Dog.bg Форуми : Какви документи трябва да получа при закупуване на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какви документи трябва да получа при закупуване на куче Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2011 - 08:10 PM

То пък да има кой да ни чуе.
Онзи ден си отделих около 2 часа време да обяснявам на фенгрупата бигъл във ФБ, що е то родословие, легитимен развъдник и т.н.. Слагах им линкове на федерации, клубове, показвах им снимки и т.н. и т.н и накрая след около два часа дискусия ми се задава въпрос:
- Е, нашите като са неродословни да не ги ли обичаме.
на което отговорих
_ Обичайте ги, гледайте ги, грижете се за тях, но не ги развъждайте.

И настана една ... Видители говорил съм така, защото са ми пречели на бизнеса и не съм можел да си продавам родословните. :ab_041: :ab_041: :ab_041: А една "другарака" призова:
- Дайте да спрем монопола върху породата в България :ab_041: :ab_041: :ab_041:

Да се смея ли, да плача ли?
Казах им:
- Виждам, че сте си извадили правилните изводи от дискусията
След което ми спряха досъпа до групата... :ab_041: :ab_041: :ab_041:

И какъв е извода - който иска ще се научи, който не и с фуния да му наливаш в главата, все тая. Така че няма нужда да се хабите. Просто слагайте на видно място оплакванията на потърпевши от тези мошеници - пък който има глава на раменете и тя не му служи само за шамандура, когато се къпе в морето, ще разбере.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#22 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 23 November 2011 - 08:10 PM

Лидия, всичко това дава ли Ви правото да обиждате....?
Нямаше да пиша ако се бяхте изказала нормално.Ако след дългите години повтаряне на едно и също нещо вече Ви е писнало, не сте длъжна да изказвате мнение.Най- малкото, изказването Ви беше ужасно грозно!
Последното Ви мнение си заслужава да се прочете.Ако се бяхте изказала по този начин,последвалите постове нямаше да ги има.
Лека вечер.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#23 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 23 November 2011 - 08:17 PM

Проблема не е в Рекламата само. Лично при мен са идвали хора купили предната вечер куче и идват рано сутринта да ми го покажат и да питат дали е чихуахуа. Значи когато купуват и дават парите не ни намират ,а когато го вземат и се зачудят аджеба що ли за същество са взели ни откриват та и у дома ти идат на крака... :dry:

Още един проблем - няма закон , който да забрани всеки да се пише в обявите като РАЗВЪДНИК! Всички са развъдници, развъдчици, всички гледат в домашна обстановка кучетата и или се пишат "портал" ...

#24 Потребителят е офлайн   vinek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 November 2011 - 08:43 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 23 November 2011 - 08:17 PM, написа:

Проблема не е в Рекламата само. Лично при мен са идвали хора купили предната вечер куче и идват рано сутринта да ми го покажат и да питат дали е чихуахуа. Значи когато купуват и дават парите не ни намират ,а когато го вземат и се зачудят аджеба що ли за същество са взели ни откриват та и у дома ти идат на крака... :dry:

Още един проблем - няма закон , който да забрани всеки да се пише в обявите като РАЗВЪДНИК! Всички са развъдници, развъдчици, всички гледат в домашна обстановка кучетата и или се пишат "портал" ...

Мойте наблюденя са, че средно-статистическия българин не знае какво е завъдник. За него по-скоро това е ферма, един голям инкубатор който при всяко зареждане, бълва кученца. За него "анималбг" или някои голям лъскав зоомагазин е по голяма гаранция, че кучето му е "оригинално" от колкото да си вземе кучето от някой развъдчик отдал живота си на породата/ите.
Срещал съм много хора които са си взимали куче по 300лв. от чистокръвни родители шампиони :)
vano обикновенно и аз получавам същите упреци като теб, че съм правел реклама на някой и т.н.
Да вярно, няма да ги спрат да ги обичат по-малко, дано не става така, въпреки очевадната разлика между "оригиналното" и оригиналното, все пак те са част от нашето семейство...................
User's Signature

In a moment of peace
http://vbox7.com/play:0c7b79a9

#25 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 23 November 2011 - 10:01 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 23 November 2011 - 06:10 PM, написа:

Лидия, всичко това дава ли Ви правото да обиждате....?
Нямаше да пиша ако се бяхте изказала нормално.Ако след дългите години повтаряне на едно и също нещо вече Ви е писнало, не сте длъжна да изказвате мнение.Най- малкото, изказването Ви беше ужасно грозно!
Последното Ви мнение си заслужава да се прочете.Ако се бяхте изказала по този начин,последвалите постове нямаше да ги има.
Лека вечер.


Не ме познавате достатъчно, аз мога и по-грозно да се изразявам, особено за разни дето нещо евтиничко да си вземат, и да се фукат после, и да трябва цял свят да им съчуства, че не са могли тарикати да излезнат. За толкова години съм се наслушала на хиляди слъзливи историики и после съм видяла колко същите тези дето съчуствие търсят искат дявола във въздуха да е...
Не ми е писнало и няма да ми писне да защитавам правото на кучетата да имат дом и да имат семейство в което да не ги третират като вещ или аксесоар. Не ми е писнало да се разправям с онези, които способстват това да има нещастни, малтретирани и бездомни кучета и които са в пъти по-виновни от онези дето ей така за печелбарство го правят, защото ако няма кой да купува и тях няма да ги има.
Мога да съчуствам на кучето на потребителя на форума, който захвана темата, но на на самия потребител няма да стане да му съчуствам.
наслушала съм се на слизвите историики от сорта: не се информирах, не знаех и всякакви такива.
В 21 век, никой не може да ми даде адекватно обяснение, че ако е подходил сериозно не е могъл да намери вярната информация.
Знаете ли аз какво правя с такива дето ми идват заливаики се в сълзи и разказвайки ми се как поредния зоомагазин, зооборса или от някаква си обява са ги измамили и кученцето им умряло? Просто им казвам, че нямам куче за тях. Ама за никаква цена.
Има много хора на които и аз и моите приятели и съмишленици от клубовете сме подарявали кучета, но ние не просто уважаваме труда си, но обичаме и кучетата си и искаме те да имат щастливо добруване, а това се постига със селектиране на собственици.
Е разбира се това не е валидно за всички развъдчици.
Но при мен е така, ако те одобря, ако видя "химията" между теб и кучето, да ще станеш собственик, ако ли не и за всичките пари на света НЕ СТАВАШ!!!!
А знаете ли колко от кинолозите заради това пък ме считат за ненонармална?
Аз от "данък общественно мнение" съм пожизненно освободена.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#26 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 23 November 2011 - 10:23 PM

Показване на мнениетоvinek, в 23 November 2011 - 06:43 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 23 November 2011 - 08:17 PM, написа:

Проблема не е в Рекламата само. Лично при мен са идвали хора купили предната вечер куче и идват рано сутринта да ми го покажат и да питат дали е чихуахуа. Значи когато купуват и дават парите не ни намират ,а когато го вземат и се зачудят аджеба що ли за същество са взели ни откриват та и у дома ти идат на крака... Качена снимка

Още един проблем - няма закон , който да забрани всеки да се пише в обявите като РАЗВЪДНИК! Всички са развъдници, развъдчици, всички гледат в домашна обстановка кучетата и или се пишат "портал" ...

Мойте наблюденя са, че средно-статистическия българин не знае какво е завъдник. За него по-скоро това е ферма, един голям инкубатор който при всяко зареждане, бълва кученца. За него "анималбг" или някои голям лъскав зоомагазин е по голяма гаранция, че кучето му е "оригинално" от колкото да си вземе кучето от някой развъдчик отдал живота си на породата/ите.
Срещал съм много хора които са си взимали куче по 300лв. от чистокръвни родители шампиони :)
vano обикновенно и аз получавам същите упреци като теб, че съм правел реклама на някой и т.н.
Да вярно, няма да ги спрат да ги обичат по-малко, дано не става така, въпреки очевадната разлика между "оригиналното" и оригиналното, все пак те са част от нашето семейство...................


А защо според Вас е така? И не е вярно, че "не спират да ги обичат", я вижте колко обяви има, че се продават кучета на 5-6-7-8 месеца.
Ние развъдниците, особено с декоративните породи да пуснем такава обява е нормално, защото оставяш едно куче за шоу-клас, но в последствие то дава данни, че няма да се получи и се налага да се разделиш с него, защото развъдника има за основна цел да размножава и подобрява породата и не можеш от чист сантимент да държиш кучета, които не допринасят нищо за подобряване на породата, това са труд и разходи, които могат да се вложат в правилната посока, сантимента не е положителен в случая, а отрицателен.
Все пак да не забравяме, че кинологията, за разлика от зоомагазини и зооборси е просто едно скъпо хоби и хората занимаващи се с това имат професии, имат бизнес, и имат семейства и всичко това си иска да им се отделя време. За да се развива един развъдник и да създава все по-добри екземпляри, собственика в никакав случай не може да си позволи да оставя кучета, които не биха допринесли нищо положително за породата. Малко са случайте в които да ги подари, онези които остават имат своите нужди и нищо за тези нужди не е даром получено.
Аз не разбирам, защо повечето потребители търсейки отговори и получавайки ги се сърдят на нас собствениците на развъдници? Не разбирам, защо от нас търсят отговори, а не оттам където са си взели кучето?
Ама ние не сме длъжни да отглеждаме кучетата на всеки псевдоразмножител и да му поемаме отговорностите за творението. Ние през годините се постарахме, стараем се и ще се стараеме да образоваме, но насила можеш да вземеш, на сила не можеш да дадеш. Разума не е нещо дето просто да можеш да го налееш, който го има, го има, който няма е няма го.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#27 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 23 November 2011 - 11:51 PM

Kаква беше темата, каква стана.
Аз не слагам всички развъдници под общ знаменател,не слагайте и стопаните под такъв,
Отговор към Лидия
Да, не ви познавам.Мога само да предполагам.Както и Вие.Тук всички знаем да обиждаме-кой по-добре,кой по-зле...Темата е, че няма как да влезе някой и да търси инфо за родословие,ваксини..и някой да се изцепва "идиот".Да обвиниш някой в незаинтересованост,незнание,неинформираност е едно на ръка.Съвсем друго е да делиш хората на идиоти с купени кучета без педигри и на умници с кучета с педигри.Това ме издразни и съответно изказвам мнение.Мога от личен опит да потвърдя,че след като съм в графата на "идиотите"както Вие се изразявате съм си дала ясна сметка за какво става въпрос.От там следва,че аз няма да искам моето куче да има поколение,че аз искам да имам куче от легализиран развъдник,че аз искам да участвам в разпространението на информация,че искам да съм частица от запазването на породата която харесвам в страната в която живея,че искам да се уча,да ходя на семинари,курсове и т.н..И това е така,защото преди около две години и половина бях приета добре в един друг подфорум на дог.бг където, никой не ме нарече идиот или балък.И пак с моето безпородно куче бях приета и от други като Вас, развъдчици-сериозни ,уважаващи трудът си и обичащи това което имат.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#28 Потребителят е офлайн   vinek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2011 - 12:23 AM

Показване на мнениетоlidiya, в 23 November 2011 - 10:23 PM, написа:

Показване на мнениетоvinek, в 23 November 2011 - 06:43 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 23 November 2011 - 08:17 PM, написа:

Проблема не е в Рекламата само. Лично при мен са идвали хора купили предната вечер куче и идват рано сутринта да ми го покажат и да питат дали е чихуахуа. Значи когато купуват и дават парите не ни намират ,а когато го вземат и се зачудят аджеба що ли за същество са взели ни откриват та и у дома ти идат на крака... Качена снимка

Още един проблем - няма закон , който да забрани всеки да се пише в обявите като РАЗВЪДНИК! Всички са развъдници, развъдчици, всички гледат в домашна обстановка кучетата и или се пишат "портал" ...

Мойте наблюденя са, че средно-статистическия българин не знае какво е завъдник. За него по-скоро това е ферма, един голям инкубатор който при всяко зареждане, бълва кученца. За него "анималбг" или някои голям лъскав зоомагазин е по голяма гаранция, че кучето му е "оригинално" от колкото да си вземе кучето от някой развъдчик отдал живота си на породата/ите.
Срещал съм много хора които са си взимали куче по 300лв. от чистокръвни родители шампиони :)
vano обикновенно и аз получавам същите упреци като теб, че съм правел реклама на някой и т.н.
Да вярно, няма да ги спрат да ги обичат по-малко, дано не става така, въпреки очевадната разлика между "оригиналното" и оригиналното, все пак те са част от нашето семейство...................


А защо според Вас е така? И не е вярно, че "не спират да ги обичат", я вижте колко обяви има, че се продават кучета на 5-6-7-8 месеца. ......................................

:md_064:
User's Signature

In a moment of peace
http://vbox7.com/play:0c7b79a9

#29 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 24 November 2011 - 02:22 AM

Показване на мнениетоlidiya, в 23 November 2011 - 05:37 PM, написа:

ironic_, защо "собствениците на легитимни развъдници да сме арогантни сноби"? Защото казваме истината, защото обясняваме на всеки един собственик от А до Я как се гледа дадена порода, защото държим кучетата ни да попадат при хора, които ще държат на тях, ще ги обичат, а не експлоатират и тормозят, защото държим да се оценява труда ни, защото непрекъснато контактуваме с новите собственици когато те имат такова желание, а не да спрем да им вдигаме телефона в мига в който са платили кучето и да забравим за съществуването и на кучето и на собственика?


Лидия, на мен няма какво да ми обясняваш, дето се вика - проповядваш на покръстения, тия неща са ми ясни и аз съм ЗА тях, очевидно.

Говоря за нагласата у масовия, не-добре информиран народ, който смята, че родословието е една хартишка, с която снобеем и се гъзареем, и която няма да му трябва, защото "той нямало да ходи по изложби".

Примери за подобно мислене дал Господ.

И единствения начин да бъде преодоляно е да обясняваме, да обясняваме, да обясняваме, като на малки деца, докато ни излезе пришка на езика. Защото ако се обиждаме, доникъде няма да стигнем.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 November 2011 - 09:06 AM

Точно така дори ние ,които сме с мелези сме за чистопородно развъждане!
Но не е начина да обясним на хората като ги наречем идиоти! :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   kalinaya Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 28-April 11

Публикувано: 24 November 2011 - 10:55 AM

Благодаря още веднъж на всички за отговорите!
Не успях да прочета обидата, която така много обсъждате просто защото сега влизам, а тя вече е изтрита!!! Както и да е! Кучето ще си го гледаме независимо дали след време ще има здравословен проблем или ще си е здраво както в момента - не съм го взела само защото е породисто, взех го за другар на децата! От половин година проучвам каква порода е подходяща и се спряхме на джак ръсел (такова и взехме ) или бигъл! Това са най подходящите породи за деца според източните с които се запознах, естествено всеки от вас може да има свое лично мнение по този въпрос - всички мислим различно! Имам 9 годишно куче взето от улицата още от бебе- то определено не умее да общува добре с деца по тази причина и за мен НЕ е важно дали кучето е с родословие,по -важно е то да покрива голяма част от характеристиките на дадената порода - не толкова външно, а като характер! И най важно е да е здраво, а ние ще направим всичко възможно това да е така!
Мнението на хората които държат на порода и родословие за мен е без значение! Това е все едно да избираме с кого да общуваме - с Иван щото е от града , а не с Петкан щото бил от село!

#32 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 November 2011 - 10:58 AM

Именно,защото държите на характер родословието важно!Защото взимайки кученце от борса не знаете кои са родителите и техните родители и така назад.Това Ви гарантира и родословието куче представител на дадена порода,здраво и с ТИПИЧЕН за породата характер!!!
Породоподобните мелези от борси,зоомагазини ои др не се знае с какво са смесени и не отговарят като характер.Като примери ще Ви дам колко агресивни и неуравновесени голдъни и лабрадори срещам.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 November 2011 - 12:23 PM

Наистина е жалко ,че не разбрахте за какво става дума kalinaya....
Дано кученцето да е живо и здраво да си го гледате и обичате.надявам се поне да се поинтересувате какво е родословие,какво доказва и т.н.В този форум има достатъчно информация.Прочетете и защо не трябва да се развъждат неродословни кучета. И последно-всяко едно куче може да е подходящо за деца,роля играе Възпитанието.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#34 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2011 - 12:27 PM

Показване на мнениетоkalinaya, в 24 November 2011 - 10:55 AM, написа:

От половин година проучвам каква порода е подходяща и се спряхме на джак ръсел (такова и взехме ) или бигъл! Т


Ей тук само и аз да ви питам.
За половин година проучване, как не разбрахте от къде да си купите куче?.Или просто е ставало въпрос за пари.
Другата час от поста няма да коментирам,за мен просто е жалко.
Не искам да съм лош пророк, но. Ако продължите да сте потребител на форума,след няколко месеца ,друга песен ще пеети.
Само времето ще покаже. Бас ловя ,че ако го обезпаразитите сега,ще изкочат една шепа глисти, а нали имате деца. Виждала съм го с очите си на кученце от там от където вие сте го купили.
Това съвсем не означава ,че ви пожелавам, живо и здраво да ви е кученцето.



desi79

Ей за това някой хора си заслужават упреците.Ти се трепиш да им обясняваш резултата .......

След две години ще има.
-Малки сладки супер бебета се продават от супер родители.

#35 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 November 2011 - 12:45 PM

Дори да е така,смятам че си заслужава обясненията,не обидите.При мен и при други се получи.
Няма как да се промени мисленето на хората с магическа пръчка.Ако можеше щеше да е чудесно.Но действителността е друга-първичната реакция при обида е да теглиш една и да се врътнеш.Номерът е да привлечеш вниманието към проблемът.Тогава не всички,но някой може и да се замисли.Стъпките са малки,но пък са сигурни.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#36 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2011 - 01:21 PM

Не визирам и не коментирам обиди които дори не съм чела.
Аз я упреквам за това ,че половин година е търсила информация, и виждаш ли не била попаднала на такава, от къде да си купи кученце.И какви документи са и необходими.А търси след свършен факт.Значи нещата не са така.Тук винаги има много теми за този болезнен проблем.Вие как сте ги намерили?.
С търсене,разбира се.Половин година да търсиш,ай де стига.Чела е вероятно само обяви.
Това ,че при вас и при много хора се е получило, евала. Но това не значи,че при някой даже не се задълбочава.Това само времето ще покаже в този случай.
Ако въпросната госпожа остане потребител на форума и след време сподели някой проблем,ще се намерят отново много хора да я упрекнат,но и ще има доста които ще и дадат качествен и полезен съвет. Въпроса е тя дали отново ще го приеме,или както в случая пак погрешно ще разбере идеята.
Ето тук http://forum.dog.bg/...88/page__st__40 съм пуснала пост,как според мен се продава и купува кученце.

А това,че за характера ,освен наследствеността играе роля и възпитанието, си много права.Ама надали и за това ще се погрижи.Защото да изкарваш и храниш едно кученце,нещата не свършват с това,както правилно си уточнила
И естествено ,че трябва да се говори и пише постояно за проблема,защото който има уши ще чуе, който има очи ще прочете.....

#37 Потребителят е офлайн   kalinaya Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 28-April 11

Публикувано: 24 November 2011 - 03:24 PM

Ще си позволя няколко изречения в заключение на темата от моя страна! Не желая да обиждам никого, просто изказвам мнение!

За пореден път се убеждавам че да търсиш мнение и информация в БГ форум е излишно губене на нерви, просто защото има хора чиято цел е не да ти дадат информация, а да те упрекват и обиждат. Не визирам само конкретния форум! Ако аз бях достатъчно компетентна по темата едва ли щях да търся информация. Да, не ме оправдава нищо, че не съм го направила по-рано, но това не оправдава и нападките с които тръгвате срещу мен! Едва ли сте наясно с всяко нещо с което се сблъсквате и захващате и едва ли сте безгрешни! Всеки има своя силна страна, тема по която би могъл да развива теории, тема по която да даде точна и ясна информация! Както се разбра моята не е тази ! Все пак приемам упреците, това ще ми е обеца на ухото! Получих конкретни отговори на запитването ми ,за което съм много благодарна! Получих разясняване по въпроси чието значение също не съм знаела! Само не ми стана ясно толкова ли сте безгрешни та сте готови веднага да нападнете или забравяте своите грешки веднага щом някой друг сгреши?

Сега е момента да напишете по някой друг упрек относно правописните грешки и пунктуацията, естествено ако сте свършили с тези отнасящи се до незнанието ми относно закупуването на куче и свързаните с това процедури и документации
:db_046: :af_089:

Благодаря на всички за включването! Надяваме се че повечето хора няма да са като мен, ще проучват предварително и темата ще им е полезна!!!

#38 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2011 - 02:38 PM

Интересно ми е не Ви ли хрумна какви документи са необходими преди да купите кучето?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 25 November 2011 - 10:28 PM

Показване на мнениетоkalinaya, в 24 November 2011 - 01:24 PM, написа:

Ще си позволя няколко изречения в заключение на темата от моя страна! Не желая да обиждам никого, просто изказвам мнение!

За пореден път се убеждавам че да търсиш мнение и информация в БГ форум е излишно губене на нерви, просто защото има хора чиято цел е не да ти дадат информация, а да те упрекват и обиждат. Не визирам само конкретния форум! Ако аз бях достатъчно компетентна по темата едва ли щях да търся информация. Да, не ме оправдава нищо, че не съм го направила по-рано, но това не оправдава и нападките с които тръгвате срещу мен! Едва ли сте наясно с всяко нещо с което се сблъсквате и захващате и едва ли сте безгрешни! Всеки има своя силна страна, тема по която би могъл да развива теории, тема по която да даде точна и ясна информация! Както се разбра моята не е тази ! Все пак приемам упреците, това ще ми е обеца на ухото! Получих конкретни отговори на запитването ми ,за което съм много благодарна! Получих разясняване по въпроси чието значение също не съм знаела! Само не ми стана ясно толкова ли сте безгрешни та сте готови веднага да нападнете или забравяте своите грешки веднага щом някой друг сгреши?

Сега е момента да напишете по някой друг упрек относно правописните грешки и пунктуацията, естествено ако сте свършили с тези отнасящи се до незнанието ми относно закупуването на куче и свързаните с това процедури и документации
Качена снимка Качена снимка

Благодаря на всички за включването! Надяваме се че повечето хора няма да са като мен, ще проучват предварително и темата ще им е полезна!!!


Просто питането Ви за конкретния случай беше безсмисленно. Постфактум. Поне от тук нататък ще сте наясно с някои съществени подробности. Не, че и за конкретния случай нямаше да сте наясно, ако малко повече се бяхте зачели в този сайт предварително.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни