Dog.bg Форуми : Handling

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Handling Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 03 September 2004 - 12:12 PM

Цитат

За познаване не е задължително но поне преди ринга до го пробва , да го погали да покаже че е добронамерен........

Ъ ? Абсолютно е задължително да се познават и да са се сработили двамата поне ден-два, ако няма възможност за повече. А иначе другото е "хайде куче на каишка, ще те водим на изложба" + плащането от собственика. Примерът на Светлето с голденката на CACIB София е показателен.

#42 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 03 September 2004 - 12:22 PM

Именно тя тогава само веднъж беше пробвала кучето и на CACIB отмъкна CAC,CACI,BOB
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 03 September 2004 - 12:44 PM

Цитат

Цитат

Цитат

По принцип към всяка киноложка федерация си има нещо като.....клуб / сдружение на проф. хендлери но така като гледам не във всички федерации го има лично на мен много ми харесва как е организирано в Канадския кенъл клуб .....там на официалния сайт си има линк  handling  и вече си гледаш на всички хендлери подредени  стилни малки снимки и отдолу пише в повечето случаи : еди кой си води всички породи тел, майл или води н.о. сетер и предимно ловни  и пак тел. ,майл

VNIMANIE varluva zaraza izvestna oshte kato Canadska trska!!!

" trska " ne znam kakvo moje bi ti shte obqsnish ili pak ne si podgotvena zashtoto pred PC vseki zanae da govori a na izlojba kogato trqbva da govorish ochi v ochi s nqkoi mako na shushumiga se pravish taka che ne se zahvashtai s men ........

I ako si pone mako vazspitana ne prevrashtai tozi prekrasen forum v mqsto za kompleksi i zaqjdane!!!!!!

Aide stiga be,zahvashtala sam se s tebe?Ne znam sega ot kakvo se zasegna,a az iskah da kaja che na posleduk mnogo hora vzeha da govorqt za Canada i kinologiqta tam!I ne razbrah zashto i skakvo se zaqgdam?

P.S. Sega ne se zaqjdam!!!

#44 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 September 2004 - 11:44 PM

Цитат

Защо си мислех, че се оценява само кучето ? Значи ако кучето е перфектно примерно, но не е добре  представено, може и да не е правилно оценено ? А ако хедлера е виновен ? Това, тези движения тренират ли се ? Означава ли това, че хедлера трябва да познава кучето преди да го изведе ? Станаха доста въпроси, ще се радвам, ако отговорите ...

В същност се оценява кучето, това е идеята на киноложките изложби. Но също така се оценява и това как едно куче се представя. Т.е. едно чудесно куче може да бъде така представено, че да не получи заслуженото ако например не позволи да се видят зъбите му или ако не желае да тича. Аз уважавам мнението на съдиите, които умеят да видят хубавото куче и дори да не е представено по последна мода ... и дори да не се води със специален повод. Все пак на изложбите се оценяват преди всичко качествата на кучетата и не е редно да победи куче, което е представено добре, с изложбен повод и т.н. но пък е с криви крака или някакъв друг ясно забележим недостатък и това да стане за сметка на куче, което е изведено например с обикновена каишка, но като екземпляр е по-добро. Не става дума за изложби от световен ранг и все пак обаче има минимум, който трябва да бъде изпълнен. За това хората, които се занимават с развъждане и държат кучетата им да получат максималното, се стремят да бъдат на ниво във всяко отношение. Те тренират с кучетата си или ако не се справят добре използват за това хендлер. Също така мисля, че ако едно куче е обучавано и тренирано преди това за ринг поведение, всеки добър хендлер може да се справи с него. Естествено по-добрият вариант е да се познават преди това, и малко да са тренирали, защото и хендлерите могат да допуснат грешка и то предимно, когато нямат контакт с кучето което водят ....и тогава може да стане това ... извежда ме куче на каишка :) куче влачи рейс ... и др. смешки и страшки !

#45 Guest_Пак той_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 September 2004 - 10:18 AM

Цитат

Именно тя тогава само веднъж беше пробвала кучето и на CACIB отмъкна CAC,CACI,BOB
Качена снимка

Пак не си в час. Светлето тогава ходи няколко дена преди това при кучето, изкъпа го, среса го и го приготви за изложбата и освен това три дни поред го извеждаше на разходка заедно със стопанина му, по време на която тренираше с него. Ако това е "само веднъж беше пробвала..."

#46 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 05 September 2004 - 10:48 AM

а на някой и месеци пак няма да им стигнат за същия успех ))))
А ти що не си влизаш приз регистацията няма нищо старррррашно :-)))))

#47 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 05 September 2004 - 02:17 PM

Не се ли сещаш ? Защото така ни харесва !

А пък и ме дострашава от теб от време на време ....

#48 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 05 September 2004 - 02:55 PM

хи-хи и вие ме забавлявате но понякога ме боли корема от смяххххххх :-)))))))

#49 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 05 September 2004 - 10:23 PM

Кучето ми не иска да тича когато тренираме за предстоящите изложби.Миналата година ми направи същия номер и на изложбите се изложихме съвсем.Какво да правя?Как да го накарам да тръгне?

#50 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 September 2004 - 09:29 AM

Спокойно, ще тръгне !

#51 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 September 2004 - 11:08 AM

Цитат

Спокойно, ще тръгне !

Ха дано!Само да не е като миналата година.....

#52 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 September 2004 - 01:03 PM

И какво стана миналата година ?

#53 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 September 2004 - 01:27 PM

Ми той ми се теглеше,теглеше и после като влязохме в ринга тръгна,ама много бързо,измъкна се от повода и т.н Днес пробвах да тича с гранула пред него и има малък ефект.Продължаваме

#54 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 September 2004 - 10:14 AM

Цитат

Цитат

Защо си мислех, че се оценява само кучето ? Значи ако кучето е перфектно примерно, но не е добре  представено, може и да не е правилно оценено ? А ако хедлера е виновен ? Това, тези движения тренират ли се ? Означава ли това, че хедлера трябва да познава кучето преди да го изведе ? Станаха доста въпроси, ще се радвам, ако отговорите ...

В същност се оценява кучето, това е идеята на киноложките изложби. Но също така се оценява и това как едно куче се представя. Т.е. едно чудесно куче може да бъде така представено, че да не получи заслуженото ако например не позволи да се видят зъбите му или ако не желае да тича. Аз уважавам мнението на съдиите, които умеят да видят хубавото куче и дори да не е представено по последна мода ... и дори да не се води със специален повод. Все пак на изложбите се оценяват преди всичко качествата на кучетата и не е редно да победи куче, което е представено добре, с изложбен повод и т.н. но пък е с криви крака или някакъв друг ясно забележим недостатък и това да стане за сметка на куче, което е изведено например с обикновена каишка, но като екземпляр е по-добро. Не става дума за изложби от световен ранг и все пак обаче има минимум, който трябва да бъде изпълнен. За това хората, които се занимават с развъждане и държат кучетата им да получат максималното, се стремят да бъдат на ниво във всяко отношение. Те тренират с кучетата си или ако не се справят добре използват за това хендлер. Също така мисля, че ако едно куче е обучавано и тренирано преди това за ринг поведение, всеки добър хендлер може да се справи с него. Естествено по-добрият вариант е да се познават преди това, и малко да са тренирали, защото и хендлерите могат да допуснат грешка и то предимно, когато нямат контакт с кучето което водят ....и тогава може да стане това ... извежда ме куче на каишка :) куче влачи рейс ... и др. смешки и страшки !

В тази връзка как бихте коментирали такава ситуация:
В описанието на кучето съдията пише: "....Отлична рингова подготовка. Отлична работа на хендлера." И след минута на сравнението за ВОВ с същия хендлер казва: "Кучето не желае да се показва и затова се отстранява от сравнението"?!?!
User's Signature

Качена снимка

#55 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 September 2004 - 03:46 PM

Цитат

В тази връзка как бихте коментирали такава ситуация:
В описанието на кучето съдията пише: "....Отлична рингова подготовка. Отлична работа на хендлера." И след минута на сравнението за ВОВ с същия хендлер казва: "Кучето не желае да се показва и затова се отстранява от сравнението"?!?!

Напълно нормално за изложбите в България и наоколо. Просто въпрос на предварителна уговорка (почерпка или друга форма на отплата) със съответния съдия. Естествено един нашенски съдия не се интересува от това как (ще) се развива породата, за него е по-важна изгодата. За съжаление 99% са такива.

#56 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 07 September 2004 - 05:01 PM

Цитат

В тази връзка как бихте коментирали такава ситуация:
В описанието на кучето съдията пише: "....Отлична рингова подготовка. Отлична работа на хендлера." И след минута на сравнението за ВОВ с същия хендлер казва: "Кучето не желае да се показва и затова се отстранява от сравнението"?!?!

Ами просто не се коментира. Искаш от съдията последното да се запише в оценителния лист, след което плясваш оценителния лист в този и/или други форуми, информираш (но много внимателно и възпитано) всички за това и повече не се явяваш на изложба, на която съди въпросния съдия. При нормални условия и БРФК повече не го кани за съдия на тази порода.

И най-важното, по възможност всичко се казва от теб в прав текст с имена, дати и факти. Например "... на 35 май, шестък, на изложбата в Горно Нанадолнище съдията Хлебаров ги свърши такива и такива..."

Иначе всичко си остава само приказки и дава поводи на анонимни досадници, като този по-горе да прави обобщения от сорта "всички са маскари".

#57 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 September 2004 - 05:26 PM

Първата от трите изложби в Камчия. Съдия Андон Тодоров, хендлер Деси. Всички около ринга го чуха. А това са собствениците на ЧРТ и на няколко ротвайлера, чиито клетки бяха досами ринга.
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2004 - 05:03 PM

Цитат

Първата от трите изложби в Камчия. Съдия Андон Тодоров, хендлер Деси. Всички около ринга го чуха. А това са собствениците на ЧРТ и на няколко ротвайлера, чиито клетки бяха досами ринга.

Напълно нормална постъпка за Андон Тодоров.
CAC-06.06.2004г Пловдив. Съдят се Ягтериери. Съдията(Андон Тодоров) обяснява на публиката колко е важна ринг дресурата, как трябва кучето да е добре подготвено и представено.
Започват Далматините излизам аз с моето куче Енцо представяме както трябва( и двамата), след това се оценяват женските и накрая конкурсите за BOB. Съдията присъжда BOB-a на куче което в дена на излождата куцаше и естесвено не може да се движи добре както трябва.

Така, че не трябва да се учудваш на такива негови изцепки, то всъщност неможе да не го забележи човек.Аз вече знам далече от него и това е.
Такива неща просто не могат да се опишат и нямат никаки обяснения, извинения и т.н. Това е пълна безотговорност.

#59 Guest_дог_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 September 2004 - 05:54 PM

Нали ви казах - всичките ни съдии са такива !

#60 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2004 - 09:05 PM

Цитат

Нали ви казах - всичките ни съдии са такива !

Не съм съгласен. Не всички съдии са такива. Просто има такива хора но те не дават облика на всички съдии. За да изградиш име трудно но да го съсипеш е най-лесното нещо. Но тоя който си го съсипва да се спасява. Просто човек спира да ходи когат те съдят и готово.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни