Dog.bg Форуми : блъсната шар-пей'ка се лута в Търговище

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

блъсната шар-пей'ка се лута в Търговище СПЕШНО се търси кой да я закара в Шумен

#1 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2011 - 11:57 AM

От Фейсбук:

Качена снимка

"Това куче го срещнахме днес ...още от далеч познах че е шар пей...върнахме се за да видим дали се е изгубило..видях че на него има каишка и си помислих че някаде наблизо е стопанина му...но за съжаление когато се доближих видях ТОВА! Кучето е било блъснато ...и след това с сигурност изоставено от супер мега простите си стопани защото с сигурност не са го прибрали заради парите който ще хвърлят по него ...Ако някой пт града ще твърди че кучето е изгубено...ще отговоря така- кучето се върти в един кръг...между пътя училище ангел каралийчев и площадката това значи че неговия дом е някаде там и е било раскарвано там ...не иска да ходи никаде другаде...ако се изгуби ще обикаля целия град...логично ,а дори и избягало в такъв малък град ако някой си го потърси с сигурност щеше да си го намери...! ....то дори незнае какво остава около него ...дадох му да яде а то едвам откри храната която оставих до него..нито вижда нито усеща...клати се и се вайка по шосето ...Ако някой си го познае...искам да му кажа едно .,Може да е грубо и не толкова коректно но просто съм толкова ядосана и ужасена .....- много конкретно и ясно ще го кажа - ЕБЕТЕ СИ МАЙКАТА ! И следващия път някой дръг да мине през вас с 120км...пък после аз ще ви подминавам !..щото докато бях там всеки който мина и го видя отстрани се засили срещо него с надеждата че е изгубено и ще го продаде и ще лапне паричките ...и като се доближят и правят аууууу бляккс...ужас...омг...и тем подобни..никой не се спря да го види нахрани или нещо такова...ей това е българия...само тук го има това ...знам че едвали ще му се помогне защото аз лично нямам тая възможност но просто искам да видят всички и да бере срам тоя дето го е оставил така да се мъче...има доста други начини след такива инциденти...грозна гледка !!!"

"Женско е при това ... и от моя гледна точка не мисля че е голяма (имам в предвит години) но се пак немога да бъда сигурна ...."

"Ами аз чесно казано не съм много наясно с случката а и то няма точно кой да ми разкаже ...аз разбрах че са го блъснали много лошо преди доста време не е било чак такава топка на окото ..но явно се е инфектирало..днес го видях,другото око което трябва да е здраво то също се покрива от тази кожа и издутина ли как да го нарека и от нея също не вижда...върти се на определени места и търси да яде..бях достатачно близко до него макар че незнаех как ще реагира но докато му хвърлях да яде то буквално нямаше никакво обуняние нито виждаше ...просто е в окаяно състояние много е зле ...незнаех какво да направя а и то се плашеше когато се доближавах малко по малко до него ...исползвах сякакви методи да дойде то само до мене но не се обръщаше на нищо ,изяде си всичко и пак реши да пресича и обикаля мястото кадето го видях...От Търговище сме ...!"


Говорено е с Григор Димитров, обещали са да се погрижат за кучето!

Моля ви, някой от района да помогне като закара кучето от Търговище до немския приют в Шумен (не общинския)!!!
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2011 - 01:41 PM

Повтарям се, ясно ми е, но... наистина ли няма кой да помогне?

Момичето, което е пуснало информацията, е ученичка - няма транспорт. Освен това няма опит и засега не е успяла да хване кучето.
Не вярвам да е трудно да се хване - едва ли вижда от наранената си страна, а и е с нашийник - може бързо някой да я хване за него или да закачи повод.

Моля ви, не мога да взема отпуска и да я закарам, а и съм мноооого далече.
Все пак щом за животинката има вариант за помощ, не бива да стои на произвола на съдбата - всеки момент може да й се случи нещо, няма да оцелее дълго така...

PS
ако се сещате дори за познат, или пък такси - ще покрием транспортните разходи!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2011 - 02:58 PM

Може би намерихме транспорт, обаче момичето преди малко е ходила на същото място и кучоната не е била там.
Свързахме ги с хората, които евентуално могат да помогнат за транспорта - остава да я намерят и дано свършат работа!!!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2011 - 04:24 PM

Да, ама нещо не можем да осъществим връзка с жената, предложила транспорт.
Докато не успеем, очевидно сме в изходна позиция, а именно - моля за съдействие за хващане на кучицата и транспорт!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2011 - 09:24 PM

Момичето, пуснало снимката и тази, предложила транспорт се намериха и ходиха да търсят кучето, но безуспешно.
Там в района има бензиностанция, на която хората знаят за кучето и са казали, че още от вчера не са я виждали. Освен това имало и някакъв мъж, който се е опитвал да я хваща по-рано и на теория има вероятност да е успял и да я е завел на лекар. Оставили са си координатите на хората от бензиностанцията - да се обадят, ако я видят.

Иначе утре рано сутринта пак ще ходят да я търсят...
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2011 - 04:21 PM

Все още не могат да я намерят, днес момичето пак я е търсило.

Дадох й идея да разпита и във вет. клиниките и да остави там координати.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2011 - 09:46 PM

Има ли нещо ново?

#8 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2011 - 12:38 AM

За съжаление не, само глупави предположения, че щом я няма, сигурно е мъртва...
Уж някакви хора я били видяли преди 2 дни и била още по-слаба, това на окото по-голямо и много била скачала да хапе - това последното изобщо не го вярвам.

Много се надявам да продължат да я търсят упорито - ако някой от града чете тук, моля ви оглеждайте се!!!
Срамота е просто, а и е наистина жестоко - за кучето да има обещани грижи (което винаги е най-трудната част!) и да не може да се намери...
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2011 - 12:00 AM

Мисля си за това куче..Стават чудеса..Дано.

#10 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2011 - 10:16 PM

Хора, намерили са кучицата!!!

Била в общинския приют в Търговище (аз лично не знаех, че има такъв)!
Утре ще я закарат в Шумен, дано няма някакви разминавания
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 November 2011 - 12:12 AM

Eййй, дано да има късмет хайвана !!!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#12 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2011 - 03:33 PM

Защо нещо да бъде трудно, когато може да бъде още по-трудно...

След чуденки, много разговори и връзки насам-натам, стана ясно следното:
От общинския приют не разрешават да се вземе кучето, докато не изтече законовия срок, в който се чака уж да се появи собственик. Съгласни са да я дадат петък или най-рано четвъртък следващата седмица.

Докторът, който се е обадил на жената от Фейсбук (Ивана - която обиколи клиниките и си остави телефона), е този, който ходи през ден в самия приют. Свестен и разбран е (за разлика от колегата си от самата общината) и твърди, че условията са приемливи, предписал и се дава на кучето антибиотик всеки ден, храни се добре и така да се каже със сигурност ще издържи до сл. седмица. Момичето, което беше пуснало първоначалната информация (Инна) ще се опита да отиде утре заедно с него в приюта поне да я види. Докторът е казал, че образуванието на главата й не е рана, а по-скоро тумор и трябва да се оперира. Той даже е щял да я оперира сега, но след разговора с момичетата са го убедили да изчака, защото тя е още много слаба.
Лично мое предположение е, че кучата е изхвърлена точно заради това образувание.

Дадох и предложение за кодово име на кучицата - да не стои така безименна, а и може би да й носи късмет - ШАНА!
Хем от "шанс", хем и по произход от еврейски значи "великодушие".

Ще ви държа в течение, ако има нещо ново.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 November 2011 - 04:54 PM

Търси се СПЕШНО СИГУРЕН транспорт за Шана от общинския приют в Търговище до немския Шумен за петък, 25.11.2011.
Можем да поемем и разходите по транспорта!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2011 - 09:50 PM

Показване на мнениетоDDG, в 25 November 2011 - 05:28 PM, написа:

След супер сложна организация и координация от тук, Шана най-после е пристигнала в приюта на ГБПЖ в Шумен. Вероятно там ще я оперират, но за съжаление нямам сигурна информация.
Проблемът е, че приюта е претъпкан. При капацитет от 300 кучета там в момента има настанени 500, а Шана има нужда от отделно помещение, та не са я приели супер радушно там.
Като имаме повече информация ще пишем.

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2011 - 09:55 PM

Шана дори вече е оперирана!!!

Всичко е минало добре, без усложнения и Д-р Данков е доволен от резултата! Сега остава кучинка да се възстанови, за което нека стискаме палци!

Имам снимки от преди и след операцията - мънички са, защото са от телефон, но ми обещаха да направят нови с фотоапарат тези дни.

Преди:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

След:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Горещи, горещи благодарности на СНЦ " Германо-българска помощ за животните ", че поеха случая й!!!
Опитвам се да намеря банковата сметка за приюта в Шумен и ще я постна - който има възможност, да им изпрати трохички.

А ако не сте чели, вижте и статията за Шана в една от медиите в Търговище
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 August 2013 - 08:16 PM

Така и не съм писала тук, но за съжаление Шана почина известно време след операцията.
Казаха ми, че нямало усложнения, но изглежда просто на тялото й му е дошло в повече :rf_011:
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни