Dog.bg Форуми : Спешно търся дом на общо 5 котета!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спешно търся дом на общо 5 котета! 2 котила изхвърлени мъркащи мъници!!!

#1 Потребителят е офлайн   Vileto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 11-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 September 2011 - 02:28 PM

В дни като последните ми идва да се гръмна! :ed_142:
Защото и този път не знам до къде ще ми стигнат силите, времето, средствата...! А сърцето не пита! То просто не може да подмине поредните изхвърлени по най-ужасен начин беззащитни същества.
На 14.09. сутринта приятелят ми си направи "страхотен" подарък в навечерието на рождения си ден - намерил или по-точно чул (добре че са гръмогласни!) 2 малки, току-що прогледнали котета, изоставени в кашон, т.е. - човекът, който се е отървал от тях все пак се е погрижил... При нас така казват - че това не било грях! Не било хубаво животното да се кастрира (което явно е грях!) и понеже всички са много "състрадателни" защо да не го/ги изоставят на произвола на съдбата (това не ги прави убийци, нали)... А будали като нас явно още се намират... Миналата година почти по същото време успяме да спасим 2 от 4 току-що родени кученца. Сега са щастливи софиянки! И какви ли още не случаи сме имали - слепият Чарли, който пък вече е австриец и т.н. Явно няма почивка за нас!
Та, става въпрос за 2, ама наистина изключително сладки малки котета, които вече 2 седмица проължавам да храня с биберонче и бебешко сухо мляко. Момче и момиче са, много чистички (благодарение на новата им мама - котката ми Цонка), игриви и смешни! А простата причина, поради която не мога да ги задържа е, че вече си имам 4 котки, а живея в апартамент. А ето ги и тях:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Темата обаче има продължение...
Майка ми, която живее в къща (което не значи, че може да събере всички бедни душици), вече си има 2 кучета и 6 котки. 4 от котките са тазгодишни попълнения - все намерени по улиците (забравих да пиша, че всичко това се развива в загубения ни малък град Септември, близо до Пазарджик, за тези, които не знаят), като и 4-те са женски и в най-ранна пролет ще трябва да ги кастрираме. Тя отделно се грижи за още 2-3 кучета (едната наскоро също кастрирахме със собствени средства, другият пък е изоставеният хубавец Бруно, за когото съм качила тема тук) и наистина едва се справя и от към пари и от към време, най-вече. Е, да, ама... на 22, когато България отбеляза един от националните си празници майка ми се сдоби с още 3 котета! Една от жените, които пък се грижат за кварталните ни кучета, ги намерила рано-рано сутринта в чувал, в контейнера за смет! Не, все си знаех, че българинът е жесток и прост най-вече, но какъв идиот, по дяволите, трябва да си, та да ги хвърлиш на боклука?!?! Защо долната гадина не ги беше оставил до коша, да речем?!? Котетата бяха много мръсни и миришеха на козарник (което пък ме навежда на мисълта, че един простак в съседната къща, който гледа кози и ги пасе в междублоковите пространства го е сторил). Вече са обезпаразитени, прибрани на чистичко, но и те са още мъници, та и тях с биберон храним! И с тях, у майка ми в момента има 9 котки - всякакви възрасти... Хубавото е, че поне тези тричките са все момченца. Най-най-лошото обаче е, че колкото и да се опитваме да ги спасим, или просто изчезват след време (при нас има доста гълъбари и сме чували за капани, стрелби, отрови...), или пък биват прегазени! В момента най-старата й котка е на малко повече от година! Всяко лято намираме или най-безцеремонно ни ги пускат в двора, нови и нови, кои успеем да раздадем, кои не..., но ето, че така или иначе си нямат късмет, което е ужасно и вече наистина не знам какво да правим. Направо съм отчаяна!!!
Така че, моля ви хора..., ако можете - вземете си малко сладко другарче, ако пък вече си имате, помогнете ми да им намеря добри стопани - може и в някое хубаво дворче! Разпитайте близки и познати! Наистина имам нужда от помощ! Забравих да напиша, че освен всичко това, приятелят ми храни 2 кучета и вече 6 котки (които също ще трябва да кастрираме) във фирмата, в която работи. Т.е. - не са ни малко животинките, доста финанси си изискват!
Ето и 3-те момчета:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
А това са три от другите - също тазгодишни и един сляп Мъри, който най-вероятно ни беше подхвърлен, но пък се справя чудесно и е господар на целия двор, а това, че не вижда, може би ще го спаси, защото не скита по чужди дворове!
Прикачена снимка Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 03:45 PM

За кастрациите (ако има в подходяща възраст) ще ви взема талони на 4 лапи за котетата и ще съдействам. Ако има подходящи, само ги докарайте в София.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Vileto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 11-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 September 2011 - 03:55 PM

За кастрация в момента стават само две -от фирмата на приятеля ми, но лошото е, че не съм много наясно в какво физическо състояние са. Но той казва, че всички ги хранят, така че се надявам, че са добре. При нас кастрация на женска котка е 30 лв, т.е. - за двете - 60. За 4 лапи за безплатни кастрации ли става въпрос? Просто да си направя сметка за бензин и т.н.
И благодаря за съдействието!!!

#4 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2011 - 04:16 PM

Безплатни кастрации, да. Аз водя моят "улов" в Добро Хрумване. Не знам кои са другите клиники-сътрудници в кампанията. Ако може да се организира хващането на котаните, да се уговорят часове в клиниката и ще осигуря талоните. Ако ви трябва и помощ за преноса, кажете.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vileto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 11-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 September 2011 - 03:51 PM

Мъниците растат... Вече са две седмици вкъщи, взеха да хапват по малко и пилешко месце, но продължавам да ги храня с биберон и мляко. Вече излизат от кашончето, щъкат из целия апартамент, играят си... Но никой още не е проявил интерес, нито от хората, които сме питали, нито от обявите в интернет.... :dh_188:

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Трите момченца, които сме приютили у майка ми също растата и хапват вече и попарки, но и тях никой не ги иска...

#6 Потребителят е офлайн   Vileto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 11-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 October 2011 - 08:41 AM

Котачетата са вече на 2 месеца. Много са жизнени, здравички, с апетит... Бари - момченцето, е много нежен галчо, който постоянно мърка, а сестричката му Кити-Кети пък е бърза като стреличка, супер игрива... Още никой обаче не е проявил сериозен интерес към тях, а съм ги пуснала къде ли не... Сякаш със задомяването на кученца ми беше по-лесно... :dh_188:
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни