Dog.bg Форуми : Затварянето на ГБПЖ в Русе

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Затварянето на ГБПЖ в Русе закононарушения

#201 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 14 October 2011 - 12:23 PM

Показване на мнениетоIsabella DS, в 14 October 2011 - 10:48 AM, написа:

Най-тъпото е, че сте тъпи, но изключително упорити.


:ba_025:

Този модел най-трудно се спира. По-принцип такива оставят след себе си едно л...о и се мислят за герои.. Не сте бе..мишлета..нищо не сте направили.. :zz_020:

#202 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 October 2011 - 12:30 PM

Показване на мнениетоIsabella DS, в 14 October 2011 - 10:48 AM, написа:

Ти, Ташев и вашата природозащитническа дейност сте една гротеска. Най-тъпото е, че сте тъпи, но изключително упорити.

:ba_025:
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#203 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 October 2011 - 01:07 PM

Спокойно, бе, хора! :smile: Аксиния сега ще ги поведе да направят един граНДиозен протест. Ще се движат в огромни групи от по един човек и ще крещят навсякъде колко нещастни са животните в нашите приюти, докато от другата страна сюрия кучемразци ще им отговарят "Ето и приютите не стават. Давайте да ги трепем. Това ще реши проблема!" Но, иначе, цялата компания в "Национална координационна мрежа - Справедливост за животните" са едни такива чисти души. Толкова желаещи да помогнат на животните, че когато се публикува пост с молба за помощ отдолу се четат има-няма едно-две мнения, но пък когато се заговори за затваряне на приюти или за "борба" с Григор Димитров мненията надхвърлят 100. :tb_195: Но, иначе, всички те са страстни кучелюбци и защитници на животните..... мдаа .... :tb_195: Много е лошо когато човек постави каруцата пред коня..... :dry:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#204 Потребителят е офлайн   Isabella DS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 11
  • Gender:Female

Публикувано: 14 October 2011 - 03:41 PM

Не трябва да се сърдим на Янкова, че искала чисти приюти. Тя жената си е по чистотата- била чистачка в Гърция. Така писаха злите езици в НКМ-то, но съм сигурна, че са прави. Та в Гърция чистим клозетите на богатите, ама в БГ-то сме "зооинспектори" и затваряме приюти. Комплекс за малоценност се избива тук.

За Ташев не ми се говори. Мишлетата са по-достойни от него да дишат кислорода на тази земя. Такъв елементарен тип с такива невероятни претенции рядко се пръква.
От цялата врява разбрах, че се разчистват лични сметки с Димитров, с когото определени кръгове в Русе имат отколешна вражда; избиват се комплекси за малоценност и понеже не могат да се борят с властите и да заварят държавните концлагери, правят струват да затворят частния приют на Димитров, та да се чувстват значими.

Да, Димитров е лесна плячка. Имал огромната глупост да отиде в БГ и да затвори някакви си 4 концлагера и на тяхно място да направи приюти, в които нуждаещи се животинки ги лекува и на доста от тях намира домове; кастрира вече 8-9 години, в същото време в някои общини дори не знаят за какво иде реч като им се заговори за кастрация, какво остава за някакви си там програми "Кастрирай и върни". Много лош този човек бе, вместо да си гледа живота, седнал да врънка тоя и ония в Германия да помагат да се реши кучешкия проблем в БГ. Не знам какво е сбъркано в някои хора от НКМ, но Пенка Попова заяви на Димитров, че видиш ли щом като популацията на бездомните кучета се увеличава, значи той нищо не е постигнал. А това, че сульо и пульо продължават да не кастрират животните си и изхвърлят потомството им по улиците някак си убягва от иначе зоркия поглед на П.Попова.
За това пък Янкова се оказа голяма защитничка на животните барабар с Ташев. Янкова имала няколко котки и осиновила дори кученце от общинския в Русе. Mamma mia, как не сте й дали медал!
Ами Ташев, храни котките около коптора, в който живее и разнасял къщички за кучета из Пловдив. Как не се е сетил да се снима като прави, носи и поставя? Човечето е "украсило" цялата стена на НКМ с грозната си физиономия, Янкова също. Само дето от "проверката" в Пловдиския изолатор няма нито една снимка и от кучешките къщички също.

Абе защо ли си мисля, че в тази гнусна история се разиграва и политическа карта. Изборно време. Дали няма да ни преизберат ако затворим този частен приют на Димитров? Кучемразците може да гласуват...опс ядец. Няма къде да се настанят животните, а ако ги пуснем на улицата русенци може да скочат срещу нас. Ами сега?

Далновидната ни родна власт. Цели три години не успяха да решат проблема с бездомните кучета. Не че не могат, а не искат. Ще им секне кранчето за далавери.

На кого пречи Димитров ?

-Ами на тях, на властващите в Русе. Борил ги е с години да спрат убийствата на бездомните кучета и взел им казал, че са диваци. Такива са, защо се обиждат.

-На Жени Попова. Някакси не й изнася да има друг приют, който да бъде хвален за добра работа. И бие ли бие по авторитета му. Вербувала е няколко кретена и само фабрикуват гадост след гадост.

-На Виолета Добрева. Откраднал й бил Мими. Дай да затрием приюта му. Ама 250 кучета? Вълци ги яли. Важното е да получим мечтания извратен психологически оргазъм от отмъщението. Вдига се госпожата с Нели Янкова, Маргарита и небеизвестната Зъмчева и хоп в приюта. Зъмчева снима около приюта, а през това време Добрева, Янкова и Атанасова се нахвърлят върху Катя Маркова, че била свидетелствала срещу Добрева. И хоп, Ташев се заема със "сигнала".

-На Ташев защо Димитров му пречи не е свсем ясно. Може й да не му пречи с нищо, но пък е отлична възможност за мижитуркото да се почувства мъж, поне докато трае олелията. Вижда, че някакви го ритат, айде той да се включи. Защо не, нали Димитров отказа да му даде разрешение да прави кампания за Мими. Човечето се беше приготвило да направи удар, ама този лош Димитров му подложи динена кора...Еми сега ще му го връща. Пак заради пустия извратен психологичен оргазъм от отмъщението...като му липсва нормален какво да прави!

-А на Аксиния с какво й пречи Димитров не можах да схвана.
Чакай, чакай светна ми като мълния. Ако тая Наредба 41 се поправи и съобрази с условията в БГ какво ще прави тя и малката й групичка от "зооинспектори"? Току-виж останала без дейност и тогава? Какво ще правим тогава. Тоя пък Димитров, иска да ни отнеме удоволствието да си пишем актив. Занчи по-добре да го няма. Е, и RSDR попадат под ударите от тази наредба, но въпроса е на сложен. Интереса клати феса, а на Аксиния хич, ама хич не й изнася да се бори за поправки в Наредба 41. По-лесно е да се бори с Димитров. Зад кулисите естествено. Като Виолета Добрева.

#205 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 14 October 2011 - 04:23 PM

Ама значи, честно казано постове в този стил ме дразнят още повече от тъпотиите на изброените.
Та нали ги превъзхождаме и не сме "дребни човечета"? Защо тогава така усърдно сме се заели с дребните човечета? За да почнат пак да отговарят и да се драчим до безкрай?! Аре улево всички лешояди.
Няма ли край това, нямате ли си по-важна работа бе, хора? Какво сте седнали тук да ги разобличавате така вдъхновено, та тези неща и за слепия са ясни.
Тъпо ми е, че масово се амбицираме най-силно от това да сразим врага. Ще ме извинявате, ама за един незапознат човек всички постове, сразяващи врага, са от една и съща школовка и са еднакво неприятни. За запознатия пък са ненужни.

#206 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 October 2011 - 04:26 PM

Показване на мнениетоIsabella DS, в 14 October 2011 - 10:48 AM, написа:

Даже и да не отговаря наредба 41-това не значи,че тррябва да се отнасяме, с живота на животните безотговорно.Това не е най-хуманното решение.Нека не преповтарям онова което съм писала по-горе.Ще кажа само ,че всички искаме те да живеят нормално,и да са обгрижвани,и ако не могат да им се намерят осиновители-обичани.Затова са приютите.Но подредените ,чистите .От това което виждам-само в Общинския в Русе, наистина са се постарали.Добра вечер.


Разбира се Янкова, че трябва да се отнасяме с живота на животните отговорно. Само, че какво хуманно има в това да им отнемем дома и да ги изхвърлим на улицата?
Ще кажа само, че последното нещо, което ти и твоите приятелчета Ташев и сие искате е животните да живеят добре. Тези 250 кучета и 9 котки, на които се наточили балтията са обичани в приюта на ГБПЖ. Това се вижда и на клипа, който Ташев в публикувал като "компромат". Няма да споря дали животните в общинския в Русе са обгрижвани или не. Не това е важното в случая. Важното е, че се използват недостатъците на един нормативен документ, за да бъдат поставени на колене не една, а вече 2 организации, които са инвестирали в създаването на приюти, въпреки враждебното отношение от страна на власти и кучемразции и въпреки, че държавата не построи нито един приют за 3-те години, в които имаше указанаие да го направи. И точно тези, които вършат работата й сега са притиснати до стената. Ашколсун.

Общинския в Русе също има колиби без навеси, Сеслвци, Каменар. Хайде отивайте и ги затваряйте? Христина да ви направи снимки през оградата и пускайте по един сигнал. Нали това е всичко, в което се състоят вашите "проверки". Ти, Ташев и вашата природозащитническа дейност сте една гротеска. Най-тъпото е, че сте тъпи, но изключително упорити.
[/quoЩе ме кръщавате ли-затова се правят и подаръце обаче?????????
User's Signature

Помощ за животните

#207 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 October 2011 - 04:34 PM

Много упорито се опитвате да ме кръстите а...ако бях Янкова-щяхте да го изядете много голям. Тъпите и боклуците сте вие!Които така упорито продължавате да обиждате,без да са ви нагрубили с нищо.Моето мнение е че всички бардаци като тези на Димитров-трябва да бъдат затворени.И следващия повярвайте не е Общинския приют в Русе.Тази помия по мен-я лисвам във вашите гнусни муцуни,които не знаят кога да спрат.И вие сте ми природозащитници?Едно голямо НИЩО сте.


Второ предупреждение за тона ви.
Следва почивка от форума, ако продължите.
И научете ОЩЕ едно правило - не се трият модераторски редакции.
п.п. И понеже обидите не са еднопосочни - моля всички да внимават какво пишат. Ще съм принудена да затворя темата, ако се мине границата.
мод

User's Signature

Помощ за животните

#208 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 October 2011 - 06:04 PM

Показване на мнениетоkiriaki, в 14 October 2011 - 04:34 PM, написа:

Много упорито се опитвате да ме кръстите а...ако бях Янкова-щяхте да го изядете много голям. Тъпите и боклуците сте вие!Които така упорито продължавате да обиждате,без да са ви нагрубили с нищо.Моето мнение е че всички бардаци като тези на Димитров-трябва да бъдат затворени.И следващия повярвайте не е Общинския приют в Русе.Тази помия по мен-я лисвам във вашите гнусни муцуни,които не знаят кога да спрат.И вие сте ми природозащитници?Едно голямо НИЩО сте.


Второ предупреждение за тона ви.
Следва почивка от форума, ако продължите.
И научете ОЩЕ едно правило - не се трият модераторски редакции.
п.п. И понеже обидите не са еднопосочни - моля всички да внимават какво пишат. Ще съм принудена да затворя темата, ако се мине границата.
мод


Еееее,НАЙ -НАКРАЯ ДА ВИДИТЕ ,ЧЕ НЕ СА ЕДНОПОСОЧНИ ОБИДИТЕ.ВЪРНЕТЕ СЕ ПО-НАГОРЕ И ПРОЧЕТЕ.И НЕ СЪМ ЯНКОВА!!!!!!!!НО ТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ УПОРИТО ДА ПЛЮЯТ.СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОЗИ МИ ОТГОВОР-НО Е В СЛЕДСТВИЕ ТЕХНИТЕ ПОМИИ.ОСТАВЯМ ВИ ДА СИ ПИШЕТЕ ,И ПЛЮЕТЕ КОЛКОТО ИСКАТЕ.
User's Signature

Помощ за животните

#209 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 October 2011 - 09:43 PM

Защо ли не се очудвам-богоизбраната и височайша,самата -Джулия Стюърт.Чудя се, защо така упорито плюе Нели. :-) С вас г-жо, няма какво да си кажем.Вие ,която живеете извън България,обикаляте страници и групи-за да плюете така упорито.Няма нужда и да чета поста ви.Нели е за ред, и спазване на законите-вие за какво сте? За да защитавате този който ги нарушава? Злобата не ви позволявате да гледате по-далече от носа си.А България е далече.Много далече от вас.
User's Signature

Помощ за животните

#210 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2011 - 09:49 PM

Ъъъъ, моля?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#211 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 October 2011 - 10:50 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 14 October 2011 - 09:49 PM, написа:

Ъъъъ, моля?


:md_064: Донт уори Блу ! kiriaki има проблем със себе си! Трябва й време за да помири всички личности в себе си. Не е лесно! :ab_041:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#212 Потребителят е офлайн   Isabella DS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 11
  • Gender:Female

Публикувано: 15 October 2011 - 06:09 AM

Показване на мнениетоmil_, в 15 October 2011 - 02:23 AM, написа:

Ама значи, честно казано постове в този стил ме дразнят още повече от тъпотиите на изброените.
Та нали ги превъзхождаме и не сме "дребни човечета"? Защо тогава така усърдно сме се заели с дребните човечета? За да почнат пак да отговарят и да се драчим до безкрай?! Аре улево всички лешояди.
Няма ли край това, нямате ли си по-важна работа бе, хора? Какво сте седнали тук да ги разобличавате така вдъхновено, та тези неща и за слепия са ясни.
Тъпо ми е, че масово се амбицираме най-силно от това да сразим врага. Ще ме извинявате, ама за един незапознат човек всички постове, сразяващи врага, са от една и съща школовка и са еднакво неприятни. За запознатия пък са ненужни.


Ами съжалявам, че съм Ви подразнила, Мил, но това е моето мнение за затварянето на приюта на ГБПЖ. До сега никой не успя да изложи други разумни доводи, та да промени моето тълкуване на случая.

Колкото до стила ми, такъв е. Същата школа като на "дребните човечета"! Не приемам това. Дребните човечета си служат с интриги и лъжи, преправят коментари, публикуват натъкмени снимки от ваканционната си обиколка из страната гарнирани със стари клипове и какви ли не други изсмукани от пръстите им "доказателства" за "великата" им природозащитна дейност. Моля, това не е моя стил. Аз просто си казвам мнението и да, влагам емоции, но с дребните човечета не мога да бъда любезна. Ако Вие сте в състояние-поздравления.

Защо съм се заела да разоблича дребните човечета? Защото вярвам, че трябва. Вижте, аз не Ви критикувам за Вашата позиция, но не мисля, че имате право да ме нападате за моята. "Аре у лево на всички лешояди". Май и Вие вложихте твърде много емоции.

Коментарът ми, който Ви подразни толкова много е за незапознатите. Според мен е важно да имат някаква представа, че затварянето на приюта не се дължи на безотговорност от страна на ръководството на ГБПЖ. Ако не за друго, поне поради факта, че именно враждебното отношение на самозабравили се бюрократи и псведоприродозащитници спъва решението на кризата с бездомните кучета, а не "безотговорност" от страна на спомената организация. Много е удобно да се тиражира подобна лъжа и може би устройва доста хора, но лъжата си е лъжа и дори да бъде повторена 10 000 пъти, никога няма да стане истина!

За Янкова, която откри топлата вода- права си. Джулия Стюърт съм. Надявам се, че не ти е било много трудно да влезеш в профила ми и да видиш снимката ми.

Заставам твърдо за всяка дума от коментарите си.

Няма намерение да се "драча" с никого, нито с "враговете", нито с Вас г-жо Мил. Желая ви всичко най-добро.

#213 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 October 2011 - 09:24 AM

Показване на мнениетоIsabella DS, в 15 October 2011 - 06:09 AM, написа:

Според мен е важно да имат някаква представа, че затварянето на приюта не се дължи на безотговорност от страна на ръководството на ГБПЖ.

И според мен е важно.
И смятам, че незапознатите имат повече шанс да добият представа не защото сте нарекли някого с грозно име 50 пъти, а чрез изложение на фактите. Фактите вече бяха достатъчно ясно изложени, вкл. от вас, останалото само ги размива и им отнема тежест.
Определено нямам нищо против човек да си даде оценката, била тя емоционална или рационална, но веднъж-два пъти е достатъчно.

#214 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 October 2011 - 10:05 AM

Показване на мнениетоIsabella DS, в 15 October 2011 - 06:09 AM, написа:

Показване на мнениетоmil_, в 15 October 2011 - 02:23 AM, написа:

Ама значи, честно казано постове в този стил ме дразнят още повече от тъпотиите на изброените.
Та нали ги превъзхождаме и не сме "дребни човечета"? Защо тогава така усърдно сме се заели с дребните човечета? За да почнат пак да отговарят и да се драчим до безкрай?! Аре улево всички лешояди.
Няма ли край това, нямате ли си по-важна работа бе, хора? Какво сте седнали тук да ги разобличавате така вдъхновено, та тези неща и за слепия са ясни.
Тъпо ми е, че масово се амбицираме най-силно от това да сразим врага. Ще ме извинявате, ама за един незапознат човек всички постове, сразяващи врага, са от една и съща школовка и са еднакво неприятни. За запознатия пък са ненужни.


Ами съжалявам, че съм Ви подразнила, Мил, но това е моето мнение за затварянето на приюта на ГБПЖ. До сега никой не успя да изложи други разумни доводи, та да промени моето тълкуване на случая.

Колкото до стила ми, такъв е. Същата школа като на "дребните човечета"! Не приемам това. Дребните човечета си служат с интриги и лъжи, преправят коментари, публикуват натъкмени снимки от ваканционната си обиколка из страната гарнирани със стари клипове и какви ли не други изсмукани от пръстите им "доказателства" за "великата" им природозащитна дейност. Моля, това не е моя стил. Аз просто си казвам мнението и да, влагам емоции, но с дребните човечета не мога да бъда любезна. Ако Вие сте в състояние-поздравления.

Защо съм се заела да разоблича дребните човечета? Защото вярвам, че трябва. Вижте, аз не Ви критикувам за Вашата позиция, но не мисля, че имате право да ме нападате за моята. "Аре у лево на всички лешояди". Май и Вие вложихте твърде много емоции.

Коментарът ми, който Ви подразни толкова много е за незапознатите. Според мен е важно да имат някаква представа, че затварянето на приюта не се дължи на безотговорност от страна на ръководството на ГБПЖ. Ако не за друго, поне поради факта, че именно враждебното отношение на самозабравили се бюрократи и псведоприродозащитници спъва решението на кризата с бездомните кучета, а не "безотговорност" от страна на спомената организация. Много е удобно да се тиражира подобна лъжа и може би устройва доста хора, но лъжата си е лъжа и дори да бъде повторена 10 000 пъти, никога няма да стане истина!

За Янкова, която откри топлата вода- права си. Джулия Стюърт съм. Надявам се, че не ти е било много трудно да влезеш в профила ми и да видиш снимката ми.

Заставам твърдо за всяка дума от коментарите си.

Няма намерение да се "драча" с никого, нито с "враговете", нито с Вас г-жо Мил. Желая ви всичко най-добро.

Да,"Янкова "-те видя,видях те и аз-която съм нейна приятелка,и твърдите така упорито че съм тя!/М/у другото се гордея ,че имам такава приятелка като неяИзвинявам се на всички ,че пиша за това,но виждам че прекалено много ви занимава нейната особа ,г-жо Стюърт,та толкова мно сте си направили труда да изпишете да я плюете. .Бих казала много за нея,но ще се въздържа,защото ще кажете пак ,че е тя, и се хвали сама..Друго по-важно обаче искам да ви кажа:Няма значение кой ,кой е?Ако за вас има,защото виждам ,че има..Обикновенно го правим ,когато някой ни превъзхожда.Това не е метод на жена с морал и възпитание,за каквато се имате.Защото няма значение ,кой какво работи и къде-чистачка или професор или нещо друго.Всяка професия ,щом е честна ,не е срамна.Но за вас вероятно да.И хилядите българки-които обиждате ,като наричате чистачки-,завършили престижни училища в България ,но напуснали я ,за да търсят препитание за семействата си,или да изучат децата си,работейки като чистачки-според вашата помия,трябва да се срамуват.За вас, обаче те са "чистачки-чистещи тоалетни"И си мислите г-жо Стюърт ,че сте повече от тях? И с какво ги превъзхождате? Със злобата си и обидите,с които плюете опоненти се?Това ли е истинското ви лице?Ще ви кажа само едно-това което има Нели Янкова-вие никога няма да имате-гласа и,с който прославя България.Но вие сте на много ниско стъпало,за да можете да го разберете и оцените. С уважение: В.Пенева-Мавридис
User's Signature

Помощ за животните

#215 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 15 October 2011 - 11:00 AM

БЕЗУМИЕ!!!

Има нещо гнило в ... нечии глави ...

Никога не съм проявявала желание дадена тема да се заключи, да се трият постове или нещо подобно, но в случая определено мисля, че няма какво повече да се казва по този въпрос.

Фактите са изложени, който има мозък в главата си, ще разбере за какво иде реч - защита на животните или на личния егоизъм, комплекси, грандомания.

Който няма мозък да разбере, най-вероятно страда от същите синдроми на прекалена себичност и криворазбрана "цивилизация" на българските приюти.

За първи път ще апелирам тема да се заключи, поне за известно време.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#216 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 October 2011 - 11:59 AM

Аз също апелирам за това.Защото за първи път виждам,да се плюят хора -само заради това че имат различно виждане,и то с такава злоба и настървение. Няма егоизъм,в това да обичаме животните,заради самите тях-а не заради това какво, или дали печелим от тях.Във всички случаи обаче,ако наистина ги обичаме и се опитваме да ги защитим-не трябва да се водим от собственическото "АЗ"-а "ТЕ". Тепърва ще има да научаваме,още по-лоши неща от това, което става в приютите в България.За нещастния живот на животните,които живеят вътре. И за хората ,чийто егоизъм и алчност за пари,печелят от тяхното нещастие и болка.Жеая ви всичко най-добро!
User's Signature

Помощ за животните

#217 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 October 2011 - 12:21 PM

Много лицемерно изказване от човек, подкрепящ затварянето на приют с доказано добро имe и условия и подкрепящ приют, с точно обратното мнение за него... :dry:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#218 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 15 October 2011 - 12:22 PM

Приютите в България са предимно общински. И да, там животните мизерстват, защото персоналът не е подбиран по любовта му към животните. На този персонал се отпускат пари от бюджета, а бюджета се пълни от всички нас, данъкоплатците. За такъв персонал няма значение какво изпитва кучето, важното е заплатата да се получава редовно. Ако може и някоя далаверка да се скалъпи - още по-добре.

За едно куче е в пъти по-важно да получава човешко внимание, любов, ласки, разходки, отколкото да обитава луксозно помещение (каквито в БГ приютите никъде няма), но да бъде наритвано, неразхождано и обругавано по хиляди възможни начини.

Малкото частни приюти не получават пари от държавата за дейността си. Който смята, че частните приюти са създадени, за да се печели на гърба на бездомните животни, моля нека опита и той да забогатее така лесно, безпроблемно и бързо. И да създаде идеалните условия за бездомните животни в БГ реалността.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#219 Потребителят е офлайн   Isabella DS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 11
  • Gender:Female

Публикувано: 15 October 2011 - 01:06 PM

Показване на мнениетоwind, в 15 October 2011 - 10:22 PM, написа:

Приютите в България са предимно общински. И да, там животните мизерстват, защото персоналът не е подбиран по любовта му към животните. На този персонал се отпускат пари от бюджета, а бюджета се пълни от всички нас, данъкоплатците. За такъв персонал няма значение какво изпитва кучето, важното е заплатата да се получава редовно. Ако може и някоя далаверка да се скалъпи - още по-добре.

За едно куче е в пъти по-важно да получава човешко внимание, любов, ласки, разходки, отколкото да обитава луксозно помещение (каквито в БГ приютите никъде няма), но да бъде наритвано, неразхождано и обругавано по хиляди възможни начини.

Малкото частни приюти не получават пари от държавата за дейността си. Който смята, че частните приюти са създадени, за да се печели на гърба на бездомните животни, моля нека опита и той да забогатее така лесно, безпроблемно и бързо. И да създаде идеалните условия за бездомните животни в БГ реалността.


:ba_025:

#220 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 October 2011 - 12:20 PM

Според мен хората, които се борят за затваряне на приютите, би трябвало да променят целта си. Условията за отглеждане на безпризорните кучета са важни, естествено, но една къщичка в открито пространство например е достатъчна, за да се чувства кучето добре, ако то получава нужното внимание, храна, разходки, ласки и т.н. от обгрижващия го персонал.

Мисля, че усилията трябва да се насочат в посока съществуващите бази на общински изолатори, приюти в Бг да бъдат предоставени за стопанисване от организации за защита на животните. Като общината да осигурява средствата за храна и необходимите медикаменти и манипулации (кастрации), както и да поема разходите за електричество и вода. Което всъщност държавата така или иначе прави в момента. Но да НЕ ПЛАЩА заплати за персонала, както и да НЕ ПРЕВЕЖДА пари в брой на стопанисващите организации.

По този начин със сигурност държавата ще спести разходи, които в момента извършва, организациите, които ще стопанисват приютите, ще поемат тази отговорност единствено от желание да помагат на бездомните животни и работата ще се върши съвестно.

Хуманни решения на проблема "улични кучета" има, проблемът наистина би могъл да се разреши в рамките на няколко години, без да има необходимост да се изразходват безумни суми за строежи на сгради и др. подобни.

Обаче липсва желание за разрешаване на този проблем. Липсващото желание е в отговорните за това ДЪРЖАВНИ ИНСТАНЦИИ, защото в тях е властта, както законодателната, така и изпълнителната, а също и контрола по изпълнението (най-важното звено).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни