Dog.bg Форуми : Едно "развлекателно" четиво!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Едно "развлекателно" четиво! Мнения за кастрацията!

#1 Потребителят е офлайн   bojkataara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 17-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Плевен- Сторгозичкаунти

Публикувано: 06 December 2011 - 05:56 PM

ТЕМАТА
И аз съм писал в тази тема под името Bojkata! :tb_195:
User's Signature

Летисия-Мишел Де Ла Гюм Уж Френч :)))

#2 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2012 - 09:57 PM

Ние се кастрирахме (мъжко куче). До момента всичко изглежда нормално. Чакаме да заздравее напълно раната за да си скачаме на воля :) Някой ако се интересува за промяна след това, ще споделя по нататък :)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   berguni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 07 January 2012 - 11:09 PM

Аз пък съм против кастрацията.Имам мъжко и женско куче,но не бих кастрирал никой от тях освен ако не стане наложително.Имал съм пикинез който почина на 14 години не беше раждала и не беше кастрирана,и нямахме никакви проблеми :smile: .Но това си е мое мнение де

#4 Потребителят е офлайн   cowgirl Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 25-February 11

Публикувано: 23 January 2012 - 02:21 PM

Имам женски френски булдог на две години, кастрирах я на девет месеца. Сега се чувства чудесно,много е активна и жизнена. Две кучета ,раждали,ми умряха от рак на матката,мисля,че ми стига.

#5 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2012 - 10:42 PM

Нашият Честър вече е в чудесна форма, чувства се много добре. Няма никаква промяна,същото диване.....това,че замаляват е абсолютно НЕ вярно. Не съжаляваме за избора :) :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2012 - 11:14 PM

От гледна точка предотвратяване на нежелано заплождане и раждане съм "за" що се отнася до бездомни животни и кучета, отглеждани в дворове. Но от гледна точка дългосрочното здраве на животното съм "против" и не бих си кастрирала кучетата при никакво положение. При апартаментно отглежданите животни отговорността за предотвратяване на нежелано заплождане е изцяло на собственика им. При едновременно отглеждане на мъжки и на женски животни бих предпочела да кастрирам мъжките, защото при тях операцията е много по-лека и възстановяването много по-бързо.

Да, когато едно женско животно се кастрира се премахва риска от пиометра, тумор на млечните жлези и тумори на яйчниците. Но, кастрацията има и много отрицателни последици, когато е направена преди първо разгонване и като цяло преди достигане на оптималното развитие на организма.
Когато едно мъжко куче се кастрира прекалено рано, преди да е приключило цялостното му хормонално развитие, кучето просто не придобива черти които са характерни за пола му. Мъжкото куче придобива безполов вид, мускулатурата му остава недоразвита, често развива и атрофия на уретрата, защото и тя остава недоразвита.
При женските, когато са кастрирани преди първо разгонване, най-честия проблем е инконтиненцията (неволно напикаване), която често продължава през целия живот на женското животно.
Трябва да се даде шанс на хормоните да свършат своята работа при развитието и съзряването на организма. Много процеси в тялото зависят от хормоналното равновесие.

Да, кастрацията е единствения начин да се намали популацията на бездомните животни. Но не се заблуждавайте, че тя е най-доброто за вашите домашни любимци, защото замислете се все пак, това е премахване на органи. Организма е една цялостна система, която трябва да работи в синхрон.

Чета в последно време за доста случаи на рак при домашните любимци. Замислете се от какво получават рак хората - стрес, неправилно хранене, нездравословна околна среда, наследствена предразположеност. Ракът е автоимунно заболяване, при което организма сам създава туморни клетки и образувания, които започват да черпят ресурси от тялото и да растат, докато не нарушат равновесието в организма. Замислете се с какво храните животните си, дали пушите в тяхно присъствие, дали имат режим, дали са подложени на стрес, дали не вдишват прекалено много автомобилни газове, не приемат прекалено много консервати, оцветители и овкусители с храната... Всичко си има причина, и тя понякога е много проста.

#7 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 January 2012 - 01:08 AM

Vesela_5 :rc_036: Присъединявам се към мнението ти. Такова е и мнението на моя ветеринар, който поне засега не ме е разочаровал.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2012 - 01:26 PM

Моето куче не е кастрирано рано. Мисля,че на година и 8 месеца си е завършило развитието напълно.
Не мисля,че съм му навредила в здравословно отношение,а дори напротив, спестяваме си възможни бъдещи проблеми.
Събирала съм доста мнения от специалисти преди да го направя, обичам си кучето достатъчно много и съм се интересувала доста време по темата преди на му направя каквото и да било.
Това за развитието ми го казаха и затова изчакахме да порасне.
Не оспорвам вашите виждания, просто не мисля ,че съм навредила на кучето си. Както казваш има и много други фактори,които влияят върху здравето на кучето, и мисля,че живее в здравословна среда- хубава храна, добавки,витамини ,не се пуши вкъщи и всичко останало от нещата,които си изброила !
Човек никога не може да е сигурен на 100% в нещо, затова просто се надявам,че съм постъпила правилно,но дали е така много може да се спори по темата!!!

Поздрави,усмихнат ден !!!! :dog:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 January 2012 - 05:40 PM

Аз също не искам да звуча така, сякаш съдя някого за решенията му. Просто не съм съгласна с масовата пропаганда, която върви навсякъде в полза на кастрацията. Да, това е абсолютно необохима и възможно най-хуманна мярка за ограничаване на популацията при бездомните животни. И, да, по този начин ние стопаните успешно си улесняваме живота в много отношения, но нали не мислите, че природата не си е измислила нещата по-най-съвършен и перфектен начин и всяка човешка намеса води до отклонение от нормата и странични ефекти. От хормоните зависи как протичат всички процеси в един организъм... Смятам, че всеки има право да решава кое е най-добро за своето животно, но не и да налага норми и стандарти с лозонги като "Аз съм отговорен стопанин и си кастрирах домашния любимец". Аз също съм отговорен стопанин и ако няма медицински причини смятам за безотговорно да споря с природата и да я поправям.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 02 September 2012 - 01:53 AM

Не искам да сравнявам кучетата с котките,но гледайки как се мъчи котката ми докато е разгонена,просто съм на 100 % за кастрацията.Това не е само мое мнение ,все пак и Сизър Милър във всяко своя предаване го казва (моят идол :ab_041: :ab_041: :ab_041: )
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни