Dog.bg Форуми : Парфюм за куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Парфюм за куче що е то? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 October 2011 - 10:52 PM

Някой може ли да ми каже ползвал ли е подобно нещо и вреди ли по някакъв начин на кучето?Гледам,че в нета е а и във зоомагазини и ветеринарни предлагат парфюми за кучета,които се впръскват по козината.Увреждат ли козината,дразнят ли кучето и могат ли да се появят някакви нежелани ефекти от него.
Тъй като имаме член на семейството ,който е много капризен от към миризми(разбирайте свекървата) и все ми натяква като идва на гости,че мирише на животно вкъщи,а все вървя с прахосмукачката и вкъщи има 1000 ароматизатора,но явно съм и свикнала да не усещам.Та помагайте безопасно ли е да напръскам жУвотните вкъщи с таквоз нещо?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 October 2011 - 11:17 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 18 October 2011 - 11:52 PM, написа:

(разбирайте свекървата)
...че мирише на животно вкъщи,а все вървя с прахосмукачката и вкъщи има 1000 ароматизатора

Разковничето е "свекървата". На нея винаги ще й мирише, колкото и парфюма да сложиш, ако ще и да изкъпеш кучето с тях.
Е има и друг вариант - да не й хареса точно този аромат, който си избрала за парфюма.
Махни животните - тогава ще спре да й мирише.

И за да не е само офтопик - колкото и да са безвредни като съставки, мислиш ли, че чувствителният кучешки нос ще се чувства комфортно, когато самото куче мирише на нещо толкова непривично? Не стига, че понасят нашите прахове за пране, ароматизатори, парюми, препарати за чистене и тонове други миризми, че да олеем и самите кучета с миризма.
Аз не бих.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2011 - 11:40 PM

Напълно съм съгласна с бушката. Кучетата имат в пъти по-развито обоняние и всякакви химически миризми ги дразнят и им навреждат. Моите кучета често започват да кихат, когато се напръскам с парфюм.
Препоръчвам горещо този препарат - http://blog.sepuko.org/?p=7 който е био препарат, безвреден за пране, миене на пода, може да се ползва и като веро. Не дразни и не алергизира животните и хората.

Майка ми като ми дойде на гости също твърди, че й мирише на кучета, но пък аз обожавам тази миризма.Тя е специфична, и понякога дори ми липсва, колкото и странно да звучи.

И сега един съвет, отделно от излиянията. Пробвай да сложиш на няколко места в апартамента кора от портокал и лимон. Това са най-силните естествени миризми, придават много свежест, особено портокала, и не вредят на никой.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 October 2011 - 11:53 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 19 October 2011 - 12:40 AM, написа:

може да се ползва и като веро

Фрощ си имат отделен продукт за миене на съдове и отделен за стъкла, маси и т.н. Имат и един с оцет за варовикови наслагвания. Иначе показаният от теб ползваме у дома за миене на подове и като течен сапун. За съжаление не е добре да се пере с него - много се пени и пералнята връща...
Извинявайте, пак офтопик...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2011 - 12:02 AM

Объркала съм се, ето този използваме - Gel detergent ALOE VERA

Ех, тези свекърви...

#6 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2011 - 08:25 AM

Откъде мога да си набавя този препарат .. Ние в момента сме с Лок за пода.
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 October 2011 - 09:22 AM

Аз купувам от Фантастико. Не съм купувала само този за пране, ще потърся и него.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 19 October 2011 - 10:15 AM

Ако го "напарфюмираш" има голяма вероятност да се опита да прикрие миризмата като се овъграля в нещо много гадно (моят след баня го е правил в кравешки "торти", а веднъж намери изхвърлен плик с мнооого развалена риба). Така че, кажи и на свекървата като не и харесва да си седи у тях:-)
А за препаратите - аз препоръчвам за дезинфекция продуктите на Живас, ето това например. Безвредно е за животните, използвам го да си дезинфекцирам и клетките, ако съм возила болно животно например.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#9 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 19 October 2011 - 08:03 PM

Любимото ми Ленче е ужасно смрадливо и й бях купила парфюм. Ами не знам дали я дразнеше (напръсках я веднъж), но към нейната миризма се прибави и тази на парфюма и стана наистина страшно, така че по-добре недей. Аз мия с оцет и известно време миризма не се усеща.
А, и кажи на свекърва си , че можеше да гледаш опосумиКачена снимка.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 October 2011 - 11:03 PM

Благодаря Ви много за мненията много ми помогнахте.Животните определено няма да махна-по скоро тя ще спре да ни идва на гости :ab_041:
Портокали и лимони котките ги намират където и да ги скрия почват да ги обикалят и подмятат и накрая почват да се тръшкат отгоре им и да се въргалят по тях.А после търчат от стая в стая като откачени.
Варианта да й кажа че не гледаме декоративно прасе или опосуми ще го имам като резервен,защото ако и го подхвърля може да не ми проговори близките 10г.
Спирам се на последното няма да използвам и без това бях доста предубедена ''парфюм'' за кучета :zz_020: А и как да се лиша от приятната миризма на току що излязло от банята мокро куче....никогиш :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2011 - 11:06 PM

Показване на мнениетоBuddy28, в 19 October 2011 - 06:03 PM, написа:

Любимото ми Ленче е ужасно смрадливо и й бях купила парфюм. Ами не знам дали я дразнеше (напръсках я веднъж), но към нейната миризма се прибави и тази на парфюма и стана наистина страшно


Бях забравила за тази подробност. Качена снимка Парфюма не неутрализира миризмите, а само ги подсилва като акцент!

#12 Потребителят е офлайн   Lanomaster Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 25-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 March 2012 - 10:33 PM

Разбира се ,че парфюма вреди на обонянието на кучето,но има един аромат иланг-иланг се нарича ,който действа изключително успокояващо при кучетата.Масло етерично от иланг-иланг може да се намери по кабинетите за ароматерапия или от доставчиците им.Количеството доловимо от кучето е нищожно малко,щом доловимата доза от човека е 0,01-0,02 милиграма във 100 грама алкохол.Така,че в 50-100 мл. медицински спирт ,ако се добавят няколко милилитра иланг-иланг ,примелно 10/обикновено в ароматерапията капсулите са по 5 мл./ може да се получи чудесен успокояващ парфюм за много раздразнени и нервни кучета.Маслото е със силен,сладък цветен мириз,напомнящ жасмин ,та може да действа и на злата баба успокояващо и да е мост към поносимост към кучето.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни