Dog.bg Форуми : Бебе куче - блъснато

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе куче - блъснато

#1 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2011 - 02:01 PM

Вчера пристигнах в Тетевен и днес ме събудиха по телефона, че в центъра има блъснато бебе куче. Отидохме, натоварихме го в колата и...сега какво? Чух се с един псевдо-ветеринар.Пипна го тук-там и му направи Дексаметазон. Лошото е, че тук няма къде да му се направи снимка. Надявам се да няма вътрешни кръвоизливи-за сега няма признаци. Предницата му е добре, но задните крака не ги ползва изобщо. Момичето, мкоето ми се обади каза, че като са блъснали кучето е имало и други кучета около него и го била видяла да върти опашка на другите кучета, но са отишли да го махнат от пътя и съответно другите са избягали. От тогава не сме виждали да шава опашка. То е много асоциално и изпада в ужас когато го пипа човек. Кучето тъкмо е започнало да сменя зъбки- не е съвсем бебе.
Днес по-късно ще пусна снимки. Тъй като тук няма читави ветеринари , майка ми ще продължи лечението- не мога да направя повече в момента. До четвъртък сме в Тетевен. После идваме към София. До тогава ще е хубаво да се намери къде да го ситуирам в София, защото в апартамента няма да мога.
Някой ако може да помогне с нещо може да ми се обади на 0889 89 98 13.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#2 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 December 2011 - 11:46 AM

Новините от днес са, кученце се беше изпишкало през нощта, това е добре, защото вчера цял ден не е пишкал. Боли го много областта на опашката, има чувствителност на задните крака. Яде пилешка супа и салам- харесват му. Вече не е чак толкова резервиран към мен и днес малко несигурно си изпъна муцунката нагоре и ми даде главичка да го погаля. Ето снимки да го видите детето, но искам да помоля който може да ни помогне с каквото може като се върнем в София, защото ще трябва там да направим снимка, ще му трябва и хубава храна , вероятно и лекарства и би било чудесно ако се появи някой с временен дом за него. Стискайте ни много палци и лапки да се закрепи и да стане едно щастливо и задомено здраво куче.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#3 Потребителят е офлайн   Lin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 07-April 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2011 - 01:46 PM

Дано се намери приемен дом! Знам колко е трудно, но му пожелавам от все сърце да успее да намери!

#4 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 December 2011 - 07:50 PM

Започваме антибиотици от днес.
Преди малко му сменихме пелената и беше много трудно- заедно със старата пелена го изтеглихме върху равна и твърда плоскост и после трябваше да го върнем на новата пелена...Максимално мялко го движихме въпреки всичко го боля и плака много. Иначе забравяше да плаче като му подавахме парченца мек салам. Изака се докъто бхме при него, направи ми впечатление , че през това време си движеше основата на опашката, също така като му пипам възглавничките на задните лапи мъничко ги дръпва към тялото си. Има чувствителност, което е радващо. Има и апетит. Още не е ставал и не се опитва да става. Ще видим утре дали можем да направим нещо обезболяващо, защото има силни болки, особено в областта на гръдния кош, но няма подувания, което ме кара да мисля, че няма счупване...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#5 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 07 December 2011 - 02:15 PM

Днес болките ни са по-слаби. Стъпва с предните лапи и не плаче толкова като сменям пелените.Задните лапи са напълно неподвижни. Има си апетит, вече ми облизва ръцете.
Още няма временен дом за него, а утре пътуваме към София.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#6 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 07 December 2011 - 08:09 PM

Сега пак бях при момчето- беше се озовал в другия край на стаята и беше седнал и подпрял гръб на стената. Вдигнах го лекичко и не проплака, занесох го до неговото си гнездо, оставих го там и той остана да се крепи на предни лапички, а задницата остана в същото положение. Погалих го, помогнах му да легне, хапна малко и остана да си лежи. Притеснява ме задницата на кучето...много!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#7 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 08 December 2011 - 04:50 PM

Пристигнахме в София, кучето познайте къде е- в банята ми... Днес му падна кучешко зъбче :db_046: Дано да му е на късмет- утре сме на снимки и преглед рано сутринта- стискайте ни палци много силно!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#8 Потребителят е офлайн   Sarah Marina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 04-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Athens

Публикувано: 08 December 2011 - 05:16 PM

Стискаме ви палци, дано имате късмет и е нещо бързо лечимо!
Ще гледам до другата седмица да заделя нещо и за вас.
( с такова топло чувство говориш за него! :wub: )

#9 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 08 December 2011 - 11:10 PM

Ето малко нови снимки на геройчето:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Благодарим на хората, които ни мислят! :dog:
Тъй като си нямаме име, обявявам конкурс за най-подходящо име за момчето. Първа награда - целувки от малчо,а отешителни награди - пълна фотосесия пак от него! Успех! :ba_025:
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#10 Потребителят е офлайн   Sarah Marina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 04-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Athens

Публикувано: 09 December 2011 - 01:28 AM

Ако не си намерите по-хубаво име, подарявам ви - Хари.

#11 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 09 December 2011 - 08:00 AM

Лъки?
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 09 December 2011 - 09:53 AM

Показване на мнениетоSarah Marina, в 09 December 2011 - 01:28 AM, написа:

Ако не си намерите по-хубаво име, подарявам ви - Хари.


Аз също исках да предложа Хари - от Захари, защото има един такъв благ поглед.
Дано да не е нещо страшно, стискам палци да се размине с лека диагноза.

#13 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 10:08 AM

Стискаме палци много силно и чакаме хубави новини. Може да се казва Рейманд - Рей. Много е сладък.

#14 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 01:45 PM

Направихме снимка. Имаме деформация на единя гръбначен прешлен, от там и на целия гръбнак.Сега ще му се прави скенер и по-късно ще знаем има ли шанс да бъде поправено хирургично или ще остане с парализа. Стискайте ни палци да се стигне до операция, а тогава ще имаме нужда от финансова помощ и то сериозна...
Тъй като тук в България всички знаем , че толерантността към такива животни е доста ниска ще помоля всички, които успяват да задомяват животни извън страната ни, нека предложат за осиновяване момчето, защото той заслужава да живее и да му се даде шанс да обича!
Насочете всичката си положителна енергия към него днес- има нужда!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#15 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 04:50 PM

Оказва се, че имаме сериозен проблем и единственият шанс е операция- аз е невъзможно да изплатя цялата операция сама и в момента не мога да посоча конкретна сума, но този тип операции са много скъпи. За сега имаме подсигурени едни 200 лв, но няма да е достатъчно. Нямаме време за губене, трябва да кажа на лекарите да предприемат ли операция или не. Ще може ли да разчитаме на форума, че ще се събере някаква сума за помощ, защото ако не можем, то няма как да бъде направена операцията и съответно няма как да бъде даден шанс на момчето да живее отново нормално.
Моля който с каквото може да помогне. Кучето няма опасност за живота, няма вътрешни кръвоизливи, жизнено е, има апетит, общува, иска да живее по кучешки, иска детството му да не мине парализирано. А аз искам да не прибягваме до другия изход за който дори не ми се приказва... Трябва да реагираме бързо и за това моля който ще може да ни помогне- било то тази седмица, или след седмица просто да ми пише тук в рамките на деня, за да знам какъв отговор да дам на лекарите- ако забавим още малко, ще е излишно да се прави операция.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#16 Потребителят е офлайн   Stranger Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 13-September 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2011 - 04:58 PM

Можете да разчитате на 100 лв. от мен, но ако не е спешно да се преведат - по възможност другата седмица след 15-и.
Ако се налага мога и тия дни да ги преведа, но както установихме миналата седмица, преводите през ePay се бавят няколко дни (или поне през уикенда е така).
Горе-долу колко пари ще трябват все пак за операцията?

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 December 2011 - 05:10 PM

В коя клиника ще се оперира? Имат надежда, че може да се възстанови чувствителността ли?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   Esckarina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 14-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 06:45 PM

Аз също ще се включа с малка сума, 30 лв., ще бъдат преведени в понеделник по форумската сметка.
Стискам ти палци малък бебчо

#19 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 07:27 PM

Кучето си има чувствителност на краката,няма необходимост от възстановяване на такава.След направата на скенера Д-р Аминков каза ,че може да бъде възстановена двигателната функция,но няма да може да има устойчивост на краката,което според него обезсмисля правенето на цялата операция.Утре ще се консултирам с лекари от ЦВК и те са единствения шанс да се предприеме някакво лечение ,ако изобщо е възможно.Аминков каза ,че едната алтернатива е количка и аз мисля за купуването или правенето на такава.Благодаря на всички които изявиха желание да помогнат финансово.Утре със сигурност ще знам дали ще се прави операция,но ако няма да има смисъл от такава искам да попитам дали бихте помогнали за закупуването на инвалидна количка?
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#20 Потребителят е офлайн   Esckarina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 14-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 08:45 PM

Аз да, все пак се надявам да има късмет момчето

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни