Dog.bg Форуми : Помогнете ми да си обуча кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Помогнете ми да си обуча кучето Кангал

#1 Потребителят е офлайн   yordan_ld Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-December 11

Публикувано: 10 December 2011 - 02:53 PM

Здравейте,преди няколко месеца си взех Кангал.Много добре се развива,даже май доста добре,в момента е на 6м. и е високо пове4е от 60см. и наближава 50кг а е женско.Време ли е вече за обучение и дайте съвети как да го обуча.До сега съм се занимавал с него и доста бързо възприема,но съм го научил на елементарни неща.Качвам две снимки за мнения, на едната е на 2м. а на другата на 5м.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 10 December 2011 - 02:59 PM

Показване на мнениетоyordan_ld, в 10 December 2011 - 02:53 PM, написа:

Здравейте,преди няколко месеца си взех Кангал.Много добре се развива,даже май доста добре,в момента е на 6м. и е високо пове4е от 60см. и наближава 50кг а е женско.Време ли е вече за обучение и дайте съвети как да го обуча.До сега съм се занимавал с него и доста бързо възприема,но съм го научил на елементарни неща.Качвам две снимки за мнения, на едната е на 2м. а на другата на 5м.


За какво искате да го обучите и какво разбирате под обучение на куче, чието предназначение е да пази стадото от хищници.

А колкото до това, от кога да започнете да го обучавате. Колкото по-рано, толкова по-добре. Товае е основен принцип в обучението на кучета, а не само на кангали.

#3 Потребителят е офлайн   yordan_ld Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-December 11

Публикувано: 10 December 2011 - 03:41 PM

До сега не съм се занимавал с кучета и не съм много наясно,затова приемам всякакви съвети оттносно подход на обучение.Няма да го използвам за работа,така че мисля, че е достатъчно да го науча да ми се подчинява на елементарните каманди и да не стане агресивно към хора за да мога спокойно да си го изведа на разходка.А как мислите,дали не е малко едро за възраста си?

#4 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 10 December 2011 - 04:03 PM

Показване на мнениетоyordan_ld, в 10 December 2011 - 03:41 PM, написа:

До сега не съм се занимавал с кучета и не съм много наясно,затова приемам всякакви съвети оттносно подход на убочение.Няма да го използвам за работа,така че мисля, че е достатъчно да го науча да ми се подчинява на елементарните каманди и да не стане агресивно към хора за да мога спокойно да си го изведа на разходка.А как мислите,дали не е малко едро за възраста си?


За възрастта си не е едро, стига да не се преразвие с израстването. За да се отговори на подобен въпрос, трябва да сте наясно дали наистина имате кангал или евентуално това не е малаклъ или друга кръстоска на основата на кангала. Но Вие така или иначе не можете да отговорите на този въпрос, защото информацията, която Ви е дадена за породната принадлежност на кучето е устна, тя не е подплатена с документи и само времето ще даде някаква бегла представа за това дали кучето Ви е Кангал или не. За момента, от снимките които сте поместили, кучето изглежда много добре.

Относно обучението, на първо място Вие трябва да социализирате кучето - да го приспособите към други хора, животни, дразнители от най-различно естество. То не трябва да проявява страх от нищо, но и не трябва да се стреми да напада нищо или никого по време на разходките си и контакта си с други хора или животни. Това е най-важното!

Тъй като кангала е териториално животно, той сам ще започне да пази "района си", "жилището си" и т.н.

Дресировката, от която Вие имате нужда да приложите на Вашето куче е за общо послушание, за което трябва да се обърнете към компетентен и сериозен специалист в областта. Мога да Ви насоча.

Никога, в никакви случаи не прилагайте насилие над кучето. Дори, когато греши или извърши действие, опасно за околните. Първо потърсете вината (проблема) в себе си и подхода си към него и после - в животното. Но не забравяйте, че то е животно и действа по инстинкт, а не по разум, така че то никога за нищо не може да има вина.

Успех!

#5 Потребителят е офлайн   yordan_ld Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-December 11

Публикувано: 10 December 2011 - 04:59 PM

Благодаря ти за информацията.За сега към хората е доста дружелюбна, а към кучета изпитва страх.Надявам се с времето да се промени.Последно време забелязвам агресиа когато е в клетката към непознати но като я пусна започва да си играе.Имаш ли познат, който може да ми помогне в обучението в Пловдив?

#6 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 10 December 2011 - 05:21 PM

Показване на мнениетоyordan_ld, в 10 December 2011 - 04:59 PM, написа:

Благодаря ти за информацията.За сега към хората е доста дружелюбна, а към кучета изпитва страх.Надявам се с времето да се промени.Последно време забелязвам агресиа когато е в клетката към непознати но като я пусна започва да си играе.Имаш ли познат, който може да ми помогне в обучението в Пловдив?


Да, ще Ви пиша на лични.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни