Dog.bg Форуми : Малко въпроси от стопанин-новак

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малко въпроси от стопанин-новак

#1 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2011 - 07:40 PM

Здравейте! В събота си взех женски английски кокер. Казва се Мартина и е на 52 дни.
Първият ден у дома бе кротка, но любопитна. Пишкаше по пода, но това е нормално.
Вчера обаче започна явно да се чувства като у дома си и започна да беснее. Яде всичко, което и попадне: кабели, цветята на майка ми, дрехите ми, дори събори кошчето за боклук в тоалетната и започна да яде една салфетка. Яде и от храната на котката :dh_188:
Нормална ли е подобна хиперактивност? Дори и мен не спира да ме хапе, не ме оставя да спя. Целите ми уши и пръсти са в рани.
Искам да попитам и за най-ефективния начин да я науча да ходи в тоалетната да пишка и ака? Купих някакви специални капки, които се нанасят върху памперс и се слага в тоалетната. Е да, обаче тя изобщо не се интересува от този факт. Дори разнася памперса из апартамента.
Благодаря ви!!!

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2011 - 07:57 PM

Здравейте,
не, не е нормална чак такава хиперактивност, но това се дължи най-вероятно на ранното взимане. Палето е хубаво да изкара поне 2-3 месеца с майка си, за да може тя да го научи как да се държи в обществото/глутницата. Докато расте то гледа от нея, ако има и от други, по-големи кучета около него. Сега то е на ново място, и понеже е много малко, не е могло да се научи. Сега това ще е ваша работа. Трудна и рискована за начинаещ кучкар.
Моят съвет е да прочетете темите в подфорум Обучение и спорт, всички теми за малките кучета които намерите и да започнете мигновенно да прилагате най-важните методи у вас. Като начало е хубаво да покажете на кучето, че вие сте водача на глутницата. После ще е по-лесно. Начин как да се постигне това им в раздела за обучение.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2011 - 08:53 PM

Прочетох доста неща, но не можах да си оговоря на въпроса как да процедирам когато ме хапе? Защото въпреки възрастта и тя хапе доста силно.

#4 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2011 - 02:40 PM

Убедена съм, че поне на няколко места има съвети как да се процедира, но:
1. Казвате строго НЕ /това е първото нещо, което кучето трябва д анаучи да изпълнява/. АКо продължава бутате назад и повтаряте НЕ строго.
2. Спирате веднага игра и обръщате гръб /спирате да обръщате внимание на кучето/.
3. Ако и след тези неща продължава да е възбудено и да иска да играе и хапе го хващате за кожата на врата и разтърсвате хубаво. Ако продължава да не се кротва пак го хващате за врата и го сваляте долу на земята и го държите долепено до земята докато не се успокои.

Надявам се да помогнат тези методи, но те са само част от установяване на водачеството. Затова ви казах, че трябва първо да се научите как се прави това, и след това всички забрани и обучения ще станат по-лесни.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#5 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 13 September 2011 - 03:08 PM

Не и позволявайте да хапе по ръцете.Давайте и гумени играчки.При посягане към ръката-Не и леко отблъскване и отново и подавате играчката.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#6 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2011 - 08:02 PM

Това се сетих и аз да го направя, ама няма особен ефект. Днес толкова ме нахапа, че отидох и взех едни домакински ръкавици. Тя се опита да ги дъвче, не и харесаха и спря. Както ги свалих, така пак ме започна с хапането :(

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2011 - 08:11 PM

99% от стопаните на малки кученца имат този ''проблем''
Няма магическа пръчка ,която да откаже кученцето да ви хапе веднага,трябва време.Когато започне да ви хапе казвате строго ''НЕ'' и спирате играта или забаламосвате хайвана с други играчки.Кпете му кожен кокал,въженце и му го подавайте да го дъвче.Не го оставяйте без надзор с въженцето,защото може да го разнищи и да погълне конци.Малките кученца предпочитат да гризкат нещо като крачоли,ръкави,ръце :ab_041: Просто не му позволявайте и бъдете търпеливи няма да стане от веднъж,трябва постоянство и ще се научи.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2011 - 08:28 PM

Купих и кокал, но не се кефи. Забаламосвам я с кучешки солети, ама номера минава само докато е гладна. Притеснява ме, че яде на майка ми от цветята, да не вземе да и стане нещо :( А за ученето да пишка в тоалетната не постигаме никакви резултати. Виждам я, че и се пишка. Държа я в тоалетната по 10 минути, но там не иска да си свърши работата. Ще се изпикае веднага, след като я пусна от тоалетната, ама не и вътре.

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2011 - 08:35 PM

Просто ограничете достъпа й до цветята.За пшкането аз лично от капки резултат не съм видяла.Може да ползвате памперси или вестници като ги слагате всеки път на едно и също място кдето желаете кученцето да си свърши работите.Водете го там почти веднага след храна,сън и игра.Постепенно ще се научи,че там е тоалетната му.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2011 - 09:06 PM

Самите цветя няма как да ги махна, просто я дебна да не ги яде, да се учи, че не е хубаво. Аз капките ги взех за допълнителна помощ, иначе си я водя след хапване и след сън в тоалетната ама файда няма. Там, където трябва не върши работа.

A от котешката храна може ли да стане някаква беля? И достъпа до нея ми е трудно да и огранича. А на Марта и купувам Роял Канин за бебоци, уж най-добрата храна, ама си яде и тази на котката :dh_188:

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2011 - 09:15 PM

Изразходвайте й енергията за да няма сили да яде цветята ви.Нужно е време за да свикне.Почиствайте местата, на които пишка с оцет и веро за да се премахне максимално миризмата на урина.Може да оставите един вестник с който сте попивали лека навлажнен върху друг сух и така да я слагате.При нас помогна от първия път.Свърши ли работата там похвалете я,зарадвайте й се и/или й дайте някакво лакомство.
За котешката храна не мисля,че нещо ще й стане,но ако можете сменете мястото на храната така,че тя да не го достига,а и котката да знае къде й е храната.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2011 - 01:01 PM

Това с енергията дава ефект, особено като започне да гони котката. Лошото е, че след вечерната игра ляга да спи и става към 5,30 сутринта и ме буди. Това предполагам е нормално, все пак си е бебе още. Обаче с хигиенните навици нямаме никакъв напредък. Продължава да си ходи където иска. След сън или храна я затварям за по 10-15 минути в банята, но там не иска да пишка. Върши си работата след като излезе от тоалетната :)

#13 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2011 - 02:48 PM

Кучетата не искат да пишкат на непознати или страшни места. По-добре й вземете памперс и й определете едно място, на което той да стои и я учете да пишка на памперса. От банята, особено ако е затворена кучето се плаши и няма да поиска да се изпишка вътре.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#14 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2011 - 07:14 AM

Там е работата, че за нея банята хич не е страшно място. Напротив, тя там си играе, понякога даже спи.

#15 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2011 - 10:05 AM

Кучетата не пикаят там, където спят. Пак ви казвам, мястото е проблема, има причина да не иска толкова време да пишка там. Сменете мястото.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#16 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2011 - 01:39 PM

Той си спи навсякъде, където му падне. Уча го да спи на една голяма възглавничка, слагам му играчките там ама не иска. Обича да си сменя местата за спане.

#17 Потребителят е офлайн   xelena87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 17 September 2011 - 01:51 PM

Голяма веселба :) Сега си припомних нашите първи мигове.За пишкането веднага щом се събуди я нося там където искам да се изпишка и тя го прави,но само ако аз я занеса и то веднага след сън после където си реши и така до 2-3тия месец.Реално след 3тия почна да се осъзнава и си избра сама терасата.А чак след 6тия да не кажа и малко по късно се научи да стиска и да ходи само на вън.Така че се заредете с търпение.За хапането-вземи малки плюшени играчки има едни на ключодържател,махни желязото и като посегне да ти хапе ръцете му мушни играчката,дърпай му я леко и така гаранция ще се заиграва.Тия кокали ние до 8мия месец не ги ползвахме.След меките почваш да кукувах гумени меки пищящи играчки .Ако не му отклониш вниманието с играчки ще почне мебели тоалетни хартии и всичко друго.За цветята моя личен съвет е да ги вдигнете на столове защото сега яде листата след 2 месеца ще почне да рови в тях и да изравя цялата пръст на вън и е такива щуротии поне докато стане на 1,5 год.не оставяй на достъпно място за него цигари,пари,хартия малки предмети защото ще се опитва да изяде всичко което види.За това общо взето се сещам надявам се да съм ти била полезна
User's Signature

[/img]Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2011 - 11:23 PM

Аз пак да се оплача... Марта прекалява с хапането. Хапе ни където и падне. Крака, ръце, коса, очи, вежди, уши... Каквото докопа! Купих и какви ли не играчки, кокали с които да си чеше зъбките ама на, най-вкусни сме и' ние. От "НЕ" не разбира. Научих я да сяда, когато и' кажа, ама за хапането и дума да не става. Най-лошото е, че когато и' се дърпам, тя почва да лае и ръмжи със злоба :dh_188:

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2011 - 09:33 AM

Е добре де, може ли това да го повтаряме на хиляда места хиляда пъти.
Ако НЕ не върши работа хващате кучето за врата и го сваляте долу на земята и го държите притиснато докато не се успокои. Очевадно е, че доминира, че не ви зачита за лидер от сега. Направете нещо. Дърпането го приема за игра от ваша страна и затова се настървява още повече... И нещата ще се влошат ако не вземете по-радикални мерки.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#20 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 October 2011 - 09:11 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 01 October 2011 - 09:33 AM, написа:

Е добре де, може ли това да го повтаряме на хиляда места хиляда пъти.
Ако НЕ не върши работа хващате кучето за врата и го сваляте долу на земята и го държите притиснато докато не се успокои. Очевадно е, че доминира, че не ви зачита за лидер от сега. Направете нещо. Дърпането го приема за игра от ваша страна и затова се настървява още повече... И нещата ще се влошат ако не вземете по-радикални мерки.


Тук съм изцяло съгласна, имах същия проблем, точно 2 седмици я траях моита Кара и като видях, че нестава с гумени играчки и хладно НЕ останових,че е нужна и малко сила или наказание.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни