Dog.bg Форуми : Златна рибка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Златна рибка

#21 Потребителят е офлайн   gabcheto Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-August 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 August 2006 - 01:15 PM

Много Ви благодаря на всички 1super . Преди два дена бях в Зоомагазина на ул.Сердика. Наистина имаше много голям избор. А златните рибки бяха страхотни - големи и красиви. Точно каквито търсех. Дори си запазих две риби. Като ги донеса в нас ще ги снимам и ще ви ги покажа. Нямаше да ги имаме ако Вие не ми бяхте помогнали. Самия магазин е с много красиви аквариуми. Прекарах там сигурно около час и човека с много голямо желание ми обясняваше без въобще да му досади. Вече със сигурност знам, че кракът ми няма да стъпи в Зоомания в кв.Мусагеница. Аааааааааа и цените на големите златни рибки са ТРИ ПЪТИ ПО-ЕВТИНИ в зоомагазина на ул.Сердика.
mora благодаря за магазина който ми каза - ще отида да го видя.

#22 Потребителят е офлайн   mora Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Кучета

Публикувано: 10 August 2006 - 10:33 AM

Радвам се gabinka, че си намерила това, което търсиш. Този магазин дето писах за него е повече професионален. Там можеш да си поръчаш аквариум, екзотични риби, висококачествени храни. Асо се интересуваш от акваристика наистина ще ти хареса ако отидеш да го видиш super best

#23 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 14 August 2006 - 04:23 PM

Ей го Жельо, хванат в крачка!!! l)
Сдоби се с 15 литров аквариум (на някои им върви r) )
Много добре си се чувства, дебелее, ленее и деградира по цял ден нищо не пипва! Що не казахте, че такива мързеливи тия риби.... кучетата всеки ден с парцала вързани - кой терекота в коридора, кои мие чинии.. wink
Наш Жельо на живот го ударил. Да взема аз една Пенка да му докарам (или пък и Славка, и Гроздана, пък и Кинчето става!) съвсем през просото! l)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  jekata.jpg (167.05K)
    Брой сваляния: 984


#24 Потребителят е офлайн   demedalor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 05-June 06

Публикувано: 29 August 2006 - 07:05 PM

Здравейте акваристи,имам следният проблем -едната от златните ми рибки след като се нахрани се обръща по гръб.Това вече продължава няколко месеца.Знае ли някой, каква може да е причината.В една книга за акваристика споменават подобно състояние за повреден плавателен мехур и препоръчват евтаназия,но има ли и други причини,които да я провокират да се обръща.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 31 August 2006 - 11:52 PM

Имам един въпрос! bl)

15 литров аквариум без помпи, с риба Жельо и малко декорация на колко време трябва да се сменя едната трета от водата?

#26 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 01 September 2006 - 09:55 AM

Цитат

Здравейте акваристи,имам следният проблем -едната от златните ми рибки след като се нахрани се обръща по гръб.Това вече продължава няколко месеца.Знае ли някой, каква може да е причината.В една книга за акваристика споменават подобно състояние за повреден плавателен мехур и препоръчват евтаназия,но има ли и други причини,които да я провокират да се обръща.

s) Имах съквартирант, който гледаше няколко рибки (как ги гледаше не знам, защото на мен ми беше трудно да ги видя от мръсотия a). Едната - черничка, дебеличка с оцъклени оченца все се обръщаше по гръб. Махаше с огромни усилия перчици, за да се обърне по корем и после пак се обръщаше по гръб... Беше ми толкова жал за рибките. Нищо не разбирам от гледане на риби, ама от мръсотия разбирам n) Веднъж рибката взела че заачкала, а аз тичам при мъжа ми и рева че умира - чревцето й се влачи след нея. Той тича до аквариума и после се връща захилен - ми от де да знам аз че рибките така си акат и си го веят след себе си като гимнастическа лента l) . Но после вече не знам, какво се е случило с рибенцата. s) Ама тази рибка и на мен ми се виждаше странно че все се обръщаше.

#27 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 September 2006 - 07:28 PM

Цитат

Имам един въпрос! bl)

15 литров аквариум без помпи, с риба Жельо и малко декорация на колко време трябва да се сменя едната трета от водата?

Всеки ден b)

#28 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 05 September 2006 - 09:53 PM

Здравейте,
вече си имам 60 литров аквариум,в който има 2 златни рибки,2 молинезии,5 гупи и 5 неончета
Имам помпа и филтър(доста добри),въпроса ми е на колко време да сменям водата,защоо не ми се иска да я сменям,когато почва да зеленее bl)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2006 - 07:57 AM

За да позеленява водата (процесът се нарича цъфтене) явно допускаш някаква грешка. А може би и комбинация от грешки. Например, храниш по много, с некачествена храна и в аквариума влиза голямо количество светлина.

#30 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2006 - 10:51 AM

Разбрал си ме грешно,аз ги имам от вчера и просто питам горе долу през колко да сменям водата.
Съжалявам за недоразумението oleeee
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2006 - 02:57 PM

Съжалявам,че пускам две мнения едно след друго,но исках да попитам защо загубените рибки все се въртят около филтъра,въпреки че там им е трудно да плуват и водата ги "отблъсква"...Лошо ли е да седят там? bl)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2006 - 07:51 AM

Нормално е да се сменя вода в рамките на 20-30% седмично. Но щом става дума за златни рибки може и до половината от обема да сменяш. Не прекалявай с храненето. Те са вечно гладни и колкото и да им даваш - все ще ядат.
Не се притеснявай, че стоят на течението от филтъра. Ако им беше неприятно щяха да се махнат от там.

#33 Потребителят е офлайн   POWERPUFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 14-January 06

Публикувано: 11 September 2006 - 01:10 PM

хора, разберете,че златни рибки се гледат само със златни рибки и 15 литра е много малко за една златна рибка - поне 50 литра трябват
не мъчете така животинчетата, те стават доста големи и са студенолюбиви - това е все едно да отглеждаш санбернар на 30 градуса жега в помещение 2 квадрата
аз лично никога не бих взел златни рибки ако не мога да им осигуря нужните условия - езерце в градината w)
има толкова много видове рибки, които ще се чувстват добре в 15 - 20 литра - примерно гупички, неонки, коридорасчета, плати,данио...
gani:
златните рибки се чувстват добре при 18-20 градуса, молинезиите обичат да са на топличко - при 27 градуса са доволни
неоните обичат да са на групичка броя и меката вода, а молинезиите обичат твърда вода, на златните и на гупите не им пука особено...
така, че и ти си направила основната грешка, която и аз правех когато бях начинаещ - чорба от всякакви риби(често с напълно противоположни изисквания) в прекалено малки съдове
ако имате някакви въпроси, ще се радвам да помогна, занимавам се с рибки от десетина години
успех

#34 Потребителят е офлайн   POWERPUFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 14-January 06

Публикувано: 11 September 2006 - 01:36 PM

това е последният ми аквариум - все още без рибки
в момента е доста по - весел

Прикачени файлове



#35 Потребителят е офлайн   masterpece207 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 11 September 2006 - 03:43 PM

Здрасти, преди няколко дни си взех маслка златна рибка.
Аквариума е 10 литра, какво трябва да сложа вътре за да се чувства добре и ще ми препоръчате ли магазаин от където мога да ги закупя?

#36 Потребителят е офлайн   POWERPUFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 14-January 06

Публикувано: 11 September 2006 - 04:05 PM

здравей, отговорих ти по - горе
по принцип златните рибки се гледат много лесно, стига да се спазят няколко важни изисквания - никой не обича да е сам, така че ако си решил да гледаш златни рибки и купи другарче а още по-добре няколко, но за това си трябва по-голям аквариум
трябва да предвидиш, че златните рибки стават големички и не се чувстват добре в толкоз малък аквариум
препоръчвам ти или да купиш голям аквариум - примерно 70-80 литра като минимум за 2-3 златни рибки(такъв аквариум струва около 30 лв.), или да я замениш за някои от по - дребните сортове рибки - в 10 литра можеш да гледаш гупи примерно - много красиви, интересни и непретенциозни рибки, а ако си начинаещ - те са прекрасен избор

#37 Потребителят е офлайн   masterpece207 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 11 September 2006 - 04:32 PM

Но с какво трябва да е оборудван аквариума, и от каде мога да си купя всичко необходимо?

#38 Потребителят е офлайн   POWERPUFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 14-January 06

Публикувано: 11 September 2006 - 05:07 PM

аквариума трябва да има филтър, нагревател,термометър,лампа, сакче за ловене на рибките
и това е общо взето
мощността на филтъра е добре да е няколко пъти по - голям от обема на аквариума - примерно за 100 литра аквариум дебита на филтъра да е поне 300 литра в час но това зависи дали, колко и какви рибки гледаш - златните цапат много , но хубавото при тях е че може да се гледат без отопление - при условие, че няма резки промени в температурата се чувстват добре и на студено,оптимална темп. 18-20 градуса
но при 10 литров аквариум през лятото или ако в стаята е топло се получава бързо затопляне или охлаждане и това може да ти убие рибките
а всички тези неща можеш да си купиш от зоомагазин
не мога да ти препоръчам - не знам от къде си и

#39 Потребителят е офлайн   masterpece207 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 11 September 2006 - 05:32 PM

Да, но рибката ми много ака, ако украся аквариума с камъчета, и изкуствени водорасли, водата няма ли да се замърсява много, и после как да я почиствам?

#40 Потребителят е офлайн   POWERPUFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 14-January 06

Публикувано: 11 September 2006 - 05:40 PM

няма да се цапа много ако имаш добър филтър, не прехранваш рибите си и сменяваш по 1/3 от водата всеки 10 дни

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни