докато се успокой ,но според мене е още много малък за такива работи и си го оставям да лудее .. Но незнам все лежи спи един унил ми изглежда ... ДНЕСКА НЕ Е ЯЛ НИЩО :( На месеца е ,а тежи 3кг нормално ли е ?

КАЖЕТЕ МИ ХУБАВА ХРАНА ЗА НЕГО :)

П.С. Извинявам се за изказването ми относно "няма друга порода кучета" просто казвам какво чуствам и мисля ,че тука ми е позволено :ab_041:

#5 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 09 September 2011 - 04:36 PM

3 кг. е много малко. :dh_188:

Обезпаразитен ли е?

Сподели, кои марки храни си пробвал? Към никоя ли не проявява апетит?

Пак да кажа - той е бебе, това хапане е игра, те изследват света с устата си - лапат, хапят, дъвчат неща. Ако прекали с хапането - казваш НЕ!. Ако продължава - прекратяваш играта, ставаш и го оставяш. Ако те нарани - дори може да го игнорираш за малко. Това му стига като наказание. Няма нужда от тръшкане.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   ChuckBass Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 09-September 11

Публикувано: 09 September 2011 - 05:12 PM

Carocroc .. Royal Canin .. Pedigree и от трите яде ,но имам чуството ,че като огладнее хипер много вече като не може да издържа ... и яде по 50 - 60 грама на ден ,а би трябвало да яде по 150 ... Незнам вече и аз какво да прая .. обезпаразитен е ... от както го имам и калций почнах да му давам днеска му е 10ти ден и сега ще почиваме 10 дена ... Незнам и аз ама се притеснявам .. просто изглежда тъжен и унил .. :( Ветеринарката ми каза ,че е гледан лошо и затова е слабичък ,но щял да се оправи и да не се притеснявам ...

#7 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 09 September 2011 - 09:09 PM

Малко насоки от не толкова компетентно лице:
Хранете кучето с висок клас храна. Педигри е боклук, в нея единственото нещо, което би могло да наподобява месо е трупно брашно. Роял Канин е висок клас храна.
Следете по колко пъти ака на ден и какъв е ...хм.. вида на фекалиите. Ако има разстройство... лошо.
Направили ли са ви тест за парвовироза? Защо не направите един, просто за да изключите тази възможност?
Тази... ветеринарка направи ли някакви изследвания на кучето, за да постави диагноза "просто гледан лошо" с прогноза "ще се оправи" ? Кръвни изследвания? Рентген? Копропроба?
Видели ли сте мястото, на което е било гледано кучето?
Не чакайте с лечението, защото това може да има фатални последици за мъника!
За обучение мислете след като кучето се оправи напълно.

И какво значи, аджеба, "гледан лошо"? Може да значи сума неща...

Един въпрос: защо сте избрали да вземете слабо, хилаво, унило куче? Това ми е много чудно...
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 September 2011 - 09:55 PM

Вие попитахте ли предишните собственици с какво са го захранили и каква храна са му давали? Защото ако е било на попари при тях, не се чудете, че сега неще гранули. И другото, че малко се пообърках - кутрето всъщност жизнено ли е или омърлушено?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 09 September 2011 - 10:37 PM

Кучето е унило и хилаво. Едва ли животинката ще умре доброволно от глад заради... претенции...
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#10 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 10 September 2011 - 10:03 PM

Преди някой да ме нападне да си кажа не се заяждам не зависимо че пак обсъждаме нещо което не е излязло и няма да влезе в клуба а това е клубен форум.
Първо кучето е 3 килограма до колкото разбрах,значи не е от развъдник и това говори че не знаеш баща му и майка му дали и те не са като хрътки по 20 килограма и ако майката и бащата не са слаби животното иска готвена храна но имай предвид че когато храната е готвена дажбата е доста по голяма .А другия проблем за който съм сигурен че пак не сте разпитали преди да го направите е,че го тъпете с хапчета които предполагам ви ги и препоръчал този който ви ги е и продал,защото такива сериозни хапчета се вземат единствено след кръвен тест а предполагам тест не сте правели.
Само за сравнение дажбата на храна при моята която е точно на три месеца,количеството е 550 грама и ако и дам още толкова ще ги изяде
Като помощ-ако не си киснал гранулите накисни ги и тогава му ги дай ако не яде готви му всеки ден,не давай хапчета калции без да направите кръвен тест и особено като кучето яде по 50 грама на ден та той предполагам е като радиатор и няма нужда от калции.
ironic_ на два и половина три месеца кученцата вече закъсняват със социализацията,рано е преди 45тия ден
parrot_66 ти сигурна ли си че имаш куче :md_064: а ако все още не си си взела скоро се очакват няколко клубни кучела така че си помисли дали искаш да имаш куче :db_046:

#11 Потребителят е офлайн   Cheryy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2011 - 10:14 PM

Малко раничко си го взел. Хубаво е поне до 2.5-3 мес.

Извинете но 5-3 месеца даже е много късно така кученцето ще свикне с обстановката доста трудно и ще тъгува за предишния си домКачена снимка!!!Кученцето трябва да суче 40 дни пляс 5-6 дена за да се развие още малко и след това може да се вземе и така няма да тъгува за дома и ще свикне много лесно!Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ChuckBass Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 09-September 11

Публикувано: 11 September 2011 - 05:12 PM

Кучето го взех от кучило .. видях и майката и бащата които са големи ... проблема е ,че на човека са му се родили 19 доберманчета (ИМА 2 ЖЕНСКИ и 1 МЪЖКО )..избрах това защото като пусна кученцата това просто дойде в краката ми и почна да ме гледа и като го гушнах .. .абе затова го взех .. :) Сега благодарение на колега който ми писа на лично .. му сварих пилешки фенери .. отделих месото от тях .. и сега му слагам 50гр. гранули с 4-5 късчета месце и го заливам с топличък больон и кучето сега хапва като ненормално ... ОБАЧЕ ИЗЛЕЗЕ ДРУГ ПРОБЛЕМ :) от мазното го хвана разтройството :(

#13 Потребителят е офлайн   Cheryy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 September 2011 - 05:26 PM

Здравей!Преди какви гранулки му давахте?

#14 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 11 September 2011 - 10:44 PM

Показване на мнениетоoppaaa, в 10 September 2011 - 10:03 PM, написа:

Преди някой да ме нападне да си кажа не се заяждам не зависимо че пак обсъждаме нещо което не е излязло и няма да влезе в клуба а това е клубен форум.
Първо кучето е 3 килограма до колкото разбрах,значи не е от развъдник и това говори че не знаеш баща му и майка му дали и те не са като хрътки по 20 килограма и ако майката и бащата не са слаби животното иска готвена храна но имай предвид че когато храната е готвена дажбата е доста по голяма .А другия проблем за който съм сигурен че пак не сте разпитали преди да го направите е,че го тъпете с хапчета които предполагам ви ги и препоръчал този който ви ги е и продал,защото такива сериозни хапчета се вземат единствено след кръвен тест а предполагам тест не сте правели.
Само за сравнение дажбата на храна при моята която е точно на три месеца,количеството е 550 грама и ако и дам още толкова ще ги изяде
Като помощ-ако не си киснал гранулите накисни ги и тогава му ги дай ако не яде готви му всеки ден,не давай хапчета калции без да направите кръвен тест и особено като кучето яде по 50 грама на ден та той предполагам е като радиатор и няма нужда от калции.
ironic_ на два и половина три месеца кученцата вече закъсняват със социализацията,рано е преди 45тия ден
parrot_66 ти сигурна ли си че имаш куче :md_064: а ако все още не си си взела скоро се очакват няколко клубни кучела така че си помисли дали искаш да имаш куче :db_046:

Не си ме разбрал.Аз имам родословни кучета от друга порода.Въпроса ми беше насочен в друга посока,относно нечистокръвното развъждане и наследствените болести при добермана.Пол-мъж. :md_064:

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 September 2011 - 11:02 PM

Показване на мнениетоCheryy, в 10 September 2011 - 08:14 PM, написа:

Малко раничко си го взел. Хубаво е поне до 2.5-3 мес.

Извинете но 5-3 месеца даже е много късно така кученцето ще свикне с обстановката доста трудно и ще тъгува за предишния си домКачена снимка!!!Кученцето трябва да суче 40 дни пляс 5-6 дена за да се развие още малко и след това може да се вземе и така няма да тъгува за дома и ще свикне много лесно!Качена снимка

глупости на търкалета :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Cheryy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2011 - 05:23 PM

Не са глупости така е!!! Имам 4 кучета много добре знам как е

#17 Потребителят е офлайн   Cheryy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2011 - 05:25 PM

Не ми се спори както искате мислете!

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 September 2011 - 06:46 PM

Е и аз имам 4 да не си ги мерим :smile:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 12 September 2011 - 08:57 PM

Показване на мнениетоCheryy, в 10 September 2011 - 08:14 PM, написа:

Извинете но 2.5-3 месеца даже е много късно така кученцето ще свикне с обстановката доста трудно и ще тъгува за предишния си домКачена снимка!!!Кученцето трябва да суче 40 дни пляс 5-6 дена за да се развие още малко и след това може да се вземе и така няма да тъгува за дома и ще свикне много лесно!Качена снимка


Не съм съгласна и ще обясня защо според мен не е така (може и да греша).

Времето, което кученцето трябва да прекара с майка си не се обуславя само от нуждата да суче. За правилното развитие на психиката е необходимо и време да се осъзнае то самото като куче, да поиграе с братчетата от котилото, да се социализира със собствените си преди да тръгне да се социализира с хората и тяхната среда. То ежедневно играе детските си игри на надмощие, осъзнава силата си и гради характер, самочувствие. Затова според мен е добре да се изчака. Аз взех моята на 2.5 мес. и според мен избързах малко.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 12 September 2011 - 09:22 PM

Не съм съгласна и ще обясня защо според мен не е така (може и да греша).

Времето, което кученцето трябва да прекара с майка си не се обуславя само от нуждата да суче. За правилното развитие на психиката е необходимо и време да се осъзнае то самото като куче, да поиграе с братчетата от котилото, да се социализира със собствените си преди да тръгне да се социализира с хората и тяхната среда. То ежедневно играе детските си игри на надмощие, осъзнава силата си и гради характер, самочувствие. Затова според мен е добре да се изчака. Аз взех моята на 2.5 мес. и според мен избързах малко.
[/quote]

:ba_025: Не.не грешиш! Много си права даже. Аз взех моето също на 2,5мес. и мисля че това е горе долу границата.
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни