Dog.bg Форуми : Затварянето на ГБПЖ в Русе

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Затварянето на ГБПЖ в Русе закононарушения

#21 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2011 - 02:04 PM

Да, Георги Ташев и Христина Зъмчева. Е, г-н Ташев сигурно е доволен от стореното, г-жа Христина Зъмчева също - това им е целта за всички приюти - да ги затворят. Не им гърми за животните на тези хора, да знаете. Христина нали се опита да умори две хайванчета, не успя щото и ги взеха, обаче третото направо си го уби. Остави го на слънце в колата си за няколко часа и кученцето умря по най-мъчителен начин. На такива хора като Ташев и Зъмчева пожелавам стореното зло тъпкано да им се върне. Хора, внимавайте с тези, защото целите и желанията им са в противовест на доброто на животните - това са хора интриганти, хора, които мъстят лично, хора, които ОСЪЗНАТО вредят. Само не разбирам, кой и защо ги е допуснал да правят "проверки". Няма ли как да се спре това беззаконие?



#22 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 03 October 2011 - 02:07 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 03 October 2011 - 12:02 PM, написа:

искам да знам какво се случва с кучетата след затварянето на приюта?

Е?
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2011 - 02:17 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 03 October 2011 - 02:02 PM, написа:

Да,да да ,четох,четох.Не обвинявам и не оправдавам.Само искам да знам каво се случва с кучетата след затварянето на приюта?


Сега нямам време да навлизам в тази юридическа материя, но във всяка регулаторна рамка, касаеща безопасността, здравето и опазване на околната среда са уредени въпросите при "затваряне" на обект, така че да не бъде застрашен обществения интерес. В този смисъл най-вероятно "затваряне" на приюта означава забрана да приема повече кучета, някакъв разумен срок за освобождаване от наличните кучета и изрично изискване това да стане при спазване на закона и защита на обществения интерес. Просто трябва да се прочете закона и да се действа по него. А не да се надават вопли в нета, че ето виждате ли стотици кучета отиват на улицата. Тоя приют адвокати няма ли? Ръководство няма ли? Не вярвам някой да им е казал. че утре трябва да изхвърлят кучетата навън. Но е много по-лесно да ревеш в нета и да търсиш съчувствие от емоционални и добри хора, каквито са пишещите тук.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 October 2011 - 02:20 PM

Този "Георги Ташев" не е ли същия Георги Ташев, чиито написани неща бяха едва ли не знаме по отношение на Мима, цитирани и в форума от много хора ?

Защото тогава същия го цитираха къде ли не и кой ли не като едва ли не "виден природозащитник", пък сега стана лош явно ...

Само питам, нямам лично отношение към никой.

Какво наистина се случва с кучетата след затваряне на приюта ?

#25 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2011 - 02:34 PM

Нет, не виждам от приюта да са раздули случая. Ташев се опитва да вдига скандал, как видите ли тези, които толкова плюе, не му дават обяснения. А явно може и сам да ги открие, но не лично адресирани до него. Както сам се изрази, явно според него в Столипиново живеят по-добре животните - което говори за доста малоумен мозък.

Явно със смяната на ръководството са се сменили и настроенията и някой се е поддал на злобните искания на фалшиви животнолюбци. Да се направи ремонт не е евтино и бързо, особено когато на твоя издръжка са толкова много други гладни гърла. А щом наредбата има нужда от промяна, ще трябва да се работи в тази насока.

Дикари - те няма да затворят Сеславци, нито другите концлагери. А само приютите. Хората, които наистина ги е грижа за животните и пред избора "храна за 100 кучета или ремонт на тавана" ще изберат първото. Защото в концлагерите не им пука дали ще умрат нещастните животинки. Колко благородно!!!

2 години - Ташев, ти като Дявола Евангелието си тълкуваш нещата. Ако не беше толкова жалък, щеше да ми е смешно. Но не би...

П.п. Дог, поне за мен тоя никога не е бил природозащитник, камо ли виден :ea_103: Ако стигна до там, сама ще се предам на 4ти километър :zz_020:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 October 2011 - 02:48 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 03 October 2011 - 02:34 PM, написа:

П.п. Дог, поне за мен тоя никога не е бил природозащитник, камо ли виден Качена снимка Ако стигна до там, сама ще се предам на 4ти километър Качена снимка


Просто ме интересуваше дали е същия човек, защото тогава всички го обичаха, хвалеха, цитираха ... .

Разбрах, значи е същия.

10 х

#27 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 October 2011 - 03:28 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 03 October 2011 - 12:28 PM, написа:

blueocean, подозирам, че под ника hristinainch се изявява небезизвестната Христина Зъмчева. :md_064: Нали знаеш поговорката "Гузен, негонен бяга!" :ab_041:
Тя беше на проверката в Русе като една от най-изявените "спасителки" на бездомни. Спасява ги най-вече като ги убива по особено жесток начин и проповядва употребата на алое като панацея за всички заболявания.
Същата групичка посети и Кастрационния център в Пловдив и за да са по-убедителни публикуваха едни клипчето отпреди 3 години. Невероятни проверки просто .... с невероятни комисии ...... направо да се ненадява човек на толкова ентусиазъм..... :tb_195:

Не разбирам в ролята на каква въпросната Зъмчева прави проверки, при положение, че самата тя трябваше да бъде съдена за причиняване на смърт (по невнимание?). Но понеже кучето е ничие - не се случи.

И малко инфо за незапознатите:
http://www.facebook....175150589225545
http://www.facebook....183889805018290
http://www.facebook....178425918898012


Считам поста си за спам и несвръзан с темата. Но мисля, че е важно да се знаят делата на някои хора, които биха злоупотребили с форума.
Зъмчева е блокирана от много групи, свързани с животните във ФБ. Може би за това реши да се изяви тук. Нека тогава се знае с кого си имаме работа.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#28 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 October 2011 - 03:29 PM

Не знам дали Ташев е бил обявен за виден природозащитник. Беше написал едно сърцераздирателно писмо за това как детето му видяло снимка на Мима и изпаднало в шок. Това станало в САЩ. Беше представил случая така, че заради изживения шок от детето му, се били опитали да му отнемат родителските права или нещо в този дух. Беше много успешно литературно творение и много въздействащо. Беше поместено на няколко места тук. Вече се съмнявам, че историята почива на реални изживявания. Оттам насетне кой и защо го е ползвал за "знаме" може да обясни само въпросния "потребител". Аз също останах изненадана, че същия човек има такова раздвоение като личност, но .... хора всякакви.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#29 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2011 - 03:54 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 03 October 2011 - 02:34 PM, написа:

Нет, не виждам от приюта да са раздули случая. ....................


Имам предвид постнатото по-горе съобщение с обясненията на приюта какво е станало и защо. Вярно, че всъщност то е постнато от въпросния потребител с "дискусионно" поведение, но ми прозвуча достоверно. Ако греша и това е манипулация, се извинявам.

Но да караме по същество. Ако някой от приюта чете тук, нека пусне по-подробна информация, включително документи, предписания и т.н. Имам опит в административни съдебни дела, много пъти съм се явявал като актосъставител и представител на контролен орган. Та тъй като играя от страна на държавата, знам и най-добре как може да я прецакаш в съдебното производство :ab_041:. Много пъти съм помагал на колеги да се оправят с катаджийски наказателни постановления и на жена ми да се оправи с данъчните и другите органи душмани на малкия бизнес. Шансовете са големи, особено ако "проверката" е била от местните структури.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 October 2011 - 06:21 PM

netware5, дълбоко се съмнявам, че проверката е от някаква институция. По-скоро има някаква жалба в местното звено на Агенцията по храните и на тази база е издадено предписание или пък е издействана забрана. Просто си разсъждавам на глас. Това е публикувано на стената на въпросните "зооинспектори" за случая:

Nevena Dahlqvist
Това е поздрав от Джулия Стюарт, която не пожела да се намесва в полемиките, но пожела да изясни някои обстоятелства: ЕТО И НЕЩО МНОГО ХУБАВО!
След ужасната новина, че РВМС затваря временно приюта на Германо-Българска Помощ за Животните в Русе, без да има валидно основание за това, позовавайки се на един доказано неефективен подзаконов акт, който подлежи на поправка, имам удоволствието да ви съобщя една чудесна новина:

Deutsch-Bulgarische Straßentier-Nothilfe e.V, сдружението на Григор Димитров, намиращо се в Германия, което спонсорира ГБПЖ, спечели 2-ро място в конкурса
"Златната лапа", организиран от ТАСО.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ Г-Н ГРИГОР ДИМИТРОВ!

С благодарност към всички, които взеха участие в гласуването за сдружението!
_____________________________________________________________________________________

Относно временно затворения приют, моето мнение е, че този акт доказва колко враждебно настроени и късогледи са някои официални лица в България. Ветът затворил
приюта, като е решил, че 250-те му четирикраки обитатели ще се чувстват по-добре на суровите български улици, защото колибките им в приюта нямали керемиди или навеси, би трябвало да потъне в земята от срам за това, че създава излишни проблеми на авторитетна организация, която в същото време в чужбина награждават за отлична работа.

Имам сериозни подозрения, че в тази каша е замесена небезизвестната корумпирана адвокатка от Русе, Виолета Добрева и нейната компания от кучемразещи "природозащитници". Преди около 2 седмици Добрева с още 3 жени от нейното НПО се изтърсили в приюта на ГБПЖ Русе и вдигнали скандал на управителката д-р Маркова. Добрева атакувала д-р Маркова, за това, че е свидетелствала срещу нея по делото Мима. Обвинила я е в лъжесвидетелство.

Останах изумена, че адвокатка, която е същевременно и ищца по въпросното дело отива и напада свидетелка и то работата й!!! Безпрецедентен случай, напълно непрофесионално поведение, което може да се очаква от жена присвоила $8000 щатски долара интернационална помощ за жестоко осакатената Мима.

Още на същия ден адв.Добрева и групата й публикуваха снимки от околностите на приюта, които не изглеждат добре, но с манипулативен текст, че това е самия приют! Как наричаме хора, които лъжат?

Относно животните, които са под опеката на ГБПЖ, те са защитени. Никой няма право да им отнеме дома и да ги изхвърли на улицата, ей така за нищо.
А на Добрева и останалите мразещи животни от групата й: Жени Попова, Маргарита Атанасова, Нели Янкова, Моника Демирова, Георги Ташев, Христина Зъмчева, мога да кажа едно- засрамете се ако имате поне малко съвест!
цък (към сериала :) )
Вярно е, че ФБ не е място да търсиш доказателства, но пък можеш да видиш интересни мнения по всякакви теми и да се светнеш къде е "ключа от бараката" :md_064:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#31 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2011 - 06:30 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 03 October 2011 - 06:21 PM, написа:

netware5, дълбоко се съмнявам, че проверката е от някаква институция. По-скоро има някаква жалба в местното звено на Агенцията по храните и на тази база е издадено предписание или пък е издействана забрана. ..........................


Ако проверката не е "от някаква институция", тогава няма за какво да говорим - кой тогава е затворил приюта? Ако пък е от местната структура на Агенцията по храните или друга държавна институция, тогава принудителните мерки подлежат на съдебен контрол и приютът трябва веднага да обжалва! Въобще имам чувството, че се удря на емоции и лични отношения, а никой не мисли за законовите процедури! С писане по форуми и сурат-тефтера за това кой колко е лош работа не се върши!
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 October 2011 - 07:17 PM

Те, самите проверки, са едни такива неориентирани и на принципа "който има време да дойде", защото видите ли всеки има право да посети приюта. Това е така , но според мен, повечето хора не правят разлика между посещение и контролна проверка. Виждаш, че зад всичко прозира личния елемент. :md_064:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#33 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2011 - 09:01 PM

"Изгледах" сериала във фейсбук по темата, ама той много скучен: все едни и същи артисти - трима - Моника, Ташев и още някаква. Какво да кажа - циркови артисти. Определено в тях не личи грам обич към животните, та камо ли към хората. Воняяяяя.

#34 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2011 - 09:48 PM

Всяко НПО има право да проверява приютите и кастрационните центрове, но само в присъствието на РВМС. Също така, само РВМС пише предписания.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 October 2011 - 10:06 PM

Показване на мнениетоИлит, в 03 October 2011 - 09:48 PM, написа:

Всяко НПО има право да проверява приютите и кастрационните центрове, но само в присъствието на РВМС. Също така, само РВМС пише предписания.


Да, точно това имам предвид. Освен това съм сигурна, че предписанията не се пишат "на ръка" , върху лист от тетрадка. Такова нещо бяха публикували от "проверката" в Пловдив. Доколкото разбрах там все пак е присъствал представител на Агенцията по храните. Доколкото съм запозната в Пловдив е било свързано с проверка по жалба "от общ характер" (така му казвам аз :md_064: ). Представители и упълномощени лица на определени организации са подали жалба , свързана със ЗЗЖ и неговото спазване. Предполагам, че подобна причина е използвана и при проверката на русенския приют.
Пишат се жалби от хора, които иначе с охота си затварят очите с години пред събирачи на кучета и котки, държащи ги на половин метър верига или набутани в някакви апартаменти и къщурки и ги обявяват за "спасители", но с изключително настървение се нахвърлят върху приюти, които все пак осъществяват полезна дейност, свързана с проблема "бездомни кучета". Аз на това му казвам комплекс за обществена изява. Търсим начин да "блеснем" в обществото и сме си намерили нишата. Грачим, храчим и се драчим. :dry:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#36 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 October 2011 - 09:39 AM

Ужасно е да ви чете човек, ужасно ....

Виолета Добрева бе човека, който застана зад Мима и каза - "вземам я", когато тя нямаше никой и все още лежеше захвърлена в дървата с кървави крака.

Всички пишехте тук, но никой от вас не посмя да каже - "Вземам я" !

Една голяма, човешка постъпка на една българка бе потъпкана и остана скрита - в името на "съображения" за пари и оплюването на България, наричана от "българи" - "Бълхария" и българския народ, който трябваше да изглежда в очите на "интернационалните" донори див и варварски, неспособен на обич към животните. В името на тази цел благородната постъпка на една българка трябваше да бъде скрита и забравена и когато тя не забрави, а продължи да се бори и да си търси правата, естествено, типично по български, трябва да бъде оплюта, нахрачена и наричана как ли не.

Темата на Мима - тук

#37 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 October 2011 - 09:47 AM

Показване на мнениетоdog.bg, в 04 October 2011 - 08:39 AM, написа:

Ужасно е да ви чете човек, ужасно ....

Виолета Добрева бе човека, който застана зад Мима и каза - "вземам я", когато тя нямаше никой и все още лежеше захвърлена в дървата с кървави крака.

Всички пишехте тук, но никой от вас не посмя да каже - "Вземам я" !

Една голяма, човешка постъпка на една българка бе потъпкана и остана скрита - в името на "съображения" за пари и оплюването на България, наричана от "българи" - "Бълхария" и българския народ, който трябваше да изглежда в очите на "интернационалните" донори див и варварски, неспособен на обич към животните. В името на тази цел благородната постъпка на една българка трябваше да бъде скрита и забравена и когато тя не забрави, а продължи да се бори и да си търси правата, естествено, типично по български, трябва да бъде оплюта, нахрачена и наричана как ли не.

Темата на Мима - тук


+1
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#38 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 October 2011 - 10:14 AM

Кое му е ужасното на писането dog.bg?! Че не сме съгласни да се закрива един приют, който все пак обгрижва и прибира бездомни кучета, вместо те да се скитат по улици и да бъдат убивани, газени, изкормвани, да хапят наред, защото покрива му капел и няма точно 5 градуса температура?! Щото навън температурата е постоянна, не ги вали дъжда, не са гладни и си живеят супер! Това ли е ужасното?! Иначе ще си счупите пръстите да пишете по темите в горната част как трябвало да има приюти. А сега какво?! Що не реагирате?! Кой говори за Виолета Добрева освен потребителя пуснал темата?! Той намесва Мима във всичко и навсякъде, въпреки че казуса беше решен в съда. Това не ти ли се струва ужасно?! Никой не обсъжда дали и защо Добрева се е притекла на помощ. След като един е заявил желание да приеме дадено куче/коте защо трябва останалите да бъдат обвинявани, че не са го направили?! Или според теб всички дружно трябва да пишем по форумите "Ама дайте го на мен!" и да пренебрегваме всички останали "изцепки" на личността само защото един път е постъпила правилно, при това без да сме наясно с истинските мотиви?! Нима никой от нас не се грижи достатъчно за други изпаднали в беда животни без да сме получавали "поддръжка" в размер на хиляди долари?! Толкова ли ужасно нещо сме направили според теб?! Кое пречи сега да имаме мнение?! Или не виждаш, че темата е направена с едничката цел - изява на "личната драма" на Ташев относно проблема му с Григор Димитров?! На това не му казваш "ужасно", обаче! Аз обсъждам това, че не може човек, който е злоупотребил със средства (визирам Христина Зъмчева), уморил е едно поверено й животно и е създал толкова проблеми на други хора, реално помагащи, защото му е секнал притока на средства, да прави проверки където и да било и господин Ташев да ми обяснява как това "нямало значение". Има значение. Всеки има значение. Като ще ходят на проверки да си подбират хората. Като правят проверки да не робуват на личните си драми, а да се занимават с реалните проблеми.

Значи е ужасно да четеш такива теми по форумите, но не е ужасно това, че се "разплащат" лични сметки върху гърба на бездомни животни?!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#39 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 04 October 2011 - 10:46 AM

Потребителят ДесиД :ba_025: Интелигентно и аргументирано изложени становища както винаги. Как имаш търпение и нерви да се обясняваш :rc_036:
Ташев и сие, защо не посочите какво точно е предписанието? Да се сложи покрив над колибките на кучетата!То това като че ли е жизнено важно. Щото в изолаторите дето наистина са за затваряне имат и колиби, ваксинират ги, хранят ги, кастрират ги като хората. От 100км мирише на личностни интриги .Гнус е, че в действията ви няма и капчица мисъл , че спирате кастрации, прием на спешни случаии и др.Дреме ви на жилетката кой ще забременее, кой ще умре. Егото ви тържествува, това е важното! :flagbg:
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 04 October 2011 - 11:18 AM

И не е ли също толкова ужасно да се пишат лъжи, как в паниците на кучетата нямало вода и храна? Да се обвиняват хората, работещи там, че нямат отношение към животните.
Досега на мен от този приют единствено и само са ми помагали. Има кучета, които сме намирали и оставяли там. Такива, които на улицата няма да оцелеят повече от седмица. Виждам как изглеждат тези кучета сега, други са отдавна щастливо осиновени.
Къде да заведа над 10 годишна намерена баба курцхаар с асцит и нужда от поддържащи медикаменти- ЕЖЕДНЕВНО?
Грозни кавги. Как за минута не се замисляте преди да почнете да се плюете и клеветите. Интересите ви, явно, не са свързани със съдбата на бездомните животни.
Делите се на лагери, по-ожесточени и от футболни запалянковци. Каква е ползата? Спите ли по-спокойни сега? Питат ви няколко пъти, тези, направили тази проверка- кога ще се заемете със Сеславци и другите места, които са далеч по-зле от затворения сега приют. Мълчите. Или дотук ще спрете, осъществили най-високата си цел?
Не ме интересуват низките ви подбуди, не ме интересуват долните ви интриги, а това, че се мъчите в града да остане едно място, наречено приют.
Не е ли в пъти по-добре да има в града две места, където се кастрират кучета безплатно? Не е ли по-добре в града да има две места, където може поне временно да се приюти трикрако куче, сляпо куче, блъсната котка? Две места, които, макар да имат вражда помежду си, да работят за една кауза. Тооолкова ли е сложно?
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни