Dog.bg Форуми : Немска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Немска овчарка

#1 Потребителят е офлайн   Marina83 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 12-September 11
  • Gender:Female
  • Location:Norway
  • Interests:German Sheperd Dog
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2011 - 04:29 PM

Здравейте!
Мисля че би могло да имам сериозен проблем с кучето ми, затова се обръщам към вас за помощ. От скоро имам мъжка немска овчарка на 3 месеца е името му е Херо. Проблемът е в това че хапе много, знам че е бебе и че сега му растат зъбки , но мисля че има моменти в които хапе не поради тази причина.Знае повечето от основните команди- седни, легни, ела тук, остави, пусни. Никога не съм позволявала да хапе ръцете, краката и т.н , в смисъл че винаги му казвам НЕ; ПУСНИ и знае че това не е позволено.Лошото е че той изпълнява командата специално тази ОСТАВИ; ПУСНИ , само когато играем и знае че ще има награда, а когато е захапал крака, ръце...много рядко изпълнява командата и това ме притеснява! Напоследък е започнал и да ръмжи ако го бутнеш докато яде или се опиташ да му вземеш купичката с храната, преди го правех спокойно.Опитвам се да не му позволявам да бъде лидер като следвам основните насоки, но не знам къде греша.От няколко дни и камъмни е започнал да яде онази вечер повърна два големи камъка незнам как ги е глътнал аз обикновено го наблюдавам, но немога всяка секунда очевидно! Като цяло не мисля че той е агресивно куче винаги е много приятелски настроен към хората и останалите кучета, но с това хапане сигурно би могъл да стане, много е умен и мисля че всичко разбира, но чува когато си иска.Моля ви за съвети.Благодаря!

#2 Потребителят е офлайн   Jessy! Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 03-September 11

Публикувано: 12 September 2011 - 07:47 PM

Кучето ми също до 4-тия месец ми ръмжеше и ме хапеше... не му позволяваш и толкова и сега като играем пак понякога си позволява да ръмжи ... обаче вече да хапе, НЕ... или, ако се излъже нещо да хапе му казвам НЕ и спира, но говоря за хапане на игра и все пак го правя за да не стреснем някое дете като си играе с нея...

На мен ми е трудно да повярвам, че куче на 3 месеца би те хапало с друга мисъл освен игра... продължавай да не позволяваш и да му се караш когато го прави ..., ако се наложи му отделяй повече време за игра

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни