Dog.bg Форуми : Панически страх!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Панически страх! Кучето ми се страхува почти от всичко и от всеки!

#1 Потребителят е офлайн   videoworld Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 16 September 2011 - 07:35 PM

Здравейте на всички!

Имам според мен доста голям проблем.
Вземахме си кокерче на година и два месеца, като си признавам, че до момента нямахме никакъв опит в отглеждането и възпитаването на такъв любимец.
Арда, така ни се казва кученцето, беше доста стресирана от обстановката и цяла вечер не помръдна от мястото, което и бяхме отредили.
Както и да е, това отмина и сега буквално е плътно до мен от стая в стая, подскача от радост сутрин, знаейки че отиваме на разходка.
От тук, започва истинският проблем. Арда се страхува от всеки човек, който се доближи, а недай си боже да се опита да я погали ...
Мята се, като чели ще я колят и нерядко историята завършва с напикаване или наакване от страх!
Страхът го има и когато поставим предмет (пробвал съм дори с кутия от цигари ), започва да я обикаля и не смее да си отиде на мястото. Ако някой позвъни на вратата, Арда веднага се скрива в другата стая, а след това дълго време поглежда плахо, като човек, дали госта си е заминал ...
Съветваха ме да я разхождам по-често между хора, но това е невъзможно!
Вече сме заедно осем месеца, но продължава да се крие зад мен,
като малко дете зад роклята на майка си!:smile:
Така, че въпросът ми е с повишена трудност, възможно ли е да се излезе от тази ситуация?

Благодаря на всички, взели отношение по проблема! :re_037:

#2 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2011 - 07:37 PM

Аз не съм специалист, но доколкото разбрах сте я взели скоро. Може би е стресирана от смяната на обстановката :) миналите стопани познавате ли ги?

#3 Потребителят е офлайн   videoworld Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 16 September 2011 - 07:52 PM

Вече е осми месец при нас!
Човекът от когото съм я взел, твърди, че не я е бил нито малтретирал по някакъв начин.
Аз лично за първи път виждам такъв страх, дори не съм и предполагал, че е възможно.
Задните й крака са като пружини, готова да избяга от всеки шум или дори собствената си сянка!
Паничката от която се храни е метална и често от падналото кокалче тя сама си се стряска ...

#4 Потребителят е офлайн   rosensk Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2011 - 08:04 PM

В такъв случай не знам, аз лично съм стопанин от една седмица :) Просто дадох предположение.

#5 Потребителят е офлайн   videoworld Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 16 September 2011 - 08:26 PM

Благодаря за което!

#6 Потребителят е офлайн   videoworld Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 16 September 2011 - 08:36 PM

Дано някой специалист се включи в разрешаването на тази дилема.
Започвам да се отчайвам, че изобщо е възможно нещо да се направи ...

#7 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 16 September 2011 - 09:27 PM

това е сериозен поведенчески проблем, но най-важното е, че не е непродолим. с много любов и търпение всичко се постига. говорете с предишните стопани, каква е била когато е живяла при тях - ако е била същатата, знайте че каквото и да говорят, това животно не е било много обичано там.. ако ли не, търсете проблемът във вас. може би се е случило нещо покрай пристигането й, което я е травмирало, без дори вие да сте забелязали. наистина водете я сред повече хора, кучета,в по-шумни среди. но не от веднъж. започнете постепенно. първа в кварталното дворче, после на полянката с повече кучета, после в парка, после по оживени улици. окуражавайте и най-малкия признак на преодоляване на страха. не и крещете нито я насилвайте към контакт, такъв тя сама трябва да пожелае. кокерите са изключително контактни и социални същества, такова поведение е крайно нетипично за тях, нещо в живота й я е изплашило до смърт, дайте и време да се възстанови, но само с търпение и постоянство. все пак е приела вас, значи ще приеме и останалите около нея. вие сте нейните стопани, нейните хора, нека тя да усеща че има подкрепата ви,а не я вините, че е такава, дайте и време.играйте повече с нея, купете играчки, внасяйте постепенно все нови и нови предмети близо до легълцето й. не се очайвайте, ще свикне :) успех!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 16 September 2011 - 09:47 PM

Като поставите новия предмет просто го игнорирайте пред нея . Обърнете му гръб или отиде и седнете до него но без да го гледате вършете си нормалните неща. Ако вие стоите всички в къщи и й гледате сеира ( извинявам се за израза) какво точно ще направи тя усеща,че нещо не е нареди има нещо странно в този предмет т.е. може да е опасен. Това много често става и навън-идва към вас непознат вие я поглеждате чакайки реакцията и може даже и скъсявате леко повода ( понеже знаете какво дърпане ще последва) и ето тя пак е нащрек заради вашите реакции-просто под съзнателно тя очаква нещо страшно.
Вместо да се дърпате по улиците опитай наистина само пред блока или улицата. Нека даже да е посред нощ като няма хора и коли. Ако такъв се появи не се отклонявайте а си вървете спокйно или най много минете на другия тротоар ,но не се крийте. Лично и ние имаме такива проблеми и се опитваме да ги решаваме,но при нас е малко по друго.
Никой не ангажирам с мнението си -давам го на човека просто за да помисли над тези неща. Те може и да не са верни,не се правя на голяма работа ( понеже гледам,че много се нападат хора който искат да помогнат ),дано имат ефект!

#9 Потребителят е офлайн   videoworld Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 16 September 2011 - 10:22 PM

Благодаря, Ви!

Малко светлина в тунела.
Ще проявя търпение, нали съм и рибар ...:re_037:

#10 Потребителят е офлайн   eyes_on_you Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 17 September 2011 - 08:22 AM

Моята Лори също има подобен проблем още от малка! Не обича непознатите хора и противно на това за йоркширските териери, че са общителни и . т. н.По същия начин се крие зад мен когато някой непознат иска да я погали, а дума да не става да я гушне.Тя е само 1,2кг.
Когато сме в къщи обаче страха прерастна в лудо джафкане на непознатия, а когато сме навън се стряска само при положение ,че някой иска да я докосне!
Май тук трябва да викаме Сийзър :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   videoworld Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 17 September 2011 - 09:23 AM

Значи темата ще се окаже полезна.
Може би, ще са Ви от полза съветите по-горе.
Лори е голяма хубавица! :smile:

#12 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 27 September 2011 - 08:12 PM

Показване на мнениетоeyes_on_you, в 17 September 2011 - 08:22 AM, написа:

Моята Лори също има подобен проблем още от малка! Не обича непознатите хора и противно на това за йоркширските териери, че са общителни и . т. н.По същия начин се крие зад мен когато някой непознат иска да я погали, а дума да не става да я гушне.Тя е само 1,2кг.
Когато сме в къщи обаче страха прерастна в лудо джафкане на непознатия, а когато сме навън се стряска само при положение ,че някой иска да я докосне!

Много често срещано явление. Когато сме на разходка често срещаме такива йоркчета. Първо се крият , лаят. Моя кокер сяда на място и души само/ казвам му само - малко куче е страх го е от теб/.. Лека полека йоркитата се престрашават и идват да душат, докато подушат и бегом. И така 2-3 пъти после не се страхуват. А някои йоркита директно налитат на игра без страх.
Срещали сме и женски капризни кокерки - страх от сняката им. Има 1 кокерка , която се чува от километри, че лае - видяла е някое куче , лае панически на умряло. Е с нея няма оправия , уж се успокоява и се подушват и след малко пуска сирената.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   kokerka12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-February 12

Публикувано: 06 February 2012 - 09:36 PM

Здравейте!! Аз имам следния проблем
Нашето момиче напоследък е станала много страхлива.Плаши се от нови мебели,предмети..Пресния пример е нов шкаф на терасата.От когато го взехме тя не излиза на терасата и щом отворя вратата се напикава на дивана от страх предполагам.Оставих я да го опознае да го подуши ,но без ефект просто умира от страх! АКо може да ме посъветвате ще съм много благодарен.
Кучето е на 5 месеца (без няколко дни )

#14 Потребителят е офлайн   Krasimira i az Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-January 12
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Хора, животни, книги...

Публикувано: 07 February 2012 - 08:34 AM

И ние сме от страхливите кокери - страхува се да излиза навън и да слиза по стъпала. С предишните ми кучета нямахме такъв проблем, затова доста се изненадах в началото. Първата ни разходка беше трагична - още с отварянето на външната врата, тя се разтрепери неудържимо. Оставих я да подуши и да се успокои, но тя просто се препарира... Вече трети ден се разхождаме и има малък напредък, трепери само в асансьора. Просто нещата стават бавно, повече време ни отнема да стоим пред и зад вратите, отколкото навън :). Но я изчаквам да се "настрахува", а после идва моментът на леко махане с опашка и колебливи крачки напред.
Както са писали по-горе - търпение му е майката! Стискам палци на нея и на всички бъзльовци :)))!
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2012 - 11:27 AM

С награди, с игра, с поощряване, с показване, че всичко е нормално и няма от какво да се страхува. В никакъв случай кучето в такива моменти не трябва да го успокоявате, гушкате и галите. Това ще му покаже, че наистина има защо да трепери, а вие го успокоявате.
Игри и лакомства и бавно приближаване до обекта на страх.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#16 Потребителят е офлайн   kokerka12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-February 12

Публикувано: 07 February 2012 - 01:36 PM

А аз точно това направих...когато видях че има страх от новия предмет я заведох насила до него и започнах да я галя,мислех че ще помогне :(

#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2012 - 02:28 PM

Еми, просто не го правете повече.
И опитайте бавно, с игри и лакомства. Ще стане, само имайте търпение.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   kokerka12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-February 12

Публикувано: 08 February 2012 - 04:24 PM

Благодаря за съветите .. ще решим проблема с лакомства :)

#19 Потребителят е офлайн   РУДОЛФЧО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 10-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2012 - 11:02 AM

Здравейте,

Нашият проблем е следният: не знам дали мога да го определя като страх , но Рудолф е обсебен от мотори,каруци и линейки.Щом нещо мине покрай нас той обезумява, започва да лае неистово и всячески се опитва да гони преминаващото нещо , ако е на каишка, а ако е пуснат хуква директно след каруцата,мотора или линейката и ....се моля да спре в един момент.
Разхождаме се в широки градинки и там го пускаме за да може малко да потича, да израходи енергия.Но нашата градинка е заобиколена от улици и булевард и вече 2-3 пъти ми се е случвало да изпадна в истерия,защото Рудолф излиза на улицата да гони каруца или мотор.
Наистина не знам какво да предприема освен да го разхождам винаги вързан.Но дори вързан на улицата при вида на едно от тези неща , които го дразнят( или може би се страхува от тях?) той обезумява сякаш е обсебен и лае и се дърпа адски силно да достигне дразнителя и си мисля ,че някога ще скъса нагръдника и ще попадне под гумите на някоя кола на улицатаКачена снимкаКачена снимка.
Да ви кажа честно много ме е страх и след като и тази сутрин за пореден път адски ме изплаши ,излизайки на улицата, реших да се обърна за съвет,ако някой има същия проблем ?
Приемам всякакви съвети .Благодаря предварително.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 29 May 2012 - 11:22 PM

Нашата пък, когато я водим на село и види кози, овце, коне - полудява, първоначално помислих, че е заради животните, ама след това лаеше козаря... :ab_041: Май е от миризмата, подуши ли - започва да лае неистово и се нерви яко :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни