Dog.bg Форуми : Има ли надежда за Рая?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Има ли надежда за Рая?

#1 Потребителят е офлайн   Persefona_86 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 12-December 09

Публикувано: 20 October 2011 - 03:21 AM

Това е историята на кучето, което намерихме в понеделник покрай мантинелата на бул. Брюксел. Написала съм основните неща в албума, но ако имате въпроси, ще отговоря.
http://www.facebook....64999497&type=1
Случаят на Рая е доста тежък и тя има нужда от специални грижи и отговорни стопани.
Ако някой иска да я приюти, въпреки всички усложнения, нека да ми пише :)
Благодаря

#2 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 October 2011 - 11:59 PM

Нещо ново около Рая има ли?
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 October 2011 - 10:38 PM

Копирам от фейсбук ако някой няма регистрация:


20.10.2011:
Днес Рая стоеше пред вратата и чакаше да дойдем да я навестим. Донесох й кучешки бисквитки, защото се оказа, че и на нея много й харесват :)
Каквото и да правя, както и да й говоря или да й давам, тя се пази от мен. Единствената причина да се опита да стане и да се приближи е храната. Тя е все още доста слаба, въпреки, че я захранват. Трябва й време тялото й да се възстанови от дългия глад...
В ЦВК вече не могат да направят нищо за да й помогнат с болката. Вариантите основно са 2:
1. Инжекции, които да й се слагат на всеки 6 месеца - несигурен и временен ефект - 150 лв на всеки 6 месеца
2. Операция за заместване на ставата с изкуствена - перманентно и необратимо решение, което вероятно ще обездвижи ставата - 5000 лв :S
При всички положения Рая ще има нужда от специални грижи до края на живота си.
Ако тя ви харесва и искате да я вземете защото е породиста, вие не сте за нея. Ако искате да я вземете да ви пази двора или апартамента - тя не е за вас.
Човекът на Рая е единствено този, който ще сподели не къщата, а себе си с нея. Който ще е способен да разбере какво е преживяла и колко много внимание и обич са нужни, за да се компенсира всичкото зло и всичката болка... Ангелът на Рая... :)
Моля споделете и помогнете да намерим този човек, за да има надежда за Рая!
Ако някой иска да й помогне с приемен дом, нека се свърже с мен или с Dimitar Trendafilov
http://www.facebook....dafilov.dimitar

Благодаря ви :)
________________________
Рая е едно изстрадало същество, което буквално имаше късмета да бъде блъснато от кола ... Късмет, защото пред мъката, в която е живяла е за предпочитане...слаба до неузнаваемост и неспособна да се движи, живяла целият си живот в страдание...
Тя е на 4-5 години, а от 5 месечна възраст всяко едно нейно движение е било свързано с жестоки болки. Рая има много тежка форма на артрит на ставите, който се е развил още в бебешка възраст и не е лекуван никога. В резултат на него ставите са безвъзвратно унищожени...Предна дясна лапа е толкова възпалена, че има съмнение дали което и да е лекарство или обезболяващо ще й помогне да води нормален живот оттук натам...
Кръстихме я Рая... Рая, защото живота й е бил Ад и е време този ужас да свърши... Рая, защото това име носи всичкия позитивизъм и нежност на нейната изстрадала душа... Рая, защото се надяваме на чудо, което да й даде надежда...
За Рая ще трябва да се полагат специални грижи до края на живота й, като за дясната й лапа има сериозна възможност да се стигне до момента, в който нищо няма да помогне и ставата й ще трябва да се смени с изкуствена... Това е скъпа операция, която ще спре болката, но ще остави лапата неподвижно гипсирана.
Не знаем дали е от болката или от лошите спомени, свързани с хората, но тя прави всичко възможно да избегне контакт с хора. При всяко докосване очаква болка, при всеки поглед навежда глава...
Ситуацията изглежда безнадеждна за нея. За да получи тя шанса да прекара поне известно време на този свят без поостоянни мъки, тя има нужда от много специален човек.
Има ли надежда за Рая?
http://www.facebook....150525085184498

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   shadou2 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Добрич

Публикувано: 17 January 2012 - 09:21 PM

Горкото животинче като чета това и се натъжавам за участта на тази красавица, бих я взела, но ми невъзможно, защото след този тежък живот , който е имала не ми се вярва да се спогоди с моята 12 годишна принцеса Дани ( котка) и освен това финансово не бих могла да си позволя нейното лечение, което наистина й е необходимо, надявам се да се намерят хора с възможности и мнооого обич в сърцата за да й ги дарят.

#5 Потребителят е офлайн   Persefona_86 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 12-December 09

Публикувано: 19 January 2012 - 11:33 AM

При Рая нещата се подобряват, защото вече е в приемен дом вкъщи. След месец с нас вече като посегнем да я пипнем не навежда глава, очаквайки болка, а започва да гледа с неочакване и даже като спрем да я галим, започва да ни подканва с лапичка. За Рая е много добре да е вкъщи, при хора, които я обичат. Има си и малък досаден другар, който до преди седмица беше в по-лошо психическо състояние и от нея, но някак си изведнъж се усети, че може да досажда безнаказано и сега буквално се качва на Рая на главата:
http://www.facebook....150731755334498 - това е последното клипче, в което малката беше толкова нахална, окупирайки леглото на Рая, че Рая се ядоса и се разположи на малкото легълце, където стоя невъзмутимо, въпреки всичкото плачене и молене от страна на малкия нахал. :)
Рая все още се свива и крие зад нас при всяка среща с друго четириного навън, но с помощта на една мила и кротка бездомна душа и на досадното малко зверче вкъщи, се надяваме малко по малко тя да се превърне в нормално, контактно животно след известно време.
При Рая в момента проблемът е главно физически. Тя е на лекарства по 2 пъти на ден и въпреки тях, ходи накуцвайки силно с десния крак и й трябват почивки ако разходките са по-дълги от 15 минути, особено в много студените сутрини.
Вариантите на Рая не са много. Поради "прекрасната" грижа, която е получавала при "стопаните" си десният й крак е една голяма болка. В лакътната става просто няма хрущял и костите се трият една в друга директно, което е страшно болезнено. Рая е прекарала в тези мъки години и вероятно заради това, че е отказвала да ходи е била изхвърлена.
След почти три месеца на лекарства Рая вече ходи, болката е намаляла до определена степен, но все още много я боли и без сериозни болкоуспокояващи (които са вредни за нея) тя не може да ходи нормално. Разходките са неприятна задача, която тя изпълнява, защото е научена да не се изхожда вътре и защото след това я чака храна. Няма никакво желание да се движи и като ни няма лежи по цял ден, като изминава само разстоянието от леглото си до дивана, когато малката стане прекалено досадна. Заради сериозното й състояние за нея има 2 варианта:
1. Артродеза - премахване на ставата и неподвижно свързване на двете кости, което води до обездвижване в лакътя. Кракът ще може да се движи единствено в раменната става.
2. Имплантиране на изкуствена става - интервенция, която не е правена до сега в България. Вероятно много скъпа и с негарантиран успех.
Заедно с Д-р Златинов (лекарят на Рая в Централна Ветеринарна Клиника) търсихме варианти, той се свързваше с различни компании, които предлагат импланта, който ние търсим, но за сега само една компания може да предложи по-малко от 50% вероятност за усложнения след интервенцията. Свързахме се с фирмата, Д-р Златинов прати запитване за курс и евентуална цена на инпланта, но за сега категоричен отговор няма.
Ако скоро не се намери решение за болките на Рая, ще търсим варианти за операция и в чужбина (въпреки предупрежденията, че цената ще е в пъти по-висока) защото след всичко, което е преживяла, Рая не заслужава да продължава да се мъчи всеки ден от живота си.
Ако някой може да предложи решение на проблема. Добра клиника в чужбина или информация за такава операция, ще съм много благодарна :)

П.П.: За малкото зло, което тормози Рая вкъщи съм писала в тази тема, тази за Рая я бях забравила и затова направих нова, не знам дали трябваше :zz_219:

#6 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 January 2012 - 03:34 PM

Имате ли снимки и диагнози, които да ми изпратите, за да направя една консултация с вет и аз?
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#7 Потребителят е офлайн   Persefona_86 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 12-December 09

Публикувано: 25 January 2012 - 11:37 AM

Да, ето ги.
Лява лакътна става: Качена снимка
Дясна става: Качена снимка
Вижда се, че на дясната става хрущяла е унищожен напълно и поради това се търси смяна с имплант. При лявата става положението не е толкова лошо и след като й беше приложена хиалуронова инжекция, която да успокои дразненето и предпази от контакт двете кости Рая вече не куца осезаемо с левия крак, но сега тя натоварва повече него, докато куца с десния и скоро сигурно пак ще се влоши.
Имам снимките и с по-добро качество, но трябва да намеря диска, на който ми ги бяха качили от клиниката. Кажи дали трябват :ba_025:
Мерси за помощта :rc_036:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни