Dog.bg Форуми : Този развъдник легитимен ли е ???

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Този развъдник легитимен ли е ???

#1 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2011 - 07:39 AM

http://elsanthynor.e...iestuds_gb.html
здравейте.това е сайт,на който попаднах случайно,докато си цъках из нета.легитимен ли е този развъдник?питам вас,като хора,които са доста по-запознати от мен в тази област.стана ми интересно,защото забелязах,че явно целенасочено развъждат бели догове.знам,че когато кученцата се родят чисто бели,има голяма вероятност,те да са с много сериозни увреждания или да умрат скоро след раждането,за това ми стана интересно,защо ли тези хора биха направили нещо подобно.забелязах и,че единият от договете май е сляп(или е претърпял операция на очите),не знам...не знам за какво става на въпрос и договете наистина са красиви,но леко ми намирисва това...дано да греша

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2011 - 09:20 AM

Кучетата в този развъдник са много красиви! Аз не разбирам от породата, но си мисля, че очите при белите кучета придобиват понякога розова пигментация, както и около устата. Договете имат специфични очи и предполагам за това изглеждат малко странно. Чувала съм, че чисто белите животни понякога са глухи. Развъдника е легитимен, може лесно да направите справка на името в базата на FCI - http://www.fci.be/affixes.aspx и както виждам хората имат близо 10 годишна история. Ако развъждането на бели догове е трудно, то според мен означава, че хората полагат доста усилия, не виждам кое ви усъмнява!?

#3 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2011 - 10:30 AM

ако уголемиш снимките ще видиш за кое куче говоря,дано не съм права.а иначе белите догове допускат ли ги на състезания?предполагам,че се водят арлекини,но не знам,ако са така,дали може да взимат участие :)

#4 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 December 2011 - 11:11 AM

цитат от стандарта на Немски дог, публикуван тук:

Цитат

ДИСКФАЛИЦИРАЩИ НЕДОСТАТЪЦИ

-ЦВЯТ:
-Пясъчни или тигрови кучета с бяла черта на главата,бял гердан,бели лапи или чорапи и бял връх на опашката.
-Сини кучета с бяла черта на главата,бял гердан,бели чорапи и бял връх на опашката.
-Арлекини-Бял цвят без никакво черно( албиноси) или глухи кучета.
Така наречените порцеланови тигри(кучета с доминиращи сини,сиви,пясъчни или тигрови петна),а също и СИВИТЕ МРАМОРИ(кучета с основен сив фон и черни петна)

На практика това означава, не само че не се явяват на изложби, а че се изключват от разплод. Това, разбира се, не им пречи да са си чудесни домашни любимци. Основният принцип в развъждането, е че за разплод се използват не всички кучета, а само най-качествените и типични представители на породите.


#5 Потребителят е офлайн   Socrates Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 17-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 13 December 2011 - 01:50 PM

Това куче е доста известно. Използва се и за разплод.



#6 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 13 December 2011 - 09:45 PM

Показване на мнениетоmicha, в 13 December 2011 - 05:39 AM, написа:

http://elsanthynor.e...iestuds_gb.html
здравейте.това е сайт,на който попаднах случайно,докато си цъках из нета.легитимен ли е този развъдник?питам вас,като хора,които са доста по-запознати от мен в тази област.стана ми интересно,защото забелязах,че явно целенасочено развъждат бели догове.знам,че когато кученцата се родят чисто бели,има голяма вероятност,те да са с много сериозни увреждания или да умрат скоро след раждането,за това ми стана интересно,защо ли тези хора биха направили нещо подобно.забелязах и,че единият от договете май е сляп(или е претърпял операция на очите),не знам...не знам за какво става на въпрос и договете наистина са красиви,но леко ми намирисва това...дано да греша


micha, радвам се, че попитахте...развъдникът е съвсем легитимен, няма нищо нередно.

HANNIBAL LECTER-A е към цвета арлекин, има изцяло пигментиран нос, и няколко петна. Правен му е DNA тест, който показва всичко, вкл дали кучето е от т.нар. "бели", които носят леталния ген и често са глухи или слепи.

Другата им женска също е арлекин - има голямо сиво петно на крака...тоест хората не правят нищо нередно.

Тези кучета участват съответно и на изложби. Трябва да се развъждат правилно - да се пускат на черни или на арлекини, получени от черен и арлекин.

HANNIBAL LECTER-A е много красив - формата на тялото и главата е почти идеална за типа на дога...затова го и използват - взимали са го за разплод в много известни развъдници. Има много красиви и съотв известни кучета в родословието си, което е гаранция, че предава на потомците си този тип.

Иначе сте права - тези кучета трябва да се развъждат внимателно, от такъв, който разбира от генетика, за да се намали минимално риска от раждане на белите, които не са жизнеспособни, глухи или слепи. Такива се получават от развъждане на мерл или на арлекин с арлекин - без единият от родителите да е черен назад в поколенията- черният цвят намалява риска. По принцип, германците, които са създали породата изискват арлекините да се пускат само на черни...или в краен случай арлекин с арлекин при черен родител и от двете страни. Тоест във 2-то коляно на родословието да има 2-ма черни и така и назад...

За бели се водят догове без нито едно петно по тялото, носа и розови очи.
Но и при тях може да се направи тест, доколко са жизнеспособни. Те или не оцеляват и умират докато са на 3-6 мес , или се отглеждат само като домашни любимци, баз да се развъждат.

Анибал...с невероятно красивите форми...такава извивка на шията рядко може да се види!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 13 December 2011 - 10:22 PM

@Socrates, благодаря за видеото! :ba_025:

#8 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2011 - 01:50 AM

благодаря за отговора.бях сигурна,че ще го намеря тук!все повече се убеждавам,колко е трудно това,да се развъждат породите качествено,правилно,със стил и любов към тази невероятна порода!браво на хората тогава!да са живи и зрави и те и кучовците им!Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни