Dog.bg Форуми : ОПАШКАТА НА РОТВАЙЛЕРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОПАШКАТА НА РОТВАЙЛЕРА

#41 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 September 2008 - 09:51 PM

Младежо, мисля, че трябва малко да се преосмислиш. Тук не е 10-ти Г. Тоя тип поведение не те прави пич. Тук просто си говорим за кучета. И понеже и ти си такъв (приятел с кучето) приеми, че сме съмишленици, а не хора дето сме решили да се изтъкнат. Това много ще ти помогне в общуването с хора "от твоята страна". Приятелски поздрави: Владо
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2008 - 10:26 PM

Цитат

и аз съм на това мнение, но погледни какво пишат за мене
пък после те говорят за манталитета ни...


Този манталитет е като цяло характерен за нас.
Не е етнически, а национален. Глобален като цяло у нас.
Щото сме си такива - един каже това е бяло и веднага се намира друг да каже - не, черно е.
Има някаква борба за доказване и спорене, която, както и да си го мисля си е инат да се приеме общото правило. Отстани погледнато е все едно да спориш, че 2 и 2 прави 4. Разликата е, че това се учи с годините, а българинът някак предпочита сам да стигне до този извод, не някой да му показва верния път.
Лошото е, че докато стигне до този извод минава много време.
А тук се опитваме да го изпреварим, времето.
Поне така си мисля.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#43 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 07:44 AM

Цитат

пък щом ще си вадим кирливите ризи аз да кажа ли как когато ти предложих 2500 лева за едно кученце веднага почна да ме питаш каде живея , какво работя и т.н.??


на теб младежо 25 лева за насипна суха храна не могат да ти се откъснат от сърцето, а си седнал да ми се пънеш тук...и нали разбра...такъв като теб куче от мен не може да вземе
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#44 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 01 October 2008 - 07:54 AM

Цитат

..........Останах с впечатлението,че от развъдника в Тишевица осъждат всеки,който е дръзнал да обяви,че има елитно куче,но не е от тях и едва ли не че ,ако не вземеш от тях,никога няма да имаш такова куче :huh:Дами и господа има и други развъдници.......


Останал си с МНОГО погрешно впечатление :huh: Моето куче не е от развъдник Тишевица:))))Също така "елитните" развъдници  в БГ са членове в един и същи клуб- НКР, в който заедно се трудят и грижат породата да не се ЗАТРИЕ от такива хуманисти като теб:)))така че,не се изказвай неподготвен,ставаш вече смешен в зора да защитиш погрешна теория :rolleyes:

#45 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 08:14 AM

Цитат

Знам,че едно кученце като тези от твоя кучкарник струват около хилядарка и не ми е проблем да дам толкова пари за кученце,нооо аз искам просто  домашен любимец на който да се радвам,а не манекен за изложби!


Кучкарник има в с. Сеславци, при мен живеят две кучета. Хилядарка може да ти струва ако ме излъжеш да ти продам куче изобщо. На който трябва ще дам куче и за цената на чувал храна.

Цитат

Но и такива като теб има с лопати да ги ринеш,дето едва ли не се присмиват на други,защото нямат  възможности,били те финансови и Т.Н.Останах с впечатлението,че от развъдника в Тишевица осъждат всеки,който е дръзнал да обяви,че има елитно куче,но не е от тях и едва ли не че ,ако не вземеш от тях,никога няма да имаш такова куче :huh:


Развъдниците, занимаващи се сериозно със селекция са десетина в цяла България. Останалото са търгаши и псевдоразвъждащи, все хора снабдяващи такива като теб с подобия на расови кучета. Тук място за присмиване няма. Финансовите възможности са последното нещо, което има значение когато искаш да се занимаваш сериозно с развъждане. Само който го е правил знае колко много средства, знания и време изисква това. Отделил съм двайсетина години от живота си за хобито си и такива философи като теб видях много. Такива като теб идват, грачат малко и изчезват. Нищо ново под слънцето ... и само за сведение: понятието ЕЛИТНО КУЧЕ съществува само в главите на неуките хора. Елитното куче не се ражда. Такова се създава след многогодишни усилия...и не, от развъдника Тишевица не осъждат никого. От развъдника Тишевица само могат да ви помогнат по-бързо да преболедувате розовия си период на "моето макар и неелитно много си го обичам" - нищо повече. Безкрайно уважавам труда, полаган от мои колеги от НКР за опазване на породата у нас. Това е усилие, достойно за уважение, което за съжаление не винаги бива разбрано, камо ли пък и одобрено.

Цитат

Дами и господа има и други развъдници,ако държите на такова куче,можете да си направите и малка екскурзиика в чужбина..... ;DАйде очаквам да ме линчувате :P


И не, дами и господа ... такова куче от чужбина НЕ може всеки да внесе. ТАКОВА куче се чака с години и струва в пъти повече от налучканата сума по-горе...

Качена снимка

и когато след години труд в развъдника ти се роди ей такова куче се научаваш единствено с много състрадание да подминаваш злите нападки на хората...защото на тях само това им е останало
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#46 Потребителят е офлайн   J Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 10-December 07

Публикувано: 01 October 2008 - 08:25 AM

Цитат

Цитат

Младежо, мисля, че трябва малко да се преосмислиш. Тук не е 10-ти Г. Тоя тип поведение не те прави пич. Тук просто си говорим за кучета. И понеже и ти си такъв (приятел с кучето) приеми, че сме съмишленици, а не хора дето сме решили да се изтъкнат. Това много ще ти помогне в общуването с хора "от твоята страна". Приятелски поздрави: Владо


и аз съм на това мнение, но погледни какво пишат за мене
пък после те говорят за манталитета ни...


не знам дали си даваш сметка,но през/пред погледа на хората които се занимават с кинология,в частност развъдчиците,са минали десетки,стотици даже такива като теб.и е съвсем разбираем тона и отношението им,тъй като ти продължаваш да се държиш...хайде да не ползвам епитети.и не мога да разбера как имаш самочувствието да продължаваш да спориш за неща за които имаш предства едва ли не от вчера или поне така звучиш.
моето свободно време по темата се изчерпа уважеми съ-форумници  ;)  B)
User's Signature

това което искам да кажа е по-важно от някЪква си запетайка.......

#47 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 01 October 2008 - 08:31 AM

Цитат

..
моето свободно време по темата се изчерпа уважеми съ-форумници  ;)  B)


А,ми то от години се върти тая песен ;D Все се появява някой да я подхване на нов глас,но белкем някой разбере нещо:)За мен това преди 4 години беше много много полезно и именно тук прочетох и видях за какво става въпрос и не направих грешката да си купя куче за 100 лв от съседа и да е без опашка:)))Щото и аз бях виждала само "Ротове" в квартала без опашка:)))И всеки път като ги видя съм доволна от себе си,  че не бях инат ,и че се вслушах в тези хора,които разбират мнооооого повече от мен.Благодаря им за което :yahoo: :yahoo: :yahoo:

#48 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2008 - 11:00 AM

Цитат

Уууааууу знаех си,че някои хора ще реагират така ;DДами и господа,много добре знам какво представлява този "лист хартия" и колко струва едно такова куче :P


Не,не знаеш. Щом си позволяваш да говориш такива безумия не знаеш нищо...това куче струва много усилия,много любов,много тревоги и отделено време...Това,на което посвещаваш толкова много от живота си, струва много повече от колкото можеш да си представиш...

Цитат

Но и такива като теб има с лопати да ги ринеш,дето едва ли не се присмиват на други,защото нямат  възможности,били те финансови и Т.Н.


Никой не се присмива на това...явно и това не разбра. Единсвения присмех идва от това,че ти си поредният неадекватен и незапознат човек,който вместо да попива полезните съвети и да се учи, той драпа и спори само и само да се наложи. Е,сбъркал си мястото. Комплекси не се избиват тук...Хубаво е,че си взел да гледаш куче(независимо какво) , дано то те научи на много неща.


Цитат

Този манталитет е като цяло характерен за нас.
Не е етнически, а национален. Глобален като цяло у нас.
Щото сме си такива - един каже това е бяло и веднага се намира друг да каже - не, черно е.
Има някаква борба за доказване и спорене, която, както и да си го мисля си е инат да се приеме общото правило. Отстани погледнато е все едно да спориш, че 2 и 2 прави 4. Разликата е, че това се учи с годините, а българинът някак предпочита сам да стигне до този извод, не някой да му показва верния път.


АБСОЛЮТНО ТОЧНО!
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#49 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2008 - 09:38 AM

Цитат

KOKO_KO,ще ми продадеш ли едо кученце? :wub: ;D


ако много ми се примолиш може и да ти продам...но не разчитай чак толкова много на късмета си ;D ;D ;D
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#50 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 02 October 2008 - 10:10 AM

Цитат

KOKO_KO,ще ми продадеш ли едо кученце? :wub: ;D


След проведено общо събрание на всички членове-фенове от фен клуба на КОКО_ко ,категорично изказвам мнение по следното обсъдено и взето решение относно желанията,още мечтите на Darkyx и Black Heart:

Поради чтото гореупоменатите лица отказват да влЯзнат в клуба на просветените и най-разбиращите на света, а също така и порaди Уронване престижа на породата, крайно неразбиране на извънредния смисъл на чистопородното развъждане и наличието на почва за разпространението му у нас категорично се забранява продажбата на куче от чистопородната порода ротвайлер на лицата Darkyx и Black Heart !!!
;D ;D ;D
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#51 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 02 October 2008 - 10:19 AM

Аз като Пи Ар на фен клуба заставам твърдо зад предложението и гласувам със - ЗА ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#52 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 02 October 2008 - 10:38 AM

Жалко КОКО_КО,защото не се моля на никого ;D Kak мислите,дали наистина искам кученце от вас? ;DПък вече си имам едно :PОооо забравих,това не е куче а "НЕЩО" ;DМного бих исакл да видя вашите кучета на живо B),та и аз да видя какво е туй истинско куче,а не просто едно "НЕЩО" ;Dжалко,че съм далече :'( ;D

#53 Потребителят е офлайн   killah_baby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2008 - 11:51 AM

Тая тема е наистина много безмислена, сигурна съм че всеки би желал да има куче с "глупава хартийка " и да му се радва знаейки от каде идва и че е здраво и всеки който твърди обратното се самозалъгва. И аз си имам едно "ротвайлерче" в къщи и се радвам че в негово лице не се е проявил някой от недостатъците на неговите предци които незнам какви са били и че той прилича на такъв. Беше ми подарък от специален за мен човек и може би затова той също е много важен за мен .Сама го избрах и признавам че ако съм готова да се сблъскам с каквато и да е цена бих веднага се ориентирала към някой развъдник. За отглеждането му никога не съм пестила даже давам повече за него от колкото за мен. Ако си направя равносметка за лекарствата които съм дала за него за приблизително трите месеца лечение като беше бебе сигурна за тези пари щях да се здобия с едно истинско ротвайлерче. Незнам какъв е щял да стане ако не му бяха слагани инжекциите за които ветеринаря ме предопреди че може да забавят растежа и може да не доизрастне такъв какъвто е трабвало. Но човек осъзнава всичко това чак когато се сблъска с него. Благородно завиждам на всеки който си има ротвайлер и знае всичко за неговото потекло, но моя "ротвайлер" не отстъпва по нещо нищо на тях освен можеби по размер. По стандарт е средно висок но характера му отговаря на всичко което е изписано за тях. Той е едно изключително същество и от бебе ми плени с своя поглед в който като се загледам разбирам че аз съм всичко за него. Имам огромното желание за още едно куче и ако имам и възможността бих си взела родословно... не защото съжелявам че съм взела Арес а защото съжелявам за болката която е изпитал докато беше болен и за болката която изпитвах аз като го гледах колко беше малък и как страдаше. Не бих спонсорирала повече никога хора който заплождат болни животни и нямат грам самосъзнание и съжаление към тях .
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   killah_baby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2008 - 12:08 PM

п.с
май dmm трябва да промени името на темата "глупави спорове " ;D или нещо подобно
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2008 - 12:57 PM

Цитат

;DМного бих исакл да видя вашите кучета на живо B),та и аз да видя какво е туй истинско куче,а не просто едно "НЕЩО"


Като дойдеш отдалеч можеш и да ги видиш на 25-ти на клубната изложба на НКР....всичките тези неща накуп:

една майка (Феста) и дъщеря (Мира), раждани в моя развъдник:

Качена снимка

един Малин от Тишевица

Качена снимка Качена снимка

един Ланс от Тишевица

Качена снимка Качена снимка

една Ная от Тишевица

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=11074.0;attach=182174;image

много още "неща" мога да ти покажа ... само дето нито ще ги разбереш, нито оцениш
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#56 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 02 October 2008 - 01:30 PM

Ааахаахахах КОКО_КО ,Darkyx дали не те бъзика ааа? ;D ;D ;DМай скоро и той ще вземе нещо елитно.... ;)Иначе няма спор,че имаш наистина добри песове :wub: ;DДа са ти живи и здрави

#57 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 02 October 2008 - 02:05 PM

Цитат

Ааахаахахах КОКО_КО ,Darkyx дали не те бъзика ааа? ;D ;D ;DМай скоро и той ще вземе нещо елитно.... ;)


скоро...скоро...колко да е скоро ;D ;D ;D

#58 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 02 October 2008 - 02:14 PM

Цитат

аз мога ли да ти ....кажа нещо???            ;D
каде си видяла да пиша за ротвайлерите такова нещо ?
неразбрала та чак са пръснала
black heart е тоя който спори за нещо което избщио не съм чел



Братленце, № 1 си!!!  :->)
Кефиш ма максимално!  :wub:

Няма коментирано или цитирано нещо,което си писал,нито нещо подобно.Хайде сега прочети нещата,които не си чел, разрови се в архивите на своята памет и поразмишлявай обстойно над темата "разбрал-неразбрал".

Цитат

на пук на коко ще купя куче от развъдника ти
може да не е скоро,може да не го земам лично аз , но ще купя и щи пратя една хубава снимчица  :palqcho:

На пук можеш да правиш единствено на себе си...
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#59 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2008 - 02:36 PM

Цитат

на пук на коко ще купя куче от развъдника ти...може да не е скоро,може да не го земам лично аз , но ще купя и щи пратя една хубава снимчица...


и да въртиш и да сучеш пак опря до мен @Darky...знаеш ли - ако минеш през Анадола (както на мен ми предложи) и се обрежеш ще ти подаря куче (искам снимков матРял).

ако пък си обрязан към днешна дата - няма подарък. виж колко е простичко: без конспирации и без сложнотии...

иначе такива сачмалии като теб са добре дошли за рекламиране на кучетата от развъдника ми ... има да крякаш после, да подскачкаш, да се хвалиш ... на теб подобни много сме ги видели през годините...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#60 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 02 October 2008 - 02:52 PM

От въпросче за опашките ,та докъде се стигна.Иначе докато четях постовете се сетих,че тези две момчета нямат представа какво означава развъждане и каква е ролята на развъждащия.Може би затова така  некомпетентно спореха.Няма лошо човек да не знае,лошо е да не иска да научи.Потърсете материали за развъждане,поровете се в термини като доминантни,рецесивни гени,мутации,летални гени,полулетални гени.. и  инбридинг,лаибридинг,аутокрос да ви се пообърка малко мисълта ,за да ви светне за отговорността и любовта на развъждащия.
Нищо лично към никои само едно мнение на почитателка на породата.
User's Signature

Качена снимка

  • (19 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни