Dog.bg Форуми : Декоративно зайче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (134 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Декоративно зайче

#81 Потребителят е офлайн   j_ADA_miki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 08-September 07
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv

Публикувано: 06 January 2008 - 09:43 PM

ами сега е по добре след инжекцията
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   Zaiche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 06-January 08

Публикувано: 06 January 2008 - 09:53 PM

не знам каква порода се води,но е чисто-бяла със сини очички.Аз също съм от СОФИЯ.

#83 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 06 January 2008 - 10:38 PM

lizata може след първата седмица.Не трябва да се бърка в клетката наче,казах защо.И пак ще кажа,тя ще ги пази и ще ги настъпи докато подскача.А след като бръкне човек в клетката,може да го отбие.Когато човек иска да има малки зайчета,носи отговорност и поема ангажиментите,затова кзах че е трудно.Разбира се че ще се омирише,нали и бебетата и майката пишкат и акат.Давам го като съвет.Женската ми е раждала 5 пъти и имам някакъв опит.Знам как се държат,како правят,кога почват да ядът от сухата храна и общо взето всичко свързано с развитието им.За това и казах,че като е види майката че се скубе веднага да се смени клетката. ;)

#84 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2008 - 10:54 PM

Аз съм чела че от 9 месечна възраст могат да се заплождат.А иначе аз имам мъжки който си търси дама,ама сте много далече :rolleyes:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 06 January 2008 - 10:56 PM

Еми то и аз това съм го прочела иначе няма откъде да го знам,но нали знаеш на някой места пишат пълни глупости :rolleyes: Аз съм от София и имаме мъжки,но вие нищо не сте разказали за вашата женска,освен че е бяла със сини очи и 1г.9месеца. ;)

#86 Потребителят е офлайн   Zaiche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 06-January 08

Публикувано: 07 January 2008 - 07:29 AM

Мойта зайка се казва Пухи.В началото като я купих излизаше сама от клетката тичаше и скачаше навсякъде и си играеше скучето,но откакто си сменихме жилището-спря да излиза.Един ден започнах да я изкарвам аз,гушках я в себе си и да я пускам на земята да се разхожда.Тя започна да обикаля ида души навсякъде,но пак не беше игрива както преди.След известно време като я пуснах вървеше и залиташе,сви се в един ъгъл,а главата и падаше на една страна.Веднага я заведахме на лекар в СИНИЯ КРЪСТ ,дадаха и антибиотик и казаха,че това е вид нервна криза.Разпитаха ме за поведението и начина и условията на живот и заключението беше че и трябва мъжки и че е самотна,защото не е кастрирана.Аз самата съм против кавато и да е операция,щом може да се избегне.От тогава търся мъжкар,залепих обява в два зоомагазина,но без резултат.Ако някой има други идеи или може да помогне-моля да се отзове!

#87 Потребителят е офлайн   syr4izeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-January 08
  • Location:Русе

Публикувано: 09 January 2008 - 09:45 PM

Здравейте ;)
И аз съм нова тук  :zaek: Надявам се новите попълнения да са добре дошли....  :palec:
Попаднах съвсем случайно на този форум и го изчетох от край до край. Аз самата съм "горда мама" на двама невероятни зайковци, лъвска глава и двамцата - батко Пухчо, на едва 1 навършена годинка преди 6 дни, и новата му доведена сетричка от Коледа насам, Ники, която е едва на месец и половина. Страшно много ги обичам, вече са се превърнали в част от семейството ни!!!!
Много се радвам, че намерих този форум и ще мога вече да обменям опит и съвети с вас!  :yahoo:
Аз съм в много подобно положение на Zaiche от София, само дето аз искам да намеря женска принцеса за моя сладур, защото вече ще ми откачи милия... Разгонен е якоооо от преди празниците, а откак дядо Коледа му донесе и нова сестричка, миризматана на женска в стаята направо го побърква... :rolleyes:.... Ветеринарят ме увери, че не му пречи малката и че ведъж достигнали полова зрялост, мъжкарите са постоянно готови да яхнат някоя пухкава сладурана (нещо като при хората  :pionercheta: ) Само дето аз искам да го направя татко най-накрая.... Жалко, че Zaiche не е от Русе....
Keri14, надявам се всичко да е ОК с мъничето ти, и аз стискам палци да се оправи!!!!  :OK:

#88 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 09 January 2008 - 10:40 PM

Разбира се,че новите са добре дошли и се надяваме да стават все повече и повече :yahoo: :palec: На мен тази порода ми е любима ''Лъвкса глава'',просто главичките и козинката им е много хубава.А новата дама в семейството сестричка ли му е или ще си му бъде жена :blink: Зайците не се разгонват те могат да го правят по всяко време(мъжките) а женските могат да раждат постоянно,но не е препоръчително.Само че когато малката порастне трябва да ги пазиш да не ражда постоянно,защото дори и най-много 5 мин да са заедно,белята вече е станала.А аз нещи се обърках,за кое мъниче всичко да е ок и да се оправи.Извинявай ама се обърках нещо.Пусни снимки и на твоите дългоушковци :blink: :wub:

#89 Потребителят е офлайн   syr4izeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-January 08
  • Location:Русе

Публикувано: 09 January 2008 - 11:38 PM

Благодаря за гостоприемството, Keri14  :wub: Между другото аз съм Надето от Русе, за да не се обръщаме само на никове помежду си  :drugarche:
Първо да ти кажа за обърването ти - грешката идва още от мен - зайчето беше на j_ADA_miki - Мики, натровеното със сено мъниче... Мн се шашнах от тая история, вече определено ще съм МН по-внимателна като избирам на малките ми сеното... Аз обикновено им взимам един 3-4 килиграмов скъпичък пакет, но марка точно не помня - като се прибера ще я проверя и ще споделя др път. Доволна съм от него и не съм имала такъв лош опит досега, да чукна на дърво!!!!  :mazohist: (<- това стана сладко ;) )
Новата дама в семейството ,както ти каза, Никол, или Ники, му я водим "доведена сестричка"...ама може да се окаже и че му е кръвна, тъй като е купувана почти година по-късно от същия магазин, съответно има голяма вероятност мама и тате на Пухи да са мама и тате и на Ники  :Танц: Но това предполагам никога няма да го разберем. От известно време насам се мъча да убедя моя приятелка, която има женска, да си направим мънички, но тя все ми се дърпа....и прителят ми реши да ме изненада за Коледа като ми подари бебе-зайче да си го гледкам и да спра да тормозя приятелката ми за нейната сладурана ... и така клетките във нас станаха 2!  :yahoo: Най-вероятно обаче когато Ники порастне още 4-5 месеца, ще ги пусна най-накрая да си "поиграят" заедно...пък след 30 дена ще му мислим  ;D
Те сега седят отделно с батко й и обикновено ги пускаме в различни стаи да си играят - мама пази единия, аз дригия...понеже Ники е мн любопитна и все му се вре на баткото...а той милия само  това чака и тръгва да й се качва..  :klati: Абе "родителският контрол" е мн як    :sedni!:
Снимчици съм качила няколко в галерията ми, тия дни ще кача и още  :blink:
Дани ви харесат  ;)

#90 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 10 January 2008 - 07:37 PM

Оххх леле мъжкаря ти много ми хареса :wub: и козинката му е  много хубава,а мойта женската още се възстановява след раждането.Има си козинка,но още не е толкова пухкава,вярно че одста време мина 7 месеца.Жалко,че сте от Русе,иначе след време можехме да се срещнеме с хубавецът и мойта Блеки :blink:

#91 Потребителят е офлайн   Zaiche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 06-January 08

Публикувано: 11 January 2008 - 10:12 AM

"Кери14",изпратих ти два отговора на ЛИЧНИ,но без резултат.Ако си се отказала да си срещнем зайчетата-просто го пиши,за да знам да не разчитам на това.Ако съм объркала нещо при изпращането-се извинявам,но още не съм много ориентирана за тези неща.

#92 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 January 2008 - 07:21 PM

Здравеите,
от няколко дни следя коментарите ви вьв форума и реших и аз да се включа.От доста време се интересувам от тези сладури и вече се решихме с приятеля ми да си вземем  :blink: Утре надявам се ще е решителния ден.Много ще сьм благодарна ако ми дадете някои и друг сьвет при избора и най-вече мьжко или женско.Мисьлта ми е какви са особеностите при разгонването им това най-много ме притеснява.Иначе вече всичко сме приготвили за пристигането  :blink: Нямам тьрпени е вече  :yahoo:

#93 Потребителят е офлайн   syr4izeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-January 08
  • Location:Русе

Публикувано: 11 January 2008 - 08:43 PM

Здравей Sesili  ;)
И аз самата съм нова тук във форума, но реших да ти се озова
Много се радвам, че и ти си се решила да се присъединиш към "семейството на зайчовците" - СИГУРНА съм, че ще останеш доволна!!! Изключителни животинки са и страшно любвеобвилни (особено малкия ми - нон-стоп ме ближе  :wub: .... а малката ми все ме гризка, ама тя си е мъничка, така че предполагам, че и това ще се промени  ;D ) Както и да е. Личният ми съвет за изборът ви с приятеля ти е - онова зайче, което най-мн ви се радва и тръгне към вас, него си вземете.  :blink: Аз така направих и направих един от най-добрите си изботи досега  :->) От самото начало Пухи въобще не се страхува от мен...дори когато се крие от другите. Така да се каже той си ме избра - оставете и вие, вас да си ви избере мъника. А колкото до това мъжко или женско - кквто и да е, все ще си гообичате, сигурна съм  :yahoo: Единствено за разговането мога да ти кажа, че йенските нямат такъв период - когато усетят мъжки наоколо - за 5 мин са готожи....и за още толкова стават майки  ;D все пак са зайци .... А мъжките - "стане ли им веднъж" дет се казва...и "не им пада"  B) Пухи ми е нон-стоп разгонен, мн пъти ми е налитал на рухата, топлинките, плу6ени играчки....но може и да е, защото все му мирише на сестричката... И все пак - ветеринарят ми каза, че женските нямат разгонен период, мъжките са нон-стоп разгонени така да се каже - но общо взето след 4-тия месец и 2та пола са винаги готови за "жик-так"  :drugarche:
Пожелавам ви да си изберете най-сладкото зайче в магазина и да си го гледате с мн любов!!!!!
А за кквто и да е съвети - всички тук сме на линия!  ;)

#94 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 11 January 2008 - 08:46 PM

Здревей,добре дошла във форума,много се радвам че ставаме все повече и повече.Първо да ти кажа няма за какво да се притесняваш,женските зайчета не се разгонван(и не им тече нищи като при кучетата),трябва да внимавате и да гледате да е здраво зайчето.И мъжките и женските зайчета са много добрички и няма значение какво ще е,освен по избора на име или зависи дали ще го развъждате ;) Каква порода сте избрали?Моя съвет е да видите кое зайче ще дойде при вас?То да ви избере и вие естествено!syr4izeto вече обясни :blink:  ;)

Цитат

"Кери14",изпратих ти два отговора на ЛИЧНИ,но без резултат.Ако си се отказала да си срещнем зайчетата-просто го пиши,за да знам да не разчитам на това.Ако съм объркала нещо при изпращането-се извинявам,но още не съм много ориентирана за тези неща.
 Ами извинявай,ама аз така си и помислих че има проблем с изпращането,защото ти пратих две писма на ЛС и никакъв отговор.Да,аз казах няма никакъв проблем да ги срещнем.Даже много ще се радвам да помогна. ;) Както казах азсъм от София,квартал Младост2.Само трябва да се разберем.

#95 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 January 2008 - 04:28 PM

Здравеите,
пьрво искам да благодаря за полезните сьветш и за топлото посрещане. :blink: И така вече си имаме зайче  ;D Не знаем какьв пол е,но вие сте прави това няма значение,пьк и продавачката каза че било още малко и не може да се разбере.Черничко е има бяла линия между ушичките а по коремчето е бежов.Мислехме,че ще се страхува но не,даже е доста любопитен и галйовен истинско злато  :yahoo: Хапва доста,даже му махнахме паничката да не преяде,също така пие страшно много вода.След няколко дни може и снимки да пусна  ;)

#96 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 12 January 2008 - 04:34 PM

Sesili пьрво  4Естито  заи4ееее  :yahoo:  А  за  колко  пари си  го  взе  :blink: и с нетарпени 4акам сним4ици  :wub: да го видиме пух4ето  ;D а как мислиш да го крьстиш  :blink: ако е моми4енце или мом4енце  :blink:

#97 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 January 2008 - 04:54 PM

Alisa благодаря ти много  :blink: Аз живея вьв Варна и го взех за 25лв от магазин АНИМО.Иначе решихме че е момче незнам защо и го крьстихме Страхил на галено Страшко  ;D Сега палавника бяга по спалнята и само се закача  :blink:

#98 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 12 January 2008 - 05:21 PM

Браво а при нас заи4етата са по 45лв сега си сабирам пари и ще си взимам  :yahoo:

#99 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 12 January 2008 - 07:28 PM

Алиса,ако искаш може да говоря с един човек,който държи зоомагазин и отделно май развъжда зайчета.Продава ''Лъвска глава'' бебенца(сега незнам дали има),тогава бях взела за 15 лв,едно бебе,но то ми почина заради морков. :-

#100 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 13 January 2008 - 05:21 PM

Да кажа и аз ;D Вчера се срещнахме със Zaiche  и беше много забавно.Зайчетата си играха ;D тя сладураната малко обърка и се качваше на мъжкотот,ама после Бъни си зае мястото. :blink: Със стопанката му си говорехме доста и по различни теми.Ще пусна снимка на Бъни и Бялата перла(така и викам аз) ;D дано не се сърдите.

  • (134 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни