Dog.bg Форуми : Малката Мини търси дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малката Мини търси дом

#21 Потребителят е офлайн   di_di Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 195
  • Регистрация: 31-July 11

Публикувано: 14 December 2011 - 01:53 PM

Брей, малката цели 8 кила е станала :wub: Добре че не я пратих в Бургас, щеше скоропостижно да се озове на село, ужас! Защото момичето иска съвсем дребно кученце, а тя, въпреки, че е нежна като сърничка, явно ще придобие средна големина.
Благодаря ти, Ели, че пое инициативата и не ме остави да направя голяма грешка! Благодаря и аз на IAB :va_010: , на Гръм, за джентълменското държание, на Ася от "На ти с природата," която плати сметката и на персонала на "Св.Антим", които се грижиха така добре за малката! Аз така се въодушевих, все едно Мини е осиновена вече...

#22 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 December 2011 - 02:34 PM

аз да кажа, че малката расте - не само на килограми, ами и на ръст. няма да стане гигант, но определено ще е среден размер куч, а не дребен. оказа се, че намирането на дребни безпородни кучовци е доста по-трудно, отколкото на среден и дори голям. не, че е чудно де :smile:

принцесата обаче си стъпва на крачето, движи го, чеше се с него и, като изключим, че е по-малко от здравото и че още не е много уверена, по нищо не показва, че е било счупено. освен това, за моя голяма радост, гръбначето й се изправи, както и гръдния кош - аз се бях притеснила, че ще остане изкривена, заради времето, в което е куцукала. гръдният й кош все още е огромен, а назад все още е мъничка, но не се виждат ребра никъде.

все още е доста плаха по отношение на качването на и слизането от дивана и предпочита асансьора пред слизането по стълбите, но иначе е голям дивак, откакто й махнаха фиксатора. даже днес изгриза част от вратата на банята :ea_103:

за осиновяването не се притеснявай - сигурна съм, че и това ще стане скоро :md_064: . само да се научим на хигиенни навици, че за момента не се поддава много, не признава вестника, но поне престана да пишка в леглото на Гръм, което делят в самотните нощи :ab_041:

ето и малко снимки, които направих току-що с телефона. сетих се, че нямаме снимков материал след махането на фиксатора.

лежим под масата

Качена снимка

малко не на фокус, но се вижда крачето. ако не исках да го покажа точно него, тази снимка изобщо нямаше да я публикувам, защото по никакъв начин не се добива представа колко е прекрасна малката...

Качена снимка

качихме се на дивана

Качена снимка

и заспахме...

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2011 - 02:39 PM

Показване на мнениетоIAB, в 14 December 2011 - 02:34 PM, написа:

гръдният й кош все още е огромен, а назад все още е мъничка, но не се виждат ребра никъде.


Това опасно много ми напомня случая с Пабло на Чери и Яна. Оказа се, че има диафрагмална херния (ако правилно го казвам) - органите са качени в гръдния кош. Консултирайте се с лекар и направете снимки, за да сте сигурни, че случая не е такъв. Това състояние е много опасно според това, което знам :dh_188:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 December 2011 - 02:44 PM

ух... тя прекара 7 седмици в клиника Св. Антим и предполагам, че биха обърнали внимание, ако имаше опасност... още повече, че всички там я обожават.

този уикенд или другата седмица ще я водим на ваксина, та ще ги попитам специално.
някакви симптоми има ли това нещо? защото тя е много жизнена и не изглежда да има какъвто и да било проблем.

според мен, без да съм медицинско лице, гръдният й кош и предните й лапички са толкова големи, защото дълго време ги е ползвала тях само или основно и са се развили много.

п.с. Ели, моля те, не изпадай в паника като прочетеш за тази диагноза!!!

#25 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2011 - 02:45 PM

bluе, благодаря много за грижата! Права си, опасно е. Но при Мини въпросът е друг - тя беше в клиника 7 седмици и малко се движеше. Крачето е.. хм.. недоразвито звучи грозно, но е най-близкото. Не искам да подценявам опасността и ще питам в клиниката какви рентгенови снимки са правили.

IAB, Качена снимказа всичко, което правите и за начина, по който го правите!

ПС
Писали сме едновременно с IAB, аз съм паника, признавам си :) Ще питам, за всеки случай, не пречи да се провери.

Това мнение е редактирано от Elizd: 14 December 2011 - 02:48 PM

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#26 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2011 - 03:06 PM

тъй.
за да успокоя Ели, пиша тук. моя много близка приятелка, която е ветеринарен лекар, дойде на гости да ни прегледа зоопарка, че всеки си има негови си болежки - Гръм е с ларингит или нещо подобно (който май аз съм му лепнала), заека пикае като за световно, а пък за Мини имахме притесненията за хернията. всички ще живеем :ab_041: , а малката го няма това гадно нещо. характерно за този тип херния било учестено дишане и други проблеми, свързани с дишането, но при нея го няма това. според лекарката, до месец-два ще започне да трупа килограми и в задната част на телцето, а сегашната дисхармония в телосложението й се дължи на счупването и престоя в клетка.

така че Миничка е добре, Гръм й гризе ушите и въобще са една семейна идилия :ab_041: . остава да стане по-уверена с крачето и да се сети, че като сяда, може да го сгъва и всичко ще е перфектно.

#27 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2011 - 03:22 PM

Толкова съм ви задължена...Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#28 Потребителят е офлайн   di_di Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 195
  • Регистрация: 31-July 11

Публикувано: 15 December 2011 - 04:14 PM

Ох, изчетох със свито сърце, но накарая ми олекна. Чувствам се много гадно, че не се опитах да намеря на Мини приемен дом веднага след операцията :eg_033: Никога не съм имала животинче в клиника и не съм си помисляла колко опасно може да бъде обездвижването, макар да ми беше ясно, че едва ли и е много приятно да е затворена в тази теснотия. А и в началото ми казаха, че след около месец ще и зарастне крачето, то пък било божа работа, проточи се почти два.

Гръм е много хубав, като вълк. Той каква порода е? Не разбирам нищо от породи :wa_048:

За хигиенните навици ми беше ясно, че няма да е лесно и точно за това много се притеснявах какъв човек ще я вземе... Чувала съм за случаи на изхвърлени котета през балкона заради това, че се изпишкали където не трябва :sad:

#29 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2011 - 09:58 PM

Диди, не си виновна за нищо, напротив - спасила си малкото диване и си му дала шанса да бъде обичана и ядена от Гръм :ab_041: . а и да бъде царица в собствени владения в най-скоро време. така че не се ядосвай, че не си й намерила приемен дом веднага след операцията - при тези усложнения, които е получила, е по-добре, че е била там, под постоянно наблюдение.

а Гръм е порода староиндонезийски кангчер :ab_041: :ab_041: :ab_041: (т.е. кангал + пинчер + старонемска овчарка + набъркана Индонезия, за да звучи по-напудрено или с 1 дума - измислена :db_046: ). като отидохме в зоопарка, всяко животно приличаше на него - хиена, маймуна, даже прилеп :ab_041: .

Ели, стига си била задължена пък ти, няма за какво :beer: . ще видим какви са плановете за събота и можем да домъкнем Мини-звяра с нас на базара, та да я видиш в цялата й диващина :ab_041: . ако не тогава - ще измислим нещо друго :md_064:

#30 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 December 2011 - 02:03 AM

Честита Коледа на всички!

Имам нужда да споделя нещо с вас, пък ако някой има идеи и предложения по въпроса, ще се радвам и ще съм благодарна.
Откато решихме да взимаме Мини да спи при нас през нощта открихме, че тя всъщност МОЖЕ да стиска! И то по 10-12, че дори и 14 часа! През деня, ако е на дивана/леглото също се сдържа, но слезе ли - край. Не признава вестници, памперси, разходки, поощрение, каране - ни-щич-ко.
Идва Бъдни вечер. Малката през деня (по-скоро около 18ч) я обзема неистова жажда, изпива света. До тук добре, но си го представете малкото зверче като огромен балон или голяма табуретка с малки краченца - и в двата случая изглеждаше, сякаш ще се пръсне. Вечерта до 02.30ч. съм я разходила около 15 пъти, а отделно се изпишка вкъщи още 4. Но все още е огромна и подута, въпреки че оченабодно се чувства прекрасно! На другия ден започна да спихва :D и се успокоих. Вечерта обаче реши, че това, че се прави успешно на цистерна не й е било достатъчно, та трябваше да се сдобие с разстройство. Не прекалено, че да се притесня, но не и съвсем безобидно. Аз от доста години по препоръка и със съгласие на различни лекари, лекувУам обикновената диария или с оризова или оцетена вода, или направо лъжица оцет в устата. Поради липсата на ориз и абсолютно нормалният стомах на Гръм, девойката получи една чаена лъжичка ябълков оцет след папане. Супер! Надявах се историята ни да свърши до тук, но не би. През нощта я усещам, че е нервна и й отварям вратата към коридора. Тя се изаква, а аз с ужас откривам, че има кръв. Детето обаче явно се чувства добре и си ляга пак при нас. На сутрешната разходка отнОво виждам кръв, Гръм се чувства изолиран, че обръщам внимание само на нейните произведения и взима и повръща! Аз вече, доста притеснена, звъня на моята приятелка, лекарката, за да питам какво става и какво да правя. След кратка телефонна консултация, тя ме успокоява за Мини, казва, че се дължи на разстройството от предния ден и да й давам малко витамин Це. Така овладяхме цялата ситуация, Гръм с неговото повръщане не постигна нищо, освен че яде само суха храна.
Огромният ми ужас идва днес. Бях на изследвания от рано, приятелят ми - на работа от рано, та кучетата бидеха разходени от него към 07.15ч. Аз нямаше да се връщам до нас от центъра, за това той щеше да разходи и нахрани малката към 18ч., а после имахме излизане. Прибира се той и какво да види? Коридорът опикан и осран от момичето (наша грешка), спалнята - отворена (редовен и любим номер на Мини)... и още извадени и изядени играчки за елха (стиропорови), ядена декоративна слама, всичките ни завивки на земята, възглавниците ни очевидно уважени (но здрави), всичко наопаки, а като капак заекът излязъл и той на разходка при тях в кухнята и коридора. И явно са си правили партей и са използвали талаша му за конфети, иначе Росен не можа да си обясни как половината апартамент беше в стърготини. Накарал им се той, разходил и нахранил госпоЙцата и излязъл. Аз от мъка след разказа му изпих една голяма бира, а по принцип съм безалкохолен човек. След като бивам информирана как ги е строил, двамата решаваме, че няма да има повече ексцесии. Мдааа, щеше да е хубаво. Прибираме се в 12.30 и косъма ни се изправя - фекалии на 5 места (2 на Гръм, което пак е наша грешка, 3 на Минка), едно изпишкано, леглото ИМ и ТЕХНИТЕ завивки на г@з, видими следи от нападение на чувала с храна, изваден и обърнат целият боклук ... и изядени 2 кокала от свински пържоли. Сърцето ми спря, но за момента кучетата са добре. Само че останаха без меко легълце - след като не го оценяват, ще спят на опикания (от Мини) чаршаф на земята, докато се изпере и изсъхне. Пък от утре ще бъдат и връзвани - всеки в отделен край, в който да се оправя сам. Може би по този начин ще намаля възможните поражения върху тях, засилващите се такива върху апартамента и абсолютно наличните такива у мен :D.

Те това беше от нас за интервала 24.12 - 28.12.

#31 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 29 December 2011 - 08:39 AM

Кучето е малко и трудно може да стиска толкова часове, нормално е да има акита и пишкания, докато ви няма. Оставяйте го в стая, където е обезопасено, прибирайте неща, които са ви ценни и не искате да пострадат Оставяйте вестници и играчки,кожени кокали, вестниците лесно се чистят, а шумолят и са приятни за кучетата.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2011 - 10:22 AM

Тази девойка, МинитУ, явно се опитва да си навакса всички детски лудории, които е пропуснала в клиниката Качена снимка

IAB, огромни извинения на теб и приятеля ти! Много съжалявам за всички каши, бели, страхове и ужасии, които е забъркала тази принцеска... Що така си върви срещу късмета :(
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#33 Потребителят е офлайн   di_di Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 195
  • Регистрация: 31-July 11

Публикувано: 29 December 2011 - 11:29 AM

Олеле, какви бели е сътворила! Наистина като че ли иска да си навакса за пропуснатото детство! Ужас, не знам просто какво да те посъветвам :sad: :sad: Никога не съм имала куче и нямам представа как се възпитава и се учи а хигиенни навици. Жената от рецепцията в Св.Антим ми беше казала, че имало някави капки, които се накапвали върху пелена, за да привлекът кучето да пишка на нея. Сигурно ги продават по зоомагазините.

Преди много години моя приятелка си взе немска овчарка на възрастта на Мини. Правеше същите бели като нея и накрая я заведоха на село :sad:

#34 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 29 December 2011 - 12:06 PM

IAB, :rc_036:, за това, че приютихте малката и искрени съчувствия за дизастъра....

Първо е бебе, второ не е свикнала на домашен живот, трето - изкушенията са в повече, а и явно след дългия престой в клетка кипи от енергия момичето. Оставяйте повече играчки, кожени кокали (стига да не се бият за тях), сложете ключове на стаите, в които не искате да влизат - спалня, хол, кухня... При нас в хола са кротушковците, които спят по цял ден плюс котките, а в коридора са бесовете. Всички стаи са под ключ докато ни няма. Меки легълца и възглавници отдавна се отказах да купувам. Около 3 минути отнема разпорването и изваждането на цялата вата...
Това няма да те успокои, знам.
Но пък това ще те развесели, надявам се:-)
Успех с малката и весели празници!
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#35 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 December 2011 - 12:27 PM

благодаря ви на всички за включванията!
зная, че е нормално светът да е опикан и осран, при положение, че ни е нямало толкова време. но там е работата - откакто сме я взели, по стечение на обстоятелствата, аз съм всеки ден по цял ден у нас (с малки изключения), т.е. тя изключително рядко остава без човешко внимание. през останалото време се радва на компанията на Гръм.
и уж всичко е обезопасено, но тя все пак намира начин да направи разрушения. казвам "тя" защото Гръм е безкрайно странно, да не кажа гениално, куче - научи се на 3 месеца и половина да стиска и да не върши нищо вкъщи (както ми припомниха скоро), никога не е правил бели, освен 1 изядена чехла и 2 нагризани зарядни. и толкова. така че тя е лудетината, която вършее из къщи.
не ме е яд по никакъв начин за наядените или изядените неща, притеснявам се за кучетата. особено за частта с кокалите - наша е грешката, че изобщо сме ги оставили в кофата, но, за да бъде обърната, Мини трябва да си сложи главата вътре и Гръм да я повдигне, т.е. не е особено лесно. и въпреки това са успели. просто изпитвам див ужас от кучета, които ядат кокали (звучи нелепо, но ми е фобия от предишното ми куче).
а колкото до хигиенните навици - тя сякаш НЕ ИСКА да се стиска и да се учи. до преди да започнем да я взимаме в леглото, си мислехме, че не може да се стиска и че, едва ли не, някакъв нейн инстинкт се е разрушил в клетката, заради което не стиска, не признава вестници, памперси и останалите подобни. но първата вечер я взехме при нас към 23.30ч и заспахме. аз очаквах, че ще ме разбудят към 9-10 и бях безкрайно учудена, когато се събудих в 14.00ч., а те още спяха. тогава разбрах, че тя може да стиска. но просто НЕ ИСКА да го прави. и не зная причината. случвало се е да я хвана да пишка, да я спра и да се опитам да я накарам да се изпишка на памперса. тя се СТИСНА, не само че за 1 час не се изпишка на памперса, докато аз седях при нея, ами си легна на него. не зная ЗАЩО не иска - опитах всички начини, за които се сетих като радване, лакомства, каране или наказание като направи нещо вкъщи... нищичко не помага. и вече търся психологически проблеми! защото Мини е изключително умно куче - научи се на "седни" и "легни" общо за 15 минути, вече знае "на място", знае "не", знае "стой", знае "ела тук" (макар и с оглушки понякога), въобще е възприемчива. но що се отнася до хигиенните навици - не знам.

иначе като е самичка - без човеци и без Гръм, е доста послушна - спи си, пишка си, отваря си вратата на спалнята (която не се затваря много добре, но пак е нужно известно усилие да бъде отворена) и си ляга на леглото. общо взето до там й свършват белите. е, понякога почва да гризе вратата на банята, но толкова. по отделно са доста послушни, но като се съберат с Гръм сякаш се нахъсват един друг кой по-големи магарии ще направи.

Ели, никакво извинение не ни дължиш, стига :smile: . въпросът е, че докато не се научи да пишка само навън, нито можем да й потърсим постоянен дом, нито да опитаме за другото :md_064: .
Диди, питах за тези капки и ми казаха, че не вършели никаква работа :(. дано малката се стегне, защото си зависи от нея май повече, отколкото от мен на този етап.

DDG, благодаря ти! аз дори на Гръм нямам много вяра, за да го оставя в хола при цветята... оставям ги да си играят в коридора, незнайно защо реших, че по този начин няма да имат нужда да правят бели :db_046: . всички играчки бяха унищожени, включително кожените кокали, плюшените и тези кучешките възели - всичко стана на части. иначе вратата на спалнята сега я връзваме с връв за дръжката на вратата на гардеробната и не успяват да я отворят.

просто се чудя как да постъпя вече... свършиха ми идеите. остана само да ги държа вързани с определена дължина на каишката в различните части на коридора и така да постигна нещо, макар че не съм сигурна какво...

Това мнение е редактирано от IAB: 29 December 2011 - 12:33 PM


#36 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 29 December 2011 - 12:50 PM

Като краен вариант - клетка, но все пак достатъчно голяма. Но това си е скъпичко решение, освен ако не намериш на заем от някого за известно време.
Надявам се, че с времето ще отминат бесовете...
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#37 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2011 - 12:57 PM

Благодаря и аз за идеите и предложенията! Качена снимка

Предложих да намеря от някъде клетка, но IAB се притеснява и според мен с право. Причините са две: емоционална - не й се иска кучето да е затворено пак; и рационална - Мини е свикнала с клетката, в последните 3 месеца е изкарала много повече време в клетка, отколкото навън. Не зная дали това няма още повече да забави прогреса... Но все пак предложението ми стои на дневен ред, ако тази беладжийка продължава да се изявява и е опасна за себе си и Гръм...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#38 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 December 2011 - 01:22 PM

засега съм се спряла на вариант с връзването - ще им отпусна достатъчно дължина, че да си щъкат наоколо, да не им е некомфортно, да стигат до водата и т.н., но да не могат да се стигнат един друг. пък на Мини ще й напълня цялото пространство с вестници и памперси и това би трябвало да я приучи да пишка там, когато не може да се стиска... наистина не искам да я слагам пак в клетка, толкова време е стояла, че сякаш се е върнала назад в развитието си. но бих се радвала някой от кучешките дресьори или хората, които разбират от кучешка психология, да ми кажат мнението си за връзването, защото не съм го правила, само съм го чувала, и не зная дали е добра идея и как ще се отрази на момичето.

благодаря ви! :rc_036:

#39 Потребителят е офлайн   di_di Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 195
  • Регистрация: 31-July 11

Публикувано: 01 January 2012 - 12:54 PM

Разпитах как става приучването на хигиенни навици и разбрах това, което сигурно всички знаят, ама да си кажа - като се накани да върши работата в къщи и приклекне, трябва да се извика "НЕ" и после бързичко да се изведе. Като го направи навън - погалване, "Браво" и награда... А ако се изпишка в къщи - мъмрене, ако може така да се каже. Но варианта с вестниците явно тя не може да го схване и най-добре да отпадне и направо да се научи да го прави навън. Ако след всяко изхождане вкъщи и се карате и след изхождане навън я поощрявате, може би накрая ще схване как е редно. Защото е ясно, че щом изкарва 12-14 часа, значи спокойно може да се стиска. Не е изпускане това нейното. Според мен схваща бавно, защото когато е била в клиниката, си е пишкала и акала където и падне и никой не и е правил забележка. Пропуснала е първите месеци, когато бебетата са най-податливи и сега за това е по-трудно.

#40 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 January 2012 - 05:04 PM

благодаря ти, Диди!

това и правим, така и Гръм се научи. в общия случай разбрахме, че ако разхождаме Мини на всеки 2 до 3 часа през деня, няма физическата възможност да се изпишка вкъщи, т.е. пишка само навън. мен ме притеснява това, че не иска да се стиска. като й се допишка, просто кляка, където й да се намира из апартамента - няма предупреждение, няма душене, няма нищо. до известна степен си мисля, че демонстрира характерче - знае, че не е правилно, знае, че й се караме и й се сърдим, обаче го прави.

рано или късно ще свикне и ще се научи. особено, ако не е някакъв психологически проблем.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни