Dog.bg Форуми : Затварянето на ГБПЖ в Русе

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Затварянето на ГБПЖ в Русе закононарушения

#81 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2011 - 02:00 PM

Григо, чети де. Преди 2 години е имало проверка и са се опитали да затворят приюта по подобни обвинения. Тогава управлението е успяло да се пребори, че наредбата е изтълкувана грешно и е оспорила успешно постановлението. Не е имало препоръки, за определен срок да се направи нещо си! Сега се прави съвсем нова проверка и пак с нагласата да се хващат за глупости от наредбата. Дали управлението ще успее да се пребори е друг въпрос.

Стига с това "2 години не са изпълнили изискванията", защото е лъжа!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 05 October 2011 - 02:18 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 05 October 2011 - 01:00 PM, написа:

Григо, чети де. Преди 2 години е имало проверка и са се опитали да затворят приюта по подобни обвинения. Тогава управлението е успяло да се пребори, че наредбата е изтълкувана грешно и е оспорила успешно постановлението. Не е имало препоръки, за определен срок да се направи нещо си! Сега се прави съвсем нова проверка и пак с нагласата да се хващат за глупости от наредбата. Дали управлението ще успее да се пребори е друг въпрос.

Стига с това "2 години не са изпълнили изискванията", защото е лъжа!

Извинявам се...Бях останала с впечатление, че са имали 2 години да си оправят там , каквото и да е.Много се обърках в такъв случай, а и сега виждам, какво са писали Дениц и Мил и рядко ми се случва, но останах без думи.
Не знам...Принципно, когато се затваря приют за преустройство или каквото и да било, обитаващите се настаняват в съседни или където може, ама предвид това, че казвате,че въпросният е един от най хубавите и поносими...Който се е захванал с това нещо, да си мисли и анализира, на финала дали си е струвало всичко това и най вече животинки, какво ги чака.Ужасна работа направо.Напускам темата, защото явно в крайна сметка наистина съм се откъснала от Българската действителност и не е редно когато не съм съвсем наясно с нещата да се бъркам където не ми е работа.Едно е сигурно, че съжалявам, ако 250 кучета се окаже, че са с неизвестно бъдеще.Моля се да не стане на финала вместо да се изпишат вежди, да се избодат очи.Жалко. :dh_188:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#83 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 October 2011 - 02:26 PM

Аз нямам идея какви са условията в приюта и дали са добри. Не съм била там. Знам, че кучетата там имаха подслон, храна, ветеринарна грижа и шанс за дом. Имаха тези неща в минало време.
Със сигурност е имало нужда от подобряване на условията, но начинът не е този! Който е задействал закриването на приюта изобщо не се интересувал от това. А закриването на който и да е приют е престъпление в морален аспект.

#84 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 October 2011 - 02:37 PM

Показване на мнениетоmil_, в 05 October 2011 - 01:55 PM, написа:

Това, което ще изкоментирам:
По наредба 41 в приютите кучетата трябва да се държат в сграда с изолирани стени и покрив и отпление, което да осигурява минимум 5 градуса температура.
По тази наредба в никой приют не могат да се държат кучета във външни ограждения или в колиби. Което на практика значи, че всички приюти трябва да бъдат закрити. Това за ревящите за законност.
Да, парадоксално е. Когато пишем наредби, ужасно се престараваме все едно падаме от Марс и това не е първият случай. Човек може да отглежда домашното си куче на двора в колиба, приютното - не. Приютното понеже е свикнало на супер лукс на улицата, трябва да битува в 5 звезди. Но такъв е законът, за който толкова сте приритали.

Ако Ташев толкова го е заболяло да осигури навес, не е успял. Сега с навес няма да мине. Ще ги задължат да строят сграда. Може би Ташев ще осигури финансирането на такъв проект, както и настаняването на кучетата другаде докато текат всички процедури по проектиране и строителство? Приютът няма да може да възобнови дейност години наред.
Сега за мен е интересна равносметката. Каква е ползата от файдата да се ликвидира един приют, бил той и с бараки? Единствено тази, че Ташев може да седне да ни се пъчи тук каква огромна работа е свършил.
Евала.
Продължавай в същия дух. Ликвидирай и другите приюти. Тогава ще я втасаме.
Вредители нещастни самовлюбени и късогледи! Заради личното си крещящо его са готови да сеят леш. След вас и потоп. Писнало ми е от вас!

За протокола ще кажа, че в историята с Мима изобщо не симаптизирах на Димитров, а на другата страна. Но само болни хора могат да сътворят това, което е сътворено сега. Защо намесвам Мима - защото това е причината за настоящото благочестиво преследване на буквата на закона.
А да се осигури навес в един приют е съвсем друга работа. Фащаш 5 човека и малко дАски и това е. Така че не ми разправяйте приказки колко сте загрижени за кучетата.

И сега какво? Да очакваме ответния удар на Димитров ли? За какво е нужна тази долна война! А кучетата - кучета ги яли.


+ :ba_025:
Пука им за кучетата ! :dry: Еле пък на Ташев..... той "сигнализирал" министър Найденов, бЕЕ ....и министъра го пратил да бере четирилистни детелини. :tb_195: Представяте ли си какви грандиозни неща е свършил! Сега се бил "сблъскал" с наредба 41, едва когато бил в Пловдив! И този човек се титулува "зооинспектор"! Чак и проверки прави! Ако не беше толкова трагично щях да се пръсна от смях! Те са се събрали Пена, Мара и Байрак Тодора!
Сега да попитам г-н Ташев и г-жа Виолета Добрева доволни ли са? Удовлетвориха ли най-после гнева си спрямо Григор Димитров? Да ги попитам това ли е цената на тяхното удовлетворение?! Значи не получихме Мима, затова ще си платят още 250 кучета! Ашкулсун юнаци !!! Евала !!! (що ли се учудвам, че Зъмчева е била с вас?! Ми вие сте си лика-прилика с нея! Има една много хубава българска поговорка "Краставите магарета през девет баира се подушват" ) :zz_020:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#85 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 05 October 2011 - 02:42 PM

Мил още повече ме обърка..За закриване ли иде реч или за моментно затваряне с цел подобряване условията?!Аз останах с впечатление, че говорим за второто.Защото първото е грубо и недопустимо в настоящата ситуация, второто е желателно и препоръчително, особено и най вече в държавните.
Ох не знам, много ще е жалко и нечестно, ако някой не е преценил правилно, подвел се е от някакви лични подбуди и с това допринесе 250 кучета да не се знае, знае ли се. :dh_188:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#86 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 October 2011 - 02:50 PM

Както обясних, моментно затваряне, за да се приведе в съответствие с изискванията на наредба 41, означава закриване на практика, защото ще изисква строеж на сграда.
Строежът на сграда пък изисква ... да изброявам ли?

#87 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 October 2011 - 02:50 PM

grigo009, ти какво мислиш, че ще се случи ?! mil_ обясни най-общите изисквания според тази наредба 41. А това не е всичко, което се иска по тази наредба. Как мислиш се финансира такова мероприятие?! Понеже изчистихме страната от бездомни кучета, затова тръгнахме да затваряме приюти. В същото време на обществото се втълпява как ние трябва да градим нови и нови приюти (ама нямаме пари). Ташев и компания, за да решат личните си неволи с Гр. Димитров, обслужиха интересите на групите с крайни схващания. Направо не знам как да им благодаря!

п.п. - Ти остави, ами навсякъде се пише "пловдивчанин". :tb_195:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#88 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2011 - 02:55 PM

Опитват се да заблуждават, че видите ли било за доброто на кучетата. Всичко е лично его и злоба! То ще се върне, но тогава няма и мравките да ги слушат как вият! Гадове!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 05 October 2011 - 03:06 PM

Е , ако това е била целта не мога да си изкривя душата и ще кажа, че за мен е много подла, глупава и отчаяна постъпка.Аз се нервирах, защото си мислех и бях останала с впечатление, че някои се е запънал по Български да скове няколко дъски, за навес или керимидки или там, каквото и да е, но нещо което в рамките на месец-два и три да са, ще донесе по голям комфорт и подобряване живота на кучовците.
Не мога да повярвам или може би не искам да повярвам, че някой е способен да причини нещо лошо на 250 кучета, поради и единствено воден от личен мотив.Скапана работа. :dh_188:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#90 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 05 October 2011 - 03:08 PM

Този ли приют е затворен?
http://forum.dog.bg/...be%d1%82%d0%bd/

(Има и снимки)

И все пак , към запознатите : какво означава да затвориш един приют?
Когатото затвориш болница , местиш болните в други болници. Kогато затвориш училище , местич децата в други училища.

В кой приют ще бъдат преместени животните , които сега са в този?

#91 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 October 2011 - 03:13 PM

. Наредба №41 е публикувана още януари 2009 год.Няколко месеца след това-през пролетта на 2009 г. е извършена проверката на ГБПЖ-Русе.Получили са предписание за подобряване на условията, на живот за животните в приюта.Даден им е и срок-до 15 октомври 2009 г. От тогава до сега ,нищо не е направено там,за да бъде позорен живота им.Права си григо!!!! И не си разбрала грешно.Просто се подава грешна, подвеждаща информация, от определени хора от кръга на Димитров. Няма за какво да чета писаниците им ,защото точно това е предицвикало и затварянето на ГБПЖ.И ако до сега са си затваряли очите,това е било прекалено.Законите трябва да се спазват,и ние не сме над тях!Ще ви кажа само,че ако не сте посещавали приюта,тогава не можете да коментирате, при какви условия живеят животните! Това не е живот , а си е наказание! Единственото хубаво нещо , че са живи, но те живеят при
ужасни условия! Нека не ми говорят ,че няма пари и е трудно...нали се хвалят навсякъде из нета,че имал хиляди дарители-макар ,че до сега никога не е давал прозрачност на това.Но по-статистиката им, да- били осиновени 3000 кучета,по 300,400 Е ,които получава за куче...май сумата е доста голяма,така ли не можа да отдели от нея за ремонта?Приюта не се затваря , защото НЯМА НАВЕСИ! А защото ИЗЦЯЛО не отговаря на Наредбата! Макар ,че аз лично бих била доволна, ако все пак имаше някакви навеси,защото в големите горещини на 40 градуса,не знам кое живо същество би издържало....ами ще критикуваме ръководстовот му -разбира се.Това отговорност ли е? Ами на тях не им пука за животните,ако им пукаше,щяха да измислят ,каква да е импровизирана сянка-ама не!Що да се хабят.Точно за това ,упрека ми към екипа на Димитров е,че са некадърници ,и нямат подход към хората.Иначе щеше да има и доброволци,които да им помагат.Знаете ли какво значи ,в едно малко пространство да са наблъскани по 10 -тина кучета ,че и повече? Сандъците ,служещи за къщички са разхвърляни навсякъде из огражденията,и биха служили за всичко друго,но не и за къщички.Старите пък ,на по два етажа -как ли да се покатерят кучетата в" мезонета",при отвори като за гълъби? ?Знаете ли какво става обаче,при хвърлянето на храната вътре? А знаете ли ,че хората от Русе, знаят как при такива боеве за храна,кучетата разкъсват по-слабите? Ама признава ли си за това Григор Димитров? Та нали такива като вас-ще го разскъсат и него? А когато 50 кучета са
оградени с мрежа,/няма цимент,а пръст/ пикаят върху пръстта, и газят в калта- и всяко пикае поняколко пъти на ден- знаете ли каква воня се носи?! И лежат в пикнята
и в лайната! И този човек има претенции за "Златна лапа"?Чета ви хора,и си мисля ,че на вас не ви пука за животните там,а за Григор Димитров.Това е жалкото.
User's Signature

Помощ за животните

#92 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 October 2011 - 03:16 PM

Никой приют не отговаря на Наредба 41.
С подобряване на условията изобщо няма да се постигнат нейните изисквания. Необходим е строеж на сграда. Твърде е възможно и самият терен да не отговаря на изискванията, при което сграда няма да може да се строи в този имот.
Не се правете на паднали от Марс. Приютът е закопан. Точка.

#93 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2011 - 03:17 PM

кой приют в Бг отговаря на наредба 41
нЕма такъв
а защо е затворен само един?

аман от л...а

с мил сме писали заедно

#94 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 October 2011 - 03:31 PM

Абе въобще и изобщо, който има зъб на някоя организация, стопанисваща приют, пътеката е утъпкана - подавайте сигнали, че не отговаря на наредба 41 и сте готови, сметките ви са разчистени!
То това и властите ги устройва, колкото по-малко частни приюти, толкова по-близо до масова евтаназия.

А който наистина се е загрижил за условията в някой приют - и тази пътека е утъпкана. Никак не става с проверки. Става с помощ, доброволен труд и дарения.

#95 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 05 October 2011 - 03:35 PM

Показване на мнениетоkiriaki, в 05 October 2011 - 01:13 PM, написа:

.Но по-статистиката им, да- били осиновени 3000 кучета,по 300,400 Е ,които получава за куче...


Това факти ли са или свободни съчинения?Аз лично незнам къде се вземат пари за осиновено куче в България.Напротив! Дават се,за да се съберат пари за пътни,да не говорим за обгрижване и лечение ако се налага преди това.
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 October 2011 - 03:42 PM

В чужбина има практика осиновителите да плащат такса за осиновяване на приютите. Такса, която е около 1/10 от закупуването на куче от развъдник.
Може би и този приют действа така. Ами, когато kiriaki им осигури парите за престоя на кучетата, подготовката и транспорта, дружно ще ги наплюем. Дотогава - тези разходи не могат да се поемат от въздух.

#97 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 05 October 2011 - 03:56 PM

Не разбрахте ли вече ясно и точно.Богатее Димитров на гърба на българските бездомни кучета, затова е отворил толкова приюти. Печели се от прибирането им, обгрижването, кастрациите, ваксините, лечението. Ама само той единствен от цяла Европа се е сетил, хитрец голям. На му сега, хванаха го Ташев и сие, затвориха Русе, утре и другите приюти немски. Ще останат само нашите си концлагери, нека пък и българските общинари намажат от далаверата. И всички тука ви зная, и вие сте от далаверата, вие сте от кликата на Димитров, спасявате, пращате в чужбина, милиони натрупахте, мръсни далавераджии! :flagbg:
User's Signature

Качена снимка

#98 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2011 - 04:01 PM

Е, нали затова тук плюят едно сдружение, защото има такса от 20 лева (олеле, обеднях!) при осиновяване в България. Направо шок! А те иначе не харчат от собствените си пари и представяте ли си колко са забогатели! :dry:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 05 October 2011 - 04:16 PM

:ab_041: dikari , недей да говориш така! Има хора, които ще приемат казаното за чиста истина, и току виж утре си го чула същото в някое сутрешно предаване на някоя известна телевизия... (Извинете ме за спама, ама не се сдържах.)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#100 Потребителят е офлайн   kiriaki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 October 2011 - 04:32 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 05 October 2011 - 04:01 PM, написа:

Е, нали затова тук плюят едно сдружение, защото има такса от 20 лева (олеле, обеднях!) при осиновяване в България. Направо шок! А те иначе не харчат от собствените си пари и представяте ли си колко са забогатели! :dry:

Да,знам че в Сеславци има такса.Разбираемо е, ако Общината иска да си върне вложеното,т.е.плащаш -затова че осиновяваш кастрирано и чипирано куче.Но от Общинския приют -Русе можеш да осиновиш и не плащаш нищо..Това е и една от пречките ,които трябва да се премахнат,в оставалите приюти,за да има повече осиновявания.
User's Signature

Помощ за животните

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни