Dog.bg Форуми : Затварянето на ГБПЖ в Русе

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Затварянето на ГБПЖ в Русе закононарушения

#61 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 08:06 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 03 October 2011 - 02:06 PM, написа:

Показване на мнениетоИлит, в 03 October 2011 - 09:48 PM, написа:

Всяко НПО има право да проверява приютите и кастрационните центрове, но само в присъствието на РВМС. Също така, само РВМС пише предписания.


Да, точно това имам предвид. Освен това съм сигурна, че предписанията не се пишат "на ръка" , върху лист от тетрадка. Такова нещо бяха публикували от "проверката" в Пловдив. Доколкото разбрах там все пак е присъствал представител на Агенцията по храните. Доколкото съм запозната в Пловдив е било свързано с проверка по жалба "от общ характер" (така му казвам аз :md_064: ). Представители и упълномощени лица на определени организации са подали жалба , свързана със ЗЗЖ и неговото спазване. Предполагам, че подобна причина е използвана и при проверката на русенския приют.
Пишат се жалби от хора, които иначе с охота си затварят очите с години пред събирачи на кучета и котки, държащи ги на половин метър верига или набутани в някакви апартаменти и къщурки и ги обявяват за "спасители", но с изключително настървение се нахвърлят върху приюти, които все пак осъществяват полезна дейност, свързана с проблема "бездомни кучета". Аз на това му казвам комплекс за обществена изява. Търсим начин да "блеснем" в обществото и сме си намерили нишата. Грачим, храчим и се драчим. :dry:


Предполагам... но това не пречи да плюя
това е всичко в този ти пост.

Пловдивското сдруцение за защита на животните е къде-къде напрад с материала, проверките и съдебните процеси.
Но не се бие тъпан затова, няма смисъл.
Хората работят по въпроса.

Блестенето е оставено на вас.

#62 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 08:32 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 04 October 2011 - 01:39 AM, написа:

Ужасно е да ви чете човек, ужасно ....

Виолета Добрева бе човека, който застана зад Мима и каза - "вземам я", когато тя нямаше никой и все още лежеше захвърлена в дървата с кървави крака.

Всички пишехте тук, но никой от вас не посмя да каже - "Вземам я" !

Една голяма, човешка постъпка на една българка бе потъпкана и остана скрита - в името на "съображения" за пари и оплюването на България, наричана от "българи" - "Бълхария" и българския народ, който трябваше да изглежда в очите на "интернационалните" донори див и варварски, неспособен на обич към животните. В името на тази цел благородната постъпка на една българка трябваше да бъде скрита и забравена и когато тя не забрави, а продължи да се бори и да си търси правата, естествено, типично по български, трябва да бъде оплюта, нахрачена и наричана как ли не.

Темата на Мима - тук



Мерси 'дог'

Сега е почти същото, реве се за закони, за проверки, за оправия..
Няма значение къде е намерен проблема, той си е проблем и трябва да бъде коригиран.
нали това се искаше? или бъркам?
няма значение че е ГБПЖ или Карлуково...
Пак казвам - когато пуснах тука снимки без да казвам кое е местото, се ревна до небесата - къде е тоя коптор, кой е тоя луд да остави цивотните на 36 градуса без вода, на сух хляб, това строителна площадка ли е и т.н.
казах ГБПЖ Русе
тишина
триене

Същите тези хора които реват сега срещу мене, реваха и срещу Виолета.

Но си прав/а. да се реве е лесно, да се бориш срещу проблем е трудно, а както се вижда носи и порой от храчки.
Това ме кара да разбирам, защо всеки си действа самостоятелно, и се грижи сам доколкто може.
Просто защото ако каже нещо - ще бъде наплют. Но така е когато си нямаш ИМЕ...

Плюйте Виолета, но ТЯ даде живота на МИМА, и ако МИМА сега ДИША е защото Виолета й го даде.

Заети в храченето никой не ВИДЯ че против всякакви закони, на 18ти Април, веднага след пристигането й в Германия, непрофесионалист (В закона и нашият и германският е казано - САМО ВЕТЕРИНАР) нанася данни в паспорта на кучето. Но бяхте заети тогава да го видите, чуете, разберете.

А човека направил това е еквивалента на Кирил Рашков от КАтуница.
НЕсъобразяващ се със договорки закони- както Български Германски и евродирективи.

Трябваше да се БЛЕСТИ в храченето и възхищаване на храчките.

И само искам да попитам - АКО ЗОО Полиция бече довела до затварянето - тогава какво? Че няма да се спре с храчките е ясно. Животните са животни - несависимо в Русе или София или Пловдив... Избирателно ли ще се действа и затваря...
2009 са били дадени предписанията, дадено е били време, просрочено е даже... Малко ли е ?
И в това време ДОСТА неща е можело дас е направи.там - въпрос на желание, не само на пари.

И ако трябва да сме честни - МИМА направи Димитров това което е сега, и Второто място там му го донесе ТЯ, кучето с отрязаните крака.
Евала, умно измислено като рекламна кампания.
Печеливша както се видя.
,

#63 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 08:54 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 04 October 2011 - 02:14 AM, написа:

Кое му е ужасното на писането dog.bg?! Че не сме съгласни да се закрива един приют, който все пак обгрижва и прибира бездомни кучета, вместо те да се скитат по улици и да бъдат убивани, газени, изкормвани, да хапят наред, защото покрива му капел и няма точно 5 градуса температура?! Щото навън температурата е постоянна, не ги вали дъжда, не са гладни и си живеят супер! Това ли е ужасното?! Иначе ще си счупите пръстите да пишете по темите в горната част как трябвало да има приюти. А сега какво?! Що не реагирате?! Кой говори за Виолета Добрева освен потребителя пуснал темата?! Той намесва Мима във всичко и навсякъде, въпреки че казуса беше решен в съда. Това не ти ли се струва ужасно?! Никой не обсъжда дали и защо Добрева се е притекла на помощ. След като един е заявил желание да приеме дадено куче/коте защо трябва останалите да бъдат обвинявани, че не са го направили?! Или според теб всички дружно трябва да пишем по форумите "Ама дайте го на мен!" и да пренебрегваме всички останали "изцепки" на личността само защото един път е постъпила правилно, при това без да сме наясно с истинските мотиви?! Нима никой от нас не се грижи достатъчно за други изпаднали в беда животни без да сме получавали "поддръжка" в размер на хиляди долари?! Толкова ли ужасно нещо сме направили според теб?! Кое пречи сега да имаме мнение?! Или не виждаш, че темата е направена с едничката цел - изява на "личната драма" на Ташев относно проблема му с Григор Димитров?! На това не му казваш "ужасно", обаче! Аз обсъждам това, че не може човек, който е злоупотребил със средства (визирам Христина Зъмчева), уморил е едно поверено й животно и е създал толкова проблеми на други хора, реално помагащи, защото му е секнал притока на средства, да прави проверки където и да било и господин Ташев да ми обяснява как това "нямало значение". Има значение. Всеки има значение. Като ще ходят на проверки да си подбират хората. Като правят проверки да не робуват на личните си драми, а да се занимават с реалните проблеми.

Значи е ужасно да четеш такива теми по форумите, но не е ужасно това, че се "разплащат" лични сметки върху гърба на бездомни животни?!


Узасното е да не искате да се спазват законите,
Няма значение кое е местото
И понеже знам че ще питаш - що не съм се заел със Сеславци например - Нямам материал, блокиран цъм на напкой места, на други съм се отписал.

ДОГ осъди храченето ви. Вместо да се радвате, че там ще има ремонт, за да стане живота на тези кучета ПО-ДОБЪР, а не що-годе, както бече писано преди, сте седнали да ревете.
И Димитров си го каза - НЕ изпадайте в паника, няма причина, животните СА добре.
Ще се прави ремонт.
Браво.
Ще стане от "ЩО-годе добър", дай боже ДОБЪР приют и кучетата да има НЕ ЩО–ГОДЕ ДОБЪР, а наистина ДОБЪР ЖИВОТ.
Браво.

Какво по-добро.

Не съм запознат със "случая Христина" и макар да не искам да намесвам темата МИМА, ще попитам - защо не попитахте Григор Димитров куде потъхана парите на МИМА. защо са я напъвали с дефектна протеза, и сега както казва МАри Дженетос - Мима се ужасява като види протезите и количката.
Защо не питате за тези 5 000 Евра?
Или как така Ева Линкогел извади от пенсията си 17 500 лева за Мима, след като ВСИЧКО като големи разходи беше платено с БГ донации.
Питай те бе хора, както питате и Зъмчева.
Или Зъмчева няма право, а Димитров има!!!

А за проверките си има начин и ред, бих отишъл ако имах това право. но не съм НПО.

И решавайте си проблема със Зъмчева другаде, тука темата е друга.
поне за де не става турски сериал.

#64 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 09:04 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 04 October 2011 - 03:18 AM, написа:

И не е ли също толкова ужасно да се пишат лъжи, как в паниците на кучетата нямало вода и храна? Да се обвиняват хората, работещи там, че нямат отношение към животните.
Досега на мен от този приют единствено и само са ми помагали. Има кучета, които сме намирали и оставяли там. Такива, които на улицата няма да оцелеят повече от седмица. Виждам как изглеждат тези кучета сега, други са отдавна щастливо осиновени.
Къде да заведа над 10 годишна намерена баба курцхаар с асцит и нужда от поддържащи медикаменти- ЕЖЕДНЕВНО?
Грозни кавги. Как за минута не се замисляте преди да почнете да се плюете и клеветите. Интересите ви, явно, не са свързани със съдбата на бездомните животни.
Делите се на лагери, по-ожесточени и от футболни запалянковци. Каква е ползата? Спите ли по-спокойни сега? Питат ви няколко пъти, тези, направили тази проверка- кога ще се заемете със Сеславци и другите места, които са далеч по-зле от затворения сега приют. Мълчите. Или дотук ще спрете, осъществили най-високата си цел?
Не ме интересуват низките ви подбуди, не ме интересуват долните ви интриги, а това, че се мъчите в града да остане едно място, наречено приют.
Не е ли в пъти по-добре да има в града две места, където се кастрират кучета безплатно? Не е ли по-добре в града да има две места, където може поне временно да се приюти трикрако куче, сляпо куче, блъсната котка? Две места, които, макар да имат вражда помежду си, да работят за една кауза. Тооолкова ли е сложно?


Кой е казал, че НЕ ИСКАМЕ да има два приюта. КОГА И КЪДЕ съм казал това?
Да си оправи обекта и да работи - лошо няма.

И не замесвайте Виолета и Попова - И ДВЕТЕ ги НЯМАШЕ на прверката.
И ако щете вярвайте - нямат нищо общо с тази проверка.

И понеже се правите на МНОГО отворени - 3 седмици, преди моят сигнал е получен и друг, и от СОФИЯ. Знам и то кой е, но мога да го докажа. Знам го от Стоилка Маринова.
Предполагам защо и какво е, но е извън темета тука.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#65 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 09:07 PM

Показване на мнениетоdikari, в 04 October 2011 - 02:46 AM, написа:

Потребителят ДесиД :ba_025: Интелигентно и аргументирано изложени становища както винаги. Как имаш търпение и нерви да се обясняваш :rc_036:
Ташев и сие, защо не посочите какво точно е предписанието? Да се сложи покрив над колибките на кучетата!То това като че ли е жизнено важно. Щото в изолаторите дето наистина са за затваряне имат и колиби, ваксинират ги, хранят ги, кастрират ги като хората. От 100км мирише на личностни интриги .Гнус е, че в действията ви няма и капчица мисъл , че спирате кастрации, прием на спешни случаии и др.Дреме ви на жилетката кой ще забременее, кой ще умре. Егото ви тържествува, това е важното! :flagbg:


Ние с Григор и бой с лайна можем да си организираме, но това не променя закона нали? а той е да за се спазва/

#66 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 09:10 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 04 October 2011 - 03:52 AM, написа:

Fibsi, част от поддръжниците на тези "зооинспектори" вместо да "влязат" в приюта в Пловдив като работещо НПО и да променят работата му, предпочетоха да го затворят. Защото е по-лесно да пишеш жалби, отколкото да влезеш и да работиш, да се бориш с лоши практики и да търсиш решение без да затваряш необходим ресурс. Разбира се, че е много по-лесно да пишеш жалби за това, че огражденията са с 20 кв.см по-малки от тези, предвидени по наредба. Много по-лесно е да пишеш сърцераздирателни писма и излияния, да пускаш клипчета отпреди години колко ужасни неща са ставали в приюта преди време, отколкото да се опиташ да създадеш нови, полезни практики. Да изискваш промяна в работата и метода. Да осъществиш реален контрол, а не инцидентен. Да агитираш хора да помагат. Това изисква отделяне на лично време в пъти повече от това да напишеш жалба или да драскаш по форуми и да обясняваш колко много си наясно с нещата. Сега искат да премахнат и Кастрационния център. Сигурно за да може да се напълним с бездомни кучета. Сега поне може да отведеш за безплатна кастрация бездомно куче. Поне за това не събираш пари. Това, обаче, много дразни тези хора. Явно не им пука дали ще се превърнем в поредния "развъдник" на бездомни. Не им се работи с общината, не искат да променят съществуващото, защото по презумция всички са криви и всички грешат, само те знаят истината. Искат просто да няма нищо. За да може за всичко да се събират пари. Как да не се замисля върху въпроса - кой има сметка от това?! Сигурно за да може поредната особа от рода на Зъмчева да се издържа от това, че е прибрала някое животно. Това ли е идеята питам?! Ако е това, определено не стоим на една и съща позиция и няма какво да обсъждаме. Що да влизат в Сеславци?! Там е супер! Всичко си е наред. Гръмна предизборната новина, че имало злоупотреби и дотам. Те къде са?! Какво предлагат за да няма такива злоупотреби?! Колко пъти в месеца ходят там и разхождат кучета?! Колко пъти в месеца ходят с ловците?! С какво друго, реално нещо, могат да се похвалят освен с писане на жалби и даване на интервюта?! Те помагали когато било нужно, един даже си бил потрошил колата. Страхотно, а колко от пишещите в тази част на форума си потрошиха коли и си съсипаха жилищата?! Колко от вас имат лични заеми за да покриват разноски в клиники и колко от вас търпят обвинения в лудост заради позицията си?! Това кой го отчита?! Само те били "борците" за правдини! Невероятно просто! На мама хубавците, те! Нали знаете една много хубава българска поговорка - "Лозето не ще молитва, а мотика."



Запознай се с фактите преди да говориш.
НЕ се допукат доброволци, НЕ СЕ допускат хора до вътрешните помещения.
НПОто ги е хванало с нарушения и сега даже и НПО не пускат.
Може би....предполагам...... понеже ...
Нещо конкретно и градивно? НЕ.

#67 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 October 2011 - 09:18 PM

"Човешката злоба -нямала почивен ден" Даже и на админа се нахвърлихте.Имало е предписание още преди 2 год.с установени нарушения.Но както казва григо009-Димитров си мисли ,че в България всичко е позволено.Що пък да прави ремонти?Нали са кучета-не хора?Много важно ,че ще са на слънце...много важно, че тъпчат в лайна и мръсотия. Много важно ,че нямат храна ,и ядат хляб. Абе кучета........Григор Димитров ,не обича да дава обеснения на дарителите от България за Мима/негови думи в пресата/.Защо пък да им пука за животните,наблъскани в клетки по 5,6 че и повече....в някои и над 10 кучета.Плюете Ташев,но когато публикува снимките ог ГБПЖ,въздигнахте глас-къде е това зловещо място? Сега пеете всички друга песен.Познати лица-долни и жалки душици сте.."Я не сакам яз да съм добре-я сакам Вуте да е зле!!!" Ето това е България. Плюете,не защото това там ви харесва.Защото ако беше другаде ,в друг приют,всички щяхте да искате затварянето му. Пристрастни сте,и плюете,точно защото е Ташев. Грозна работа,ама понеже е българска,не трябва да ви се обръща внимание.
User's Signature

Помощ за животните

#68 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 09:29 PM

Показване на мнениетоgrigo009, в 04 October 2011 - 04:30 AM, написа:

Показване на мнениетоFibsi, в 04 October 2011 - 10:18 AM, написа:

И не е ли също толкова ужасно да се пишат лъжи, как в паниците на кучетата нямало вода и храна? Да се обвиняват хората, работещи там, че нямат отношение към животните.
Досега на мен от този приют единствено и само са ми помагали. Има кучета, които сме намирали и оставяли там. Такива, които на улицата няма да оцелеят повече от седмица. Виждам как изглеждат тези кучета сега, други са отдавна щастливо осиновени.
Къде да заведа над 10 годишна намерена баба курцхаар с асцит и нужда от поддържащи медикаменти- ЕЖЕДНЕВНО?
Грозни кавги. Как за минута не се замисляте преди да почнете да се плюете и клеветите. Интересите ви, явно, не са свързани със съдбата на бездомните животни.
Делите се на лагери, по-ожесточени и от футболни запалянковци. Каква е ползата? Спите ли по-спокойни сега? Питат ви няколко пъти, тези, направили тази проверка- кога ще се заемете със Сеславци и другите места, които са далеч по-зле от затворения сега приют. Мълчите. Или дотук ще спрете, осъществили най-високата си цел?
Не ме интересуват низките ви подбуди, не ме интересуват долните ви интриги, а това, че се мъчите в града да остане едно място, наречено приют.
Не е ли в пъти по-добре да има в града две места, където се кастрират кучета безплатно? Не е ли по-добре в града да има две места, където може поне временно да се приюти трикрако куче, сляпо куче, блъсната котка? Две места, които, макар да имат вражда помежду си, да работят за една кауза. Тооолкова ли е сложно?

Не Фибси, не е нито сложно, нито непостижимо,Ho...За съжаление съм го гледала вече този филм в доста по голями размери и по принцип всички знаят как, какво и защо е правилно, ама рядко се получава в действителност.
Много ми е интересно , какво ще стане, когато след време във всеки град проима по повече от 2-3 организациии и въобще занимаващи се структури(държавни и частни)?!.Само ще ви кажа, че тук(Италия) има стотици, хиляди такива...Всяка зона е покрита доста добре.Понякога се получават подобни дразги, по някои случаи и си е съвсем нормално.Които си въобразява, че любовта към животните и една общо преследвана цел е способна да надделее над чисто човешките слабости и его...Ами sorry, ама влиза веднага в графа -'безумен оптимист', която роля е положителна и хубава като цяло , но не е много реална.
С това искам да кажа, че лични впечатления от затворения приют нямам, така, че не мога да си кажа мнението, дали одобрявам или не.Само ще кажа, че си има европейски изисквания и ако не се покривaт си е съсем нормална практика...въпросната структура да бъде затворена.Само малко смешно ми звучат истериите около кучетата, ма знае ли човек, в България може и да се процедира така, както казвате :ud_009: ...Аз лично досега не съм ставала свидетел на затворен приют, по някакви причини, след което обитаващите да бъдат освободени на улицата?!Има си процедури, които особено след подаден сигнал, задължават всички да са доста по отговорни и най вече да не могат да си правят разни своеволия.Това г-н Димитров би трябвало да го знае или пaк ще каже някои, че в България е различно?!Знам ли и аз може...И на финала ми се иска да посъветвам всички от сърце...Ако искате държавата да върви напред и въобще скапаната ситуацията да започне малко по малко да навлиза в правилния път е необходимо да се смени малко начина на мислене...Не в стил ...По добре 100 нахранени , отколкото покриви, хигиена и т.н..,а хем нахранени, хем всичко останало...Tова г-на би трябвало да го знае и тъй като неговото дружество има и германска жилка, е добре да не се опитва да хитрее, просто щото в България все още връзва :md_064: .Иска ми се да разбера, ако в Германия му дадат срок, да покрие дадени изисквания, дали ще се прави на луд и ще си позволи да се осланя на теорията за нямане на средства и по добре храна за повече?!...И ми е много интересно, колко време ще му дадат да покрие изискванията?!
Не може и не трябва да се продължава с това минималистично и непретенциозно мислене в България...Да си призная честно аз лично смятам, че кучетата от Сеславци е доста по добре да са на улицата и колкото издържат.И не само Сеславци.
В този смисъл е ясно, че може би ще има доста невинни жертви за в бъдеще(просто няма вариант да се спасят всички), но в крайна сметка така е било навсякъде по света и доста преди ние въобще да се усетим , че е необходимо да се реагира по някакъв сериозен проблем.Както казах в началото не зная точно по каква причина приюта има настоящите проблеми, не познавам г-н Димитров...моето мнение е съставено от прочетено и коментирано.

Само бих искала да вметна, че лично точно по казуса Мима, съм на 101% в подкрепа на Виолета Добрева(която също не познавам и не съм контактувала).За мен е въпрос на принципи и мои личен поглед над нещата.

Ами като се тегли чертата...Доста години ще са необходими, за да се усети нещо чувствително, а до тогава съветвам по същество русенци..Да се организират и да направят 3-та организация, с членове, които нямат нищо общо(симпатии-антипатии) със съществуващите 2.Принципно са доста скапани и нефункционални числата 1 и 2 Вярвайте ми...От 3- натам нещата ще започнат да навлизат в правилния път и посока и в крайна сметка от това ще спечелят невинните четириноги душички. :ae_085:



Много си прав/а
Както виждаш говори се без да са знаят фактите
Димитров каза че ТЕ са ОК. ама кой да чете, храшенето е по-важно.
И аз мисля като тебе след години по приютите в Ню Йорк, където даже в полицейско управление има клетки за животни, доакто дойдат от приют да ги вземат.
И ДА, като се спусне заповед - предписание в случая, се вършат ВЕДНАГА. Дали са им възможността да си оправят нещата без много шум и местене на кучетата.... Ама не би..

Никой и не пита, защо не прибират кучета от Русе, но прибират от Сливо Поле... По договора - 25 лева получават от Сливо Поле. Потвърдено е от МАркова на проверката - така че не храчете по тази точка.

ОК, ама това вече изкривява всичко, не мослите ли? И ето ти добър повод за претъпкването на кучетата и презареждането на обекта с животни.

Има доста видеоклипове на приюти в германия, и се вижда колко грижи и внимание отнема всяко едно куче, да не говорим за клетките.
И на такива хора като има се каже че имаш 1 600 кучета, те си представят такива сиреч германски приюти, и картината става мащабна.

Да ама не и тука.
ОК де, нямаме техните закони и мислене, то е ясно, но както григо казва - нали натам сме тръгнали? Или само ще ревеме по форумите???

Който в каквото иска да ме обвинява - НЕ МИ ПУКА, знам че заради мене, там ЩЕ има навес, и Бога ми, нека се опитат да ме спрат, защото и влизането там е избирателно.
Е, аз поне осигурих НАВЕС.
сега поне съм спокоен че няма да са под открито небе целогодишно.

#69 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 04 October 2011 - 09:38 PM

Такаа, до колкото виждам темата е "Затварянето на ГБПЖ в Русе".
Разбрах от написаното, че приюта (евентуално) е затворен заради липсващи битумни керемиди върху къщичките на кучетата. Не разбрах обаче, кой компетентен орган и с какво разпореждане го е затворил. Редно е който е направил тази тема да даде някакви факти (примерно - сканирано копие на заповедта за затваряне на въпросния обект), а не - слухове.
Не разбрах каква е връзката на темата с кучето Мима и защо слагате нещастното същество да е на всяка манджа мерудия, драги господин Gregoriani.
Не разбрах и как е подбран този обект, та да се подаде жалба за него, при положение, че е известно на всички, кои са най-големите кучешки концлагери и до ден днешен. Има ли връзка с кандидатурата за кметските избори на настоящ заместник кмет, сниман на една маса с жалбоподателките?
P.S. Въпросната Христина Зъмчева се беше самообявила за представител на "Четири лапи" преди известно време. Да не би тя да се е самоназначила и за инспектор от БАБХ и лично да е съставила акт?

grigo009, явно доста си се откъснала от тукашната действителност :wb_052: Знаеш ли как протичат проверките в общинските изолатори и други обекти, където не би трябвало да се констатират нарушения? Да кажа, защото съм била неволен свидетел: предварително се обажда човек от проверяващия орган, че на еди коя си дата ще правят проверка. Съответно - мястото е маскимално излъскано, ако-тата са събрани, храна е сипана и в излишък, вода - също. Никой от проверяващите не се заяжда за дреболии, като например изискваната документация, която би следвало да съпровожда кучетата от залавянето, до връщането по места. Никой от проверяващите не си прави труда да попита, според разпоредбите на същата тази наредба, за която се говори по-горе, какво аджеба трябва да се осигурява на кучетата като площ, като температури през зимата.
Виж, а когато се проверява частен обект - там е друго. Могат да го затворят за съвсем изсмукана от пръстите дреболия, ако някой така е разпоредил.
Та когато започнат да мерят държавно, часто и "на наш човек" с един и същ аршин - тогава ще се съглася с теб за това, че

Цитат

има европейски изисквания и ако не се покривaт си е съсем нормална практика...въпросната структура да бъде затворена.

User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#70 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 09:39 PM

Показване на мнениетоgrigo009, в 04 October 2011 - 05:16 AM, написа:

По отношение, бройката на хората и организациите, които се занимават с обгрижване и овладяване до някаква степен на проблема, поне на местно ниво, ще видим..Времето ще докаже и покаже най добре, дали съм имала право.Не подценявам факта, че в България сме способни на всичко, но все си мисля, че ще се развиваме към по добро :ae_085: .Не е тук мястото да споменавам, че всичко си зависи най вече от законите, реда...т.е...водещия фактор винаги и винаги ще бъде държавата като цяло.

За Мима бих казала за последно, какво мисля и приключвам по темата...
Някои беше ли при нея и видя ли с очите си , че кучето е щастливо и добре?!Ако евентуално го е сторил, на каква база е убеден, че при нейната стопанка, няма да се чувства по добре и обгрижвано?!
Съвсем различно щеше да изглежда ситуацията, ако кучето беше върнато, както уговорено :mg_062: ...и след това , ако станеше ясно, че стопанката не може и не е в състояние да полага адекватни грижи(всички сме наясно, че живота и щеше по неволя да стане обществено достояние и правото на грешки, щяха да са равни на нула)...Въпросният Димитров да си беше подал иск ...и да си я вземат.
Малко се получава нещо от сорта на...Берлускони или Папата(изберете, които ви е по симпатичен :md_064: ) се предполага, че ще се грижи по добре за моите кучета, ама дали???
Елементарно е принципно, но никoй не му стиска(по едни или други причини), да е обективен.Едните са приятели и им помага единия, на другите същото само , че с другите.Е аз нито ги знам , нито ги познавам не едните, не другите, затова нямам никакви проблеми да си кажа, каkво мисля...Ееее, не че щях да имам, дори и да ми бяха брат и сестра де... :smile:
Хубав ден на всички и е хубаво да бъдем малко по положителни и да вярваме, че нещата ще започнат да се променят, само към по добро... :rc_036:



Григо009, пак бръкна нейде си на некой си :–)

Говорим за закони, за спазването им, за искане от страна на гражданското общество законите да се спазват.
Писах някъде по-горе, Организациите са тези които трябва да подемат кампания за смяна на наредба 41 или каквото и да било друго.
За съжаление 'гразданина' като такъв не важи,както М-р Найденов отговаря на сигнал по този въпрос.

И пак по-гое писах и за рекламата и наградата. която Мима донесе на Димитров.
Но ревящо-храчещите тогава не го разбраха, както и не можаха да отговорят на твоите въпроси които бяха казани и тогава.
Ее, аз спирам да пиша за МИМА.

Радвам се че благодарение на мен, там кучетата ще имат НАВЕС.

#71 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 October 2011 - 09:46 PM

Gregoriani, много моля, да се научите как се цитират цитати. А именно - оставят се изречение, две, останалото се съкращава. Това, което правите, прави форума нечетяем.
Следващи постове с огромни цитати в тях, ще бъдат изтривани!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#72 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 October 2011 - 09:49 PM

Показване на мнениетоkiriaki, в 04 October 2011 - 01:18 PM, написа:

"Човешката злоба -нямала почивен ден" Даже и на админа се нахвърлихте.Имало е предписание още преди 2 год.с установени нарушения.Но както казва григо009-Димитров си мисли ,че в България всичко е позволено.Що пък да прави ремонти?Нали са кучета-не хора?Много важно ,че ще са на слънце...много важно, че тъпчат в лайна и мръсотия. Много важно ,че нямат храна ,и ядат хляб. Абе кучета........Григор Димитров ,не обича да дава обеснения на дарителите от България за Мима/негови думи в пресата/.Защо пък да им пука за животните,наблъскани в клетки по 5,6 че и повече....в някои и над 10 кучета.Плюете Ташев,но когато публикува снимките ог ГБПЖ,въздигнахте глас-къде е това зловещо място? Сега пеете всички друга песен.Познати лица-долни и жалки душици сте.."Я не сакам яз да съм добре-я сакам Вуте да е зле!!!" Ето това е България. Плюете,не защото това там ви харесва.Защото ако беше другаде ,в друг приют,всички щяхте да искате затварянето му. Пристрастни сте,и плюете,точно защото е Ташев. Грозна работа,ама понеже е българска,не трябва да ви се обръща внимание.


Благодаря за думите ти, на админа и григо009

Показва ми че не съм луд, както искат да ме изкарат.
Иска се да БЛЕСНАТ чрез храчките си.

Пак казвам - НЯМА значение КОЙ е нарушителя, Закона е над човека.
и докато не започнете да храчите срещу закононаручителите, които и да са те - няма да се оправим.

Смешно е, но в момента имаме нов филм: Димитров, в ролята на Кирил Рашков и жителите на Катуница роля изиграна от тези които искат спазването на законите.

#73 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 October 2011 - 10:20 PM

Аз аз аз ... бла бла бла ... аз аз аз ....

Досадно! Що не отиде да направиш ИЗНЕНАДВАЩА проверка на Попова? О, да, забравих - няма кой да ти пуска злобинки... :dry: Толкова сте жалки, че чак вече ми става смешно. Издействал навес! Ама бравос! Поклон и аплодисменти! Що не отидеш сега да издействаш нормални операции и отношение за животните при Попова? Ето тогава ще получиш признание. Вземи свърши нещата като хората, а? Ако можеш, де...

Кириаки... Ти па кой си, че сме ти "познати лица"??? Непознато човече с претенции за нещо повече??? Разсмя ме, ще сънувам хубави сънища...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 October 2011 - 10:24 PM

Цитат

Радвам се че благодарение на мен, там кучетата ще имат НАВЕС


Уффф,

рядко тема ме отвращава до такава степен!

Приоритетите са сбъркани на някои от пишещите тук.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#75 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 October 2011 - 10:46 AM

В тази тема единствено исках да разбера дали Георги Ташев е въпросния Георги Ташев и какво става с кучетата след затварянето, за Мима писах единствено защото Виолета Добрева бе набъркана ни в клин, ни в ръкав от друг потребител ...

Доколкото че в форума са били публикувани снимки, за които не се знаело откъде са и всички са се възмущавали и когато се е разбрало, че това са снимки от въпросния приют темата е била изтирита - категорично не е вярно, темата си е в Архив и в всеки един момент може да бъде върната. Бе изтрита поради разправии, нямащи нищо с темата и с публикувани в нея снимки, темата бе "ГБПЖ- НОМИНИРАНИ ЗА ГОЛЯМАТА НАГРАДА "ЗЛАТНАТА ЛАПА" НА TASSO ЗА 2011г." и никой не се е възмущавал от снимките, под тях има само един пост.

Много хора забравят как преди някъде две години именно всички сдружения от Русе успяха да затворят Общинския приют в града и да го променят към по добро. Е .. тогава Георги Ташев го нямаше още, за това се бориха сдружения именно от града, всички заедно ... поне по мой спомен. Тогава всички бяха добри и всички бяха заедно, днес явно вече са разделени ... дано да разберат, че само обединени могат да помогнат повече. Както и да е, това са техни неща и надали някой е наясно кое, как и защо е причина за явното разделение днес, мога само да им пожелая да намерят сили за съвместна работа за доброто на животните.

Законите не трябва да са над човека, а да са за хората и за доброто на животните. И съм напълно съгласен с gabipap - те трябва да важат еднакво за всички - и за държавното, и за частното и за "наш човек". Сега излиза, че едва ли не всички приюти в България са наред, само този е .. по така, защото няма "навеси" !

А това категорично не е така, както знаят всички. И за това остава привкуса за необективност, лична вражда и разправии, които нормално не допадат на повечето хора.

#76 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 October 2011 - 11:00 AM

Показване на мнениетоGregoriani, в 04 October 2011 - 09:10 PM, написа:

Запознай се с фактите преди да говориш.
НЕ се допукат доброволци, НЕ СЕ допускат хора до вътрешните помещения.
НПОто ги е хванало с нарушения и сега даже и НПО не пускат.
Може би....предполагам...... понеже ...
Нещо конкретно и градивно? НЕ.


Господин Ташев ще цитирам само този пост, но ще отговоря на всички глупости, които написахте (особено за Пловдив).

Сдружението за защита на животните е направило едно ОГРОМНО НИЩО в Пловдив, да не кажа, че е изакало едно огромно л...о. Осигурило е такъв комфорт на общината и на зооветеринарния комплекс, че сега просто си получават субсидията и се грижат основно за останалите животни от зоологическата градина. От време на време правят и кастрации (за да имат все пак някаква дейност). Такава гигантска простотия може да сътвори само някой без мозъчно вещество. Ако бяхте наясно с проблема нямаше да участвате в такава измислена проверка, ама приятелите Ви толкова са зациклили върху проблема отпреди години, че няма накъде повече. То и техния Митьо е застинал някъде в началото на хилядолетието и не мърда оттам. Нямат полза да отчитат сегашните реалности, защото вече се иска реална работа, а не само проверки.
Първо се запознайте със закона и тогава пишете или правете проверки. Общините по закон са ДЛЪЖНИ да работят с НПО, но на приятелите Ви не им е удобно да го знаят още по-малко да го осъществяват. Знаете ли защо? Защото от години ползват регистрацията на сдружението на един събирач, чиито кучета нашата група сега спасява (онова, което е останало, защото доста са измрели). Те ходят да крещят по кастрационния център и много услужливо си затварят очите за техния човек, който държи кучетата вързани насред едно поле, без вода, без храна, на половин метър верига. Там НЯМА навес, а къщичките са сковани от палета и са полуразрушени. Дори не са си направили труда да се опитат да го спрат. Просто са вдигнали ръце. Щото той сигурно е по-голям спасител от Гр. Димитров?! Къде е точно е напредъка, че не мога да схвана?! Че се водят безсмислени дела срещу общината за да се осъди за нещо в дело, което по презумция ще се спечели, най-малкото защото адвоката на общината няма да се яви?! Това ли са великите дела в Пловдивското сдружение?! Осигуриха невероятна възможност - комплекс с осигурени заплати, които ловят кучета за кастрация колкото да не е без хич. Те нямат дори мотивация да ги убиват. Никой не се интересува от тяхната работа вече. Затова ли ревете да ги затваряте?! За да не може дори едно куче да бъде кастрирано безплатно и да се наводни града с бездомни. Това ли е великата дейност на сдружението от Пловдив?! На това ли се казва "напред с материала"?! wind много добре го отбеляза:

Цитат

Приоритетите са сбъркани на някои от пишещите тук.

Много удобно проверявате бази, в които няма проблем да се "изявите" като общественици и които удобно използвате за разчистване на личностни конфликти. Като обобщим какво се получава? Един от вас има проблем с приюта на Гр.Димитров, а друг с изолатора в Пловдив. Интересно! Обаче, "нямате данни за Сеславци". Пак много удобно. Резултати от ревизията в Сеславци има публикувани в пресата или Вие черпите информация само от ФБ и форумите?! Страхотни извори просто! От най-достоверните. Значи не сте НПО за да можете да проверите Сеславци, обаче пак защото не сте НПО можете да проверите русенския приют и Пловдив! Нещо се объркахте май! Бреййй ... големи тарикати, бе!
Значи госпожата може да заведе иск в съда за да иска връщането на Мима, но не може да се заведе иск от името на дарителите да покаже Димитров къде и как са изразходвани парите! Интересно поведение, не мислите ли ?! Предпочита се създаването на виртуални конфликти вместо решението им според Закона! Нали затова си говорим?! За закона?! Закона, който така удобно преобръщате според случая.
Не сте запознат със случая "Зъмчева" , но точно такива случаи компрометират дейността на останалите хора и организации. Точно затова ТРЯБВА да Ви интересува случая "Зъмчева". Точно заради това трябва да подбирате хората при проверките. Точно затова не трябва да се уповавате на нещо писано във ФБ или във форум, а да видите реалността и интересите на определени групи, които така добре манипулират общественото мнение, правейки се на големи активисти.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#77 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 05 October 2011 - 11:46 AM

Показване на мнениетоdog.bg, в 05 October 2011 - 08:46 AM, написа:

В тази тема единствено исках да разбера какво става с кучетата след затварянето,





Законите не трябва да са над човека, а да са за хората и за доброто на животните. И съм напълно съгласен с gabipap - те трябва да важат еднакво за всички - и за държавното, и за частното и за "наш човек". Сега излиза, че едва ли не всички приюти в България са наред, само този е .. по така, защото няма "навеси" !

А това категорично не е така, както знаят всички. И за това остава привкуса за необективност, лична вражда и разправии, които нормално не допадат на повечето хора.


+1 :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 05 October 2011 - 01:02 PM

Gabipap съгласна съм с това, което си написала.Във всеки случай не съм се откъснала чак толкова от действителноста, защото, ако някои си мисли, че в Италия не се използват подобни порочни практики, е в голяма заблуда.Тук просто са малко в по различен модернизирано-напреднал вариант.Разковничето на успеха обаче е упоритоста и желанието на НПО-тата и гражданската позиция, да се промени нещо на всяка цена.Няколко нагласени проверки, не могат да издържат на постоянното заливане от сигнали/жалби, придружени със снимков, видео и т.н материал нали?!Една, две, три и на четвъртата, ако ще и министъра да стои зад цялата работа, ще му се наложи да реагира адекватно.Защото, ако не се реагира и всеки се спре пред първата нагласена работа, няма да се мръдне никога от положението, в което се намира страната.Ясно, че държавните са най трудни за преборване, но не е невъзможно.Лично много ме е яд за отвратното положение в Сеславци.Жал ми е за хората(доброволците), които си трошат нервите и психиката там, а положението не само, че не е мръднало, ами имам чувството, че се влошава.Просто в един момент трябва да се каже Стига толкова и с всеобща организация и сили(кой , как може)..да се опита да се промени нещо, към по добро.Има доста похвати и начини, няма , какво да ги изброявам, основният проблем е, че Българските граждани,НПО-тата, ако щеш...някак си всеки си е вглъбен в собственото и не ще да разбере, че така е трудно и почти невъзможно да се направи нещо по същество.Как да кажа...Може и хиляда човека да спасяват в настоящия момент, каквото им е по силите, поединично, но голям праз..в крайна сметка, ако не се удари в основата на проблема и след 10 години пак ще си се седи на същото положение.Не казвам, че трябва да се обичат и да работят безпроблемно всички, нека си се карат и да си имат тяхните противоречия, Но поне да се обединяват в името на някаква обща цел.А каква по обединяваща цел от това да подобриш условията особено в държавните приюти :ba_025: .Това важи за всички градове.

По темата конкретно, ако става въпрос за керемидки на колибки си е пълна простотия и наистина изсмукано от пръстите.Ако обаче става въпрос за навес, които ще предпазва животинки от пек и дъжд..лично за мен не е въобще маловажно и подробност.Но каквото и да е в крайна сметка есенцията и важното в случая, което нямам идея по какъв мотив всички пренебрегвате е, че въпросният приют е имал 2 ГОДИНИ време , да си вкара в ред нещата :mg_062: .Съжалявам, но както и да ви прозвучи, за мен лично това е НЕДОПУСТИМО, защото управителят е знаел, какво ще стане и въпреки всичко не си е мръднал пръста..Знам ли и аз поне да покаже, че е започнал отнякъде.Това говори за подценяване и несериозност.Той много добре знае, че в нормалните Европейски държави сроковете са различни и наказанията са още по различни...та нали...Не взимам отношение по личностните антипатии, които на всички ни е ясно, че са извън контрол и са жалка картинка, погледната отстрани :dry: ...Взимам отношение по факта, че някой е ТРЯБВАЛО да направи нещо и не го е сторил.Взимам отношение и защото много добре знам, ако същото нещо се беше случило в Германия, как щеше да е първото нещо, което да се направи, просто защото се знае със сигурност, какви ще са последствията.Взимам отношение и защото, точно поради факта, че всеки си въобразява, че в България ще му се размине и си прави, каквото си знае...Страната е в това лайняно положение :dry: .Правилата и наредбите са за това, за да се спазват.Кратко точно и ясно е казано...Имаш 2 години да направиш скапания навес точка :mg_062: .Толкова ли е трудно при положение, че рано или късно ще се стигне до проверка(особено, ако знаеш, че има вариант и някои нарочно да търси нещо да се захване), да не си мръднеш пръста и да си толкова нагъл и самоуверен, че да си въобразяваш, че ще ти се размине,ВЪПРЕКИ, че знаеш, че с тези си действия би могъл да навредиш най вече на тези, които казваш, че те е грижа и зависят от теб?!
Лично срещу мен са пускали сигнали 'доброжелатели' за разни милимундрични нередности, които наистина са захващане за нищо, само за идеята...Но моята реакция е била веднага по най бързия начин да си оправя нещата и колкото и да ми е било трудно и материално и физически и всякак си...съм си счупила краката да съм перфектна преди да изтече установения срок.И да си призная не съм се сърдила, въпреки, че съм знаела откъде ми е дошло...Поради простичкия факт, че така нещо, което съм подминала и недомислила, услужливо са ми го показали и след разрешаването му съм по силна от преди и следващия път, ептем пък няма да има за какво да се захванат.Вярно е Wind , наистина е въпрос на приоритети. :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#79 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 October 2011 - 01:13 PM

...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#80 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 October 2011 - 01:55 PM

Това, което ще изкоментирам:
По наредба 41 в приютите кучетата трябва да се държат в сграда с изолирани стени и покрив и отпление, което да осигурява минимум 5 градуса температура, за болните - 15.
По тази наредба в никой приют не могат да се държат кучета във външни ограждения или в колиби. Което на практика значи, че всички приюти трябва да бъдат закрити. Това за ревящите за законност.
Да, парадоксално е. Когато пишем наредби, ужасно се престараваме все едно падаме от Марс и това не е първият случай. Човек може да отглежда домашното си куче на двора в колиба, приютното - не. Приютното понеже е свикнало на супер лукс на улицата, трябва да битува в 5 звезди. Но такъв е законът, за който толкова сте приритали.

Ако Ташев толкова го е заболяло да осигури навес, не е успял. Сега с навес няма да мине. Ще ги задължат да строят сграда. Може би Ташев ще осигури финансирането на такъв проект, както и настаняването на кучетата другаде докато текат всички процедури по проектиране и строителство? Приютът няма да може да възобнови дейност години наред.
Сега за мен е интересна равносметката. Каква е ползата от файдата да се ликвидира един приют, бил той и с бараки? Единствено тази, че Ташев може да седне да ни се пъчи тук каква огромна работа е свършил.
Евала.
Продължавай в същия дух. Ликвидирай и другите приюти. Тогава ще я втасаме.
Вредители нещастни самовлюбени и късогледи! Заради личното си крещящо его са готови да сеят леш. След вас и потоп. Писнало ми е от вас!

За протокола ще кажа, че в историята с Мима изобщо не симаптизирах на Димитров, а на другата страна. Но само болни хора могат да сътворят това, което е сътворено сега. Защо намесвам Мима - защото това е причината за настоящото благочестиво преследване на буквата на закона.
А да се осигури навес в един приют е съвсем друга работа. Фащаш 5 човека и малко дАски и това е. Така че не ми разправяйте приказки колко сте загрижени за кучетата.

И сега какво? Да очакваме ответния удар на Димитров ли, че и той е от честолюбивите? За какво е нужна тази долна война?! А кучетата - кучета ги яли.

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни