Dog.bg Форуми : Прекрасна черна малка Золи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Прекрасна черна малка Золи Кученце с родословие, но без късмет

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 October 2011 - 12:07 AM

Показване на мнениетоDi@n@, в 21 October 2011 - 02:01 PM, написа:

Золи е чистокръвна немска овчарка. Вписана е в родовата книга на федерацията (БОГОК, ако не греша). Има добро родословие - бащата е шампион в някои от дисциплините, а дядото на майката е бил куче спасител с доста отличия, включително и от земетресението в Турция през 1999г. Родителите на Золи са работни кучета и доколкото разбирам работната селекция са кучета, които по-добре запомнят и изпълняват команди. Те са по-подходящи за обучение за кучета спасители, водачи, пазачи, следотърсачи и т.н. Разбира се, мога да дам допълнителна информация за родословието на Золи при нужда.

Золи е родена на 20 юли и в момента се намира при стопаните на майката, които се свързаха с нас с молба за помощ. Причината - Золи не вижда и вероятно никога няма да вижда. Всичките лекари и хора, с които са разговаряли са препоръчали евтаназия за Золи. Това съвсем не е необходимо. Ако някой от вас някога е бил на гости на приятел, който има сляпо куче, то той знае, че дори трудно се забелязва, че кучето е различно. Грижите за подобен любимец ще са по-специфични, но не по-натоварващи.

Силно се надявам тя да намери добър човек в България. Пускам тема тук с надежда нейният човек да я забележи.

Разбира се, поради опасност от злоупотреба, ще сме много внимателни, когато избираме осиновител за нея.

Ще прикача няколко снимки на Золи.

http://forum.dog.bg/..._0&#entry987766

Показване на мнениетоmik, в 22 October 2011 - 12:33 AM, написа:

Добре е кученцето ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се кастрира преди да се подари,защото се оказа,че от 3 различни кучила от същият баща има родени слепи кученца .

А за останалите кученца от този баща за които не се знае не ми се мисли.
Успех все пак на кутрето,дано има късмет.




И тук да попитам, защото май тук е по-подходящ раздел за въпроса ми:

Показване на мнениетоmik, в 22 October 2011 - 12:33 AM, написа:

А за останалите кученца от този баща за които не се знае не ми се мисли.


И за останалите, които ще последват... Няма ли начин този баща да бъде ... хм, как се казва ... "изваден от разплод", след като не става дума за междусъседско размножаване, а за клубно кучило?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 October 2011 - 12:54 AM

Интересно, това кученце без дом ли е???
Значи продаваме си читавите, а това ни е в тежест, и не става за продаване, моля някой да го осинови, ще ревем по форумите...Стопаните на майката не може ли да си го гледат, след като са решили да я пуснат в разплод, гледам и хубава поляна си имат?
Жал ни е да го евтаназираме, ама ни е кофти и да го гледаме.
Развъждането крие и рискове, и не е честно друг да носи отговорността ви!
Това не е кученце без дом, а кученце на някой, който иска да се откаже от отговорноста си към него!Съжалявам, така седи проблема, погледнат от мойта си камбанария...
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 October 2011 - 08:13 PM

Аз пък изпаднах в заблуда, че Золи е при хора,които са я взели/купили. А то какво било...
Ми да си я гледат. И да помислят малко преди да си заплодят кучката отново на супер-друпер шампиона. Сега, като се освободят от бремето (и то благодарение на организация, която си има достатъчно БЕЗДОМНИ на главата), ще си направят нови кученца.

Аз така и не разбрах - този шампион няма ли клуб, който да го контролира и спре от развъдна дейност?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Di@n@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 13-July 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2011 - 10:43 PM

Благодаря, bushkata, че създаде тема и тук.

С няколко думи ще се отговоря, дори и късно.

Майката на Золи е раждала два пъти, като това е вторият и последният път според собствениците ѝ. Доколкото разбирам самата майка е с добро родословие. Родителите на кучилото не са собственост на развъдника. Самият развъдник е препоръчал евтаназия за Золи, както и ветеринарите на семейството.

Ако вярвахме, че най-доброто за Золи е да остане с тях, нямаше да търсим дом за нея. Семейството не е единодушно, че Золи не трябва да бъде евтаназирана.

Относно бащата - mik вече спомена в другата тема, че бащата вече не е в България. Ще се опитам да разговарям със семейството, за да науча повече, но темата с развъдниците за мен е съвсем нова и разговорът няма да върви гладко. :sad:
User's Signature

Nobody made a greater mistake than he who did nothing because he could do only a little.

#5 Потребителят е офлайн   babuleva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-October 11

Публикувано: 26 October 2011 - 05:21 PM

Показване на мнениетоdenicc, в 22 October 2011 - 12:54 AM, написа:

Интересно, това кученце без дом ли е???
Значи продаваме си читавите, а това ни е в тежест, и не става за продаване, моля някой да го осинови, ще ревем по форумите...Стопаните на майката не може ли да си го гледат, след като са решили да я пуснат в разплод, гледам и хубава поляна си имат?
Жал ни е да го евтаназираме, ама ни е кофти и да го гледаме.
Развъждането крие и рискове, и не е честно друг да носи отговорността ви!
Това не е кученце без дом, а кученце на някой, който иска да се откаже от отговорноста си към него!Съжалявам, така седи проблема, погледнат от мойта си камбанария...


Предполагам щеше да ви е по - интересно ако кученцето беше изхвърлено на улицата, както често се случва, и съответно пострадало там! И след като то продължава да е в дома на собствениците на майка си, дали те са се отказали от отговорността си към него?

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 October 2011 - 05:28 PM

Тогава защо го подаряват,а не го гледат с недъга му?Защо все още обмислят варианта за евтаназия?Предполагам Ви е сте собствениците.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   babuleva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-October 11

Публикувано: 26 October 2011 - 05:39 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 22 October 2011 - 08:13 PM, написа:

Аз пък изпаднах в заблуда, че Золи е при хора,които са я взели/купили. А то какво било...
Ми да си я гледат. И да помислят малко преди да си заплодят кучката отново на супер-друпер шампиона. Сега, като се освободят от бремето (и то благодарение на организация, която си има достатъчно БЕЗДОМНИ на главата), ще си направят нови кученца.

Аз така и не разбрах - този шампион няма ли клуб, който да го контролира и спре от развъдна дейност?


Може би не знаете, че за родословното развъждане местният развъдчик избира мъжкия за съответната женска. Предполагам това е свързано с генетичното подобряване на породата. Друг е въпросът каква селекция е направил съответният развъдчик, ако информацията по - горе (че има и други слепи кученца от този баща) е вярна. А за клубна принадлежност нищо не мога да ви кажа, но все пак има БОГОК, които май също са сгафили и са допуснали от недоказан за разолод "шампион" три котила едновременно!
Прави ми впечатление, че дирекно отсъждате "ми да си я гледат", а защо не се поинтерсувате какво ги е подтикнало тези хора да търсят нов дом за нея? Може би цветовете не са винаги черни или бели!
Грозно е да наричате Золи "бремето", та тя е една "прекрасна черна малка Золи"!

#8 Потребителят е офлайн   babuleva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-October 11

Публикувано: 26 October 2011 - 05:52 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 26 October 2011 - 05:28 PM, написа:

Тогава защо го подаряват,а не го гледат с недъга му?Защо все още обмислят варианта за евтаназия?Предполагам Ви е сте собствениците.


Да, ние, в мое лице в момента, сме собствениците.
Майката е много енергична, а Золи е доста по - стеснителна. Това ни навежда на опасения майката да не я наранява в игра или дори докато охранява двора. Доста бързо профучава от единия край на къщата до другия. По - голямата заплаха за Золи е басейнът ни, който в по - голямата част на годината е петдесетквадратова празнина. Нали се сещате какво може да се случи на тридесеткилограмово куче паднало от 2 метра височина. Тя вече е падала три пъти в него. Два пъти докато беше пълен с вода и един път откакто е празен, слава Богу в най - плитката част и без последствия. Другото, заради което изобщо съществува варианта за евтаназия е, че ние нямаме времето, което трябва да се отделя на Золи. За съжаление ежедневието ни е претоварено. Нали не смятате, че за нея би било добре да живее в клетка и да ходи на разходка един път в месеца?
Тоест, не тя е "бреме" за нас, а ние за нея! И ако някой може да и осигури по - добър живот, то ние търсим точно него!

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 October 2011 - 05:55 PM

Не не смятам,но също така и не смятам,че трябва да се евтаназира,защото Вие нямате време.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 October 2011 - 06:03 PM

Без думи......
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 October 2011 - 06:12 PM

Показване на мнениетоdenicc, в 26 October 2011 - 04:03 PM, написа:


Много трогателно :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   babuleva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-October 11

Публикувано: 26 October 2011 - 06:14 PM

Аз също не смятам, че трябва да се евтаназира и водя непрекъсната полемика със съпруга ми. И ви гарантирам, че доста сме се отдалечили от идеята за евтаназия, която развъдчика му внуши.

#13 Потребителят е офлайн   babuleva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-October 11

Публикувано: 26 October 2011 - 06:20 PM

Показване на мнениетоdenicc, в 26 October 2011 - 06:03 PM, написа:


Невероятна история!

#14 Потребителят е офлайн   Di@n@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 13-July 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2011 - 09:48 PM

Искам да благодаря на Христина (babuleva), че се включи в тази тема. Разбира се, нашият ангажимент към Золи остава. :smile:
User's Signature

Nobody made a greater mistake than he who did nothing because he could do only a little.

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 November 2011 - 04:41 PM

Показване на мнениетоbabuleva, в 26 October 2011 - 05:52 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 26 October 2011 - 05:28 PM, написа:

Тогава защо го подаряват,а не го гледат с недъга му?Защо все още обмислят варианта за евтаназия?Предполагам Ви е сте собствениците.


Да, ние, в мое лице в момента, сме собствениците.
Майката е много енергична, а Золи е доста по - стеснителна. Това ни навежда на опасения майката да не я наранява в игра или дори докато охранява двора. Доста бързо профучава от единия край на къщата до другия. По - голямата заплаха за Золи е басейнът ни, който в по - голямата част на годината е петдесетквадратова празнина. Нали се сещате какво може да се случи на тридесеткилограмово куче паднало от 2 метра височина. Тя вече е падала три пъти в него. Два пъти докато беше пълен с вода и един път откакто е празен, слава Богу в най - плитката част и без последствия. Другото, заради което изобщо съществува варианта за евтаназия е, че ние нямаме времето, което трябва да се отделя на Золи. За съжаление ежедневието ни е претоварено. Нали не смятате, че за нея би било добре да живее в клетка и да ходи на разходка един път в месеца?
Тоест, не тя е "бреме" за нас, а ние за нея! И ако някой може да и осигури по - добър живот, то ние търсим точно него!

Тъй като вие се включихте, за да ни обясните позицията си, аз също искам да кажа как виждам нещата.
Нямате време за Золи? А майката гледате как - тя се мъчи ли? Когато се разхожда едното куче, могат да се разхождат и двете.

Имате ли малки деца, внуци, приятелски деца? Всички те могат да паднат в басейна. Именно за това се поставят огради. Без да искам да съм цинична, но човек, който може да си позволи басейн, би трябвало да може да си позволи и ограда към него.

И съм сигурна, ама много сигурна, че след време ще имате още едно куче. Здраво. Независимо, че ни обяснявате как нямате време за ново.

Това, че не сте се отървали от нея на момента, а опитвате да й намерите дом, е прекрасно. Но не опитвайте да ни убеждавате, че го правите заради нея.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 January 2012 - 05:35 PM

Има ли някакво развитие с това кученце?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни