Dog.bg Форуми : Търсим дом за куче с починали стопани!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търсим дом за куче с починали стопани! СПЕШНО!

#1 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2011 - 04:11 PM

Моля за помощ! Търсим дом на съвсем дребно бяло женско куче. Бабата и дядото, които гледаха малката починаха съвсем скоро и сега кучето е само. Намира се в Провадия, но ще измисля транспорт където и да се намерят семейство, което да я осинови! Временния дом ще ми е от голяма полза! Това бяха нашите баба и дядо, за това търсим хора, които ще обичат много кучето! Ние сме в София и за това моля за помощ! Малката е сама, храни я комшия от съседна къща, но можете да си представите как се чуства кучето, загубило и двамата си стопани и в момента е сама.. :rf_011: АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ, МОЛЯ!!! 0887 66 16 73!
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 September 2011 - 05:12 PM

Снимки ще помогнат.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2011 - 07:30 PM

Няма как да я снимаме... ние сме в София, кучинка е в Провадия (Варненско) :dh_188: Голяма е колкото малка болонка. Има най-прекрасните очи от които блика много любов! :wub: Изключително мила и нежна! На около 5г.
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 September 2011 - 10:11 PM

Помолете някой там да я снима и да ви прати снимките.Кучето на двор ли е живяло, редовно ли е ваксинирано,кастрирано ли е?Ще Ви кажа още нещо-за всеки стопанин на куче, особено съфорумците тук, важи същото описание-"Има най-прекрасните очи от които блика много любов!".Някои гледат и повече от едно куче (котка), не ги делят и всичките за тях са уникални и прекрасни.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#5 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 30 September 2011 - 08:27 AM

Само с една обява тук без снимки няма да стане. Най-добре е да приберете кучето в София, все пак то е ваше. Да го ваксинирате, кастрирате, снимки имного обяви и така ще намерите дом, щом е и дребно. Иначе е обречено там, оставено на милостта на съседи, че й женско.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2011 - 10:17 AM

Не е кастрирана и не мисля, че изобщо има паспорт. Снимки ще ми пратят в неделя. Човека почина преди 3 дни, не мога да отреагирам светкавично от 600км разстояние... :dry: Все пак бяха най-близкие ни... моля за разбиране! :huh: Малката е живяла на двор. Малко плаха, но ще се социализира бързо. Не е кастрирана, но ще я кастрираме задължително! Няма да я оставим там да умре!! :cb_034: ЩЕ ТЪРСИМ!!! До тогава ще гледам да я транспортираме до София някак си, но ако имаше желаещи за Варна и околността, щеше да е безсмислено да я караме до тук...
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 September 2011 - 02:42 PM

Да обобщим:
дава се за осиновяване болонкоподобно куче, женско, без паспорт (съответно и редовните ваксинации) , години (?), мисля поне на 5, слабо социалицирана, свикнала на двор-съответно без изградени хигиенни навици, предстояща кастрация...Относно кастрацията- не е желателно да я давате некастрирана, но какво ще правите, докато кучето се въстанови от операцията?Не можете от клиниката веднага да я въдворите в новия дом, особено ако ще е на двор.Някак си ги мислите, че става като с вълшебна пръчица.Отделно-в заглавието пишете, че е спешно, не давате достатъчно инфо, или което давате едва ли е добра атестация, че да се образува опашка от желаещи.Моите съболезнования за загубата на най-близките Ви починали роднини.Да-път си е 600 км., но....се питам-Вие отидохте ли да ги изпратите към последния им дом и....ако сте го направили, защо още тогава не сте взели кучето със Вас, в С-я?Да, казвате, че сте се надявали да се намери дворче за нея около Провадия и района на Варна, но пак стигаме до началото- некастрирана не бива да се дава и т.н., и т.н....Сега ви давам два варианта-все пак да биете този път до Провадия (отново), да кастрирате кучинка в някоя добра клиника и....да я дадете в предварително уговорен приемен дом, докато се намери стопанин за нея.Да се уговорите с този попечител как да покривате разноските му за храна и други консумативи, регулярно да Ви праща информация и снимки (клипове) за подопечната си, които Вие ще можете прилагате към обявите "Търся дом за...". Другият вариант е този приемен дом да е Вашия.През това време вадите необходимите документи на кучето-паспорт с отразени в него ваксини,кастрация,чипиране и регистриране на кучето в Общината, към която е адресната Ви регистрация.Изграждате у кучето хигиенни навици, ако няма такива, работите по социализацията му и за общо послушание, ако се налага, и така шансовете на кучинка да си намери по-скоро добър и съвестен стопанин увеличавате максимално.За някои това си звучи голяма хамалогия, но всичко зависи от това колко желаете това куче да изживее остатъка от живота си спокойно и щастливо.Дерзайте!!! И успех!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#8 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2011 - 02:52 PM

Не знам защо, но някой от отговорите тук ми звучат лееко назидателни към авторката. Понякога нападенията не са полезни и са обидни, за човек, който не за пръв път помага на бездомни и пострадали животни. До колкото знам mi6eto_i_ashley е с три кучета, едно от които е от улицата, така че съм сигурна, че ще направи всичко по силите си да намери дом на кучето по най-добрият начин. Самата аз изпаднах скоро в ситуация да търся дом на кучето на починалият ми дядо и именно затова влизам в положението и.
Успех в намирането на дом!!!
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#9 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 September 2011 - 03:52 PM

Показване на мнениетоS.Petrov, в 30 September 2011 - 02:52 PM, написа:

Самата аз изпаднах скоро в ситуация да търся дом на кучето на починалият ми дядо и именно затова влизам в положението и.
Успех в намирането на дом!!!


Тогава бихте ли споделила с колежката в затруднение опита си в подобна ситуация, за да и помогнете по-добре?!Та.. по темата?
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 September 2011 - 04:05 PM

Първо Миша моите съболезнования за загубата. :dh_188:
Второ вярвам,че ще направиш всичко възможно за кучето то да намери дом където да е обичано.
Имаш опита как да действаш в такива ситуации,истина е че си помагала на не едно бездомно животно :rc_036:
Успех на малката :ba_025:

Нека не винаги бъдем толкова критични(макар и аз понякога да се хващам,че го правя).Все пак Мишето е ''една от нас''.Има нужда от подкрепа в този момент.
Мше дали Лъчо и Рали няма да могат да я гледат и да прави компания на Рекс?Или някой техен познат?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 04 October 2011 - 03:45 PM

Мисля да изтрия темата! Беше прекалено лично за мен, а вие бъркате прекалено на дълбоко!

"Колежката" помоли за помощ... ако се загледате от кога имам регистрация във форума, сигурно поне малко трябва да ви говори, че не случайно пиша тук! Наясно съм с осиновяването на кучета и се радвам, че хора, които не познавам лично са го отбелязали. Взели сме решение, че не можем да задържим още едно куче, не защото не го искаме, а защото нямаме възможност да отглеждаме 4 кучета. Не съм казала, че ще оставя животното да умре там :blink: Просто съм далеч и за мен е неспособно да литна разстоянието София-Варна, за това потърсих помощ. Естествено, че ще я кастрирам, социализирам и ще търся най-доброто! И въпреки, че нямаме възможност за 4 кучета, ние ще бъдем нейно приемно семейство. Надявах се да не трябва да я транспортираме, за това помолих за временен дом!

АКО МОЖЕ ДА МИ УСЛУЖИ С ТРАНСПОРТЕР (ЩЕ ГО ВЪРНА!) И АКО НЯКОЙ ЩЕ ПЪТУВА СКОРО ВАРНА-СОФИЯ И МОЖЕ ДА Я ВЗЕМЕ МОЛЯ ВИ ДА МИ СЕ ОБАДИ!!!


0887 66 16 73- Мишето

Това е малката- Качена снимка
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 October 2011 - 05:49 AM

Това кученце е идеално за някои 50 годишни мъж и жена, с наскоро починало друго куче.Мисля,че познавате точно такива хора.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни