Dog.bg Форуми : Малко въпроси от стопанин-новак

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малко въпроси от стопанин-новак

#41 Потребителят е офлайн   Hucki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 09 January 2012 - 09:33 AM

Здравейте,
едно е сигурно - кучето се храни само СЛЕД разходка. Хранила съм моите кучета като винаги дневната дажбасъм разделява на две порции (изкл. бебешкия период естествено) след сутрешна и след вечерна разходка.
Особено активни кучета като кокерите не бива да се хранят преди раходка,защото ако тичат с пълен тумбак има сериозна опастност да превъртят стомаха, а това е сериозна беля.

Относно пишкането ... много е индивидуално. Кокера ми спря да пишка постепенно наоколо 5, 6 месеца. Сегашното ми куче - ретривър - спря на 9 месеца от раз. Таман се бях отчаяла заради бърсането на огромните локви, заминахме за 4 дни на вилата, където Роджо беше естествено с денонощен свободен достъп до огромния двор. Като се върнахме спря с пишкането моментално.

Вие ще решите дали да му давате свободен достъп до банята, но имайте предвид, че са страшно изобретателни, затова махнете всички препарати, легени и парцали, кърпи и хавлии. Особено препаратите!!! Кокера ни Хъкълбери свали два реда плочки в банята в ахмашкия си пубертетен период :md_064:

Вашето кученце е още твърде малко, за да ограничите пишкането. Резултати очаквайте след 6тия месец

Поздрави и успех

#42 Потребителят е офлайн   kari2011 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-January 12

Публикувано: 09 January 2012 - 11:05 AM

Ние я взехме когато беше на 50 дни.Тогава решихме че ще я учим на пишка в банята докато направим ваксините и може да излиза.Сега само там иска да ходи.
"И за това си мисля че вече трябва да затварям вратата на банята за да забрави че там е мясттот за облекчаване.Тя знае че мястото извън банята е забранено за пишкане от втората седмица откогато я взехме.И това ме кара да мисля че трябва да огранича достопа й до там.
Проблема при нас е че и двамата сме на работа и мога да я извеждаме рано сутрин в 6,30 и после в 17,30 и вечерта напримерно към 21,00.Ясно ми е че още малка за да стиска от интервала 6,30 - 17,30.Какво да правя? Да я оставям ли да се изхожда в банята през това врееме? И когато сме в къщи и тя отиде там да казвам ли НЕ ?

#43 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 09 January 2012 - 12:26 PM

Сами осъзнавате, че кученце на 50 дни няма как да стиска по цял ден у вас без да пишка, нямате избор :( след като сте определили банята за пишкане, нека си остане така. все пак тя трябва да има място където да отиде по нужда, без да се страхува, че ще бъде наказана за това. когато сте у вас, толерирайте ходенето навън и силно го поущрявайте, за да разбере разликата. имате още много време докато спрете да пишкате у дома :) дори да знаят че не трябва да пишкат в къщи, те са малки и не могат да ви изчакат да си дойдете (хич да не говорим, че е вредно да стиска толкова време). наистина махнете всички препарати в банята, лигени пълни с вода, затваряйте тоалетната чиния и обезопасете общо взето всичко, което ви се струва опасно :) когато им е скучно кокерите наистина са изключително изобретателни :) погълването на препарати от банята е с фатални последици за малко куче. за храненето - да винаги след разходка, аз даже изчаквам нашите да кротнат малко, миеме се и докато изчистя след тях минават 10-15 мин и тогава се храним :) даже,ако зная, че ще ни идват гостенчета (кучета де ) не храня изобщо - чак когато играта свърши тогава. от изпускане на едно ядене нищо няма да им стане, но обратното би могло да бъде фатално.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   kari2011 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-January 12

Публикувано: 09 January 2012 - 12:47 PM

Кари вече е на почти 4 месеца...
Значи да не и заварям вратата на банята и да я оставя да се изхожда там през времето когато не я извеждам ?А да й казвам ли НЕ когато ходи там?
А в банята неоставям нищо което може да й навреди...
Вие как научихте кученцето ви да ходи навън до тоалетна ?

#45 Потребителят е офлайн   Hucki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 09 January 2012 - 02:19 PM

Ами вижте, сег асъм на 39 години, от 14 годишна живея с куче и за него отговарям аз. От позицията на опита ви казвам, че нищо не знам :ba_025:
Не, сериозно ... много зависи от самото куче. Честно казано, мое мнение разбира се, кучето само решава кога да спре да пишка в къщи. Със сигурност това ще се случи, но кога точно решава самото куче. Вашата задача е внимателно и без насилие (макар че аз бая съм крякала :me_065: ) да му покажете, че пишкането вътре не ви носи радост, ама никаква радост. Водете го при локвата, карайте се . Навън при всяко изпишкване - аплодисменти похвали, овации, може и наградка.

Пак ви повтарям - резултати очаквайте след 6ти месец. Преди това карайте се вътре, награждавайте навън, но не си поставяйте високи цели, за да не си късате нервите излишно

#46 Потребителят е офлайн   vlado77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 27-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 09 January 2012 - 10:38 PM

Здравей,когато имаш време не я прибирай докато не си свърши работата,когато го направи наградка и радост все едно си спечелила джакпота.Така всеки път .Създайте някакъв режим на излизанията.Нашият Арчи го извеждам в 6:30-12-17:30-21 ч.Беличките драстично намаляха.Успех и търпение.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 09 January 2012 - 11:39 PM

Показване на мнениетоkari2011, в 09 January 2012 - 10:47 AM, написа:

Вие как научихте кученцето ви да ходи навън до тоалетна ?



хаха, ами с много търпение. и аз така съм крякала много, но най-вече основното - показваш огромно разочарование, когато пишка вътре, сочиш локвичката, викаш "не" и тъй. а когато го направи навън - на върха си на щастието!! :) звучи смешно, но работи! при нас с втората маймуна беше доста по-лесно - живеем в къща с двор и щом я усетих, че й се пишка, скачам, почвам да викам "не" и я пускам веднага навън. тя иска не иска пишка вън и тогава награждавам. с Макси бяхме в апаратамент - ние определихме терасата за място за пишкане и тя си остана до последно ( преди да се пренесем в къщата) мястото, където може да пишка в екстрени ситуации - закъсняли сме поради някаква причина за разходка или инцидентно му се е припишкало. кучетата са умни, бързо схващат - той си знае, че трябва навън и си скимти на вратата, когато е на зор. Малката гледа от него и повтаря :) и сега понеже е още малка на 7 месеца и хич не може да стиска още тича като обезумяла до вратата, пищи ще се скъса да я пуснеш :) :)
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   kokerka12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-February 12

Публикувано: 03 March 2012 - 01:21 PM

Здравейте на всички !!
Имам проблем и отчаяно се нуждая от помощ :(
Кокерката ми напоследък постоянно пикае на леглото ..не знам какво да правя.Първите няколко пъти го направи от уплах,но вече си ходи там.Пресния пример е днес станах да я изведа сутринта и веднага щом се събуди се изпика на леглото и преди 30 мин отново.Извеждам я редовно всеки ден определен час.На 5 месеца е ..мисля че е почва да схваща къде трябва да пишка..проблема е защо започна да го прави на леглото нали там спи уж не ходели по нужда на мястото си за спане.?! Интересното е че беше още много малка и слизаше и отиваше на терасата никога на леглото а сега ...:( Моля за помощ защото наистина не знам какво да правя НЕ в случая няма ефект :(
Възможно ли да е настинала и да се изпуска?
Не знам какво да мисля вече гледам че киха напоследък но не е често

#49 Потребителят е офлайн   xelena87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 05 March 2012 - 11:29 AM

Здравейте.Не знам до колко мога да съм ви полезна но да ви кажа и моята правеше такива неща. Първо се случваше в коша където спеше като малка,после няколко пъти на леглото .мислех си че се е уплашила ,или ни прави нещо напук понеже се случи и веднъж когато я бях затворила в спалнята че засичаха водата.Имаше период в който за една седмица това се повтори много пъти и я водихме да я прегледат,да няма здравословен проблем.Такъв не се откри и съответно ми казаха че както при хората така и при животните се случват такива неща.Явно заспива много дълбоко и не се усеща .Дори самата аз забелязах че като си спи и след минута става и виждам че е мокро леглото а няма как съзнателно да е станала и да се е изпишкала там защото си ходи навън и си знае къде трябва.За мое щастие от поне година-две не сме имали проблеми,предполагам че и при вас ще отшумят.Според мен карането не помага и кучето не го прави съзнателно,а вие ако искате си я заведете при ветеринарния да я прегледа.
User's Signature

[/img]Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   kokerka12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-February 12

Публикувано: 06 March 2012 - 08:31 AM

Според мен го прави съзнателно защото вчера както си играеше си се качи на леглото изпишка се и се скри защото знае че ще й се карам...
Заведох я на ветеринар за да купим разни неща и я прегледаха защотото напоследък забелязвам че кашля и киха и ни изписаха хапчета..:( Не било сериозно ще се оправи ..:)

#51 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2012 - 10:37 AM

Прави го нарочно. Това е поведенческа реакция. Опитва да ви подчини и да доминира над вас. Прочетете темата в раздела за обучение за доминиращите кучета, можете да разберете къде грешите в обучението й. Някъде не сте й показали ясно кой е шефа, в темата има хубави коментари, които ще са ви много от полза.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#52 Потребителят е офлайн   Galka42 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-April 12

Публикувано: 21 April 2012 - 12:51 PM

Здравейте,от скоро си имам...кавалер шпаньол.Това е първото ми куче.Тя е на два месеца и се казва Берта.Никога не съм си мислила,че ще си взема куче в апартамента но като видях тази порода кучета се влюбих.Не съм си и представела колко може да даде едно куче на човек.Чета всичко за отглеждането на кучета...не искам да сгреша някъде. Много е лакома...все си мисля,че това което и давам и е малко.Но от това което чета по горе ми става ясно,че е нормално.Проблема с пишкането...да трудно е.Още първия път като я изведох навънка пишка и изходи по голяма нужда...но като се прибрах ме в къщи пак го направи. и винаги е така...до сега.И тук искам да попитам.Правилно ли е да я извеждам навънка след втора ваксина или трябва да и бъдат направени всички ваксини и чак тогава.Вчера и изчистих ушичките както беше написано по горе,но днес ми прави впечатление,че постоянно ги чеше.Пълен новак съм в отглеждането на кучета и ще бъда много благодарна на всеки който ми отговори или даде съвет за отглеждането на моята Берта.

#53 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 21 April 2012 - 03:36 PM

Ами по-принцип след 3та ваксина се извежда, че даже и няколко дни след нея - за по сигурно. А за ушичките - има специални лосиони за очи и уши за малки кученца, наскоро взимах за моята и ми направи впечатление. Не би трябвало от лосионите да се чеше, но може да има непоносимост. Някой по-опитен да каже. :ba_025: Обаче, според мен... изчакай трета ваксина - за по сигурно.
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 April 2012 - 03:46 PM

Здравейте и поздравления за избора на тази чудесна порода куче! Успех в отглеждането!
По принцип за най-сигурно се извежда две седмици след третата ваксина.
Ако сърбежа и чесането продължи е хубаво да попитате ветеринарния си лекар дали няма проблем с ушите. Нормално е след чистенето да се почеше малко, но ако продължи по-дълго време не е нормално.

И да ви дам линк към темата, която е специално за кавалерчетата: Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни