Dog.bg Форуми : ОПАШКАТА НА РОТВАЙЛЕРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОПАШКАТА НА РОТВАЙЛЕРА

#241 Потребителят е офлайн   gazdata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-July 09
  • Gender:Male
  • Location:pyce

Публикувано: 24 August 2009 - 08:50 AM

Благодаря.Гледам наистина по голямата част от разходката да е на асфалт.

#242 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Икона за мнението  Публикувано: 24 August 2009 - 11:30 AM

" tb_195.gif Здравейте!Абсолютно съм не съгласен с теб,че е от голямо значение на каква възраст е кучето.На моето му ги махаха когато беше на 2мес.Кръцнаха ги с ветеринарните секачки.После направиха по две шевчета на единия и на другия крайник.Малко спирт или йод и превръзка с тампонче.Това е цялата философия.А за превръзката кога се маха.Ами той ще се погрижи за това.Кончетата падат сами.Ако ли не отивате при вета и си готов.5-тия нокът на задните лапи се маха.На предните не се бара нищо.На 5-тия нокът няма кост и нищо не свързва нокъта от коста на крайника освен кожата.То се напипва.Всичко добро... smile.gif
[/quote]"


е как да не е от значение??????Разбира се че е !Дали ще е опашка или 5-ти пръст,маниполацията се изваршва почти веднага след раждането,как може на двумесечно кутре да се причинява такова страдание??И докато го шиха с тези 2 шевчета,то да не би да стоеше кротко??Хмм защо е нужно да се чака толкова...
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#243 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 08 February 2010 - 09:43 AM

Цитат(ShiBumi_GirL @ Feb 4 2010, 06:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...обяснете ми моля и за това бяло петно най често на гърдичките ли се появява....Това ни е първо куче от порода ротвайлер...


Бяло петно??
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#244 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 10:12 AM

Цитат(kitana @ Feb 8 2010, 09:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(ShiBumi_GirL @ Feb 4 2010, 06:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...обяснете ми моля и за това бяло петно най често на гърдичките ли се появява....Това ни е първо куче от порода ротвайлер...


Бяло петно??


За хората, знаещи повечко за историята на ротвайлера, не е тайна, че той и Бернското пастирско куче са с еднакви прадеди. Оттам и често появяващото се при приплодите бяло петно на гърдите. Това е нещо много често срещащо се и по никакъв начин не доказва "чистопородност" . Същата работа е и с петия пръст, с който често се раждат бебетата. Както белите петна, така и петите пръсти се отбелязват от Гл. селекционер на клуба още при първия оглед и толкоз. Следа за "срамната случка" остава във формуляра за първи оглед на кучилото и ако на някой му хрумне да прави статистика на честотата на случващото се е достатъчно да се обърне към Развъдната книга на клуба.

БЯЛОТО ПЕТНО е порок само, ако такова е налице и в зряла възрст при ротвайлера. От моя опит знам, че дори и петна с размера на монета от 1 лев изчезват напълно с времето и не представляват пречка за изложбеното или развъдното развитие на животното.

А що касае репликата "Това ни е първо куче от порода ротвайлер" : не, това не Ви е първото куче от тази порода. Това Ви е първото куче, притежаващо породните белези на тази порода и нищо повече. ПОРОДА се доказва не само с външен вид, а и с изрядно родословие, издадено от КЛУБ ПО ПОРОДАТА, гарантиращ произхода на кучето, а оттам и ПОРОДАТА му.


С уважение: ОМ
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#245 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 08 February 2010 - 10:23 AM

Като казаха бяло петно и аз си представям не само петно,ами...петнище ab_041.gif .Благодаря за информацията. ae_085.gif
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#246 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 10:29 AM

Цитат(kitana @ Feb 8 2010, 10:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Като казаха бяло петно и аз си представям не само петно,ами...петнище ab_041.gif .Благодаря за информацията. ae_085.gif


Понякога се случва и с "петнища" да се раждат нашите кучета. Процедурата е същата: описване още при първия оглед и толкоз. Практиката сочи, че петна по тялото или главата на кучето не изчезват и то най-често си остава в графата "домашен любимец" или куче за спортна дресура. По света подобни кучета нерядко биват дарявани на армията или полицията, с изрична договореност да не бъдат ползвани за развъждане.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#247 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 08 February 2010 - 10:36 AM

Не знаех.Мерси. ae_085.gif
Можеш ли да покажеш снимка на такова куче?В смисъл,родено от родители с родословие?Ще ми е инетересно (а и надявам се не само на мен)да видя как изглежда.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#248 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 11:01 AM

Цитат(kitana @ Feb 8 2010, 10:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Не знаех.Мерси. ae_085.gif
Можеш ли да покажеш снимка на такова куче? В смисъл,родено от родители с родословие?Ще ми е инетересно (а и надявам се не само на мен)да видя как изглежда.


Ето снимка на кученце с бяло на гърдите - наполовина с кръв от моя развъдник:



Подобни сники за съжаление са все още е тема табу за много развъждащи, които всячески се опитват да скрият този "срамен" факт в развъждането си. Белите петна се срещат ПРИ ВСИЧКИ, развъждащи расови ротвайлери и това не е тайна за никого. Дали ще са няколко бели косъма или петънце - все тая. Това просто е много силно наследство, от времената когато породите Berner Sennenhund, Entlebucher Sennenhund, Appenzeller Sennenhund, Großer Schweizer Sennenhund са били едно куче заедно с ротвайлера.



Ето един Апенцелер за онагледяване на казаното по-горе:



а ето мелез между ротвайлер и апенцелер:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#249 Потребителят е офлайн   espinoza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:ротвайлер, пор, ситроен, PHP, MySQL
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2010 - 11:26 AM

За колко (най-кратко) време може да изчезне това бяло петно? И ако е изчезнало до двумесечната възраст на кученцето, това споменава ли се на бъдещите стопани?
И още един въпрос, ако може...
Когато дадено кученце е клас "домашен любимец" споменават ли се причините за попадане в този клас, при интерес от страна на бъдещите стопани?
User's Signature

След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?

#250 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 11:46 AM

Цитат(espinoza @ Feb 8 2010, 11:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
За колко (най-кратко) време може да изчезне това бяло петно? И ако е изчезнало до двумесечната възраст на кученцето, това споменава ли се на бъдещите стопани?
И още един въпрос, ако може...
Когато дадено кученце е клас "домашен любимец" споменават ли се причините за попадане в този клас, при интерес от страна на бъдещите стопани?


Петната могат да изчезнат до 15 ден, могат да изчезнат до 1-вия месец...до втория...до третия и т.н. - ТУК НЯМА ЗАКОНОМЕРНОСТ. А що касае това, дали се КАЗВА на бъдещите стопани, ще ти отговоря така: ако попитат им се казва, ако не попитат не им се казва. Въпрос на комуникация и нищо повече. При интерес и някакво съмнение всеки има право да изиска от развъждащия ВСИЧКАТА ДОКУМЕНТАЦИЯ, свързана с кучилото. Мен специално подобни въпроси биха ме накарали да погледна със снизхождение на човека, който търси под вола теле, защото има къде - къде по-важни неща за "гледане" при закупуването на малък ротвайлер...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#251 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 12:09 PM

Имам следният въпрос-бели косми,не петна,по опашката от долната и страна и по задните крака под основата на опашката порок ли са или не?

#252 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 12:12 PM

Цитат(mikivt @ Feb 8 2010, 12:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...бели косми,не петна,по опашката от долната и страна и по задните крака под основата на опашката порок ли са или не?



Добре е да покажеш нещата за които питаш ... така по описание няма как да ти отговоря.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#253 Потребителят е офлайн   Albena Eftimova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 04-July 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ротвайлери

Публикувано: 09 February 2010 - 11:10 PM

Мен специално подобни въпроси биха ме накарали да погледна със снизхождение на човека, който търси под вола теле, защото има къде - къде по-важни неща за "гледане" при закупуването на малък ротвайлер...
[/quote]

Прав е Орлин Миланов за важните неща които човек трябва да гледа при закупуванета на малък ротвайлер.Особенно при мъжките кученца и особенно ако ги купува от некоректни развъдчици.Аз лично имах следният случай,през 2001г.закупих от Орлин Миланов мъжко куче на два месеца и при покупката изрично го попитах има ли кучето два тестиса,на което получих одговор - ДА ИМА, и всичко му е наред.Да ама не,след шестия месец след като се убедих,че това куче - Ivo v. .Tishevitsa няма втори тестис се обърнах към моя вет.доктор,който се оказа доста отворен и с хормонална терапия и с малко над 2000 лв.успях да сваля втория тестис.За това и до днес се чудя ,Орлин не може да разбере дали мъжко кученце на два месеца има два тестиса,или ме излъга гледайки ме в очите.При всеки развъждащ може да се появи пробив,липса на зъб,тестис или нещо друго,но специално тестисите дали са два се напипват от 20 - тия ден.Това беше изключително голямо разочарование за мен от развъдчика, а кучето -Ивчо да ми е жив и здрав,който доста остаря и едвам крета горкия. И между другото в сайта ти видях че притежаваш кучета клубни,национални и международни шампиони,за клубни и национални ясно- няма как да не станат,но не знам кои са международните.Изкренно ще ти бъда благодарен ако ме осветлиш.
с уважение към всички четящи:Георги Ефтимов -международен съдия по кинология за 1,2,3,4,5,8,9,групи и БИС,собственик на развъдник - Assassin.
User's Signature

www.Assassinrott.com

#254 Потребителят е офлайн   gazdata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 05-July 09
  • Gender:Male
  • Location:pyce

Публикувано: 10 February 2010 - 12:52 AM

1 тестис-2 тестиса(нали няма петна)-------ДА ВЪРВИ ТЪРГОВИЯТА(БЕЛИ И ДОБРИ)-пък били и с един тестис. Е сега гледайте писане-от сега знам че лошо ти се пише:)

#255 Потребителят е офлайн   Баката Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 10 February 2010 - 01:17 AM

Абе не мога да разбера какво сте го заяли непрекаснато Орлин, оставете го човека. Орлин това ,Орлин онова, и какво като някой е международен съдия. Това в случая не е от значение. Тук е форум да кажем кой какво куче има, а не кой какъв е,( съдия или балерина). И ако кучето ти има бяло петно, вземи един спрей и го боядисай, а ако искаш някои тестис отгоре, като сварши спрея, вътре има едни топки, може да се възползваш та да не те дразни. Ако не - си го обичай такова каквото е.
User's Signature

Aleksandar

#256 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 February 2010 - 08:01 AM

Цитат(kitana @ Feb 8 2010, 09:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Като казаха бяло петно и аз си представям не само петно,ами...петнище ab_041.gif .Благодаря за информацията. ae_085.gif

нашето кученце няма бяло петно,няма и 5-то пръстче просто ми стана интересно за тези бели петна или пък ако ни се появи такова петно дали изчезва.Сметнах че е възможно да се появи щом не е родословен. :)
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#257 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2010 - 08:24 AM

"Абе не мога да разбера какво сте го заяли непрекаснато Орлин, оставете го човека. Орлин това ,Орлин онова, и какво като някой е международен съдия. Това в случая не е от значение. Тук е форум да кажем кой какво куче има, а не кой какъв е,( съдия или балерина). И ако кучето ти има бяло петно, вземи един спрей и го боядисай, а ако искаш някои тестис отгоре, като сварши спрея, вътре има едни топки, може да се възползваш та да не те дразни. Ако не - си го обичай такова каквото е."

Чакай,чакай ти като какъв адвокатсваш.Преди време една така адвокатсваше и я навряха в кучи г.з.Трай си,пък който е засегнат да се защитава.

#258 Потребителят е офлайн   Баката Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 10 February 2010 - 11:06 AM

Цитат
Чакай,чакай ти като какъв адвокатсваш.Преди време една така адвокатсваше и я навряха в кучи г.з.Трай си,пък който е засегнат да се защитава.

Виж сега мен в кучи г.з не ножеш да ме навреш по простата причина, че съм доста голям да ме събере. А и ти откъде знееш че адвокатствам, може да му се подмазвам. ТАКА ЧЕ СИ ТРАЙЙЙ.
User's Signature

Aleksandar

#259 Потребителят е офлайн   Albena Eftimova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 04-July 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ротвайлери

Публикувано: 10 February 2010 - 11:12 AM

Виждам,че това е форум на Национален клуб Ротвайлер,чийто член съм и аз.Проблемите в така нареченото чистопородно развъждане трябва да си ги казваме в очите,и когато си купуваш куче от известен развъдник,и човек смятащ се за корифей в ротвайлеровъденето - Орлин Миланов,поне да ти каже -ей брато тва куче не става за изложби и развъждане ако изкаш го взимай да ти лае в двора.А не в случая вие в момента взимате световния шампион.И в най великите развъдници се получават кучета със светли очи,бели петна,без зъби,глухи и ред други,но поне хората си казват.В последното ми кучило се получи много красиво куче но без зъб,разбира се с прекрасна кръв от развъдник Тишевица.И поради тази причина аз съм спрял развъждането на кучета с такава кръв,защото ми дават проблеми.Не се заяждам с Орлин Миланов,просто казвам истината и за това ще му припомня едни думи на Владимир Петков,създателя на клуб ротвайлер и първия човек закупил родословно куче в България." Орлине спри да заблуждаваш хората защото после разочарованието им ще бъде голямо."Та думата ми е когато кастриш хората какви мастии и мелези имат,първо погледни себе си.Не се притеснявам,че ще бъда наврян в кучи гъз защото много отдавна съм разбрал какви грешки допускам и съм хванал правия път,и за разлика от другите си признавам грешките.Освен това не съм търговец на кучета и не завися от това колко кучета ще продам.Има значение в кучешки форум дали си балерина или международен съдия поради простата причина,че съдя активно в чужбина и виждам много и различни кучета и се запознавам с хора които наистина разбират от кучета.За съжаление съм много далеч от балета,не че имам нещо против балерините.
приятно четене,аз отивам на фитнес - чао

Г.Ефтимов
User's Signature

www.Assassinrott.com

#260 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 10 February 2010 - 11:15 AM

Вие като сте го взимали въпросното куче не огледахте ли тестиси и зъби?Щом казвате,че се вижда...то тогава и Вие ако бяхте погледнали щяхте да забележите нередността.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни