Dog.bg Форуми : Една жена и нейните домашни любимци се нуждаят от помощта ни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Една жена и нейните домашни любимци се нуждаят от помощта ни нека да подадем ръка на 2 котки и тяхната стопанка

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2011 - 11:25 PM

С тази тъжна история се запознах още пролетта на тази година. Сподели ми я жената намерила пострадалата от кучета котка Вени и потърсила помощ от нас. Нейна съседка, която също като нея и нас дълбоко и искрено обича животните има 2 кученца и 4 спасени от улицата по различно време и при различни обстоятелства котки. Всички животни са кастрирани в Немския Кастрационен Център и добре гледани. За съжаление обаче в живота се случват много непредвидени неща и жената заболява сериозно. Оперирана е от тумор на мозъка и има проблем с координацията. Пенсионирана е по болест. Колкото и да обича животните си разбира, че вече и е непосилно да се грижи качествено за тях и поради чисто физически причини и защото финансово е затруднена и е най-разумно да им потърси нови домове. Точно с такава молба се обърна към нас. Ние се заехме с подготовката на котките. Всичките бяха ваксинирани при първа възможност още лятото. Две от тях дори имаха невероятния късмет бързо да бъдат харесани и за отпътуват за Германия. Двечки (момче и момиче) обаче все още очакват своя шанс. За съжаление в момента нямам снимки на котките, но в събота или неделя ще поправя този пропуск.
Дали някак с дружни усилия ще успеем да изведем и тази история до щастлив край? Искрено се надявам, че за пореден път ще докажем, че когато много хора обединят усилия няма как изхода да не е добър и за животните и за техните хора :smile: !

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2011 - 12:46 AM

С известно закъснение снимките, но по-добре късно отколкото никога :smile:.

Това е момиченцето, на около 2 години е.

Качена снимка

А ето го и младежа, на около 3 години.

Качена снимка

И двамата търсят домове. Би било прекрасно да ги осиновят заедно. Ваксинирани са с поливалентна ваксина още пред лятото, така че ако някой има идеи за осиновяването им чужбина, да знае че са напълно готови да пътуват :smile:. Остава само да им се сложат чипове.

#3 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2011 - 01:08 PM

От Германия ни потвърдиха, че могат да поемат от нас 4 котки, но могат да пазят местата само тази седмица. Тези двамцата макар и да ги оповестихме с огромно закъснение са най-дълго чакалите за шанс - от май-юни започнахме да ги подготвяме и от юли вече бяха съвършено готови за заминаване. Само че както всички знаем лятото е тежък сезон и никой не иска да поема ангажимент към порастнали котки при положение, че навсякъде е пълно с бебета, които се задомяват много по-бързо и лесно. За тези котки сега, през зимата, е шансът да получат нов дом. Стопанката им напоследък започна да мрънка как и било ужасно трудно да се грижи за тях и как като се запролети щяла да ги пусне пред блока :dh_188:. Това изказване ме подразни ужасно много, защото в крайна сметка не сме и ги натресли ние, че да ни заплашва как ако не побързаме котките ще се озоват на улицата, нито пък е във възможностите ни да намираме мигновено осиновители за всяка бездомна или нежелана домашна котка. Но животните с нищо не са виновни и в никакъв случай не искам да се озовават бездомни. Особено при положение, че все пак има някаква надежда да заминат. Утре ще знаем със сигурност дали в сряда ще има голям самолет на Бг Еър, с който да можем да изпратим карго. Ето какво ми е писала жената от карго-фирмата:

Цитат

Zdrasti!

Utre shte potvardim za poleta v sriada, zashtoto za sega e daden podhodiasht samolet, no imalo mnogo malak broj patnici i moje da go smeniat, ta neka pak da utre da go utochnim.


Моля ви стиснето по едно палче самолетът да си остане голям, защото иначе нямаме идея кога отново ще има свободни места за наши животни и ... много ми е неудобно да прося, но за пътя на тези котки се нуждаем от 215 лева. Това е половината цена на каргото. За всяка помощ ще сме признателни, независимо от размера. Знам, че времето е ужасно малко, но искрено вярвам, че с общи усилия е напълно възможно да успеем. Банковата ни сметка е:

Ако желаете да направите дарение банковата ни сметка е:
Юробанк И Еф Джи България АД
BIC: BPBIBGSF
IBAN BG17BPBI79421077310201
Сдружение "Приятели на котката”

#4 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2011 - 10:17 PM

Жените, които помагат на настоящата стопанка на котките ме изненадаха много приятно :smile:. Ще помогнат за пътя на котките според скромните си възможности. Благодаря и на Маги за помощта :rc_036: . Остава да съберем още 85 лева за пътя им. Много се вълнувам дали ще имаме късмет да заминат! Моля ви помислете си за нас с добро и дано да стане чудо и да успеем!

#5 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2011 - 03:14 PM

Пиша си съвсем сама в тази тема (както май и в почти всяка друга пусната от мен ...) и някак ме преследва неприятното усещане, че досаждам с неща и животни, за които никой не иска да чете и да знае :dh_188: . Нямаше да го правя ако не беше спешно. Преди 5 минути ми потвърдиха, че утре можем да изпратим с карго 4 котки. Самолетът е голям и с отопляемо багажно отделение. Не ни достигат 85 лева обаче :dh_188:. Всеки, който е организирал подобно изпращане знае колко инфарктно и сложно от организационна гледна точка е. Това е възможност, която не се предоставя всеки ден - да има места, да има кой да ги посрещне на летището (хората там също като нас освен да помагат на животни и работят), да има голям самолет, някоя от нас да успее да се измъкне от работа, за да изпрати животните на летището ... Ще е ужасно жалко да изпуснем този златен шанс. Моля ви помогнете да изпратим и тази започнала още пролетта сага в хубавия раздел :uc_029:.

#6 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 13 December 2011 - 03:26 PM

Мечо, чета, но за съжаление точно аз не мога да помогна, както и други с много подопечни. Пиши във фейса, дано някой реагира светкавично, силно стискам палци, винаги се радвам за всички, които се измъкват!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2011 - 01:19 PM

Съжалявам за огромното закъснение, с което оповестявам хубавия завършек на тази история, но ми е неописуемо натоварено в работа напоследък и за форума просто не ми остава време.
Миналата сряда след ужасни перипетии и тревоги, котките заминаха. Ще спестя за себе си част от проблемите, които ми направиха уж заинтересованите за благото на котките хорица и ще споделя само, че ми се наложи 2 пъти да ходя до летището, защото служители на карго фирмата бяха изпуснали една от котките и бяхме на косъм да изпуснем полета. След инфарктни рокади и гонитби с цената на две перфорирани от зъбите на обезумял от ужас и страх котарак, някак добутах историята до хепи енд. Най-хубавото е, че една от котките вече дори е осиновена, че и писмо и снимки от осиновителите получихме :smile:. Ето я Звезди в новия и дом.

Пожелавам и на хапльото да си намери скоро такива стопани и скованата му от ужас душица да се отпусне :smile:.

Забравих да прибавя и снимка на фактурата от каргото.Прикачена снимка

ПС: Огромни благодарности на дарителите от Фейсбук, без които пътуването нямаше да се осъществи! Благодаря сърдечно и на Ина Генчева, която болна по спешност хукна с котките към летището, когато стана ясно, че ще успеем със събирането на нужните средства :rc_036:.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 21 December 2011 - 03:00 PM

Било си е цяло приключение с резултат, предполагам, много новопоявили се бели косми . Ама най-важно, че си ги добутала до хепи енда :)
А за след такова пътува Звезди изглежда много спокойна, дано и младежът има нейния късмет да се уреди предпразнично!
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#9 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 December 2011 - 02:50 PM

Ако още не сме убедили госпожа модераторката, че темата е за местене в хубавия раздел, ето още 2 снимки от новия дом на една от котките от този случай заминали още през лятото за Германия :smile:.

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Това е Сивка :smile:.

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 December 2011 - 02:52 PM

Упс. :be_107:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2015 - 09:08 AM

Е, такова чудо не съм очаквала - след повече от три години писмо и снимки от Томи-хапльото, който беше озверял от страх на летището и който ми остави трайни спомени по ръцете. Осиновен е месец след като замина.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка

Много го обичали и не можели да си представят живота без него :smile: . Много бил игрив и мил. Аз лично за последното имам леки съмнения, но важното е, че го обичат. Ще му прощават временните отклонения от нормалното поведение ако отново има такива :ab_041:.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни