Dog.bg Форуми : Затварянето на ГБПЖ в Русе

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Затварянето на ГБПЖ в Русе закононарушения

#41 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 October 2011 - 11:52 AM

Fibsi, част от поддръжниците на тези "зооинспектори" вместо да "влязат" в приюта в Пловдив като работещо НПО и да променят работата му, предпочетоха да го затворят. Защото е по-лесно да пишеш жалби, отколкото да влезеш и да работиш, да се бориш с лоши практики и да търсиш решение без да затваряш необходим ресурс. Разбира се, че е много по-лесно да пишеш жалби за това, че огражденията са с 20 кв.см по-малки от тези, предвидени по наредба. Много по-лесно е да пишеш сърцераздирателни писма и излияния, да пускаш клипчета отпреди години колко ужасни неща са ставали в приюта преди време, отколкото да се опиташ да създадеш нови, полезни практики. Да изискваш промяна в работата и метода. Да осъществиш реален контрол, а не инцидентен. Да агитираш хора да помагат. Това изисква отделяне на лично време в пъти повече от това да напишеш жалба или да драскаш по форуми и да обясняваш колко много си наясно с нещата. Сега искат да премахнат и Кастрационния център. Сигурно за да може да се напълним с бездомни кучета. Сега поне може да отведеш за безплатна кастрация бездомно куче. Поне за това не събираш пари. Това, обаче, много дразни тези хора. Явно не им пука дали ще се превърнем в поредния "развъдник" на бездомни. Не им се работи с общината, не искат да променят съществуващото, защото по презумция всички са криви и всички грешат, само те знаят истината. Искат просто да няма нищо. За да може за всичко да се събират пари. Как да не се замисля върху въпроса - кой има сметка от това?! Сигурно за да може поредната особа от рода на Зъмчева да се издържа от това, че е прибрала някое животно. Това ли е идеята питам?! Ако е това, определено не стоим на една и съща позиция и няма какво да обсъждаме. Що да влизат в Сеславци?! Там е супер! Всичко си е наред. Гръмна предизборната новина, че имало злоупотреби и дотам. Те къде са?! Какво предлагат за да няма такива злоупотреби?! Колко пъти в месеца ходят там и разхождат кучета?! Колко пъти в месеца ходят с ловците?! С какво друго, реално нещо, могат да се похвалят освен с писане на жалби и даване на интервюта?! Те помагали когато било нужно, един даже си бил потрошил колата. Страхотно, а колко от пишещите в тази част на форума си потрошиха коли и си съсипаха жилищата?! Колко от вас имат лични заеми за да покриват разноски в клиники и колко от вас търпят обвинения в лудост заради позицията си?! Това кой го отчита?! Само те били "борците" за правдини! Невероятно просто! На мама хубавците, те! Нали знаете една много хубава българска поговорка - "Лозето не ще молитва, а мотика."
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#42 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 October 2011 - 12:30 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 04 October 2011 - 10:18 AM, написа:

И не е ли също толкова ужасно да се пишат лъжи, как в паниците на кучетата нямало вода и храна? Да се обвиняват хората, работещи там, че нямат отношение към животните.
Досега на мен от този приют единствено и само са ми помагали. Има кучета, които сме намирали и оставяли там. Такива, които на улицата няма да оцелеят повече от седмица. Виждам как изглеждат тези кучета сега, други са отдавна щастливо осиновени.
Къде да заведа над 10 годишна намерена баба курцхаар с асцит и нужда от поддържащи медикаменти- ЕЖЕДНЕВНО?
Грозни кавги. Как за минута не се замисляте преди да почнете да се плюете и клеветите. Интересите ви, явно, не са свързани със съдбата на бездомните животни.
Делите се на лагери, по-ожесточени и от футболни запалянковци. Каква е ползата? Спите ли по-спокойни сега? Питат ви няколко пъти, тези, направили тази проверка- кога ще се заемете със Сеславци и другите места, които са далеч по-зле от затворения сега приют. Мълчите. Или дотук ще спрете, осъществили най-високата си цел?
Не ме интересуват низките ви подбуди, не ме интересуват долните ви интриги, а това, че се мъчите в града да остане едно място, наречено приют.
Не е ли в пъти по-добре да има в града две места, където се кастрират кучета безплатно? Не е ли по-добре в града да има две места, където може поне временно да се приюти трикрако куче, сляпо куче, блъсната котка? Две места, които, макар да имат вражда помежду си, да работят за една кауза. Тооолкова ли е сложно?

Не Фибси, не е нито сложно, нито непостижимо,Ho...За съжаление съм го гледала вече този филм в доста по голями размери и по принцип всички знаят как, какво и защо е правилно, ама рядко се получава в действителност.
Много ми е интересно , какво ще стане, когато след време във всеки град проима по повече от 2-3 организациии и въобще занимаващи се структури(държавни и частни)?!.Само ще ви кажа, че тук(Италия) има стотици, хиляди такива...Всяка зона е покрита доста добре.Понякога се получават подобни дразги, по някои случаи и си е съвсем нормално.Които си въобразява, че любовта към животните и една общо преследвана цел е способна да надделее над чисто човешките слабости и его...Ами sorry, ама влиза веднага в графа -'безумен оптимист', която роля е положителна и хубава като цяло , но не е много реална.
С това искам да кажа, че лични впечатления от затворения приют нямам, така, че не мога да си кажа мнението, дали одобрявам или не.Само ще кажа, че си има европейски изисквания и ако не се покривaт си е съсем нормална практика...въпросната структура да бъде затворена.Само малко смешно ми звучат истериите около кучетата, ма знае ли човек, в България може и да се процедира така, както казвате :ud_009: ...Аз лично досега не съм ставала свидетел на затворен приют, по някакви причини, след което обитаващите да бъдат освободени на улицата?!Има си процедури, които особено след подаден сигнал, задължават всички да са доста по отговорни и най вече да не могат да си правят разни своеволия.Това г-н Димитров би трябвало да го знае или пaк ще каже някои, че в България е различно?!Знам ли и аз може...И на финала ми се иска да посъветвам всички от сърце...Ако искате държавата да върви напред и въобще скапаната ситуацията да започне малко по малко да навлиза в правилния път е необходимо да се смени малко начина на мислене...Не в стил ...По добре 100 нахранени , отколкото покриви, хигиена и т.н..,а хем нахранени, хем всичко останало...Tова г-на би трябвало да го знае и тъй като неговото дружество има и германска жилка, е добре да не се опитва да хитрее, просто щото в България все още връзва :md_064: .Иска ми се да разбера, ако в Германия му дадат срок, да покрие дадени изисквания, дали ще се прави на луд и ще си позволи да се осланя на теорията за нямане на средства и по добре храна за повече?!...И ми е много интересно, колко време ще му дадат да покрие изискванията?!
Не може и не трябва да се продължава с това минималистично и непретенциозно мислене в България...Да си призная честно аз лично смятам, че кучетата от Сеславци е доста по добре да са на улицата и колкото издържат.И не само Сеславци.
В този смисъл е ясно, че може би ще има доста невинни жертви за в бъдеще(просто няма вариант да се спасят всички), но в крайна сметка така е било навсякъде по света и доста преди ние въобще да се усетим , че е необходимо да се реагира по някакъв сериозен проблем.Както казах в началото не зная точно по каква причина приюта има настоящите проблеми, не познавам г-н Димитров...моето мнение е съставено от прочетено и коментирано.

Само бих искала да вметна, че лично точно по казуса Мима, съм на 101% в подкрепа на Виолета Добрева(която също не познавам и не съм контактувала).За мен е въпрос на принципи и мои личен поглед над нещата.

Ами като се тегли чертата...Доста години ще са необходими, за да се усети нещо чувствително, а до тогава съветвам по същество русенци..Да се организират и да направят 3-та организация, с членове, които нямат нищо общо(симпатии-антипатии) със съществуващите 2.Принципно са доста скапани и нефункционални числата 1 и 2 Вярвайте ми...От 3- натам нещата ще започнат да навлизат в правилния път и посока и в крайна сметка от това ще спечелят невинните четириноги душички. :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#43 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 October 2011 - 12:46 PM

Хайде бе, хораааа, не ме разсмивайте!!!
В България - законност и ред!!!
1. Има ГЛУПАВИ, НЕФУНКЦИОНАЛНИ закони и разпоредби.
2. Трудно е да се променят горните.
3. Има УМНИ, НЕФУНКЦИОНАЛНИ закони и разпоредби.
4. Трудно е да се изисква спазването на горните (т.3)

5. На организации и хора, които влизат в подобни разпри, интриги, не им пука за животните. (Имам предвид онези, които подклаждат проблемите).

6. И 100 организации да има в един град в България, винаги ще има разпри. Такива сме си ние, в родната действителност.

7. Хайде стига празни приказки - да се прелива от пусто в празно няма смисъл. На кого била Мима според закона и прочие глупости. На когото и да е - важното е кучето да е добре, да е жизнено, обгрижвано, обичано, пък ако ще на гърба й хиляда души да се издържат. Не ме интересува кой какво евентуално печели, интересува ме дали Мима е обградена с любов и грижи.

Който не взема предвид единствено състоянието на Мима, положението на кучетата в приют, където колибките нямали керемиди, но кучетата получават нужното внимание и обич - хич да не ми говори за искрен, истински интерес към животните и тяхното благополучие, най-вече за намаляването на уличните бездомници.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#44 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 October 2011 - 01:16 PM

По отношение, бройката на хората и организациите, които се занимават с обгрижване и овладяване до някаква степен на проблема, поне на местно ниво, ще видим..Времето ще докаже и покаже най добре, дали съм имала право.Не подценявам факта, че в България сме способни на всичко, но все си мисля, че ще се развиваме към по добро :ae_085: .Не е тук мястото да споменавам, че всичко си зависи най вече от законите, реда...т.е...водещия фактор винаги и винаги ще бъде държавата като цяло.

За Мима бих казала за последно, какво мисля и приключвам по темата...
Някои беше ли при нея и видя ли с очите си , че кучето е щастливо и добре?!Ако евентуално го е сторил, на каква база е убеден, че при нейната стопанка, няма да се чувства по добре и обгрижвано?!
Съвсем различно щеше да изглежда ситуацията, ако кучето беше върнато, както уговорено :mg_062: ...и след това , ако станеше ясно, че стопанката не може и не е в състояние да полага адекватни грижи(всички сме наясно, че живота и щеше по неволя да стане обществено достояние и правото на грешки, щяха да са равни на нула)...Въпросният Димитров да си беше подал иск ...и да си я вземат.
Малко се получава нещо от сорта на...Берлускони или Папата(изберете, които ви е по симпатичен :md_064: ) се предполага, че ще се грижи по добре за моите кучета, ама дали???
Елементарно е принципно, но никoй не му стиска(по едни или други причини), да е обективен.Едните са приятели и им помага единия, на другите същото само , че с другите.Е аз нито ги знам , нито ги познавам не едните, не другите, затова нямам никакви проблеми да си кажа, каkво мисля...Ееее, не че щях да имам, дори и да ми бяха брат и сестра де... :smile:
Хубав ден на всички и е хубаво да бъдем малко по положителни и да вярваме, че нещата ще започнат да се променят, само към по добро... :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#45 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 October 2011 - 01:26 PM

Хайде стига с Мима - има си тема за нея, не пренасяйте дразгите за нея и тук. Въпреки, че темата е пусната точно с такава цел.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 04 October 2011 - 03:47 PM

Показване на мнениетоgrigo009, в 04 October 2011 - 12:30 PM, написа:

Не Фибси, не е нито сложно, нито непостижимо,Ho...
...Които си въобразява, че любовта към животните и една общо преследвана цел е способна да надделее над чисто човешките слабости и его...Ами sorry, ама влиза веднага в графа -'безумен оптимист', която роля е положителна и хубава като цяло , но не е много реална....


Да се уточним- не очаквам от участниците в този цирк да се запрегръщат и разцелуват с "враговете си". Просто, ако може, всеки от тях да си работи, без да го прави
напук на другия. Ако искат даже да не се забелязват, да не се споменават. Но да си работят. Мисля, че работейки ще спечелят повече граждани на своя страна, повече доброволци и т.н., отколкото сеейки омраза и опитвайки се да спрат работата на другия. Или и за това бъркам, и ти григо ще ми кажеш кое е по-добре? И, хайде, сега, ако може да се организира трето сдружение, щото те хората, които си умират да отделят време и пари за бездомниците- с лопата да ги ринеш!
Аз оставам с горчивия вкус, че има двоен аршин, че за това спиране на работа са използвани връзки (любимо!).

Иначе, ако питате жителите на града, всеки ще ви отговори, че не му пука кой работи по въпроса с бездомните животни- дали са 2, или 20 приюта. Важното е да се върши работа, да се вижда резултат.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#47 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 October 2011 - 04:24 PM

О, не Фибси, не си ме разбрала.Въобще не съм имала в предвид, че бъркаш, напротив.Лично съм абсолютно съгласна и подкрепям и двете ти мнения(без там личните ти подозрения и екстри).Много добре и точно си казала, как трябва да бъде, но това не означава, че ще се случи.
Принципно, ако държавата и държавниците започнат да си вършат работата ще стане много по лесно и поносимо всичко.С това искам да кажа, че ако се започнат по чести проверки, спазване стриктно на закони и правила, всичко ще се задвижи по същество и по европейски норми...Но естествено за да стане това нещо ефективно трябва гражданска позиция и постоянно подсещане, че се тъпче на едно и също място.А докато се стигне до този момент.. малкото организации, доброволци и сие ще си се карат на местно ниво в отчаянието си и осъзнаване , че се тъпче на едно място и толкова.
Много дълго ще ми стане да се заобяснявам, какво точно исках да кажа с горното си мнение и позиция.
Поздрави.

P.с...При всички положения смятам, че сигнал да бъде направена проверка, дали нещо спазва установените наредби и норми, не е нещо лошо.Независимо какви са подбудите...В крайна сметка, ако всичко е наред, тези които ги проверяват няма от какво да се притесняват нали?!Да не говорим, че нещото, което ме дразни е, че става въпрос за Германо-Българско дружество и пак питам, дали в Германия е допустимо въз основа на нямане на средства, да се нарушават разпоредбите?!.Дразня се, защото съм абсолютно убедена, че всички са наясно за какво иде реч, но хитреят, щото в България все още може.Въобще няма да отварям дума, какво мисля за Сеславци и т.н..Точно по тази причина, трябва непрекъснато да се сигнализира за нередности и Нека ги затворят всички, да видим после какво ще се случи?!.Неприятен ми е и факта, че докато се разсъждава...'Еее поне не са гладни кучетата'...наистина наникъде няма да се върви.
Не се притеснявайте толкова от подадения сигнал...Димитров е наясно(мисля си, че просто му изнася да драматизира), че никoй няма далавера да се затвори приюта наистина.Най много ефекта да е..Да си организират нещата и по най бързия начин да си вкарат в ред и норма приюта, за да не ги закача никoй. :md_064:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#48 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 06:51 PM

Показване на мнениетоhopie, в 02 October 2011 - 01:41 PM, написа:

Ташев, ти кога ще престанеш да се занимаваш с гнусотии? Толкова не ти ражда главата, че така навреди на толкова животни? Сега у вас ли ще ги прибереш? Щото за затварянето и ти имаш пръстче, нали? Пък и нагъл, бреее!!!!


Че какво лошо има да се прави проверки - нали затова ревете по форумите.

Не е мое задължението да оправям лайната на някого си. А и те си казах официално, че НЯМА проблеми за животните,

Кое е глупост - че искаш да се спазват законите ли?

Ами тогава защо ви е Зоо Полиция? Да има какво да храчите ли?

Вместо да се радвате че сега там ЩЕ има навес, както по целият свят се изисква, и нито ще са оставени лятно време на жегите, бито на дъждовете - седнали сте да ревете. Ами ревете си. Не ми пречи.

#49 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:05 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 02 October 2011 - 02:39 PM, написа:

И от къде на къде някакъв злобен гадняр иска обяснения от тези, които клевети постоянно??? Никой не ти отговаря, защото на никой не му се губи времето с нищожни искания! Ти от кога имаш приют и той е според всички норми? Колко животни си спасил, че смееш да пречиш на другите да го правят???

Не само нагъл, трябва да си много прост и озлобен...


защото имам право на такова - разбирай го както щеш.

щом спазването на закона, и такова искате да е отношението кум животните, защо тогава толкова се реве за закони и по-добри условия в приютите.
Не е нужно човек да има приют за да вижда, разбира законите и иска спазването им.
Може би това че съм помагал в приюти от Ню Йорк, ме кара да искам спазването на законите

За съжаление не си водя статистика - за мене не са Номера
И какво лошо има сега, да им сложат НАВЕСИ, още повече след като закона го изисква.

Не преча на никой - оправи си обекта според закона и работи.

#50 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:11 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 03 October 2011 - 02:09 AM, написа:

АХАХАХАХАХАХАХА Брех, започваме деня страхотно хахахахахаха Не знам коя си Христина, до сега нещо не си се изявявала тук. Но явно подкрепяш Ташев сляпо. Интересно ми е, след като Ташев очевидно (или поне не е похвалил публично, пък това си е доста показателно за неговите действия) не е тръгнал да "изисква" проверки от общинския приют, сигурно е подлога на госпожата там. Защото ако толкова се интересуваше от законовото изпълнение на всички норми, трябваше да се насочи и на там. Хммм, явно личната война е прекалено силна тц тц тц

О, да, много е "благородно" да тръгнеш на поход срещу приют, в който животните живеят що-годе добър живот (защото това да си затворен не го пожелавам на никой) - нахранени са, никой не е слаб, имат осиновявания, при това в цивилизовани страни, а не при първични неандерталци на синджир, за тях се грижат хора, които обичат животните. А не касапи и гледащи собственото си облагодетелстване, както е в едни други "приюти" (за мен са си все още изолатори).

А това кой за какво се обявява сам... Абе вие не знаете ли, че аз съм кралицата на Великобритания!!! На колене!

ХАХАХХАХАХАХАХА

Хубаво би било да не пишеш с червено - това е цвета на администраторите, а ти все още не си в тяхната категория :md_064:



"що-годе добър" не ме задоволява, аз искам "добър" начин на живот. И това е достатъчна причина за 'поход'.
Имал съм данни затова - това съм направил.

Да сте живи и здрави всеки от вас да спомогне в приютите да станат ДОБРИ условията на живот.
ЕЕе. поне сега, заради мене, ще им сложат НАВЕС.
Чудесно.

Какво ТИ си направил да стане живота на животните по-добър, или те задоволява положението ЩО-ГОДЕ.

#51 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:20 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 03 October 2011 - 05:20 AM, написа:

Г-н Ташев, има една много простичка максима, към която човек ако е нормален и отговорен, се придържа винаги и тя е, че като не можеш да помогнеш, поне недей да пречиш. Ако някой от вас, проверяващите, самопровъзгласили се за зооинспектори, РЕАЛНО се занимаваше със защита и спасяване на бездомни животни, щеше да се заеме да промени въпросната Наредба 41, която НАИСТИНА има нужда от промяна за да даде възможност да се направи нещо много по-ефективно и по-добро от сегашното действие. Но, разбира се, хора като вас, "зооинспекторите", няма как да разберат това, защото никога не са се сблъсквали с такива проблеми. Те само плямпат глупости и си измислят работа, очевидно защото им липсва такава. Има една много хубава мисъл на Станислав Йежи Лец, много отговаряща на ситуацията и вашата роля в нея - "Джуджетата най умеят да препъват — това е тяхното ниво." Не, че Григор Димитров е великан, но вие направо се стопихте.


за съжаление, наредва 41 може да буде променена когато ОРГАНИЗАЦИИТЕ, на които УЖ им пука за животните поставят изискването си пред този който трябва.
Сигнализирал съми затова, но според М-р Найденов - НПОтата са тези, които трябва да направят постъпките за промяна.

Ее питайте организациите по този въпрос.
Сблъсках се с тази наредба и то доста здраво, при проверката на Амбулаторията в Пловдив.

НО както се вижда НПОтата, включително и ГБПЖ не искат тази промяна.

Никога не съм се имал за велик, просто човек съм, и да - прав/а си - малките камъни обръщат голямата кола. Не съм виновен аз, че 2 години Димитров не си е изпълнил предписанията.
И не би трябвало изобщо да възразява, защото две години отсрочка не е малко време.
Въпрос на мениджмънт все пак.

#52 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:22 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 03 October 2011 - 05:52 AM, написа:

Не мога да разбера.Приюта не е по европейски стандарт,затова животните марш от там обратно на улицата.


НЯМАТ ПРАВО да ги пуснат обратно на улицата.
Трябва да си оправят приюта и нещата ще се върнат на местата.
Просто и ясно.

#53 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:27 PM

Показване на мнениетоnetware5, в 03 October 2011 - 05:55 AM, написа:

Като човек, работещ в контролен орган, съм твърдо против толерирането на всякакви нарушения на закона. Доколкото виждам, било е дадено достатъчно време на нарушителите да отстранят несъответствията с изискванията на закона. Не се наемам да оценявам дали Наредба 41 е адекватна, но за промяна на нормативен акт си има ред.

Но това, което ме смущава най-много, е че нарушителят прави опити да търси обществена подкрепа чрез обяснения за целесъобразността на дейността, вместо да обжалва принудителните мерки в съда. Повярвайте ми, административната ни съдебна система работи доста добре за разлика от наказателната. Всякакви принудителни мерки и наказателни постановления за административни нарушения могат да се обжалват пред съд и да се разчита на относително бързо производство. Нещо повече, в конкретния случай може да се иска спиране на действието на принудителната мярка до произнасяне на съда по същество. Защо администрацията на приюта не го е направила?


Защото НЯМА съд който пък да ги остави да работят в нарушения, хеле пък сега, след толкова митинги, и хората тогава могат да се вдигнат и да искат промяна на наредбата а може би и други закони.

#54 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:28 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 03 October 2011 - 06:02 AM, написа:

Да,да да ,четох,четох.Не обвинявам и не оправдавам.Само искам да знам каво се случва с кучетата след затварянето на приюта?


Виж изявлението на пресаташето от Нова Зенландия

#55 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:29 PM

Показване на мнениетоmissi, в 03 October 2011 - 06:04 AM, написа:

Да, Георги Ташев и Христина Зъмчева. Е, г-н Ташев сигурно е доволен от стореното, г-жа Христина Зъмчева също - това им е целта за всички приюти - да ги затворят. Не им гърми за животните на тези хора, да знаете. Христина нали се опита да умори две хайванчета, не успя щото и ги взеха, обаче третото направо си го уби. Остави го на слънце в колата си за няколко часа и кученцето умря по най-мъчителен начин. На такива хора като Ташев и Зъмчева пожелавам стореното зло тъпкано да им се върне. Хора, внимавайте с тези, защото целите и желанията им са в противовест на доброто на животните - това са хора интриганти, хора, които мъстят лично, хора, които ОСЪЗНАТО вредят. Само не разбирам, кой и защо ги е допуснал да правят "проверки". Няма ли как да се спре това беззаконие?


промени конституцията тогава.

#56 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:35 PM

Показване на мнениетоnetware5, в 03 October 2011 - 06:17 AM, написа:

Показване на мнениетоGaliadogs, в 03 October 2011 - 02:02 PM, написа:

Да,да да ,четох,четох.Не обвинявам и не оправдавам.Само искам да знам каво се случва с кучетата след затварянето на приюта?


Сега нямам време да навлизам в тази юридическа материя, но във всяка регулаторна рамка, касаеща безопасността, здравето и опазване на околната среда са уредени въпросите при "затваряне" на обект, така че да не бъде застрашен обществения интерес. В този смисъл най-вероятно "затваряне" на приюта означава забрана да приема повече кучета, някакъв разумен срок за освобождаване от наличните кучета и изрично изискване това да стане при спазване на закона и защита на обществения интерес. Просто трябва да се прочете закона и да се действа по него. А не да се надават вопли в нета, че ето виждате ли стотици кучета отиват на улицата. Тоя приют адвокати няма ли? Ръководство няма ли? Не вярвам някой да им е казал. че утре трябва да изхвърлят кучетата навън. Но е много по-лесно да ревеш в нета и да търсиш съчувствие от емоционални и добри хора, каквито са пишещите тук.



Нямат право да изхвърлят кучетата.
така че нищо лошо няма да стане на животните.
И точно по този закон е направена проверката, да не се птръпква с животни, и да се спазват ЗВМД ЗЗЖ и Наредва 41.

И докато по желият свят ИМА навеси, а и нашата несъвършена Наредба 41 до казва - Какво толкова ?
Нека си сложат навесите които е трябвало да сложат още преди две години.

И не разбирам, след като се искат закони и спазването им, никой от така искащите такива, да не се е запитал - адже ба, колко години още тези кучета там ще стоят без навес.

#57 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:45 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 03 October 2011 - 06:20 AM, написа:

Този "Георги Ташев" не е ли същия Георги Ташев, чиито написани неща бяха едва ли не знаме по отношение на Мима, цитирани и в форума от много хора ?

Защото тогава същия го цитираха къде ли не и кой ли не като едва ли не "виден природозащитник", пък сега стана лош явно ...

Само питам, нямам лично отношение към никой.

Какво наистина се случва с кучетата след затваряне на приюта ?


Да. същият е, и определението беше дадено лично от Григор Димитров. Но явно Американските и побългаренит германски стандарти се различават, и това ми донесе определението - "изкълчен циганин" от същият източник.

Димитров каза че всичко около кучета е ОК. Няма да пострадат. Само трябва да си оправи приюта, за да заработи пак.

#58 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:49 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 03 October 2011 - 06:34 AM, написа:

Нет, не виждам от приюта да са раздули случая. Ташев се опитва да вдига скандал, как видите ли тези, които толкова плюе, не му дават обяснения. А явно може и сам да ги открие, но не лично адресирани до него. Както сам се изрази, явно според него в Столипиново живеят по-добре животните - което говори за доста малоумен мозък.

Явно със смяната на ръководството са се сменили и настроенията и някой се е поддал на злобните искания на фалшиви животнолюбци. Да се направи ремонт не е евтино и бързо, особено когато на твоя издръжка са толкова много други гладни гърла. А щом наредбата има нужда от промяна, ще трябва да се работи в тази насока.

Дикари - те няма да затворят Сеславци, нито другите концлагери. А само приютите. Хората, които наистина ги е грижа за животните и пред избора "храна за 100 кучета или ремонт на тавана" ще изберат първото. Защото в концлагерите не им пука дали ще умрат нещастните животинки. Колко благородно!!!

2 години - Ташев, ти като Дявола Евангелието си тълкуваш нещата. Ако не беше толкова жалък, щеше да ми е смешно. Но не би...

П.п. Дог, поне за мен тоя никога не е бил природозащитник, камо ли виден :ea_103: Ако стигна до там, сама ще се предам на 4ти километър :zz_020:


ами да, в столипиново няма така наблускано кучета и такова които трябва да ядат на местото където вече са пикали.

Админите тука знаят много добре, че когато пуснах снимки тука, БЕЗ да казвам КОЕ е местото - всички ревнаха хорово: Къде е тоя коптор, коя луда баба си е направила задният дбор на кучешки затвор и какво ли още не... И като казах - КОЕ Е местото - всичко беше изтрито.
Отговорете си сами.

#59 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 07:55 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 03 October 2011 - 07:29 AM, написа:

Не знам дали Ташев е бил обявен за виден природозащитник. Беше написал едно сърцераздирателно писмо за това как детето му видяло снимка на Мима и изпаднало в шок. Това станало в САЩ. Беше представил случая така, че заради изживения шок от детето му, се били опитали да му отнемат родителските права или нещо в този дух. Беше много успешно литературно творение и много въздействащо. Беше поместено на няколко места тук. Вече се съмнявам, че историята почива на реални изживявания. Оттам насетне кой и защо го е ползвал за "знаме" може да обясни само въпросния "потребител". Аз също останах изненадана, че същия човек има такова раздвоение като личност, но .... хора всякакви.



Май всички повече ви интересува особата ми, а не законите и пложението в което животните са.
И казах вече "изкълчен циганин' както каза АМА–Григор Димитров във фейса.

Значи вече съм раз-тройна, не радвоена личност. Напредък имам. Мерси за диагнозата, но товане променя положението в което животните живеят и законите коите се пренебрегват.

#60 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 08:02 PM

Показване на мнениетоИлит, в 03 October 2011 - 01:48 PM, написа:

Всяко НПО има право да проверява приютите и кастрационните центрове, но само в присъствието на РВМС. Също така, само РВМС пише предписания.


Точно така е. но както виждаш има сума ти постове кой бил казал че един докато слар друг пикал а трети май друго е правил, но не съвсем сигурно защото тухлата в главата...

Глупости, вместо да се иска спазването на законите и наистина животнитите да живеят както уж всички твърдят че трябва, сега седнали да си вадят сополи от дупките.

Айде да ви видя - аз успях да издействам НАВЕС за тези животни
Давйте и вие за другите градове и места.

хайде де.

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни