Dog.bg Форуми : Немски дог без родословие - 1000 лв, с родословие...2000 лв

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Немски дог без родословие - 1000 лв, с родословие...2000 лв Капан за незнаещи

#1 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 18 November 2011 - 10:48 PM

Немски дог без родословие - 1000 лв, с родословие...2000 лв

Капан за незнаещи

Повод за тази тема даде сигнал на жена, която си търси немски дог. Обаждала се на обява /не на клубно кучило/ и са й отговорили, че догчетата струват 1000 лв без родословие и 1000 ЕВРО /= 2000 лв/ с родословие и кученцата са КЛУБНИ!!!

Догчетата, произведени от Сдружение БНК "Немски дог" получават родословия, за които новите собственици НЕ ПЛАЩАТ.

Таксата за родословията се плаща в Клуба от развъдчика на кучилото и е 10 лв /десет лева!!!...да, десет - няма грешка в нулите/ за всяко родословие.

Тоест не съществува такова положение в цената на Клубните кученца - цената да е различна при догче с родословие и догче без родословие!!

Всички Клубове в Европейските страни, членки на FCI, респективно и членовете на EuDDC, издават родословия по този начин - развъдчика си плаща нищожна такса на клуба, а не собствениците.

Следователно, ако ви поискат различна цена за кученце с или без родословие, се опитват да ви измамят. Парите в този случай, ще отидат в джоба на търговец, прекупвач, вносител или човек, който няма развъдник и няма право да развъжда.

Добре е в такъв случай да се иска от стопаните на женската документа за развъдника им от FCI. Ако не ви го покажат, значи нямат такъв. Нямат причина да не е у тях - той не стои нито в БРФК, нито в Клуба.

Ще бъде много полезно и ще ни помогнете, ако пишете в тази тема за подобни измами. Ако хората са информирани, не могат да ги излъжат.

#2 Потребителят е офлайн   feet of clay Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-September 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2012 - 01:34 AM

благодаря за информацията, въпреки че едва ли ще ми помогне лично на мен - поне се надявам да предпазя бъдещи потърпевши
преди точно месец сестра ми ми подари мечтата на живота ми - нова Догиня. безкрайно щастлива съм с новата си придобивка - бях забравила колко перфектно ме допълва една Догиня, страхотно е да се чувствам цяла отново.
като пълна невежа и нежелаейки да се допита до мен, за да не ми развали подаръка за рожденият ми ден - сестричката ми е действала по възможно най-неразумният начин - поръчала е сладкишката по интернет. мишленцето пристигна в много лош вид - гарнирана с гъбки, беше цялата изцапана в изпражненията си, без вода. направо ми се счупи сърцето - бе наплашена, личеше си предишното лошо отношение към нея.
отделно сестра ми сподели лошите си впечатления от търговеца - че й се е налагало тя да го търси многократно, че й е обещал доставката, която се е забавила с един ден. за мен лично шокиращото е и в условието, че дава 'гаранция' една година за дефекти
ето координати на продавача:
гр.Варна сeлo Добромирци
г-н Стоянов… ЕГН-6960041130
Е-мейл: animal.bg@abv.bg
Телефон: mob. tel. +359 887 146130
човекът обясни, че ако искам родословие на кученцето, ще трябва да платя допълнително. не смятам да развъждам сладкишката - поне за сега, но се дразня от подобна злоупотреба с хорското доверие. мога ли да направя нещо по въпроса, или просто ще трябва да се примиря с арогантността му?
иначе мишленцето /поне по моя преценка/ се държи като типичен дог - умно, сговорчиво, безкрайно благородно крокодилче от класа :)
сега...малко ще рискувам да ме нападнете, но ще кажа какво мисля - като задължително уточня, че това си е лично мое мнение, че не желая да нападам никого. аз съм мирен човек и не натрапвам мнението си, но бих искала да разбера има ли и други като мен и какъв избор ни дава именно официалният клуб?
въпросът ми е какво да правят хората, които не одобряват договете, които официално се развъждат в България. говоря за "мастифестите" с увиснала кожа догове, които са значително по-едри от предишните.
пак повтарям - не желая да натрапвам мнение, просто търся мирна изява на въпросът си - какво да правят хората като мен, които смятат, че предишният тип е по-красив и искат да имат такъв вид дог? моят отговор е, че трябва да се примиряват с подобни мошеници и че трябва да се примирят и с отношението "твоят дог не е дог, щото не отговаря на стандартите, които Георгиев реши да промени преди десетина години". уточнявам /отново супер мирно и ненатрапчиво/ - говорила съм с въпросният д-р Георгиев многократно през 2001 г и от тогава не желая да имам нищо общо нито с клубът, нито с човекът. може и аз да съм подходила неправилно, може да съм го уцелила в кофти периоди - въпросът е, че човекът успя да ме отврати от цялата идея завинаги. и най-вече си спомням колко неприятно впечатление ми направиха договете, които тогава още твърдеше, че са новата линия - говоря именно за 'мастифо-подобните' догове. аз лично не разбирам защо на това едро слънце трябва да се добави и още маса и още кожа - няма ли си достатъчно проблеми и без това?! не съм експерт, не съм разбирач - но предпочитам дребничката си елегантна сладкишка, която се надявам да има повече шансове за по-дълъг живот.
уточнявам, че предишната ми прекрасна Догиня бе доста едра /срещали сме мъжки, от които е била много по-висока/, но от 'старият тип' догове - не толкова масивна и с по-неувиснала кожа. тайничко в себе си съм безкрайно щастлива, че сестра ми не се е обърнала към български развъдител, защото така неволно е избегнала типа, който не харесвам и одобрявам и от край време не желая да подкрепя. и щом има внос от Словения - това означава ли, че стандартите за догът не са променени навсякъде? моля ви - не ме хулете, а ме информирайте. мама ме е учила, че няма тъпи въпроси, само тъпи хора, които не смеят да си зададат въпросите..
уточнявам за последно, че уважавам всички догове и техните собствености, че не целя да всявам раздор, а да получа адекватен отговор на въпрос, които ме вълнува, защото догът е в кръвта ми и няма да излезе от там до живот
благодаря за вниманието
User's Signature

Можеш да гледаш човек отвисоко в един-единствен случай – когато му помагаш да стане. Габриел Гарсиа Маркез

#3 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 10 September 2012 - 10:32 AM

Може единствено да се надявате, че като порасне кученцето ви ще прилича на Догиня и да се надявате, че родителите му не са го обременили с тежка форма на дисплазия. Може сега да сте доволна и щастлива, но това кое всъщност сте направили е, че сте продкрепили търговията с живот...

Цитат

поръчала е сладкишката по интернет. мишленцето пристигна в много лош вид - гарнирана с гъбки, беше цялата изцапана в изпражненията си, без вода. направо ми се счупи сърцето - бе наплашена, личеше си предишното лошо отношение към нея.


Ако за вас това е представата за добър старт в живота...

#4 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 10 September 2012 - 10:40 AM

Жалко, че изтрихте другото си мнение, но ще споделя това, което искам да кажа по въпроса, тук.
1. "Внос от Словакия" няма. Кученцето ви е родено в така наречен пъпи-мил и домъкнато в България от зооборса.
Що е то пъпи-мил? Това е "ферма", където единствената цел е печалбата. С тази цел наум производителят гледа майките възможно най-икономично, въди ги възможно най-много и след употреба ги изхвърля.
Положението в такива ферми е от страшно до трагично; в Унгария, Сърбия, Словения, Словакия, Чехия, Полша... и тук у нас също... ги има в предостатъчно количество. Те са ЕДИНСТВЕНИЯТ снабдител на зооборсите и оттам - на зоомагазините. Фермата продава евтино продукцията си "на едро"; прекупвачът я размъква - по-качествените за по-далечни дестинации, по-ужасничките, зле гледанки и умирающи кученца артисват по пътя, например тук у нас. Смъртността е висока - МНОГО висока. Което оцелее, се продава на цена, която да компенсира капиталовложението за умрелите и/или се закрепя що-годе до състояние за продажба и, след като умре при новите собственици... да речем, че малко хора си търсят правата и още по-малко успяват да си ги намерят.
Във фермите, ще се повторя, гледането е мизерно. Не можете и не искате да си представяте КОЛКО мизерно.
Резултатът е вашето кученце и стотици и хиляди подобни на него: недохранени, изоставащи в развитието си, с гъби, краста, заразени с парвовироза или коронавирус, пълни с глисти и тении... резултат от "стихийно" развъждане, който никой не знае що за чудеса носи със себе си...
Последното не е шега. Дисплазия - тазобедрена или лакетна - е най-малкото от което следва да се притеснявате. Малформации на бъбреци, черен дроб, сърце... варианти всякакви, дето се вика. Проблеми с растежа и развитието на костите - във вашия случай с едра порода... Мнооого неща могат да изплуват. Много.
А, и по този повод: не е непременно задължително кученцето НАИСТИНА да е внесено от Словакия, Словения или където и да е. Няма начин да се докаже точно от кой ад идва. Може да се твърди със сигурност само, че паспортът, който са ви дали (ако са дали такъв) и реално случвалите му се ветеринарни процедури - обезпаразитяване, ваксини - нямат общо с истината. ВСЕКИ може да си лепне каквито иска лепенки и да сложи каквито иска печати (или пък въобще да не слага). Истината СЪС СИГУРНОСТ е, че фермите измъчват кученцата, които продават, за минимум капиталовложения в тях - ваксините и обезпаразитяванията по принцип се спестяват. Та това са 10-20 евро вложени в кученцата, ужас!!!!, защо да ги дават, ако кученцата се КУПУВАТ от прекупвачите за 50-60 евро парчето, че и по-малко?
2. Д-р Георгиев не е "автор" на някакъв специален стандарт. Породите се развиват и променят - и то прилично бързо. Факт е, че онова, което се въдеше у нас през 80-те и 90-те години на миналия век, няма общо с онова, което се е въдело по онова време в Европа; не става дума само за немски догове. ВСИЧКИ породи бяха трагични и се отличаваха от "истинските" си събратя. ВСИЧКИ породи са тръгнали отново от нов внос на качествени, съвременни животни.
По онова време съвременните тенденции бяха "мастифоподобни" - ето например едно чудесно куче-пример от развъдник, на който съм голям фен: Mandy des Terres de la Rairie
Същият развъдник, 10 години по-късно: Calvados des Terres de la Rairie
... и същият развъдник, още 10 години по-късно: French Kiss des Terres de la Rairie
Моля ви обаче, не си правете извод, че на мода са дошли "стар" тип кучета - просто са станали по-хармонични, запазвайки тежестта и масивността... нещо такова.
Това, което се развъжда ДНЕС в България, стъпило на основата на прекрасния внос, направен през последните години, можете и ТРЯБВА да видите тук във форума, преди да коментирате, че било по-добре, дето сте си взели кученцето "от Словакия", вместо от истински, нормален български развъдчик от клуба.
3. Това, че кученцето ви има лош старт в живота едно заради зоофермата, в която е имало шанса да се роди; пък и заради родителите си, които в най-добрия случай имат далечна прилика с онова, на което в Европа и по други части на света му казват "съвременен немски дог", в никой случай не означава, че не трябва да си го обичате и че то не е НАЙ-ПРЕКРАСНОТО КУЧЕНЦЕ НА СВЕТА!!!!!!!! Напротив - тази красавица е едно чудесно кученце; ИДЕАЛНОТО кученце за вас и взаимната ви любов е онова, което ще ви поддържа и крепи през следващите 8-10 години!
Но, моля ви, недейте с лека ръка отхвърля ПОРОДАТА, за която множество отговорни развъдчици са работили в течение на много години и продължават да работят и сега. Не говорете с пренебрежение за родословията, за родословните и изложбени кучета; за качественото, внимателно подбрано и осъществено развъждане. Точно при немските догове тук, в България; точно защото са скъпи, капризни, трудни за отглеждане, огромни... та, точно заради това, клубното развъждане е запазено в идеалния си вид. Родословието Е гаранция не просто за произход, а за здраве и качество: нещо, което при другите, популярни породи, не винаги е вярно.
Обичайте кучето си.

#5 Потребителят е офлайн   Elassil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 22-January 11
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2012 - 10:46 AM

Здравейте,

Личното ми мнение е, че сестра Ви е направила огромна грешка като е взела кученце от animal.bg :eg_033: Не Ви критикувам, не ме разбирайте погрешно.. но.. да кажем, че има достатъчно теми в общата част на форума на този топик. Хората там не са развъдник за дадена порода, а една борса за животни.

Именно поради тази причина някои хора биха Ви казали, че кучето Ви не е чистокръвно или не е Дог. А не защото Георгиев е решил да променя стандарта на породата. Преди да останете с грешно впечатление искам само да уточня, че не съм от "последователите" на Георгиев, напротив. С човека съм общувал задочно, не ми допадна и реших да не се занимавам с него; а кучето ми не е българско.
Не разбирам какво визирате под "мастифести", но мисля че е хубаво да се отбележи, че стандартът на породата е един (поне за Европа; доколкото знам има и Американски тип догове) и един човек не може да го променя по свое усмотрение. :ae_085:

Не разбирам защо се ограничавате само с нашия "официален клуб" - ако кучетата не Ви харесват или търсите нещо по специално (както беше в нашия случай) си намерете куче от чужбина. Какъв избор очаквате Вие?

Като заключение искам да кажа, че и Вашият подход не е много адекватен. Вие казвате, че не Ви е приятно да подценяват кучето Ви или да го коментират по лош начин, а сама критикувате така наречените от Вас "мастифести" кучета. В крайна сметка най важното е да се чувствате добре с Вашия избор и да се грижите за кучето си; независимо едро/дребно, породисто/нечистокръвно или "мастифесто".

P.S. Публикуването на лични данни (като ЕГН) в отворен форум не е коректно. Независимо от факта, че горепосочения господин е измамник. Ще Ви помоля да ги изтриете - местоживеене, име и фирма са напълно достатъчни като информация. :ae_085:
User's Signature

It`s better to burn out than fade away..

#6 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 10 September 2012 - 12:21 PM

То на този от анимал.бг и ЕГН-то му фалшиво. :)))))))) Като няма как да има месец 60 от 12 възможни.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#7 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 10 September 2012 - 02:34 PM

Показване на мнениетоfeet of clay, в 10 September 2012 - 01:34 AM, написа:


.....въпросът ми е какво да правят хората, които не одобряват договете, които официално се развъждат в България. говоря за "мастифестите" с увиснала кожа догове, които са значително по-едри от предишните.
пак повтарям - не желая да натрапвам мнение, просто търся мирна изява на въпросът си - какво да правят хората като мен, които смятат, че предишният тип е по-красив и искат да имат такъв вид дог? моят отговор е, че трябва да се примиряват с подобни мошеници и че трябва да се примирят и с отношението "твоят дог не е дог, щото не отговаря на стандартите, които Георгиев реши да промени преди десетина години". уточнявам /отново супер мирно и ненатрапчиво/ - ....

А вие от къде сте сигурна какъв тип е вашия дог ?Не знаете какви са родителите и от къде е ,а защо стигнахте до заключението ,че е точно стария тип, който харесвате?
Защото е слабичко ,недохранено ,вероятно необезпаразитено , тънкокостно(?),с опорочена имунна система(наличието на гъбички!)-това е далеч от понятието "тип" за която и да е порода....
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 10 September 2012 - 08:51 PM

Здравейте! Благодаря на всички за изказаните мнения!!! Ужасно много Ви ценя и наистина ме настроихте оптимистично!

На въпроса поставен от feet of clay

1. "Официалният" клуб членува във FCI, EuDDC /Европейският дог клуб/, БРФК и като техен член, се съобразява с единствения Стандарт за породата "Немски дог", приет от тези организации.

2. По въпроса - цитирам Ви "твоят дог не е дог, щото не отговаря на стандартите, които Георгиев реши да промени преди десетина години"....Д-р Георгиев не е решавал и не е в състояние да промени никакви стандарти...както казах, Стандартът е един и нито той, или който и да е, не би могъл да го промени. Има си ред за това как и кой да променя стандартите във FCI. Това, което Д-р Георгиeв направи в миналото е, че внесе качествени кучета от най-добрите развъдници, които да подобрят и осъвременят българското поголовие догове и да ги уеднаквят с типа, развъждан в Европа. Ако тези кучета не Ви харесват /а това са кучетата, които днес хората развъждат/, просто немският дог не е вашата порода...Добре е да си изберете друга порода, щом тези не Ви харесват. Повтарям - нито Клубът, нито Д-р Георгиев е създал този тип - вижте по форумите, по сайтовете, във фейсбук - това е вече типът, който се развъжда в Европа и Русия.

3. Не зная защо сте пренесли отрицателното си отношение към Д-р Георгиев към всичките ни кучета и към целия Клуб. Мисля, че това не е справедливо и ние не го заслужаваме - дори не ни познавате. Също така не мога да се съглася да се оплюва и очерня човекът, който основа Клуба, направи най-много от всички за развитието и осъвременяването на немския дог в България и благодарение на когото сега сме това, което сме - работещ клуб!Повечето неща, които знам за спецификата на породата, съм ги научила от него. И на мене се е карал или ми е казвал, че това куче не струва...и какво от това? Това са нормални неща...Не бива да сме толкова дребвнави и да приемаме всичко на лична основа.

4. Със закупуването на кученце от ферма...Вие или сестра Ви на практика подпомагате и съдействате на подобни мошеници и на черната борса - МОЛЯ, поемете си отговорността. Купувате от такива хора, после идвате и се оплаквате от тях. Според вече действащите и у нас закони - или членувате в Клуба и развъждате законосъобразно...или купувате от мошениците кученца без документи и оставате извън закона. Изборът е Ваш! Това наистина вече е сериозно - такава търговия и развъждане вече са незаконни!!

5. По отоношение на Вашето кученце - дано да си го обичате и да го гледате!Нямате право да го развъждате - поне не като немски дог.

Сигурна съм, че постът ми няма да Ви допадне. Съжалявам, ако Ви звучи грубо, не бих искала да е така.

Посветила съм живота си на тази порода - от 30 години с това се занимавам. Изписала съм часове, сигурно ДНИ на компютъра по форуми, сайтове, списания и къде ли не - само и само нещата с тази порода да се оправят! Имала съм всякакви кучета - със и без родословие, старотипни, новотипни..."мастифоподобни" /казвам го на шега! - такъв тип няма../. Откакто сме създали този Клуб през 1995 г - вече 17 години - все това правим...обясняваме, и обясняваме, и обясняваме...за черната борса, за лесните печалби, за умрелите и изхвърлени кученца, не само догчета, ЗАЩО в Клуб???, защо е необходимо родословие и т.н и т.н и т.н. ГОДИНИ! И винаги ли оправданието за злоупотребите, е че живеем в България? Хайде вече да си поемем отговорността и да спрем да се крием зад "излъгаха ме", "не знаех", "този не ми е симпатичен" и т.н. От това страда породата като цяло и самите кучета...

С уважение! :ba_025:

Славина Иванова
Живееща край немски догове от 1986 година.
Член на БНК Немски дог от 1995 г.
Секретар на Клуба от 1998 г.
Модератор на този форум.

#9 Потребителят е офлайн   feet of clay Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-September 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2012 - 05:44 PM

благодаря на всички за мненията и отговорите.
не съм конфликтна личност, не бих искала да се заяждам, нито искам да влизам в безсмислени безкрайни пререкания - така че просто млъквам. ще си гледам 'догоподобното' с огромна любов - ето това, мисля, задоволява всички страни
успех
User's Signature

Можеш да гледаш човек отвисоко в един-единствен случай – когато му помагаш да стане. Габриел Гарсиа Маркез

#10 Потребителят е офлайн   maya.maisky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София/Варна
  • Interests:Great Dane

Публикувано: 11 September 2012 - 06:10 PM

Качена снимка


Здравейте Feet of clay
първо ще започна с факта, че чета поста и ми е малко обидно...сега ще обясня защо...
Дано не съм се объркала,ако е така се извинявам,но мисля че се познаваме лично, макар и съвсем бегло...

Обидно ми е да видя отново! -за пореден път! -тук- на клубния форум! -човек- млад, интелигентен, с достъп до интернет,начетен и симпатичен,с опит в "породата",който се е оставил/ при каквито и да е обстоятелства/ да бъде измамен и сега идва тук да хули и обижда!!

Показване на мнениетоfeet of clay, в 10 September 2012 - 01:34 AM, написа:

твоят дог не е дог, щото не отговаря на стандартите, които Георгиев реши да промени преди десетина години". уточнявам /отново супер мирно и ненатрапчиво/ - говорила съм с въпросният д-р Георгиев многократно през 2001 г и от тогава не желая да имам нищо общо нито с клубът, нито с човекът. може и аз да съм подходила неправилно, може да съм го уцелила в кофти периоди - въпросът е, че човекът успя да ме отврати от цялата идея завинаги. и най-вече си
спомням колко неприятно впечатление ми направиха договете, които тогава още твърдеше, че са новата линия - говоря именно за 'мастифо-подобните' догове.


Ами фактите са :
1."твоят дог не е дог "- ама не защото клуба нещо се е объркал или защото ние сме някакви
гадни тука, а защото нямате ИДЕЯ дори, кои са му родителите...

2."въпросният д-р Георгиев" и тогава-2001!!!!- Ви е говорил че "новата линия" е дошла от
вносни животни,а не от негови лични идеи за породата...незнам защо обаче, изведнъж всички в клуба Ви станахме неприятни,поради "кофти" контакти с един човек преди повече от 10 години...

3.всякакви твърдения как "въпросният д-р Георгиев" някакси е решил и променил стандартите са смешни и нелепи!!! - и според мен, му дължите извинение за това изказване!
Смея да твърдя,че едва ли има човек в България който да е направил повече от "въпросният д-р Георгиев" за развитието на тази порода -ТУК !!! Не някъде другаде -той е работил години
наред, за да може ТУК кучетата да станат като ТАМ!!!

4.И аз имам развъдник за немски дог и смея да се нарека "български развъдител" дори "нормален" такъв...и когато прочетох, че сте "щастлива", че сестра Ви е предпочела борса... извинете ме, но с риск да съм като децата ще кажа "Е НЕ Е ЧЕСТНО!!!!"
Ами щом е така защо сте тук?

5.

Показване на мнениетоfeet of clay, в 10 September 2012 - 01:34 AM, написа:

какво да правят хората като мен, които смятат, че предишният тип е по-красив и искат да имат такъв вид дог? моят отговор е, че трябва да се примиряват с подобни мошеници и че трябва да се примирят и с отношението "твоят дог не е дог"

какво да правят ли? Ами грешен Ви е отговора -старотипната линия се развъжда и използва /между другото съвсем премерено и често от водещи развъдници- и в родословието на моите кучета има американска кръв.../ и не само това - има си внесени в България РОДОСЛОВНИ кучета с подчертано "старотипен" и/или "американски" вид!

Показване на мнениетоfeet of clay, в 10 September 2012 - 01:34 AM, написа:

аз съм мирен човек и не натрапвам мнението си, но бих искала да разбера има ли и други като мен и какъв избор ни дава именно официалният клуб?"

Какъв избор им дава клуба ли? Ами членове са си на клуба хората, водят си кучетата на изложби и им се радват, както и Вие на вашето - и никой не им е обидил кучетата или избора на развъдна линия, знаете ли защо? Защото изборът им е правилен - избрали са родословно куче пред това от борса! прочели са и са потърсили информация, за това което им харесва ПРЕДИ да се метнат на поръчките от интернет - ето това е истината! Никой не го интересува какъв тип куче харесвате - но не може да искате в клуба, да наречем "немски дог" нещо, което самата Виe не сте сигурна какво е и откъде е дошло...
"и какъв избор ни дава именно официалният клуб?"
Всякакъв избор Ви дава клуба - дори и избора да "нямате нищо общо с него"...то е по желание...желанието да направиш правилен избор - да уважаваш труда и усилията на хора които работят и влагат душа и сърце в тази порода ,за да са нашите кучета на световно ниво! - или да обиждаш без дори да има защо...

Ние не Ви караме да харесвате това което правим, но да дойдете на КЛУБНИЯ форум и да ни кажете, че кучетата ни са подобни на друга порода?!...не Ви прави чест!Ако има кучета които СА немски догове - То те са тези -нашите- с РОДОСЛОВИЯТА - и с прекрасните оценки по изложби навсякъде по света - а не тези, дето са просто големи, късокосмести и се "държат като типичен дог"!
Нека да си кажем нещата в очите - родословието е това, което прави едно куче представител на дадена порода - до колко е типично - преценяват съдиите на изложбите по красота,а кои екземпляри да се развъждат - преценяват развъдните комисии в КЛУБОВЕТЕ по ПОРОДИ...
Породите се развиват и променят във времето - независимо на кой му харесва това.В клубовете работят за да бъдат техните кучета най-предпочитани,най-типични за породата и с най-добри качества и здраве - и произхода на кучетата ,е доказателство че няма нищо случайно и неизвестно- че всичко е избрано с мисъл и цел - всяка една "връзка" всяко едно кучило, всяко едно кученце...

Показване на мнениетоfeet of clay, в 10 September 2012 - 01:34 AM, написа:

въпросът ми е какво да правят хората, които не одобряват договете, които официално се развъждат в България.

Вие кога погледнахте какво се развъжда в България "официално",а и по света ? Поне едно кучило огледахте ли? Попитахте ли? Видяхте ли снимки на бебета ,на пораснали кучета,разгледахте ли родословията, видяхте ли какви линии са преплетени, потърсихте ли кученце наследник на линиите които на вас ви допадат?
Допитахте ли се до развъдчици, за да разберете защо са направили съответния избор на връзка?
Писахте ли на поне един развъдник ПРЕДИ да си вземете кученце?
На кого се сърдите сега че това което Вие наричате "немски дог " си е лично ваша измислица или спомени от преди десетилетия - А това което света нарича немски дог днес е това, което "официален клуб немски дог българия" развъжда?

Добре Ви е казала мама - задайте си въпросите -отговори ще получите,но бъдете достатъчно честна и да ги приемете,независимо дали Ви харесват.


А на въпроса "има ли и други като мен"- такива като Вас,които първо действат после питат,има - много...за съжаление ...жалко е, че информацията е цялата толкова лесно достъпна,а няма кой да пита навреме...Нищо, че във Вашия конкретен случай "сестричката",а не Вие лично,"е действала по възможно най-неразумният начин" - фактите са си факти.

Обидното е че резултатът ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ е : тези от клуба са гадни ,техните кучета са "мастифестите", "с увиснала кожа","значително по-едри от предишните"...дрън дрън дрън...
/Темата за височината пък, даже не ми се започва...там също съвсем грешите!/
А някак се размива истината,че ние не сме изгонили никого и търпим всички хули и се стараем
да ви обясним човешки защо не сте прави...
Ние НЕ претендираме че неродословните кучета са по-малко кучета от родословните - просто държим на фактите и законите,които са за всички в света на кинологията...
Претендираме единствено,че имаме истински типични немски догове,което е доказано на много изложби и е факт!
И преди да ми кажете всички че съм зла и крайна - въпросното съкровище е супер сладко, много миличко, страхотно късметлийче и е попаднало на най-верния човек,който да си я обича и да Ѝ се радва и да си я гледа като писано яйце ...както Ви казах и на живо-важното е да сте здрави - другото е по желание...
Станалото-станало...Но не се сърдете на клуба и породата!Вие не харесвате нас и породата немски дог - а не ние ВАс -това са Вашите собствени предпочитания.Добре дошли сте и на форума ни, и в клуба ни, независимо какво ви е кучето,дори и да нямате куче изобщо -пак сте добре дошли - но не ни обиждайте моля - ние сме доказали, че работата ни е равностойна със световните изисквания,животните ни са качествени и търсени - и се гордеем с постигнатото!


Снимката е от EuDDC 2012 в Полша...ето за това говорим тук...незнам дали ме разбрахте...
Прикачена снимка

кучето е Kolendra Korona Boreallis, съдията на колене е David Gattegno...
...еееххх...
Мир и любов...
Мая Петкова
развъдник за НЕМСКИ ДОГ "MAISKY VARNA", FCI 77/10
User's Signature

Geenie Goldfire Liberte

#11 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 12 September 2012 - 10:50 AM

Показване на мнениетоmaya.maisky, в 11 September 2012 - 06:10 PM, написа:


Снимката е от EuDDC 2012 в Полша...ето за това говорим тук...незнам дали ме разбрахте...
Прикачен файл 381245_3709761304921_1463962966_n.jpg

кучето е Kolendra Korona Boreallis, съдията на колене е David Gattegno...
...еееххх...
Мир и любов...
Мая Петкова
развъдник за НЕМСКИ ДОГ "MAISKY VARNA", FCI 77/10

Извинявам се , че е извън темата(може да отговорите и в друга по-подходяща) но бихте ли разказали историята зад тази снимка?
Просто снимката е много емоционална и вълнуваща :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 12 September 2012 - 01:12 PM

Показване на мнениетоChiita, в 12 September 2012 - 08:50 AM, написа:

Показване на мнениетоmaya.maisky, в 11 September 2012 - 06:10 PM, написа:


Снимката е от EuDDC 2012 в Полша...ето за това говорим тук...незнам дали ме разбрахте...
Прикачен файл 381245_3709761304921_1463962966_n.jpg

кучето е Kolendra Korona Boreallis, съдията на колене е David Gattegno...
...еееххх...
Мир и любов...
Мая Петкова
развъдник за НЕМСКИ ДОГ "MAISKY VARNA", FCI 77/10

Извинявам се , че е извън темата(може да отговорите и в друга по-подходяща) но бихте ли разказали историята зад тази снимка?
Просто снимката е много емоционална и вълнуваща :rc_036:


Радвам се, че има хора, които забелязват тези неща!! :ba_025: :rc_036:
Да, ще обясня, но в друга тема...тъкмо мислех да я започна, защото събитието заслужава специално внимание.. :rc_036:

#13 Потребителят е офлайн   feet of clay Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-September 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 September 2012 - 02:43 PM

от прочетените мнения виждам, че има много хора, които са обидени. това въобще не е била моята цел. ако е така - ви се извинявам
User's Signature

Можеш да гледаш човек отвисоко в един-единствен случай – когато му помагаш да стане. Габриел Гарсиа Маркез

#14 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 12 September 2012 - 03:01 PM

Показване на мнениетоslaviad, в 12 September 2012 - 12:12 PM, написа:

Показване на мнениетоChiita, в 12 September 2012 - 08:50 AM, написа:

Показване на мнениетоmaya.maisky, в 11 September 2012 - 06:10 PM, написа:


Снимката е от EuDDC 2012 в Полша...ето за това говорим тук...незнам дали ме разбрахте...
Прикачен файл 381245_3709761304921_1463962966_n.jpg

кучето е Kolendra Korona Boreallis, съдията на колене е David Gattegno...
...еееххх...
Мир и любов...
Мая Петкова
развъдник за НЕМСКИ ДОГ "MAISKY VARNA", FCI 77/10

Извинявам се , че е извън темата(може да отговорите и в друга по-подходяща) но бихте ли разказали историята зад тази снимка?
Просто снимката е много емоционална и вълнуваща :rc_036:


Радвам се, че има хора, които забелязват тези неща!! :ba_025: :rc_036:
Да, ще обясня, но в друга тема...тъкмо мислех да я започна, защото събитието заслужава специално внимание.. :rc_036:

Има разбира се,аз също чакам с нетърпение :)
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#15 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 12 September 2012 - 04:10 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 12 September 2012 - 01:01 PM, написа:

Показване на мнениетоslaviad, в 12 September 2012 - 12:12 PM, написа:

Показване на мнениетоChiita, в 12 September 2012 - 08:50 AM, написа:

Показване на мнениетоmaya.maisky, в 11 September 2012 - 06:10 PM, написа:


Снимката е от EuDDC 2012 в Полша...ето за това говорим тук...незнам дали ме разбрахте...
Прикачен файл 381245_3709761304921_1463962966_n.jpg

кучето е Kolendra Korona Boreallis, съдията на колене е David Gattegno...
...еееххх...
Мир и любов...
Мая Петкова
развъдник за НЕМСКИ ДОГ "MAISKY VARNA", FCI 77/10

Извинявам се , че е извън темата(може да отговорите и в друга по-подходяща) но бихте ли разказали историята зад тази снимка?
Просто снимката е много емоционална и вълнуваща :rc_036:


Радвам се, че има хора, които забелязват тези неща!! :ba_025: :rc_036:
Да, ще обясня, но в друга тема...тъкмо мислех да я започна, защото събитието заслужава специално внимание.. :rc_036:

Има разбира се,аз също чакам с нетърпение :)


Благодаря за интереса! Пуснала съм темата

ТУК

#16 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 13 September 2012 - 01:10 PM

Показване на мнениетоfeet of clay, в 12 September 2012 - 12:43 PM, написа:

от прочетените мнения виждам, че има много хора, които са обидени. това въобще не е била моята цел. ако е така - ви се извинявам


Всъщност обидени няма - просто разглеждаме нещата от различна гледна точка...

Ние мислим по-нашироко - за немските догове у нас, за Клуба, какво може да се направи още за подобряването им, как да се развиваме за в бъдеще, какво да добринесем за здравето на поголовието и т.н

Докато Вие си мислите единствено за Вашето куче и как преди много години сте се обидили на някого...Прехвърлихте на него отговорността за Вашето решение /или на сестра Ви/ да си вземете куче от пъпи мил. Той е виновен, той ме...кучетата му..и т.н....Ъъъъъ...май не е съвсем редно това, а?

Между другото, ако размислите ние сме насреща...След време, ако решите можете да си вземете и родословно куче...Вашето естествено ще си гледате и обичате - просто не бива да го развъждате...простичко и лесно е!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни