Dog.bg Форуми : Декоративно зайче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (134 Страници) +
  • « Първа
  • 132
  • 133
  • 134
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Декоративно зайче

#2661 Потребителят е офлайн   svetoslava89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 07-June 13

Публикувано: 07 June 2013 - 09:38 AM

Здравейте. Имам зайче на година и 10 месеца с абсцес на едната буза. Направихме му рентген, на антибиотици е, но според мен трябва да се извадят 2 от зъбите му...Проблемът е, че не знам кой ветеринар може да го направи, тези, при които ходихме, отказаха. Някой може ли да ми препоръча клиника?Сблъсквали ли сте се с този проблем?

#2662 Потребителят е офлайн   Frroggy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Not Telling
  • Location:Sofia, Bulgaria

Публикувано: 07 June 2013 - 08:54 PM

От къде сте? Знам една клиника в София. Ето сайта http://itavet.com/ Не съм ходила но по снимките личи, че имат опит с всякакви животни. Надявам се да помогнат. Ако някой е ходил при тях нека каже мнението си. :)

#2663 Потребителят е офлайн   svetoslava89 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 07-June 13

Публикувано: 07 June 2013 - 09:08 PM

В София уча и живея:) Мерси много за бързия отговор. Чух и други хубави отзиви за Ита вет, също така и за "Добро хрумване". Ще отида в една от тях. Дано вадят зъбки на зайковци, че те са малко сложни с тези техни заболявания...
https://fbcdn-sphoto...879970437_n.jpg - зайчето като малко, ако ви е интересно как изглежда :db_046:
Ето го и сега:
https://fbcdn-sphoto...135417865_n.jpg

#2664 Потребителят е офлайн   Frroggy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Not Telling
  • Location:Sofia, Bulgaria

Публикувано: 08 June 2013 - 07:24 PM

Радвам се че помогнах :) Зайко е много сладък ;pp Пожелавам ви бързо оздравяване!!!

#2665 Потребителят е офлайн   Tsveti_Varna Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-August 13

Публикувано: 02 August 2013 - 08:23 AM

Здравейте!

Зайко е на годинка, момче е и е с мен от началото на ноември. Имаме си първа ваксинка и всичко беше наред до скоро..
От няколко седмици периодично ни мъчи разстройство, което обаче не продължаваше дълго (няколко часа и пак
имаше нормални бонбонки), за това мислех че е от това,че хапва малко сено или че му давам малко парче морков
и организма не е свикнал с прясната храна още... Лекаря ми беше дал един препарат Трисулмикс, за разтваряне
във водичката при първия път на разстройството. Действаше му.
Тази седмица обаче се появи нов проблем... Във вторник забелязах, че храната му стои от предната вечер, беше
хапнал съвсем малко... Смених пелетите, измих купичката и сложих нови гранулки и ново сенце. На другия ден
видях , че пелетите са абсолютно чисти и храната почти не е мръднала, но беше пил малко вода. Реших да го
заведа на лекар, доста се уплаших ... Изпишка се само веднъж и пусна само една две миниатюрни барабонки,
които събрах за прегледа. Измериха му температурата 39.9 - завишена с 4 единици (лекарката каза все едно
човешка 37,8 ). С триста зора и много ровене с клечка в дупето взеха проба, така и не пусна бонбонка. Видяха
гъбички, които са нормално там, но мислят че сега са завишени. поради спад на имунната система и бактерия,
за която не бяха много сигурни, тъй като структурата и била малко променена. Изписаха ни Коли-теравет ,
комбиниран антобиотик с колистин и окситетрациклин, на прахче за разтваряне във водата. Като се прибрахме
му направих разтворчето и оставих поилката на разположение. До другия ден по обяд, беше пил точно един пръст.
Пак минах през лекарката, този път сама и тя каза със спринцовка да му давам по два кубика през два часа...
Направих го, и продължавам и днес, водата в поилката е непокътната. Сложих му прясна ,за да видя дали ще
я пие (страх ме е да не се обезводни) и ще продължа да му давам лекарството вече през час и половина.
Въпроса е, че изплюва голяма част от него и не знам колко успява да поеме. Някой знае ли как да направя, че
да поема цялото количество ?
Храната му е Versele Laga Cuni Junior, винаги пакетирана. Преди две седмици я смених с Versele Laga Cuni
Complete, за възрастни, защото вече е на годинка и тя е добре балансирана и смилаема, с фибри и комплекс
за здрави зъбки...Уж си я хареса...Сега като спря да яде му дадох малко гранули останали от старата му и ги
изяде. За това лекарката каза докато се оправи пак да му давам от нея и му купих нов пакет... Вчера за цял ден
е изял половин купичка (нормално изяжда една сутрин и една вечер, според дозировката на пакета и му стигаше).
Хапва по една две гранулки и ляга, После пак хапва и ляга, изтощен е.. Хапва малко сено ,,,
Бонбонки имаше съвсем малко , като бяха по-дребни и сухи. Снощи дупето беше замацано като разстройство,
а днес е идеално чисто и не виждам следи в пелетите, само сухите барабонки....
В келтката е омърлушен, опъва се и лежи дълго. Става ,за да се почисти или да хапне малко. Като му давам
спринцовката с вода го пускам да се поразтъпче, за да не се обездвижи и за да огладнее, но той прави една
две обиколки на масата и ляга....Ужасно ми е притеснено....
По принцип ми давам само трапезна вода на Девин, да не е нещо от нея ?
Чудя се какво да правя, не искам да го стресирам излишно с повторно ходене при лекарката. Мисля пак да
занеса барабонка да видят има ли нещо, което пропускат... Най-много ме притеснява че не пие вода,
въпреки че хапва ужасно малко, поне посяга към храната а водата съвсем я отказва, дори не отива до
поилката...
Някой бил ли е в такава ситуация , да ходя ли при друг лекар, има ли във Варна добри лекари за
зайчета ? Сегашните ни лекари са от Амбулатория Филипови ...

#2666 Потребителят е офлайн   T-Mac Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 05-February 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 September 2013 - 05:22 PM

Подарява се декоративен заек

#2667 Потребителят е офлайн   anna90000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 26-July 11

Публикувано: 06 October 2013 - 12:39 PM

Здравейте! Моят зайко е на 3 годинки и миналия месец трябваше да му се бие ваксина, но пропуснахме (ваксината му е на всеки 6 месеца). Въпроса ми е може ли да му стане нещо, проблем ли е че сме пропуснали? :dh_188: :dh_188:

#2668 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 06 October 2013 - 06:04 PM

Отивате при вет да ви постави ваксина. Зависи какво разбирате под стане нещо..може да се разболее от инфекциозно заболяване.. Това не е малко.

Цвети вашето зайче оправи ли се?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#2669 Потребителят е офлайн   Gabiityy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 25-April 10
  • Gender:Female
  • Interests:Интереси хмм..:животни най-напред след това музика и забавления :D .
  • Skype:

Публикувано: 08 October 2013 - 12:25 PM

От кога не съм писала тук...ето ги и моите Тео и Пами :)

Прикачена снимка

#2670 Потребителят е офлайн   anna90000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 26-July 11

Публикувано: 15 January 2014 - 06:30 PM

Може ли декоративно зайче да яде сухари?

#2671 Потребителят е офлайн   partovska_7 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-March 14

Публикувано: 06 March 2014 - 09:24 AM

Здравейте,

Аз имам зайче от 5 години и преди три дни направи инфекция на очето. Страх ме е да не си изгуби зрението, защото не може да си затваря клепачите. Подуло му се е и от вътрешното крайче на очето му излиза съвсем малко бяла течност, нещо като гной. Водим го на ветеринар, слагаме му антибиотик, но все още е така. Дайте ми съвет - някакви капки за очи ли ни трябват? Доколкото четох написаното преди мен, вероятно е заради зъбче, но аз мисля, че самото му оче е възпалено, тъй като той не дава да се приближава нищо само до окото му, иначе по бузката дава. Още когато усетихме, че става нещо, ветеринарят му отряза предните зъбки. Сега се чудят дали е от задните проблема, но за да видят, трябва да го упоят, а ако наистина е от тях, не се наемали да вадят. Много се колебая дали да го упояват изобщо, след като няма да могат да извадят зъбче, ако е необходимо. Пиша тук, тъй като виждам, че и ветеринарите не са много сигурни какво е.. ето снимка на очето му Прикачена снимка . Ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете някакъв съвет. :))

#2672 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2014 - 05:23 PM

Тъй като от скоро време се сдобих с малък мини заек, доста почетох за отглеждането им и за евентуалните проблеми. При зайчетата джуджета най-големи проблеми се получават със зъбите. Понякога се врастват в челюстта, съответно се получават абцеси на челюстта или на очите. Изхода е само един - упойка и вадене на проблемните зъби, преди това рентген, за да се огледа дали има и други проблеми зъби, които да се отстранят наведнъж.

Тук може да видите снимките на зайци с проблеми, рентгенови снимки и решения -
http://www.lbah.com/...teeth-problems/
http://www.mybunny.o...dental_care.htm
http://www.novetbg.c...=article&id=166 - важно инфо!
http://www.avicenave...index.php?m=811

Превенцията се осъществява с даване на храни, с високо съдържание на влакнини (целулоза), някъде около 18-22% минимум. Т.е. задължително сено, пресовани пелети от люцерна, клонки от плодни дръвчета (върба, бреза, ябълка, круша и т.н.) Камък-пемза в клетката на заека. Възможно най-малки количества от многокомпонентните храни за зайци, които се продават на пазара. Те са висококалорични, заека се наяжда с тях и след това не иска да яде сено. А то е жизненоважно за поддържане на зъбите. Аз лично харесвам еднокомпонентните храни на Beaphar Care +, а също така на Genesis, имат висок процент фибри, твърди са, изтриват добре зъбките, предотвратяват селективното хранене. Давам и комбинация от 10 вида изсушени листа + билки (съдържа листа от черница, орех, лапад, липа, коприва, глог, роза, бряст, жълт кантарион...)

#2673 Потребителят е офлайн   partovska_7 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-March 14

Публикувано: 07 March 2014 - 10:59 AM

Много благодаря за полезната информация! Ще спазваме този начин на хранене, за да пазим зъбките, но с очето се оказа, че се е образувал абцес зад него, който за по-малко от три дни му е попречил на зрението и сега единственият начин да се спре е с хирургическа намеса. Вчера го водих на офталмолог, който го прегледа много обстойно, дори му погледна окото на ехограф и ни показа проблема. Най-лошото, което той каза, е че очето няма да може да бъде спасено и ще трябва да се отстрани. На снимката по-горе може би не личи много, но окото наистина стои доста изпъкнало. Каза ни също, че наскоро е правил точно такава операция, но вече в доста по-напреднала фаза, тъй като в продължение на няколко месеца са се опитвали да излекуват зайчето без операция. Реших, че най-добрия вариант е изобщо да не се отлага в такъв случай, защото самото зайче с такъв проблем е доста напрегнато, боли го и му тежи всичко това. Вероятно е имало как да се предотврати този процес при нас, но ветеринарят, при когото отидохме още преди да се подуе очето, просто не откри проблема.

Бих искала да споделя и за симптомите, по които може да се познае, че има такъв проблем, за да може някой друг със същия да го спре съвсем в началото - ако забележите, че зайчето не се държи, както обикновено и докато си седи спокойно, накланя главичката си на една страна, това е единия признак. Другото, което се забелязва, е, че зайчето в този момент изпива много по-голямо количество вода от обикновеното. Третият и вече по-сериозен симптом, това е сълзенето на очето. Това е знак, че слъзният канал започва да се запушва и спира да функционира правилно, след което става образуването на абцеса. Когато заведох зайчето ми на ветеринар още преди да се подуе, той му сложи антибиотик, който нямам спомен как се казваше, но беше млечно бял на цвят и не му помогна. Вероятно в този случай веднага би помогнал Dexametazon, както и един антибиотик на име Baytril. Със сигурност мога да кажа, че Dexametazon помогна на моето зайче да му поспадне малко абцесът, но, за жалост, му се постави чак след като проблемът вече беше налице. Моят съвет е веднага след като се забележи накланяне на зайчето на една страна, да се потърси ветеринар с добра апаратура, който да види състоянието на зайчето и отвътре, за да се вземат бързи и адекватни мерки за спирането още в началото на тези необратими впоследствие процеси.

#2674 Потребителят е офлайн   Ralitsad Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-March 14

Публикувано: 24 March 2014 - 10:36 PM

Здравейте!
Имам зайче,което е на около 3 годинки и по принцип е много палаво и игриво и все скача и тича и си играе,рови си с лапичките , драска си и т.н.
Днес обаче все едно не е моето зайче едвам се движи,влачи се от единият край на клетката до другият, ляга ,става,постоянно му се затварят очичките и не е въобще игриво, не иска да яде,не пие водичка и аз не знам какво му е и какво да направя :rf_011: .
Моля ви ,ако някой има подобен случай да ми каже как да постъпя ,защото аз не знам,гледам го как се измъчва и ми се къса сърцето ...Днеска като видях това му състояние беше късно и нямаше как да го заведа на лекар.
Благодаря предварително!

#2675 Потребителят е офлайн   Demigod Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 08-May 15
  • Gender:Female

Публикувано: 14 May 2015 - 10:45 AM

Това е моята прекрасница Фелисити :wub: :wub: :wub:
Тук е като ми я подариха, още не бях разопаковала стърготините :Д!
Качена снимка

Сега на 25-ти ще прави три месеца и за първи път ще я водим на ветеринар за ваксина :ab_041:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Demigod.Poseidon's daughter.Authour.

#2676 Потребителят е офлайн   Franc Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 05-January 16

Публикувано: 05 January 2016 - 02:46 PM

Здравейте нашето зайче за съжеление има абсцес :(
Днес го водихме на ветеринар и на лявата бузка има абсцес от инфекция на зъба , подуто му е . От няколко дена насам пие 5 пъти повече вода от колкото принципно пие и почти не яде
Има и 41 градуса темперетура
Ветеринарката му би baytril , понеже бях чел някъде , че дуплоцилин е по ефикасен , я попитах за него , тя ми каза , че е стар антибиотик и байтрил е по - добре ...
Каза 5 дена да му я даваме през устата и след това пак да идем да го прегледа и ако няма подобрение , да сме му правили операция и махане на инфектиралия зъб , но било рисковано , защото можел да не се събуди след упойката ... аз не съм много склонен да го оперирам и да го мъча това зайче ... при положения , че след това пак може да се появи тази болест :( ...
Чуда се какво да права много ме е жал за малкия Франк :(

  • (134 Страници) +
  • « Първа
  • 132
  • 133
  • 134
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни