Dog.bg Форуми : Едновременно тъжна и щастлива история..

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Едновременно тъжна и щастлива история.. (Съжалявам,че пускам тема за това,но трябва да видите какви хора има..

#21 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 September 2011 - 05:30 PM

И аз да посъветвам, като поредната леля: следете носната гъбка да е влажна-когато е будно, или да няма видимо изтечение.Да няма разстройство-също признак обикновено за проста настинка, но понякога е и от прехранване.И като споменах храненето- тази порода са си лакомници, а при подрастващите е важно да наддават адекватно за възрастта си, за да не натоварят костната система.Внимава се в тази възраст и за рахит, но това вета ще Ви обясни.Слушайте го за правилното хранене и дозировката на ден, не я глезете с лакомства много, че те са и калорични повече, и....знам колко е трудно и как вече е заработил майчиният инстинкт, но отделете бебо да спи в отделно легло.Защо? -четете в раздел дресировка и обучение на малкото куче.От сега то трябва да знае,че не е човек-бебе, а куче и човекът е Шефа.От захласване по него има риск да Ви се качи на главата и един ден да си прави каквото му скимне.Говоря априори.Следете и ушите да са чисти, тук пак има съвети как да се поддържат.Къпането-наистина се въздържайте от водната баня и...както други преди мен Ви посъветваха.Женските кокери, а и изобщо кокерите са много игриви по натура и могат да ви изиграят циркова клоуната,когато решат-в това са царе.Страхотно забавление пада с тях.Големи веселяци и симпатяги.Основните грижи ги виждам да поддържате козината един ден сресана и чиста, понеже при разходки, в нея лесно са забиват разни треволяци и подобни.В зоомагазините има точно за тази порода средства за разресване, както и подходящи шампоани.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#22 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 27 September 2011 - 05:39 PM

Аз повечето от тези неща съм ги чела, btw снощи изчетох целия форум .. :ab_041: Но се радвам, че помагате, още повече, че всичко е на 1 място в една тема. :) Купих на малката легло, няма проблем с него, спи си там, просто съм свикнала да има животинки около мен, но ще го имам в предвид. :) А за рахит, нали в Royal Canin za бебета има достатъчно калции? Аз я следя за всяко нещо, иначе, както казах - шаш и паника съм. :ab_041:
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 September 2011 - 06:08 PM

ЗНачи в началото е хубаво да свикне да си спи в леглото, това да е "мястото" на кучето. Пък след като вече има изграден навик, команда "на място" се знае, може да си я взимате в леглото, ако сте сигурни, че при команда ще се върне в леглото.
И с лакомствата е така. Да си изгради хранителен режим, после си давайте лакомства.
Всичко е важно да се спазва в режим докато расте, защото тогава се изграждат най-добре навиците. СЛед като се изградят навиците вече може да се нарушават понякога, стига да се връщате после към тях.
Във всички високи класове храни има достатъчно калций, нямате нужда от такъв допълнително. Гранулите са хубави, висок клас, но аз лично не ги харесвам. Имат мазнини и атрактанти, които приучават кучето на силни миризми и вкус и после не искат да ядат друг вид, а по различни причини понякога се налага. Освен това мазнините са опасни за кокерите, понякога. Но това е бял кахър, сега трябва да яде силна и качествена храна, тези гранули са такива.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#24 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 27 September 2011 - 07:31 PM

А като поотрасне може ли да му разнообразявам менюто с някоя манджичка ( без мазнини, подправки и т.н.) :D
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Mi60o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 19-March 11

Публикувано: 27 September 2011 - 07:40 PM

Мисля,че може,но не е хубаво да се сменя изведнъж храната,но да се изкаже и някой по-разбиращ.
П.с.Много голямо бонбонче си имате и името е хубаво. :wub:

#26 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 September 2011 - 08:07 PM

Като порастне.
Но по-скоро с месце, плод, от "манджа" няма нужда.
А днес вече има и доста хубави консерви за "десерт". С екзотични меса, странни съчетания.
Но има време докато порастне.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#27 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 28 September 2011 - 08:12 AM

Да се похваля - тази нощ ни събуди в 3 и 6 със скимтене, заведох я на терасата и си свърши работата . :ab_041: Много съм горда, само че после беше мъка докато заспи пак.. :ab_041: А между другото мога ли да и каишка против паразити или е още много малка? Тя беше пълна с бълхи, поокапаха малко от пудрата, обаче все още има.
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни