Dog.bg Форуми : Страх от други кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Страх от други кучета огромен проблем Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Donatela Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 13-November 11

Публикувано: 13 November 2011 - 11:15 AM

Здравейте,
Кучето ми е на 2г.4м. йоркширски териер, но е доста големичък. Имаме голям проблем, защото се страхува панически от други кучета. Когато сме на разходка и друго куче го доближи, се крие зад мен, подвива опашка. Веднъж беше пуснат без каишка и една много игрива булонка започна да се върти около него и да го закача, а той се криеше зад мен. Аз го побутвах кум булонката и го успокоявах, а той като видя, че няма къде да се скрие хукна с подвита опашка, а булонката след него и когато го докоснеше подскачаше целия и чак квичеше. Пълен цирк. Скоро мои приятели си взеха бийгъл и опитахме да ги разхождаме заедно. Бийгъла е много дружелюбен и игрив, а Хари изпада в потрес от него, не иска да върви, когато ги водим заедно, подскача целият и се гърчи, когато Боби го души или случайно го докосне, гледа изцяло на другата страна, сякаш напълно отрича съществуването му. От време на време реакцията му преминаваше в бурен лай и никакъв шанс за положителна емоция. Вчера решихме да ги съберем в домашни условия, с надеждата, че като са по-дълго време заедно, Хари ще се отпусне и ако не да се заиграе, то поне ще спре да се страхува. Беше пълно фиаско. Боби му скачаше с двата крака отгоре, за да го заиграе, душеше го, гонеше го, а Хари само обикаляше с подвита опашка. Никакъв порив за игра. После, като видя, че няма къде да избяга предприе друга тактика, застана на едно място и остави Боби да прави с него каквото си иска, а той седеше като парализиран. Беше напълно стресиран, дишаше тежко и дори отказваше да яде, когато му подавахме нещо. Понеже стояхме там 3 часа, по някое време започна и той да души Боби, дори и по муцната, което беше голям напредък. По някое време се измориха и всяко легна да почива. Имаше и моменти, в които Хари лаеше настървено по Боби, но само ако беше с гръб към него и го удряше на бяг, ако Боби тръгне към него. Не знам какво да правя и как да го социалзирам. По принцип не го изведам всеки ден и не се среща често с кучета. Но когато беше малък не беше страхлив, дори се опитваше да играе с уличните куччета. А от хора няма никакъв страх, много е общителен с хората. Нормално ли е да е чак толкова страхлив, без да е бил травмиран от други кучета.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 November 2011 - 11:50 AM

Ами започнете да го извеждате всеки ден поне по 2-3 пъти.Кучето Ви е на 2год и не е социализирано.Това се прави в ранна възраст именно за да може кучето да е спокойно и да има желание да играе с други кучета и да не се страхува от тях.Не разбирам хората,които имат малки породи как решават,че няма да си извеждат кучета.Кучето е куче и има нужда да излиза да опознава навън,както и себебподобни.Не го насилвайте в никакъв случай това само ще влоши нещата.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   chocolate80 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 420
  • Регистрация: 16-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 13 November 2011 - 02:04 PM

Показване на мнениетоDonatela, в 13 November 2011 - 11:15 AM, написа:

......... По принцип не го изведам всеки ден и не се среща често с кучета......


Ей от това ти идва проблема,както и ShiBumi_GirL ти е казала,започни да го извеждаш колкото се може по-често и на по-дълги разходки,няма да ви е лесно защото вече е големичко,но се въоръжи с търпение и не се отказвай....Успех ви желая!!!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 13 November 2011 - 02:40 PM

според мен не бива да го срещате с такова игриво куче като за начало. То няма никакъв опит с отношенията с другите кучета, просто не знае, как да реагира и е по-вероятно да изпада в състояние на незнание, какво да прави, а не толкова на страх. Едно игриво куче скача по него, "удря" с муцунка, за да се заиграят. Това само влошава нещата, защото вашето не знае, че е игра. Бих ви предложила да го събирате с по-голямо на възраст куче, което е спокойно и при една евентуална разходка, няма да скача да играе с него, а само ще му прави компания и чак след това да го съберете с игриво куче, за предпочитане дребно на ръст. Освен това за такива трудни кучета, както аз им казвам, не бива срещата да бъде очи в очи. Първо е добре да се погледат от разстояние, за да свикнат един с друг, после да се разходят заедно на разстояние ( кучето - вие - другия собственик - неговото куче) и накрая да им се даде взъможност да се подушат, което не е задължително да е на първа среща. Това го правя аз с моето куче, като модел на запознанство и върши работа. Също вярвам, че е голям шок да го вкарате в глутница, ако не сте опитвала -недейте. Най-добре с едно и после увеличавайте броя на четирилапите :)
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2011 - 06:24 PM

погледни това
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#6 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2011 - 08:31 PM

offtopic; Качена снимка
Анна, страхотен сайт! Браво! Здравата си се потрудила и всичко е станало идеално!
Просто не можах да си замълча!


По самата тема няма какво повече да допълня.
ShiBumi_GirL е казала всичко, което има да се казва!

#7 Потребителят е офлайн   Donatela Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 13-November 11

Публикувано: 13 November 2011 - 10:16 PM

Страшно ви благодаря за отговорите, наистина ми е трудно в момента, защото сега си дадох сметка колко са зле нещата. Зная, че основната грешка е рядкото извеждане, но това е дълга тема :(
Анна, благодаря за сайта, сега ще го разгледам :) Не съм попадала на него.
Арчи, много ценни съвети, наистина беше шок за него цялото гости, а другото куче е със съвсем различен темперамент и бяхме на негова територия. Сега остава да намеря по-възрастно и улегнало куче, с което да го разхождам :)
Тази вечер навън срещнахме само един боксер, който си вършеше големите нужди в градинката пред нашия вход, а стопаните му - млада двойка - просто стояха и невъзмутимо го гледаха. Та ние се прибираме и явно момента не беше подходящ за социализация и си тръгнах към входа. Тогава Хари го съзря и реши да го провери. Боксерът приключи набързо със заниманията си и също дойде да поздрави. След 10 секундно душене на муцуните Хари започна да го лае неудържмо. Това си е чак опасно, все пак на такива големи кучета като се хвърля, само защото съм донего не знам как ще го оправя. Мисля, че единственият изход е да го пускам без каишка в градинката и да го игнорирам напълно, така поне няма да лае по други кучета. Но Хари е малък и крехък и винаги може да се появи накой голям агресивен пес, не знам. А в градинката, където го разхождам нямаше други кучета, тя е предимно за деца и е чиста. Определено избягвам вмирисаните и наакани градинки пред блоковете. Затова и ми е по-лесно да го заведа в Морската градина на кучешката поляна, но той там само стои, гледа и се пази. Просто няма никакъв порив за игра с куччета. Сякаш разбира играта само като занимание с хора, от типа да му хвърляш играките и той да ти ги носи или да се гоните и т.н.

#8 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 14 November 2011 - 12:18 AM

голяма грешка ще е да го пуснете без каишка, защото може да попаднете на недобронамерено куче и разстоянието м/у вас и кучетата да е достатъчно голяма, че да стен фал. Коагто е започнал да лае боксера, какво направихте? ТРябвало е веднага да го коригирате. Да му се скарате. Аз в някои случаи го карам да седне. ако трябва помолете тези или други хора да ви помогнат за 5 мин. То не се изисква кой знае колко време. Обеснеет им, че не е социализирано и да изчакат малко. Та след подушването, като започне да лае, го дръпнете за повода или го "ръчнете" леко по дупето или някъде отстрани, за да му отклоните вниманието. И ще е хубаво да носите някакви гранулки или лакомства за наградка, когато се подуши правилно с кучето- хоп наградка. КОгато се разлае- корекция- хоп награда
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 November 2011 - 02:23 PM

Първо е забранено кучето да се разхожда на ДЕТСКИ площадки.Те и затова са чисти,защото там не се разхождат кучета.А мръсните полянки са от стопани,които не си чистят след кучето.От кой град сте?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Donatela Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 13-November 11

Публикувано: 14 November 2011 - 06:23 PM

От Варна съм. Когато започна да лае, му се скрах и го хванах за вратлето, но боксерът си замина. А иначе на детската площадка разхождат и други кучета. А и аз винаги му почиствам. Ще дерзая, дано има напредък.

#11 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 November 2011 - 08:36 AM

Да попитам-Вашето йорки знае ли, че е куче, или се взима за това, което получава като отношение- Ваше любимо дете?Той не припознава себеподобните си като такива и затова не желае и контакти с тях.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#12 Потребителят е офлайн   Donatela Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 13-November 11

Публикувано: 15 November 2011 - 10:41 PM

Здравейте :)
Днес имахме напредък. Срещнахме на детската площадка куче, не много по-голямо от Хари и всичко мина добре. Стопанката на другото куче ме предупреди, че е мъжко и налита на други мъжки кучета и ще се разлае. Все пак оставих Хари да го доближи, подушиха се отпред, подушиха се отзад, не се разиграха чак, но Хари беше много спокоен и изобщо не понечи да лае. Стопанката на Бъки беше много учудена, че питомецът и приема толкова добре Хари, а аз бях супер доволна. Вече ще ги дебнем. Определено изигра роля това, че кучето беше като цяло уравновесено и перде, носеше навсякъде със себе си някаква скъсана топчица. Явно и кучетата си имат вкус, а и размерът мисля има значение. Бъки не беше по-висок от Хари, само по-едър.
Благодаря още въднъж за съветите и Ариел - моето куче се мисли за любимец вкъщи, нищо повече и нищо по-малко. То много добре знае, че пишка по дърветата и душе дупета за запознаване, така че едва ли се идентифицира с нас (ако изобщо такава сложна нервна дейност тече в малката сладка главица :)

#13 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 15 November 2011 - 11:12 PM

няма начин куче, което "налита на други мъжки" да бъде уравновесено. И по-добре избягвай такива контакти, защото може да се стигне и до бой, а тогава кучето ти съвсем няма да иска да се приближава до други. Имай впредвид, че когато куче носи играчка, може да си я пази и да не желае да я споделя --> конликт. Бе изобщо бъде мнг нащрек!!!! Но е хубваво, че имате напредък, Браво :)
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Donatela Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 13-November 11

Публикувано: 16 November 2011 - 08:58 PM

Здравейте пак,
Днес пак имаше случка. Този път кученцето беше изключително възпитано и мило, освен това с точните размери - шицу. След известно време душене и обикаляне, шицуто показа превъзходство и тогава Хари засече. Пак стигнахме до лай. Пак беше пълна Явно проблемът му е в това, че нито поема инициатива да е водещ, нито признава превъзходството на другия. Предполагам, че в това се състои и самата социализация, да приеме едната роля, а той ни напред, ни назад. Когато се разлая, аз бих отбой и си тръгнахме. Дали пак ще го лае, когато го види следващия път или не е задължително?

#15 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 16 November 2011 - 10:24 PM

а то проблем ли е като лаят? Моят понеже не лае, но пък вие едно такова особено, когато иска да си играе с някоя мадама и не съм мнг запозната при "лаещите" кучета, какво означава лаят...нека няко специалист да се изкаже, моля.
Ако го оставиш, а не си тръгваш при първото лаене малко по-дълго, може би ще реши каква роял да заеме
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   sweet_63 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 07 December 2011 - 02:12 PM

Здравейте!Нова съм в този сайт,но имаме страшен проблем!Преди 2 седмици кучето ми-пекинез бе нападнато по време на разходка от доберман ,пуснат на свобода и уж охраняващ паркинга в близост до блока в който живеем!Случката бе като от филм на ужасите-изкочи от нищото,грабна кучето ми за врата като хищник жертвата си и я понесе и вкара в клетката и после в колибата си.Трима мъже с дебели тояги едва го накараха да го пусне.За радост кучето ми физически не пострада много-по-дебеличко е и бе с дрешка.Но от тогава не иска да да се разхожда,дори и за физиологичните нужди/стиска до последно/,свалям я на ръце/не иска да излиза извън входа на блока/.На вън се ослушва за всеки шум-лист,хартийка и т.н. оглежда се непрекъснато, и непрекъснато иска да се прибира.Ако забележи някъде дори о далече да е ,друго куче-свива се и почва да трепери.По начало кучето ми е много,мило и общително,спокойно,кастрирано.Дайте ми съвет как да преодолеем проблема.На 10 г.е!

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 December 2011 - 04:08 PM

Бавно, търпеливо, с вкусни хапки навън, ако е лакома. Извеждай я на места, достатъчно далечни от мястото на инцидента. Извеждай я за кратко, като удължаваш времето. Ти се дръж спокойно и уверено, не я съжалявай (видимо и с поведението си), защото го усещат и това подсилва страха им.
Милото куче.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 07 December 2011 - 09:51 PM

бих добавила да я извеждате с кучета, които познава
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   sweet_63 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 December 2011 - 08:17 PM

Благодаря за съветите!Така и правя,но няма кой знае какъв ефект!По никакъв начин не иска да се отдалечи от района около блока,само ако я отнеса на ръце и веднага се отправя обратно!Кучето агресор вече го няма там след подадени сигнали и от други пострадали стопани!Но сигурно сте прави ,че усеща и моя страх,защото все още се оглеждам да не изкочи от някъде!Дано се справим!Преди няколко дни ,когато заваля снега я свалих пред блока защото тя много обича да си играе в него,сега въобще не реагира!ПО съвет на вет.лекар и давах хомеопатично лекарство срещу преживян стрес-няма ефект!До кога ще продължи това!

#20 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 13 December 2011 - 11:45 PM

първо трябва ти да преодолееш стреса, защото твоят страх се предава на кучето. На него в момента му трябва уверен водач, с който да се чувства сигурно. И ти трябва да станеш такава. Мнг е трудно човек да преодолее собственият си страх. Да не те е страх не можеш да го изиграеш, кучето не можеш да излъжеш. Започни да го извеждаш с още някой- роднина, приятел. Така ще се почувстваш по-спокойна и сигурна.
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни